Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Francúzsko Le Havre

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Le Havre


1. Kde sa nachádza Le Havre?
Le Havre sa nachádza na severozápade Francúzska, pri ústí rieky Seiny do Lamanšského prielivu.

2. Aké je hlavné letisko blízko Le Havre?
Najbližšie medzinárodné letisko k Le Havre je Letisko Le Havre-Octeville, ktoré sa nachádza asi 5 kilometrov západne od centra mesta.

3. Ako sa dostanem z letiska do Le Havre?
Z letiska Le Havre-Octeville sa dá do mesta dostať taxíkom, autobusom alebo prieskumnou vlakovou linkou, ktorá prechádza cez letisko.

4. Aké sú turistické atrakcie v Le Havre?
V Le Havre môžete navštíviť napríklad Námestie Svornosti (Place de l'Hôtel de Ville), pamätník Desirého Granata, múzeum Andrého Malrauxa, pláže a prístav.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Le Havre?
Najideálnejšie obdobie na návštevu Le Havre je od mája do septembra, keď je teplo a slnečno. Na pláže si však treba vziať do úvahy prílivy a odlivy.

6. Aké sú typické jedlá v Le Havre?
V Le Havre môžete ochutnať morské plody, ako sú ústredkovité lastúry, škampy a mušle. Nezabudnite tiež skúsiť miestne jedlá z ryby a morských plodov.

7. Ako sa prehovorí "ahoj" po francúzsky?
Po francúzsky sa "ahoj" hovorí "salut" alebo "bonjour" (dobrý deň).

8. Koľko ľudí žije v Le Havre?
V Le Havre žije približne 175 000 ľudí.

9. Aké zaujímavé udalosti sa konajú v Le Havre?
V Le Havre sa koná viacero festivalov a udalostí, vrátane Festivalu Le Havre sur Mer, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii prístavu a jeho súčasnosti.

10. Ako sa dostanem do Paríža z Le Havre?
Z Le Havre sa môžete dostať do Paríža vlakom, ktorý trvá približne 2 a pol hodiny, alebo autobusom, ktorý trvá asi 3 a pol hodiny.


Počasie Francúzsko Le Havre


Le Havre je mesto na západnom pobreží Francúzska a má veľmi oceánske podnebie. Počasie v Le Havre sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale väčšinou je mierne a vlhké.

V lete je v Le Havre mierne teplé, s priemernou teplotou okolo 20-23 stupňov Celzia. Väčšina dní je zväčša slnečná, ale môže sa vyskytnúť aj dážď, ktorý trvá len krátku dobu. Najväčšie množstvo zrážok sa v lete zvyčajne vyskytuje v júli.

Jeseň v Le Havre je vlhká a počasie sa mení veľmi často, s teplotami medzi 10-15 stupňami Celzia. V tomto období sa najčastejšie vyskytuje dážď, či už je to blízko mora alebo v meste, takže by ste mali byť pripravení.

Zima v Le Havre je vlhká a chladná s teplotami medzi 5-8 stupňov Celzia, ale zriedkavo klesne pod mraze. Najväčšie množstvo zrážok padá počas tohto ročného obdobia, zvyčajne od novembra do marca, takže budete potrebovať teplé oblečenie a obuv na ochranu pred dažďom.

Jar v Le Havre je mierne teplá s priemernou teplotou okolo 15-18 stupňov Celzia. V tomto období sa počasie mení veľmi často, ale zvyčajne nie je natoľko vlhké ako v jeseň. Ako jarné mesiace pokračujú, teploty sa zvyčajne zvyšujú.

Celkové počasie v Le Havre je ovplyvnené Teplým prúdom z Mexického zálivu, ktorý prúdi pozdĺž pobrežia európskej západnej časti. Tento prúd umožňuje miernejšie teploty a menej extrémne počasie ako v mnohých iných oblastiach rovnakej zemepisnej šírky.

Ak si chcete užiť lepšie počasie v Le Havre, najlepší čas na návštevu je v lete, keď je tam teplé a slnečné počasie. Ak však radšej preferujete menej turistov a menej tepelných vplyvov, jeseň a jar môžu byť skvelou voľbou. V každom prípade by ste mali byť pripravení na všetky typy počasia, pretože počasie v Le Havre sa môže meniť veľmi rýchlo.


Ubytovanie Francúzsko Le Havre


Le Havre, ležiaci na pobreží Atlantického oceánu v severozápadnej Francúzsku, je pre turistov čoraz obľúbenejšou destináciou. Okrem bohatej histórie a kultúry, ponúka aj širokú ponuku ubytovacích možností, ktoré vyhovujú všetkým typom cestovateľov.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, tak v meste nájdete niekoľko päťhviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením a prvotriednymi službami. Môžete si vychutnať eleganciu a štýl týchto hotelov, ako aj ich výhodnú polohu v blízkosti hlavných turistických atrakcií.

Pre tých, ktorí tvrdia, že ubytovanie by malo byť čo najviac autentické, poskytuje Le Havre mnoho možností na ubytovanie v tradičných francúzskych domoch a apartmánoch. Tieto domy sú elegantne zariadené a sú ideálne pre tých, ktorí si prajú zakúsiť miestny šarm a atmosféru. Môžete si vybrať medzi ubytovaním v centre mesta, kde máte všetko na dosah, alebo si vybrať príjemné a tiché miesto vo vnútrozemí.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú k dispozícii lacnejšie ubytovacie možnosti ako napríklad hosťovské domy, penzióny a malé hotely. Tieto možnosti ponúkajú jednoduché, ale čisté a útulné izby za prijateľné ceny. Často majú aj spoločné priestory, kde si môžete vychutnať raňajky alebo medzičasom stretnúť iných cestovateľov.

Navyše, Le Havre ponúka aj rôzne možnosti ubytovania na okolitom vidieku. Môžete si prenajať starobylý chata či vidiecku chatu v malebnom prostredí a stráviť niekoľko dni mimo zhonu a ruchu mesta. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť a nabrať nové sily v prírode.

Ak sa rozhodnete navštíviť Le Havre, určite nebudete mať problém s nájdením vhodného ubytovania podľa vášho rozpočtu a preferencií. Nech sa rozhodnete pre luxusné hotelové izby, útulné apartmány alebo tradičný francúzsky dom, môžete sa tešiť na výnimočný pobyt v tomto nádhernom meste.


Letenka Francúzsko Le Havre


Francúzsko má mnoho krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť a Le Havre je jedným z nich. Táto prístavné mesto sa nachádza v Normandii v severozápadnej Francúzsku a je známe svojou architektúrou a krásnym pobrezím. Pre tých, ktorí by radi navštívili toto fascinujúce mesto, existuje mnoho možností na kúpu letenky.

Možnosti leteniek do Le Havre sú rôzne. Väčšina letov však ide zo Severoameriky do Paríža a potom cestujúci musí prejsť ďalších asi 200 kilometrov na západ do Le Havre. Niektoré spoločnosti, ako napríklad Air France, Brit Airways alebo Delta Air Lines, sú najlepšie možnosti, pretože ponúkajú pravidelné lety do Paríža.

Cestujúci, ktorí hľadajú pravidelný let z miest, ako sú New York alebo Miami, by mali zvážiť letecké spoločnosti ako Norwegian a Wow Air, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky s prestupom v Reykjavíku. Mnoho ďalších spoločností však ponúka lety do Paríža z rôznych miest celého sveta, a preto je dobré kontaktovať cestovné kancelárie, aby ste našli najlepšiu letenku.

Keď prídete na letisko v Paríži, k dispozícii je mnoho možností ako sa dostať do Le Havre. Najjednoduchšou možnosťou je prenajať si auto a vydať sa na cestu, ktorá trvá asi dve hodiny. K dispozícii je však aj možnosť prejsť približne 2 hodiny vlakom alebo autobusom.

Le Havre je fascinujúce mesto s dlhou históriou a krásnymi plážami. Najlepší čas na návštevu tohto miesta je v lete, kedy sa môžete kúpať a relaxovať na pláži a vychutnávať si krásny výhľad na kanál La Manche.

Okrem krásnych pláží sa v Le Havre nachádza množstvo miest na návštevu vrátane múzeí, parkov a historických pamiatok. Napríklad, môžete navštíviť Maison de l'Armateur, ktorá je replikou domu, ktorý patril majiteľovi lodí z 18. storočia. Taktiež je tu muzeum námorného priemyslu, kde si môžete prezrieť históriu miesta ako prístavného centra pre miesty z rôznych krajín.

Celkovo, Le Havre je určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ak sa chystáte navštíviť Francúzsko. S množstvom možností na letenky a prijateľných cenách, tento kúsok Francúzska stojí za návštevu.


Dovolenka Francúzsko Le Havre


Ak premýšľate nad dovolenkou v peknom a zaujímavom meste v Francúzsku, Le Havre je skvelou voľbou. Toto prístavné mesto v severozápadnej Francúzsku ponúka bohatú kultúru, fascinujúcu architektúru a nádherné pláže.

Sídlom pre známy prístav a nachádzajúce sa na brehu Riek Seine, Le Havre je jedným z najdôležitejších priemyselných a obchodných centier Francúzska. Mesto bolo vybudované na rušných obchodných cestách a kvôli svojmu strategickému umiestneniu sa stalo dôležitou námornou bránou do Paríža.

Le Havre je však známe aj svojou architektúrou. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto takmer úplne zničené bombardovaním, a preto bolo potrebné ho obnoviť. Výsledkom je UNESCO-uznané mesto modernistickej architektúry. Práve tieto modernistické budovy a umenie v meste sú jednými z hlavných atrakcií pre návštevníkov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii a architektúre mesta, môžete navštíviť múzeum Andrého Malrauxa, ktoré je významným kultúrnym centrom. Okrem toho je tu aj múzeum moderného umenia v Le Havre, ktoré ponúka zaujímavé výstavy súčasného umenia.

Po objavení architektonických skvostov môžete stráviť chvíľu na pláži. Le Havre má dlhé a čisté pláže, ideálne na prechádzky po pláži alebo užívanie si slnka a mora. Pláže sú tiež obľúbenými miestami pre rôzne vodné športy, ako je napríklad plachtenie.

Prechádzka v centre mesta vám umožní objaviť rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne. Ak máte radi gastronómiu, určite sa oplatí ochutnať miestnu kuchyňu. Mestský trh v Le Havre je ideálnym miestom, kde môžete ochutnať čerstvé miestne pochúťky, ako sú syry, morské plody a tradičné bagety.

Samozrejme, ak máte záujem o výlety mimo mesta, máte niekoľko možností. Môžete si vybrať okolité kúpeľné mestá ako Deauville alebo Étretat, známe pre svoje krásne pláže a útesy. Tiež môžete navštíviť blízku Normandiu a jej historické pamiatky, ako je slávny Múzeum invázie v Normandii.

Dovolenka v Le Havre ponúka ideálnu kombináciu kultúry, histórie, architektúry a prírody. Bez ohľadu na vaše záujmy, v tomto zaujímavom francúzskom meste určite nájdete niečo, čo vás zaujme.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky