Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary


1. Kde sa nachádza Wechiau Community Hippo Sanctuary?
- Wechiau Community Hippo Sanctuary sa nachádza v severozápadnej časti Ghany.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepšie je ísť autobusom z najbližšieho mesta alebo si prenajať súkromné vozidlo.

3. Aké zvieratá môžem v Santuáriu vidieť okrem hipopatamov?
- Môžete vidieť slony, leopardy, opice, krokodíly a vzácne vtáky.

4. Musím si vziať vakcínu proti žltej zimnici?
- Áno, vakcína proti žltej zimnici sa odporúča, pretože Wechiau Community Hippo Sanctuary leží v oblasti, kde sa tento ochorenie vyskytuje.

5. Ako môžem byť súčasťou ochrany prírody v Santuáriu?
- Jeden spôsob spočíva v dobrovoľníckej práci, kde môžete pomáhať miestnym organizáciám pri ochrane prostredia. Môžete tiež podporiť Santuár pomocou finančných príspevkov.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Wechiau Community Hippo Sanctuary?
- Najlepší čas na návštevu je v období sucha od novembra do marca, pretože v tomto období je viditeľnosť vodných zvierat a vtáctva jasnejšia.

7. Je možné plnohodnotne stravovať sa a ubytovať v Santuáriu?
- Áno, Santuár ponúka ubytovanie a stravovanie v miestnej komunite v pohodlnej a bezpečnej atmosfére.

8. Aké sú vstupné poplatky do Santuára?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka. Okrem toho sa platí aj poplatok za interpretáciu a dopravu.

9. Môžem si prenajať sprievodcu pri návšteve Santuára?
- Áno, Santuár ponúka služby miestneho sprievodcu, aby návštevníci získali čo najväčšie vedomosti o faune a flóre v Santuári.

10. Je potrebné dodržiavať nejaké pravidlá pri návšteve Santuáru?
- Áno, pri návšteve Santuáru je potrebné rešpektovať prírodné prostredie a životné podmienky divočiny. Nie sú povolené žiadne rušivé aktivity ako napríklad lovenie zvierat alebo poškodzovanie rastlín.


Ubytovanie Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary


Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary: "Krajina života" na západnej strane Ghany

Ak cestujete do západnej časti Ghany, určite nevynechajte návštevu Wechiau Community Hippo Sanctuary. Tento útulný rezervát sa nachádza asi tri hodiny jazdy od Tamale a je jedným z mnohých skvostov, ktoré Ghana ponúka. Prečo je tento kútik tak výnimočný? My, slováci-talkeri, vám to radi priblížime.

Rezervát Wechiau Community Hippo Sanctuary bol založený v roku 1996 na ochranu hrochových kolónií, ktoré kmeň Mole natrvalo vypudil z ich prírodného prostredia, rieky Black Volta a Oti. Tá sa mimochodom nachádza približne v strede Gany, a tá najlepšia časť rezervátu sa nachádza v severozápadnej časti krajiny.

Rezervát poskytuje útočisko pre takmer 40 hrochov, kam sa táto zvieračia družina sťahuje v období sucha, keď sú rieky vyschnuté a chudobné pastviny nedokážu uspokojiť ich potreby. Zvláštnosťou tejto oblasti je, že táto populace je "prirodzená", tým, že sa nejedná o zvieratá, ktoré boli presunuté z inej časti krajiny, ale o pôvodné zvieratá, ktoré sa rozmnožujú a prežívajú v tejto oblasti.

Na rozdiel od Kruger Parku v Južnej Afrike napríklad, kde si hroby zvykli na prítomnosť ľudí, hroby v Wechiau majú ostražitý prístup k zvonku a ak registrujú ľudské umenie v blízkosti, hneď sa ukryjú do rieky.

Rezervát Wechiau Community Hippo Sanctuary je starostlivo chránený a zabalený do prírodných hraníc. Rezervácia ochraňuje nie len samotné hroby, ale aj okolitú prírodu, ktorá je nadmieru krásna a pochopiteľne spôsobuje návštevníkom, že akoby sa dostali do iného sveta.

Obyvatelia Weichau sa začali organizovať do miestnej komunity, aby chránili svojich hrochov, a to znamená, že či už prejdete ručne alebo na bicykli, na každom kroku sa stretávate s miestnymi deťmi, ktoré vás vítajú a ukazujú vám cestu do obrazu. Dôležité je poznamenať, že vo všetkých chatách ubytovacích zariadeních pracujú výlučne obyvatelia z miestnej komunity, takže by ste mali byť štylizovaní do miestneho prostredia.

V Weichau sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, v ktorých si môžete zariadiť nocľah, alebo dokonca stráviť niekoľko dní a skúmať miestne tajomstvá rezervátu. Hotel Sanzaara Lodge na jednej strane ponúka luxusnú indickú kuchyňu vo svojom podniku, zatiaľ čo na druhej strane by ste sa mohli rozhodnúť pre možnosť expedičného kempovania a vydajte sa na druhú stranu rieky, kde je výhľad na jazere s prekrásnou scenériou.

Obyvatelia Weichau ponúkajú hneď niekoľko možností, preto rada odporúčam aspoň na jeden deň nájmu bicyklov, prechádzať sa po okolí a pozorovať miestny život zo blízka. Vytvára sa príjemná atmosféra, stretnete milých ľudí a spoznáte miestne zvyky a obyčaje.

Wechiau Community Hippo Sanctuary je neprehliadnuteľné miesto, ktoré si zaslúži návštevu z každého kúta sveta. Ponúka cenný zážitok pre každého turistu, ale zároveň aj nové poznatky o ochrane divokých živočíchov, tiež aj o zvyku a kultúre obyvateľov Ghany.

Ak hľadáte miesto, kde chcete stráviť niekoľko dní, s hlavným zameraním na cestovanie a objavovanie nových miest a zážitkov - Wechiau Community Hippo Sanctuary je to miesto, na ktoré určite nesmiete zabudnúť. Ghana, "krajina života" so svojou zverou, zeleňou a kultúrou vás príjemne prekvapí a spojí vás s ľuďmi z mnohých kútov sveta. Vyhnete sa komerčným miestam a riadite sa do "krajiny života".


Dovolenka Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary


Ghana je krajina plná kultúry, histórie a blízkych stretov s ohromujúcou faunou a florou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, kde by ste objavili prírodné krásy tohto afrického národa, určite by ste mali “vyhľadať” oblasť Wechiau Community Hippo Sanctuary.

O Wechiau Community Hippo Sanctuary

Wechiau Community Hippo Sanctuary (WCHS) je jedinečnými miestom na Zemi. Nachádza sa na severozápade Ghany a patrí medzi hlavné turistické atrakcie v krajine. Je to miesto, kde sa nachádza obydlie pre veľké množstvo afrických hrochov, ale aj iné zvieratá, ako napr. antilopy, mačky, krokodíly, opice a rôzne druhy vtákov.

Okolo areálu sa rozprestiera úžasná zeleň, kde môžete objaviť veľké množstvo krásnych a exotických rastlín. Keďže WCHS patrí medzi krajiny typické pre savany, okolité teply a daždové leto vytvárajú nádherné scenérie, ktoré sú charakteristické pre africké savany.

Prečo je WCHS zvláštnym miestom?

WCHS je oblasť s množstvom ohromujúcich zvierat. Toto miesto je v rámci sveta jedinečné vďaka svojim hrochom. Toto sú mohutné a silné zvieratá, ktoré môžu vážiť viac ako 2 000 kg. Na tomto mieste sa dá nájsť až desať tisíc hrochov a takmer pol tisíc rovnakých pravých krokodílov. Je to jeden z najväčších svetových zväzkov hrochov.

WCHS je aj unikátnym miestom po etnickom hľadisku. Táto oblasť patrí z väčšej časti rančerom, ktorý udržiavajú oblasť a jej zvieratá v úplnej harmónii so svojimi prírodnými potrebami. Pri návšteve tohto miesta sa budete stretávať nielen s hrochmi, ale aj s komunitou Wechiau, ktorá robí všetko preto, aby cestovatelia poznali ich kultúru a jedinečný spôsob života.

Aktivity v rámci WCHS

V rámci WCHS nájdete hromadu zábavy a aktivít, ktoré vám umožnia objaviť toto miesto naplno. Preskúmajte túto oblasť na litre s krásnou a okúzľujúcou prírodou, kochajte sa zvieratami, ktoré tu žijú, alebo sa dozviete viac o miestnej komunite, ktorá neoddeliteľne patrí k tomuto miestu.

Vo WCHS si tiež môžete zájsť na historické miesta a pamätihodnosti, ktoré sú súčasťou bohatej kultúry a histórie Ghany.

Záver

Wechiau Community Hippo Sanctuary je unikátnym miestom pre všetkých, ktorí sa chcú sústrediť na prírodné krásy afrických saván. Toto miesto je domovom veľkého počtu hrochov a iných zvierat, ktoré sú tu chránené a uchovali sa ich pôvodné prostredie. Komunita obklopujúca WCHS robí všetko pre to, aby každý cestovateľ zažil jedinečný zážitok a načerpal informácie o miestnej kultúre a spôsobe života. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v Afrike, určite by ste sa nemali báť objaviť WCHS.


Letenka Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary


Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary - unikátny zážitok, ktorý netreba premeškať

Ak hľadáte neobyčajný zážitok v zaujímavých lokalitách celého sveta, Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary by pre vás mohol byť tým pravým miestom.

Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary sa nachádza v západnej časti Ghany, v blízkosti hranice s Burkina Faso. Tento unikátny rezervát ponúka prehliadku flóry a fauny v miestach, kde sa ešte stále udržujú tradičné africké obyčaje života. Okrem iného v rezerváte môžete pozorovať jedinečnú populáciu hipopótamov a na miestnych trhoch nakupovať typické africké suveníry.

Rezervát má rozlohu 40 kilometrov štvorcových, ktorá je jedným z najdôležitejších ekosystémov v západnej Afrike. Celé územie je obývané komunitou Wechiau a ich kultúrne dedičstvo sa stalo súčasťou projektu ochrany prírody. Rezervát bol založený v roku 1999 a jeho cieľom je chrániť životné prostredie hipopótamov a všetkých ostatných zvierat a rastlín, ktoré v rezerváte žijú.

Návšteva Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary je veľkolepý zážitok pre všetkých milovníkov prírody. Návštevníci môžu zúčastniť sa rôznych aktivít, ako sú prehliadky, turistika a lodné plavby po rieke Black Volta. Vareniu miestnej kuchyne alebo animistických rítuálov, ktoré sú stále súčasťou života obyvateľov.

Cesta na miesto trvá niekoľko hodín z hlavného mesta, Accra. K dispozícii je niekoľko spôsobov prepravy, ako sú autobusy, taxi alebo súkromný autovoz. Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do rezervátu, je ale zabezpečiť si letecký lístok s jedním z provozovateľov leteckých spoločností. Ghana Airways a South African Airways ponúkajú pravidelné lety do a z Ghany, takže cestovanie je veľmi ľahké.

Ak ste milovníkom nezvyčajných dobrodružstiev a rád poznáte kultúrne odlišnosti rôznych krajín, Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary by pre vás mohol byť tým pravým miestom. Rezervát je jedinečný a navštevovať ho oplatí sa nielen pre zážitky, ale aj pre dobré správanie k životnému prostrediu a podporenie miestnej kultúry. Preto si vyberte termín, zarezervujte si letenku a dobre sa pripravte, pretože vás čaká nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Ghana Wechiau Community Hippo Sanctuary


Wechiau Community Hippo Sanctuary sa nachádza v severozápadnej Gane a je domovom jedného z najväčších zoskupení hipopotamov v celej krajine. Je to jedno z najdôležitejších turistických miest v regióne, kde návštevníci môžu vidieť tieto impozantné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Jednou z hlavných atrakcií Wechiau Community Hippo Sanctuary je samozrejme jeho hipopopulačný fond. Toto útočisko poskytuje útočisko a ochranu viac ako 90 jednotlivcom hipopotamov. Títo dobrosrdeční obyvatelia milujú sladké vody riek a potokov, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti.

Ďalšou zaujímavosťou v oblasti je rozmanitosť vtákov. Wechiau Community Hippo Sanctuary je domovom mnohých endemických druhov vtákov, ktoré ťahajú pozornosť ornitológov z celého sveta. Medzi tieto vzácne vtáky patrí napríklad nádherný griežok, ktorý je symbolem oblasti.

Je tu aj možnosť si objednať si rybolovnú plavbu po rieke Black Volta alebo si prenajať loďku až k rieke. Miestne sprievodcovia vám radi ponúknu možnosť spoznať blízko hľadanú hipopotamovú rodinku alebo vám poskytnú informácie o bohatom ekosystéme okolo.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, Wechiau Community je tiež domovom niekoľkých etnických skupín, medzi ktorými sú Weichau, Hala, Hanga, Dagar a ďalší. Títo obyvatelia sú veľmi prívetiví a návštevníkom radi ukážu svoje tradičné tanec a piesne.

Okrem toho sa v Wechiau Community Hippo Sanctuary organizujú aj týždenné trhy, kde sa predávajú čerstvé plody, zelenina a remeslá miestnych výrobcov. Toto je skvelá príležitosť na nákup suvenírov a podpora miestnej ekonomiky.

Ak plánujete navštíviť Ghana a chcete zažiť niečo jedinečného, potom nezabudnite zahrnúť Wechiau Community Hippo Sanctuary do svojho plánu. Táto oblasť ponúka výnimočnú prírodu, fascinujúcu faunu a bohatú kultúru, ktorá vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky