Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Fínsko Saimaa jazero

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Saimaa jazero


1. Aké je najväčšie jazero vo Fínsku?

Najväčšie jazero vo Fínsku je jazero Saimaa.

2. Kde sa nachádza jazero Saimaa vo Fínsku?

Jazero Saimaa sa nachádza na juhovýchode Fínska.

3. Aké je rozloha jazera Saimaa?

Rozloha jazera Saimaa je približne 4 400 štvorcových kilometrov.

4. Je jazero Saimaa najväčším jazerom v celej Európe?

Nie, jazero Saimaa je najväčším jazerom vo Fínsku, ale nie v celej Európe.

5. Je jazero Saimaa vhodné na kúpanie a vodné športy?

Áno, jazero Saimaa je obľúbenou destináciou pre kúpanie a vodné športy, vrátane rybolovu a plachtenia.

6. Aké druhy rýb možno v jazere Saimaa chytiť?

V jazere Saimaa je možné chytiť rôzne druhy rýb, vrátane lososa, šťavy, pstruha a okouna.

7. Existujú na jazere Saimaa nejaké ostrovy?

Áno, jazero Saimaa má viac ako 3 500 ostrovov.

8. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí jazera Saimaa?

V okolí jazera Saimaa sa nachádza veľa turistických atrakcií, vrátane Národného parku Linnansaari a pevnosti Olavinlinna.

9. Má jazero Saimaa nejaké termálne kúpele?

Áno, niektoré časti jazera Saimaa majú termálne pramene, ktoré sú využívané na termálne kúpele.

10. Aký je najlepší čas na návštevu jazera Saimaa?

Najlepší čas na návštevu jazera Saimaa je od leta do jesene, keď je teplé počasie a ideálne podmienky pre vodné aktivity.


Letenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a zelenými lesmi, no jedným z najkrajších miest, ktoré musíte vidieť, je Saimaa jazero. Toto veľké jazero sa nachádza na juhu Fínska a je najväčším jazerom v celom krajine.

Cesta do Saimaa je jednoduchá, najjednoduchšie je tam cestovať letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do blízkeho letiska v Lappeenrante. Letenky sú zvyčajne cenovo dostupné a let trvá len niekoľko hodín z väčšiny európskych krajín.

Po príchode do Lappeenrante môžete začať objavovať krásy Saimaa jazera. Jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je prenájom lode alebo katamaránu. Existuje veľa miestnych spoločností, ktoré ponúkajú prenájom lodí na niekoľko hodín alebo aj na celý deň. Plavba po tichých vodách jazera je skvelým spôsobom, ako objaviť jeho okolitú prírodu.

Saimaa jazero je domovom mnohých druhov vzácnych rýb a vtákov, takže milovníci prírody tu nebudú sklamaní. Môžete sa tešiť na rybolov alebo pozorovanie vtákov, čo je najlepšie možné v čase migrácie vtákov na jeseň a na jar. Existujú aj rôzne vodné športy, ktoré si môžete vyskúšať, ako je napríklad plávanie, veslovanie alebo kajakárstvo.

Okrem prírodných krás môžete tiež navštíviť niekoľko historických miest v okolí Saimaa jazera. Napríklad, Kamenný kostol v Lappeenrante je jednou z najstarsších kostolov v celej Fínsku a dostal meno podľa svojich veľkých kamenných múrov. Tento kostol je historickou pamiatkou a stojí za návštevu.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, je možné vyraziť na výlet do blízkych lesov Saimaa, kde sa môžu zapojiť do rôznych outdoorových aktivít. Existujú rôzne cyklistické a turistické trasy, ktoré vám umožnia objaviť tieto nádherné lesy.

Po celodennom objavovaní krás Saimaa sa môžete vrátiť do svojho ubytovania a relaxovať. Existuje veľa hotelov a vysoko kvalitných horských chatiek, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu na ďalší deň.

Saimaa jazero je jedným z tajomstiev Fínska a ponúka mnoho zážitkov pre tých, ktorí majú radi prírodu, históriu a dobrodružstvo. Cesta tam je bezproblémová a letenky sú cenovo dostupné z rôznych európskych krajín. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, nezabudnite zahrnúť Saimaa jazero na svoj zoznam miest na návštevu. Budete ohromení jeho krásou a pokojom.


Dovolenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe pre svoje nádherné prírodné scenérie, jazier a hôr. Ak plánujete letnú dovolenku v Fínsku, môžete sa tešiť na nadýchaný pohľad na Saimaa jazero. Lebo nie je nič lepšie ako počítať stromy na brehu jazera, užívať si slnečné lúče a počúvať zvuk vody robiacej sa s mäkkým pieskom a iba unášajúcim sa s vetrom.

Saimaa jazero v južnej časti Fínsko je najväčšie jazero s rozlohou až 4 400 km², kde si môžete užiť pár dní v prírode, kde je všetko plné života, harmonické, pokojné a čarovné. Počnúc malými ostrovmi a končiac obrovskými kempami, toto jazero ponúka všetko, čo by mohol turista požadovať.

V okolí jazera nájdete tiež množstvo turistických atrakcií, v ktorých si môžete vychutnať letné dovolenky. Môžete navštíviť množstvo malých dediniek, turistických miest, ktoré ponúkajú nevšedné zážitky pre celú rodinu. Rybolov, turistika, plávanie, skákanie z lode, kajak kanoe, lodný výlet, piknik na brehu jazera, to všetko sú aktivity, ktoré sa dajú na jazere robiť.

Saimaa jazero ponúka tiež fantastické miesta na kempovanie a stany, kde si môžete vychutnať veľkú prírodu. Našťastie, táto oblasť je stále viac navštevovaná, takže nájdete všetky potrebné zariadenia a služby, aby ste sa cítili pohodlne a príjemne.

Okrem toho môžete navštíviť miestne obchody s domácimi suvenírmi, kde si môžete kúpiť aspoň malý kúsok na pamiatku. Ak máte radi koloritné a zábavné fínske tradície, tak si určite na Vašu letnú dovolenku nezabudnite nechať z turnaja pravé finské ručne vyrobené sklenené husličky, alebo kúpiť bielizeň z mokrého podnebia.

V Saimaa jazere sa nachádza aj množstvo zaujímavých miest na návštevu, ako sú: Linnansaari, ktorý je známy svojimi nezvyčajnými jazierami, Ruukinranta, ktorý ponúka množstvo atletických hier a turnajov, a tiež Saptamäki, najvyšší kopec v okolí, z ktorého sa naskytne krásny výhľad na okolie.

Všetky tieto miesta majú to niečo, čo stojí za návštevu a k mnoho návštevám vraciame stále znovu.

V lete je toto miesto plné turistov, pretože ponúkne spôsoby, ako sa zabaviť bez ohľadu na to, čo vás baví. Jediné, čo musíte robiť, je vybrať si miesto na kempovanie a užiť si toto prírodné krásne miesto.

Tak teda, ak máte radi prírodu, krásne scenérie a dobrú zábavu, Fínsko Saimaa je miesto, ktoré je určené pre vás. Práve teraz by to mohlo byť miesto, na ktoré by ste mohli plynule nadviazať a odovzdať svoje cenné letné prázdniny.

Užite si svoju letnú dovolenku v miestach plných pokojnej a harmónickej prírody a nechajte sa unášať krásou Fínskeho Saimaa jazera. Určite nebudete ľutovať svoju voľbu a vrátite sa s nabitými batériami úplne inou osobou.


Ubytovanie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko Saimaa jazero je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Nachádza sa v oblasti Južného Savónska a ponúka krásnu prírodu, ktorá je obľúbená medzi turistami. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite by ste mali premýšľať o vhodnom ubytovaní.

Fínsko Saimaa jazero ponúka mnoho možností ubytovania v závislosti od vašich preferencií. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatami alebo modernými hotelmi. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka tiež saunu alebo spa. Tu sú niektoré z najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera.

1) Hotel & Spa Resort Järvisydän - Toto miesto ponúka jedinečné ubytovanie v tradičných finských chatách. Chaty sú postavené na briežkach jazera a ponúkajú krásny výhľad na vodu. Okrem toho má hotel aj spa a wellness centrum.

2) Cumulus Resort Imatran Valtionhotelli - K dispozícii sú moderné izby s kúpeľňou a TV, ktoré sú vkusne zariadené. Hotel sa tiež nachádza v blízkosti rieky Vuoksi, kde môžete vyskúšať rôzne aktivity ako rafting a rybolov.

3) Original Sokos Hotel Seurahuone Savonlinna - Toto hotel sa nachádza v centre mesta Savonlinna a ponúka izby s bezplatným Wi-Fi, klimatizáciou a TV. Môžete sa tiež tešiť na raňajky formou bufetu.

4) Saimaa Gardens by Messilä - Toto areál s chatami sa nachádza priamo na brehu jazera Saimaa a ponúka moderné a vkusné chaty, ktoré sú dobre vybavené. Hosťia si tu môžu vychutnať saunu a grilovať na vonkajšom grile.

5) Summer Hotel Vuorilinna - Toto ubytovanie ponúka jednoduché izby s bezplatným Wi-Fi a TV. Nachádza sa v krásnom prostredí v blízkosti jazera Saimaa a môžete sa tu tešiť na rôzne aktivity ako jazda na bicykli alebo rybolov.

Tieto miesta na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera sú ideálne pre turistov, ktorých láka krásna príroda a zároveň hľadajú pohodlné ubytovanie. Väčšina z týchto ubytovaní ponúka aj rôzne aktivity a zábavu pre deti aj dospelých, takže si môžete byť istí, že tu nebudete nudiť. Ak teda plánujete dovolenku na Fínskom Saimaa jazere, našli ste si správne miesta na ubytovanie.


Počasie Fínsko Saimaa jazero


Saimaa jazero, nachádzajúce sa vo Fínsku, je jedným z najväčších a najkrajších jazier v celej Európe. Počasie v tejto oblasti je veľmi promenlivé a závisí od ročného obdobia.

V lete, kedy je jazero obľúbenou destináciou pre turistov, teplota vzduchu môže dosahovať až 25 stupňov Celzia. Voda jazera má teplotu približne 20 stupňov, čo je ideálne na plávanie a vodné športy. Slnečné a jasné dni sú v tomto období bežné, avšak kvôli množstvu jazier a lesov v okolí, môže byť aj niekoľko daždivých dní, keď obloha zahalí hmla.

Jesenné obdobie je charakterizované poklesom teplôt, pričom sa pohybujú okolo 10-15 stupňov Celzia. Farby okolitých lesov sa menia na rusko až žlto, čím vytvárajú pôsobivé scenérie pre milovníkov prírody. V tomto období sú dni krátke a zimné dažde môžu byť časté.

Zima je v Saimaa jazere známa svojimi dlhými a studenými mesiacmi. Teploty sa často pohybujú pod bodom mrazu a môžu dosahovať -15 až -30 stupňov Celzia. Jazero je v tomto období pokryté hrubou vrstvou ľadu, ktorá poskytuje príležitosť na ľadové korčuľovanie, bežkovanie a dokonca aj rybolov. Jasná zimná obloha umožňuje aj pozorovanie polárneho svetla, ktoré je jedným z fenoménov tohto miesta.

Na jar sa počasie začína zahrievať a teploty sa postupne zvyšujú na približne 5-10 stupňov Celzia. Toto obdobie je charakteristické odmŕzaním a roztápaním sa ľadového pokryvu na jazere. To spolu s oživujúcou prírodou vytvára nádherné scenérie. Kvôli postupnému roztápaniu sa môže v jazere hromadiť viac vody, a tým sa voda môže tým pádom rýchlo zakalovať.

Celkovo je počasie v Saimaa jazere veľmi pestré a každé ročné obdobie ponúka jedinečný pohľad na túto oblasť. Turisti by si mali byť vedomí týchto zmien počasia pri plánovaní svojej cesty, aby mohli vychutnať všetky krásy jazera a jeho okolia.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky