Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Ghana Shai Hills

Dovolenka Ghana Shai Hills


Ak hľadáte exotickú a neobvyklú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, Ghana môže byť tou správnou voľbou. Medzi jednu z najkrajších a najzaujímavejších lokalít na navštívenie v Ghane patrí park Shai Hills.

Park Shai Hills sa nachádza asi 50 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Accra a je domovom pre mnoho druhov divokých zvierat a krásnych scenérií. Má približne veľkosť 52 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a aktivít.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho charakteristická geológia. Shai Hills je známy svojimi vápencovými kopčekmi, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý kraj. Tieto kopce, ktoré dosahujú výšku až 200 metrov, sú krásne prehĺbené a skrývajú vo vnútri množstvo jaskýň a jeskýň, ktoré si turisti môžu preskúmať.

Okrem skvostnej geológie, park Shai Hills je aj útočiskom pre množstvo druhov zvierat. Medzi najznámejšie patria antilopy, ako napríklad kob antilopa, buffalová antilopa a takzvaná kudua antilopa, ktorá je považovaná za symbol najväčšieho národného parku v Ghane - Mole. Okrem toho tu žijú aj iní početní zástupcovia fauny vrátane pávi, kočkodanov, jeleňov a rôznych druhov vtákov.

Milovníci vtákov získajú v parku Shai Hills veľa zaujímavých príležitostí na pozorovanie vtákov. Viac ako 160 druhov vtákov je tu registrovaných a niektoré z nich sú unikátne pre túto oblasť. Môžete sa tešiť na pozorovanie opuchnutých pelikánov, pásovnych koroptiev, neďalekých strnádov a mnoho ďalších.

Ak sa rozhodnete navštíviť park Shai Hills, určite nevynechajte návštevu Shai Resource Reserve. Je to jedinečný počin miestnych obyvateľov, ktorí tu pestujú byliny, stromy a dokonca aj niektoré druhy zvierat. Táto rezervácia je domovom pre leoparda škvrnitého, ktorý je v Ghane ohrozený, a ponúka bezkonkurenčné príležitosti na pozorovanie divočiny v jej prírodnom prostredí. Tiež tu môžete vidieť typické tradičné dedinské stavby a zistiť viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac dobrodružstiev, je v parku Shai Hills tiež možnosť výpravy po jaskyniach, ktoré sa skrývajú v týchto kopcoch. Prezkúmanie týchto jaskýň je jedinečným zážitkom a ponúka návštevníkom možnosť objaviť krásu podzemnej krajiny.

Park Shai Hills je ideálne miesto pre tých, ktorí chcú vychutnať prírodu a divoké zvieratá v jednom z najkrajších a najzaujímavejších miest v Ghane. Táto destinácia súčasne ponúka aj možnosť spoznania miestneho kultúrneho dedičstva. Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás, Ghana a Shai Hills sú pre vás ideálnou destináciou.


Letenka Ghana Shai Hills


Aká je krajina Ghana?

Ghana je západoafrická krajina nachádzajúca sa na pobreží Guinejského zálivu. Je to jedna z najstabilnejších krajín v Afrike s bohatou a zaujímavou históriou. Ghana je známa ako "Zlatá krajina" kvôli svojmu významu v obchode so zlatom v minulosti. Dnes je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich ekonomík v Afrike a ponúka návštevníkom rôzne atrakcie a turistické destinácie.

Čo je Shai Hills Wildlife Preserve?

Shai Hills Wildlife Preserve je jednou z týchto atrakcií. Toto chránené územie leží asi 48 kilometrov severovýchodne od ghanského hlavného mesta Accra. V roku 1962 bolo vyhlásené za rezerváciu, aby chránilo icho-hortobágysempervirens hory zo znečistenia a ničenia, ktorým čelili vďaka ľudskej činnosti. Tieto hory sú domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny.

Aké druhy zvierat a rastlín môžeme nájsť v Shai Hills?

Shai Hills Wildlife Preserve je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, opíc, hyen, leopardov a mnohých ďalších. Na jeho území sa nachádza viac než 31 druhov cicavcov a 13 druhov plazov. Okrem zvierat môžete nájsť aj rozličné druhy vtákov, plazov a hmyzu.

Chráničská oblasť má aj bohatú flóru. Môžete sa stretnúť so stromami ako bylinnými a krovovými porastmi, ktoré tvoria bujnú vegetáciu tohto územia. Niektoré z nich sú dokonca vzácne a ohrozené druhy. Celá rezervácia je teda skutočným biologickým pokladom.

Čo ponúka Shai Hills návštevníkom?

Pre turistov, ktorí túžia objavovať niečo nové a vzrušujúce, Shai Hills je perfektnou voľbou. Môžete si vychutnať prechádzky po území s profesionálnymi sprievodcami, ktorí vás oboznámia s flórou a faunou rezervácie. Ak máte radi fotografie, budete nadšení unikátnymi príležitosťami na zachytenie divokých zvierat a malebného prostredia.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, rezervácia sa nachádza v blízkosti niekoľkých starobylých miest, ako sú Akosombo Dam a Volta Lake. Budete mať príležitosť spoznať kultúru a históriu Ghany v tomto území.

Ako dostať letenku do Ghany?

Aby ste si mohli užiť všetko, čo Shai Hills a Ghana ponúkajú, musíte sa tam dostať. Letenky do Ghany nájdete u mnohých leteckých spoločností a ceny sa líšia v závislosti od aktuálnych ponúk a ročného obdobia. Odporúča sa vopred si kúpiť letenku, aby ste mali zabezpečené miesto a aby ste si mohli naplánovať váš výlet podľa vlastných predstáv.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ghany a Shai Hills Wildlife Preserve, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok s nádhernou prírodou a bohatou históriou. Co čakáte? Začnite plánovať váš výlet už dnes a objavte krásu Ghany!


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills


Otázky:

1. Aké sú otváracie hodiny Shai Hills?
2. Koľko stojí vstup na Shai Hills?
3. Je potrebné si rezervovať lístky vopred?
4. Aké zvieratá môžem vidieť na Shai Hills?
5. Sú na Shai Hills dostupné prístrešky?
6. Môžem si priniesť jedlo a pitie?
7. Ako sa najlepšie dostať na Shai Hills?
8. Je vhodné navštíviť Shai Hills s deťmi?
9. Aké iné aktivity je možné robiť na Shai Hills?
10. Aké je počasie na Shai Hills?

Odpovede:

1. Otváracie hodiny Shai Hills sú od 9:00 do 17:00 hodín.
2. Vstup na Shai Hills stojí 20 GHC pre dospelých a 10 GHC pre deti.
3. Nie je nutné si rezervovať lístky vopred.
4. Na Shai Hills môžete vidieť antilopy, paviány, jaštery, a mnoho ďalších druhov zvierat.
5. Na Shai Hills sú dostupné prístrešky, kde si môžete oddýchnuť.
6. Je povolené si priniesť vlastné jedlo a pitie.
7. Najlepšie sa dostanete na Shai Hills taxíkom alebo s vlastným autom.
8. Áno, Shai Hills je vhodné navštíviť s deťmi.
9. Na Shai Hills je možné robiť prechádzky, jazdiť na koniach a skalných stenách, a skúsiť tradičné africké jedlá.
10. Počasie na Shai Hills je teplé a vlhké počas celého roka, s početnými dážďmi v období dažďových pralesov.


Ubytovanie Ghana Shai Hills


Ghana je jednou z afrických krajín, ktorá ponúka turistom množstvo miest a zážitkov. Jedným z nich je aj národný park Shai Hills, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Dodowa, asi 50 kilometrov od ghanského hlavného mesta Accra. Národný park Shai Hills je úžasným miestom, kde si môžete pozrieť ghanskú divočinu a zároveň si na vlastnej koži vyskúšať tradičný ghanský spôsob života.

Ak si plánujete cestu do Ghany, určite by ste nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť toto fascinujúce miesto. Ak potrebujete ubytovanie, budete mať niekoľko možností. Národný park Shai Hills ponúka niekoľko možností ubytovania:

- Kempovanie: Ak ste nadšeným dobrodruhom a radi prežívate čas v prírode, môžete si vybrať možnosť kempovania. V parku sú vybavené plochy pre stanovanie s verejnými toaletami a sprchami. Môžete si pritiahnuť vlastný stan, alebo si ho prenajať. Táto možnosť ubytovania je veľmi lacná a určite vás aj nadchne, pretože budete spať pod hustými hviezdami.

- Chatky: Ak sa vám nechce štípať drevo na oheň, môžete si prenajať drevenú chatku. Najlepšie je, ak si ju zabezpečíte vopred, pretože ubytovanie v chatkách je v parku veľmi populárne. Chatky sú zabezpečené vybavením pre varenie, môžete si tu pripravovať jedlo sami. Chatky sú trochu drahšie ako kempovanie, ale určite sa oplatia pre tých, ktorí chcú vidieť divočinu a zároveň majú radi pohodlie.

- Hotel: Ak máte radi vyšší komfort, môžete si prenajať izbu v hoteli. Nachádza sa tu niekoľko hotelových ubytovní, ktoré sú vyradené priamo v parku. Ak budete mať šťastie, môžete nájsť izby s výhľadom na park. Tento druh ubytovania je samozrejme najdrahší, ale ak sa vám páči luxus a módny štýl, tak táto možnosť je pre vás tou správnou.

Ak si potrpíte na gastronómiu, rozhodne Vás poteší, že aj v parku sa nachádza množstvo stánkov s jedlom. Tu si môžete vyskúšať typické ghanské jedlá, ako sú napríklad: kari, banku, či fufu. Ochutnajte aj stredomorské chutí, ako napríklad grécke jedlá, ktoré sa v parku tiež ponúkajú.

Národný park Shai Hills má veľa ponúk aspoň pre jeden až dva dni pobytu. Môžete si tu pozrieť kozy, opice a slávne dravce. Ak máte miesto v pláne navštíviť, presvedčte sa, že si prinesiete celé svoje zariadenie na fotografovanie. Okrem skvelých fotografií nádherných afrických západov slnka, budete môcť vidieť aj rozkošné malé sloníky, ktorí sa tu narodili. Ghana je skutočne krásna krajina a národný park Shai Hills je jedným z miest, ktoré robia z tejto krajiny fascinujúce miesto na návštevu. Uistite sa, že si alespoň na jeden alebo dva dni zarezervujete miesto v parku, ktoré bude Vaším útočiskom po náročnom dni plnom dobrodružstiev.


Počasie Ghana Shai Hills


Shai Hills je malebné miesto v Ghane, ktoré sa nachádza len pár desiatok kilometrov východne od hlavného mesta Accra. Jeho kaňony a bradlá sú zaujímavým miestom pre turistov a miestnych obyvateľov. Jedna z vecí, ktorá prilákala veľa ľudí do tohto regiónu, je jedinečné počasie.

Počasie v Shai Hills je typické pre pobrežnú oblasť Ghany. Región má vlhké tropické podnebie a teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia počas celého roka. Vlhkosť je vysoká a môže dosiahnuť až 80 percent. Ročný úhrn zrážok sa pohybuje medzi 900 a 1200 milimetrov.

Podnebie v Shai Hills je všeobecne rozdelené na dve obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do apríla, pričom najsuchší mesiac je december. V tomto období je teplota vyššia a vlhkosť o niečo nižšia. Prichádzajúci turisti by si mali so sebou zobrať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred úPalom slnka.

Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od mája do novembra. V tomto období prichádzajú obrovské dažďové zrážky sprevádzané búrkami a hromom. Tieto prívalové dažde môžu byť pomerne silné a môžu spôsobovať povodne v niektorých oblastiach. Napriek tomu je táto doba roka obľúbená medzi turistami, pretože príroda v Shai Hills žije a krásne kvitne.

Prírodné scenérie v Shai Hills sú úchvatné. Región je domovom mnohých zvierat, vrátane opíc, zebier, antilop, lachtanov a viac ako 150 druhov vtákov. Vďaka daždivému obdobiu sa vo veľkom množstve objavujú nádherné kvety a rastliny, ktoré prechádzajú kvitnutím.

Ak plánujete navštíviť Shai Hills, je dôležité mať informácie o počasí. Miesto ročne zažíva výkyvy teplôt a zrážok, čo môže ovplyvniť vaše aktivity a plány. Je nutné si zobrať dostatok vody, opaľovacích krémov a chrániť sa pred hmyzom. Vyhýbajte sa obdobiam silných dažďov a búrok a sledujte miestne správy o počasí.

Shai Hills v Ghane ponúka nádherné prírodné prostredie a niečo pre každého. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom prírody, turistiky alebo stretávania miestnych kultúr, budete mať v tomto regióne určite skvelý čas. Jedinečné počasie len pridáva na tomto zážitku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky