Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Gambie Wassu Stone Circles

Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambia leží v západnej Afrike a je známa svojimi plážami, slnečnými dnami a teplým počasím. Jedným z menej známych miest v Gambii je Wassu Stone Circles. Tento miestny archeologický nálezisko má okolo 11 kruhových kamenných formácií, ktoré sú obklopené menšími kameňmi. Ako sa však mení počasie v tomto oblasti Gambie?

Počasie Wassu Stone Circles je typické pre celú Gambia, s veľmi vysokými teplotami a veľkou vlhkosťou. Podľa Meteorologickej služby Gambie, najvyššie teploty sú často v decembri a januári a môžu dosiahnuť až 38 °C. Najnižšia teplota sa väčšinou pohybuje okolo 25 °C.

Vlhkosť v tejto oblasti je vysoká až 80 až 90 percent. To znamená, že pocit horúčavy je ešte intenzívnejší a môže spôsobiť potenie aj pri najmenšom pohybe. Musíte sa veľa piť a uistite sa, že si beriete so sebou dostatok vody alebo nápojov.

V období západných monzúnov, ktoré sú medzi júnom a septembrom, prichádza však viac zrážok a vetráov. Toto obdobie môže byť pre návštevníkov príjemnejšie, keďže teploty sú nižšie, okolo 30-33 °C a vlhkosť je nižšia.

Ako vidieť, počasie Wassu Stone Circles je typické pre celú Gambia, s vysokými teplotami a veľkou vlhkosťou po väčšinu roka. Najlepšie obdobie na návštevu je v období západných monzúnov. Poriadne si navštívte túto časť, ktorá je plnou histórie a krásnych kameňov.


Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Ak hľadáte nezvyčajné a jedinečné miesto pre vašu ďalšiu dovolenku, tak Gambie by mohla byť tou pravou voľbou. A ak máte záujem o históriu alebo archeológiu, tak by vás určite zaujali Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles sú archeologická lokalita, ktorá sa nachádza v južnej časti Gambie. Ide o zoznam UNESCO od roku 2006, a je zároveň aj najväčšou zbierkou kruhov kamenných stĺpov, ktoré sa nachádzajú mimo Európy.

Tieto kruhy sa skladajú z kamenných stĺpov rôznych veľkostí, ktoré sú usporiadané v rôznych formáciach. Väčšina z týchto kruhov je umiestnená na plochom a otvorenom priestranstve, a podľa výskumov boli vytvorené približne pred 1200 rokmi.

Archeológovia a historici dodnes nevedia presne, na čo boli tieto kruhy používané. No existuje niekoľko teórií. Niektorí sa domnievajú, že to boli miesta na výmenu tovarov medzi rôznymi kmeňmi, iní sa domnievajú, že boli miestom pre dôležité rituály a obete a niektorí predpokladajú, že boli miestom pre dôležité rokovania a zasadnutia.

Okrem samotných kruhov, je tu ešte aj múzeum, ktoré sa nachádza v blízkosti tejto lokalit. V múzeu nájdete informácie o histórii kruhov a o kultúrach, ktoré ich vytvorili. Okrem toho môžete vidieť aj prvky, ktoré boli nájdené na mieste vrátane keramických predmetov a kozmetických nástrojov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wassu Stone Circles, tak určite nezabudnite na pohodlné oblečenie a obuv. Je to relatívne chladné miesto, takže si zoberte aj teplejšie veci. Je to tiež pomerne slnečné miesto, takže nezabúdajte na opaľovací krém a klobúk.

Dovolenka Gambie s návštevou Wassu Stone Circles môže byť skutočne nezabudnuteľný zážitok. Okrem toho, Gambie ponúka aj množstvo iných atrakcií, ako sú napríklad nádherné pláže, safari alebo tradičné africké trhy. Takže ak hľadáte niečo iné na vašu ďalšiu dovolenku, určite by ste mali zvážiť Gambiu a jej bohatú históriu a kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sú súčasťou národného parku Wassu Stone Circles v Gambii. Sú to kruhové kamenné útvary, ktoré sa nachádzajú na území africkej krajiny.

2. Kde sa nachádzajú Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sa nachádzajú v blízkosti dediny Wassu, ktorá leží na juhu Gambie.

3. Koľko kruhov tvorí Gambia Wassu Stone Circles?
V Gambia Wassu Stone Circles sa nachádza približne 11 kamenných kruhov rôznych veľkostí. Niektoré z nich majú veľkosť až 10 metrov.

4. Akou kultúrou sú Gambia Wassu Stone Circles spojené?
Gambia Wassu Stone Circles sú spojené s poslednou fázou prehistorického afrického kráľovstva Wassu.

5. Akú je história Gambia Wassu Stone Circles?
História Gambia Wassu Stone Circles siaha až do 7. storočia nášho letopočtu. Tieto kamenné kruhy boli postavené ako súčasť náboženských a rituálnych miest pre starovekú africkú komunitu.

6. Čo je zaujímavé na Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sú zaujímavou turistickou atrakciou, pretože sa jedná o jedno z najväčších kamenných kruhových útvarov v Afrike.

7. Akú hodnotu majú Gambia Wassu Stone Circles pre miestnych obyvateľov?
Gambia Wassu Stone Circles majú veľký kultúrny a historický význam pre miestnych obyvateľov Gambie. Sú považované za posvätné miesta a sú súčasťou gambijskeho dedičstva.

8. Je možné navštíviť Gambia Wassu Stone Circles?
Áno, Gambia Wassu Stone Circles sú otvorené pre verejnosť a turisti ich môžu navštíviť. Sú mnohokrát zaradené ako súčasť organizovaných turistických trás v GAMBII.


Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


V strede Gambie, približne 30 km východne od mesta Brikama, sa nachádza nádherná pamiatka, ktorá patrí medzi najdôležitejšie africké kultúrne dedičstvo. Ide o kamenne krúžky, ktoré sú známe ako Wassu Stone Circles. Tieto kamenné zvláštne tvary boli v roku 2006 zahrnuté do zoznamu UNESCO ako súčasť svetového dedičstva.

Wassu Stone Circles je súbor sto jedného kruhu kamenných stĺpov s priemerom okolo dvoch do troch metrov, ktoré pochádzajú z obdobia medzi rokmi 750 až 1000 nášho letopočtu. Kamene boli získané z okolitých oblastí a okolo každého zostroja sa nachádzajú menšie kamenné objekty. Podľa viacerých teórií mohli tieto stavby slúžiť ako účtovné zariadenia, miesto pre pohreby alebo ako astrologické pozorovanie.

Okrem fascinujúcej histórie ponúka Wassu Stone Circles aj krásne okolie s bohatou faunou a flórou, ktoré sú vhodné pre pozorovanie. Môžete vidieť tu slonov, antilopy, opice a rôzne druhy vtákov.

V blízkosti Wassu Stone Circles sa nachádza aj niekoľko vidieckych dedín a mnoho príležitostí pre turistov na ubytovanie. Môžete si vybrať z rôznych možností od hotelov po kempovanie pod holým nebom.

Ak hľadáte nezvyčajný zážitok a zároveň záujmavú históriu, tak by ste mali vyskúšať pobyt pri Wassu Stone Circles v Gambii. Táto pamiatka určite stojí za návštevu.


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Ak sa zaujímate o málo známe a tajomné kultúrne miesta, Gambie by mohla byť miesto, ktoré by sa vám mohlo páčiť. Krajina v Západnej Afrike ponúka množstvo nádherných miest na návštevu, a jedným z nich je Wassu Stone Circles.

Wassu Stones Circles je zvláštne miesto v juhozápadnej Gambii. V tomto mieste sa nachádza obrovské množstvo kamenných kruhov, ktoré boli postavené pred viac ako 1 000 rokmi. Tieto kruhy sa nachádzajú v rade a z každého z kruhov vychádza rad menších kameňov. Celý komplex sa skladá z viac ako 20 kruhov a je veľmi dobre zachovaný.

Wassu Stone Circles sú považované za dôležitú časť kultúry, ktorá existovala v Afrike v období pred príchodom európskych kolonizátorov. Tieto kruhy sú považované za miesto, kde boli pochovaní významní ľudia a súvisia s mnohými spirituálnymi a náboženskými praktikami. Kruhy sú často označované ako "hrobky", ale pravdepodobne to nie je všetko, čo predstavujú.

Wassu Stone Circles sú jedným z najdôležitejších miest v Gambii a boli zahrnuté do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 2006. Ak by vás táto miestnosť zaujímala, mal by ste navštíviť Gambiu, miesta sú otvorené pre turistov a sú vzdialené asi 200 kilometrov z juhovýchodu od hlavného mesta Banjul.

Letenky na Gambiu sa dajú zohnať za rozumné ceny. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň zoznámenie sa s históriou kultúry, môžu byť Wassu Stone Circles tou najlepšou volbou. Nevynechajte príležitosť zoznámiť sa s týmto fascinujúcim miestom a zažiť tak zaujímavý pobyt v Gambii.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky