Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Ghana Kakum National Park

Dovolenka Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park: Zážitková dovolenka v srdci pralesa

Ghana, nachádzajúca sa na západnom pobreží Afriky, nie je len domovom bohatej kultúry a histórie, ale aj úchvatnou prírodnou scenériou. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších prírodných parkov v krajine je Kakum National Park. Ak hľadáte dovolenkový cieľ, ktorý vám poskytne autentický zážitok z prírody, Kakum National Park je pre vás to pravé.

Kakum National Park sa rozprestiera na ploche 375 kilometrov štvorcových v južnom Ghane. Je domovom jedného z najzachovalejších pralesov v krajine a je známy svojím bohatým biodiverzitou. Park zahŕňa niekoľko riek, lesy a mangrovníky, ktoré tvoria komplexný ekosystém. V parku sa nachádza aj asi 40 druhov cicavcov, ako je napríklad slon africký, levačik tuftový, lasička bradavičnatá a mnoho ďalších.

Najväčšou atrakciou Kakum National Parku je jeho slávna canopická prechádzka. Prechádzať sa cez koruny stromov je úplne jedinečným zážitkom, ktorý tu zažijete. Úzke drevené chodníky a lano, ktoré sú napnuté medzi stromami, vám umožnia prejsť takmer 30 metrov nad zemou a mať tak panoramatický výhľad na rozprávkový prales a jeho obrovský počet fauny a flóry. Toto dobrodružstvo je určené pre všetkých, ktorí hľadajú niečo okrem štandardného turistického programu.

Okrem canopických prechádzok môžete v parku tiež navštíviť niekoľko zaujímavých miest. Ponorem sa do histórie na miestach, kde kedysi slúžilo ako útočisko pre etnickú skupinu Nzema. Prejdite cez prekážky na Bufor v noci a zažite vzrušenie pozorovania nočných zvierat. Nedaleko parku sa nachádzajú aj miestne dedinky, kde môžete zažiť autentickú ganskú kultúru a tradície.

Ak plánujete navštíviť Kakum National Park, dobre si premyslite najlepší čas na návštevu. Vzhľadom na to, že Ghana má tropické podnebie, najlepšou dobou na návštevu je v období sucha, medzi novembrom a marcom, keď sú prírodné chodníky a mosty menej klzké a počasie je viac priaznivé pre turistické aktivity.

Celkovo povedané, Kakum National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Prírodná krása, autentická kultúra a vzácne zvieratá vytvárajú nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa rozhodne navštíviť túto časť Ghany. Takže ak hľadáte dovolenku, ktorá bude nielen dovolením, ale aj jedinečným prienikom do divokej prírody, Kakum National Park by mal byť vašou prvou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kakum National Park


1. Kde sa nachádza Ghana Kakum National Park?
Ghana Kakum National Park sa nachádza v krajine Ghana, konkrétne v juhozápadnej časti krajiny.

2. Ako sa dostanem do Ghana Kakum National Park?
Vstup do parku je možný autom alebo mestskou autobusovou dopravou z blízkych miest, ako je Cape Coast alebo Accra. Cesta autom trvá približne 3 hodiny z Cape Coast a 4 hodiny z Accra.

3. Koľko stojí vstup do Ghana Kakum National Park?
Vstupné do parku sa pohybuje okolo 40 ghanských cedií pre dospelých a 20 ghanských cedií pre deti.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Ghana Kakum National Park?
Park ponúka možnosť prechádzať sa po drevenej lanovke, ponúka prehliadkové túry s kvalifikovanými sprievodcami a taktiež možnosť prenájmu chatiek na prespanie v prírode.

5. Aká je dĺžka a obtiažnosť prechádzok v parku?
Najpopulárnejšia trasa v parku je lanovka, ktorá je dlhá približne 350 metrov. Táto trasa je strednej obtiažnosti a nie je vhodná pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami.

6. Aké živočíchy a rastliny môžem v parku vidieť?
V parku je možné vidieť mnoho druhov vtákov, opíc a iných druhov zvierat. Rovnako sú tu aj rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane exotických druhov.

7. Je v parku možné táboriť alebo prenocovať?
Áno, v parku je možné prenajať si chatku na prespanie v prírode. Všetky chatky sú vybavené základnými zariadeniami.

8. Ako dlho by som mal stráviť v Ghana Kakum National Park?
Väčšina návštevníkov parku strávi v parku približne 3 až 4 hodiny, ale niektorí sa rozhodnú zostať na noc, aby si užili nočný výlet a pozorovali nocné zvieratá.

9. Môžem si do parku doniesť svoje jedlo a pitie?
Áno, návštevníci majú možnosť doniesť si vlastné jedlo a pitie do parku, ale aj v parku sú dostupné reštaurácie a občerstvenie.

10. Je vhodné navštíviť Ghana Kakum National Park v deštivom období?
Park je otvorený počas celého roka, aj keď obdobie dažďov môže ovplyvniť niektoré aktivity, ako je napríklad prechádzka po lanovke. Je preto vhodné sledovať predpovede počasia a rozhodnúť sa v závislosti od aktuálnej situácie.


Počasie Ghana Kakum National Park


Kakum National Park is situated in the Central region of Ghana. It is one of the most visited natural parks in the country. The park is home to a dense rainforest that covers an area of about 375 square kilometers. The Kakum forest reserve was established in 1960 and then later became a national park in 1992.

The weather in Kakum National Park is typical of the equatorial climate with two main seasons: wet and dry. The wet season begins from April to October and the dry season lasts from November to March. During the wet season, the forest experiences heavy rainfall and temperatures range from 22 to 28 degrees Celsius. This is the best time to visit the park as the rainforest is lush and green, and the wildlife is more active.

On the other hand, the dry season is characterized by high temperatures of up to 35 degrees Celsius and low humidity. This is a challenging season for tourists as the heat can be extreme. However, it's a good time for bird watching as many species of birds are more visible due to the lack of foliage. This season begins in November and peak in February, and it's perfect for those who want to explore the forest without the hindrance of heavy rains.

Kakum National Park boasts of an impressive wildlife that includes over 40 species of mammals such as antelopes, monkeys and elephants among others. The forest is also home to over 400 species of birds that thrive in the thick canopy of foliage. Some of the most common birds to spot in the park include eagles, parrots, turacos and hornbills.

In conclusion, Kakum National Park is a must-visit destination for nature lovers and adventure enthusiasts looking for an authentic African wildlife experience. It's recommended to visit during the wet season for the best experience, although tourists can still visit in the dry season and have a good time exploring the forest. With its diverse flora and fauna, Kakum National Park is undoubtedly a unique and fascinating natural attraction in West Africa.


Letenka Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park: Oáza prírody v srdci Ghany

Ghana Kakum National Park, nachádzajúci sa v južnej Afrike, je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré stojí za návštevu. Svojim ohromujúcim a nedotknutým prírodným bohatstvom ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ako aj možnosť objavovať a poznávať endemické druhy flóry a fauny Afriky.

Táto národná rezervácia sa nachádza približne dve hodiny jazdy od hlavného mesta Ghany, Accra, a rozprestiera sa na ploche viac ako 350 km2. Kakum National Park je domovom rôznych ekosystémov vrátane deštných lesov, mangrovových bažin, rovín a jazier. Jeho prírodná pestrosť a biodiverzita robia z tohto miesta jedinečný prírodný rezervát.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho 350 metrov dlhý lanový most, ktorý je visiaci nad korunami stromov v deštnom lese. Prechádzka po tomto moste je adrenalínový zážitok a poskytuje návštevníkom neopakovateľný pohľad na bohatstvo živočíchov a rastlín, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Pri prechádzke môžu návštevníci vidieť vzácne druhy vtákov, opíc, motýľov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem prekrásneho prírodného prostredia je Kakum Národný park posvätným miestom pre domorodé kmene Ghany. Miesto je bohaté na kultúrne dedičstvo, tradície a zvyky týchto miestnych komunít. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť uvidieť miestnych obyvateľov v ich každodennom živote a obohatiť sa o ich životný štýl.

Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako je napríklad nočný výlet po lese, kedy môžu návštevníci zažiť jedinečnú atmosféru až do obeda. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu možnosť stanovania na kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

Ak sa chcete zastaviť na okamih a oddýchnuť si od rušného mestského života, Ghana Kakum National Park je skvelou voľbou. Toto nádherné miesto vám ponúka únik do prírody, pričom vám poskytuje jedinečnú možnosť spoznávať divokú faunu a flóru Afriky. Ak máte rozhodnuté, neváhajte a rezervujte si letenku do Ghany, pretože Kakum National Park je miestom, ktoré za to stojí.


Ubytovanie Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest vo Ghane. Okrem bohatej fauny a flóry, návštevníci si môžu vychutnať aj zážitok z prechodu cez lanový most medzi korunami stromov alebo pozorovať divoké opice v ich prirodzenom prostredí.

Ak chcete stráviť viac času v národnom parku, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednej z kempových oblastí. V parku sú k dispozícii dve základné kempovacie oblasti - Kakum Canopy Walkway Camp a Hans Cottage Botel. Tu je prehľad o každej z možností ubytovania:

Kakum Canopy Walkway Camp: Toto kempovisko sa nachádza v blízkosti vchodu do parku a ponúka návštevníkom možnosť prenocovať v chatkách umiestnených v lese. Každá chatka má posteľ a moskytiéru na ochranu pred hmyzom. K dispozícii sú tiež spoločné sprchy a WC.

Hans Cottage Botel: Tento botel je umiestnený v blízkosti jazera Hans a neďaleko Gomoa-Okyerefo. Ponúka návštevníkom pohodlné ubytovanie v klimatizovaných izbách s vlastnou kúpeľňou. Okrem toho botel ponúka reštauráciu a bar.

Či už sa rozhodnete pre ubytovanie v chatkách alebo v boteli, určite si užijete nezabudnuteľnú skúsenosť pri pobyte v národnom parku GhanaKakum. Dajte si však pozor na divoké zvieratá a dodržujte pravidlá bezpečnosti.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky