Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Filipíny Surigao del Norte

Dovolenka Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte je malá provincie nachádzajúca sa na severovýchode Filipín v regióne Caraga. Tento neznámy kútik Filipín ponúka turistom množstvo skrytých pokladov, ktoré sú neopakovateľné a nádherné. Ak sa chystáte na dovolenku, potom by ste si určite nemali nechať ujsť tento kúsok rajského raja, ktorý čaká, aby ste ho objavili.

Surigao del Norte sa skladá z niekoľkých malých ostrovov, ktoré sú obklopené jasnými tyrkysovými vodami, bielymi piesočnatými plážami a fascinujúcimi útesmi. Jeden z najznámejších ostrovov tejto provincie je Siargao, ktorý sa často považuje za „Surfing Paradise“.

Ak ste milovníci surfingu, potom by ste rozhodne mali navštíviť Siargao. Tento ostrov ponúka niektoré z najlepších surfovacích miest na svete. Tým najlepším a najznámejším miestom na surf je Cloud 9, pretože je to najväčší a najdravší lomový bod na ostrove. Táto oblasť láka mnoho profesionálnych surferov a turistov, ktorí chcú skúsiť niektoré z najnebezpečnejších vln na svete.

Okrem surfingu si môžete na ostrove Siargao užiť aj jemné biele pláže, pestrý život na útesoch a dokonca pozrieť si obrovské lievikové jaskyne. Ak máte radi rybolov, potom si môžete vyskúšať lov morských rýb alebo sa pozrieť na tradičnú rybársku loď, ktorá má tvar banánovej plachetnice. Jeden z najobľúbenejších rybárskych trhov na ostrove Siargao sa koná v obci General Luna. Môžete si tu zakúpiť najlepšie a najčerstvejšie morské plody a ochutnať lokálne jedlá.

Okrem ostrova Siargao si môžete užiť aj krásy iných ostrovov v provincii Surigao del Norte. Malý ostrov Guyam je prevažne pokrytý kokosovými palmami a poskytuje ideálny prírodný úkryt pre tých, ktorí chcú ujsť od moderného sveta. Daku Island sa nachádza len pár minút lodou od Siargao a je tiež obľúbený medzi turistami, ktorí hľadajú biele piesočnaté pláže a krištáľovo čisté vody.

Surigao del Norte má tiež mnoho iných aktivít pre turistov, ktoré sa konajú mimo vody. Môžete navštíviť obce, kde sa ešte uplatňuje starodávna tradícia ako je napríklad Tesiro Dancing. Obdivovať môžete aj historické pamiatky, ako je kostol Piatos a zopár miestnych múzeí.

Nezáleží na tom, či ste surfer, dobrodruh, kultúrny nadšenec alebo jednoducho človek, ktorý hľadá relaxačný oddych na pláži, Surigao del Norte má toho pre každého. Tento malý kútik Filipín určite stojí za navštívenie a môže sa stať jednou z najlepších destinácií na vašu ďalšiu dovolenku.


Letenka Filipíny Surigao del Norte


Cestovanie Filipínami je pre mnohých jednou z najkrajších zážitkov, ktoré môžu zažiť. Zem a jej kultúra je nesmierne pestrá a plná nezvyčajných miest a zážitkov, ktoré sú pre mnohých turistov fascinujúce. Ak ste teda medzi nimi aj vy, a chcete cestovať v strednej časti Filipín, určite by ste si nemali nechať ujsť Surigao del Norte.

Surigao del Norte je provinciou v regióne Caraga na severovýchode Filipín. V tejto oblasti sa nachádzajú najkrajšie pláže na Filipínach, ktoré vás určite dostanú svojou krásou. Najznámejšie sú oblasti General Luna, Cagwait, Socorro a Siargao. Tieto miesta sú obľúbené predovšetkým medzi surfermi, ktorí milujú vlny, ktoré sa tadiaľ prechádzajú.

Ak si teda chcete užiť slušnú porciu adrenalínu a vyložene potrebujete zlepšiť svoje surfačské zručnosti, Surigao del Norte je skutočne tou správnou destináciou pre vás. Dobre si premyslite, kedy chcete cestovať, pretože najlepšie obdobie je od augusta do novembra, kedy sú vlny najvyššie.

Čo sa týka dopravy, doporučujeme využiť letenku na ostrov Siargao. Z Manily je to približne hodinový let, ktorý vás privedie na letisko Sayak. Po prílete si môžete prenajať motocykel alebo tricycle, aby ste sa dostali ku svojmu ubytovaniu.

Celá oblasť Surigao del Norte ponúka špičkové a cenovo dostupné hotely, hostely a plážové chaty. V noci tu radi počujete zvuk vĺn, ktorý vám spôsobí pocit, akoby ste spali priamo na pláži.

V Surigao del Norte nebudete nútení sťažovať sa na nudu. Oázy pokoja, ticho a relax sú tu neustále prítomné a studené kokteily budete musieť skúšať jeden za druhým. Ak chcete dovolenkovať inak a zároveň objavovať nezvyčajné kúty sveta, Surigao del Norte musí byť na vašom zozname cestovateľských destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Surigao del Norte


Otázky a odpovede týkajúce sa Filipín a Surigao del Norte môžu zahŕňať:

1. Aké je hlavné mesto Surigao del Norte?
Hlavné mesto Surigao del Norte je Surigao City.

2. Aké jazyky sa hovoria na Filipínach?
Na Filipínach sa hovorí množstvom jazykov, vrátane tagalštiny, cebuánčiny, iloko, bicol a mnohých ďalších.

3. Kde sa nachádza Surigao del Norte?
Surigao del Norte sa nachádza na severovýchode Filipín, v regióne Caraga.

4. Ktorá je najväčšia atrakcia v Surigao del Norte?
Najväčšou atrakciou v Surigao del Norte je známa surfovacia lokalita Cloud 9 na ostrove Siargao.

5. Potrebujem víza na návštevu Filipín?
Ak plánujete zotrvať na Filipínach menej ako 30 dní, môžete vstúpiť na územie bez víza. Pre pobyt dlhší ako 30 dní je potrebné získať víza.

6. Aké sú najlepšie miesta na prežitie dovolenky na Filipínach?
Filipíny majú množstvo krásnych miest na prežitie dovolenky, ako napríklad Siargao, Boracay, Palawan, Cebu, Bohol a mnoho ďalších.

7. Aké sú najlepšie spôsoby pre dopravu na Filipínach?
Na Filipínach sú k dispozícii rôzne druhy dopravy, vrátane áut, taxíkov, jeepneyov, motorkiek a trajektov.

8. Aké jedlá a nápoje by som mal ochutnať na Filipínach?
Medzi typické filipínske jedlá patria adobo (marinované mäso), sinigang (kyslý vývar), lechon (pečené bravčové mäso) a množstvo morských plodov. Z nápojov si môžete vyskúšať napríklad kokosovú vodu, mango džús a san miguel pivo.


Ubytovanie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sú neuveriteľne krásna krajina plná prírodných zázrakov a jedinečnej kultúry. Surigao del Norte sa nachádza na severe Filipín a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú oddych a zároveň expedíciu za dobrodružstvom. Ak sa chystáte navštíviť Surigao del Norte, rozhodnúť sa pre ubytovanie môže byť trochu náročné vzhľadom na to, že ponuka je veľmi široká. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovaní, ktoré môžete nájsť v Surigao del Norte, aby ste z vašej cesty urobili nezabudnuteľný zážitok.

1. Siargao Bleu Resort

Ak hľadáte luxusné ubytovanie so skvelými službami medzi tropickými plážami a oceánom, potom je Siargao Bleu Resort tou správnou voľbou pre vás. Toto nádherné letovisko ponúka prvotriedne ubytovanie v súkromných vilách s výhľadom na more a zároveň pre vás zariadi aktivity ako surfovanie, potápanie a mnoho ďalších. Siargao Bleu Resort je ideálnou voľbou pre páry, ktoré hľadajú romantický pobyt v krásnych tropických prostrediach.

2. Tres Islas Hostel

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú miesto, kde sa ubytovať navyše za prijateľnú cenu, Tres Islas Hostel je dokonalým riešením. Toto hosťovské ubytovanie sa nachádza v centre Surigao City a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie s WiFi a spoločnými priestormi. Hostel je perfektnou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, ale zároveň nechcú obetovať komfort a pohodlie.

3. Coral Lodge Resort

Coral Lodge Resort je skvelé letovisko, ktoré ponúka ubytovanie na pláži v blízkosti Siargao Island. Toto miesto je ideálnym miestom pre ísť na surfovanie alebo vychutnať si niektorý z vodných športov. V ubytovaní nájdete súkromné bungalovy pre rodiny alebo skupiny a tiež izby pre jednotlivcov alebo páry. K dispozícii je bazén a tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá.

4. Sagana Resort

Sagana Resort je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zážitok v krásnom prostredí okolo Dedon Island. Táto rezortová oblasť ponúka rôzne druhy ubytovania od súkromných izieb, cez bungalovy až po plne vybavené apartmány. Okrem relaxu môžete tiež prechádzať v blízkom lese alebo sa vybrať na vodné športy a potápanie. Sagana Resort je ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny, ktoré hľadajú miesto pre oddych.

5. Club Tara Resort

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie s vysokými štandardmi, Club Tara Resort je dokonalou voľbou. Toto kamošské letovisko ponúka štýlové bungalovy v rôznych veľkostiach s nadštandardným vybavením a výhľadom na vodu. Okrem toho, nájdete tu rôzne druhy služieb vrátane masáže a potápania. Club Tara Resort je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú exkluzívne ubytovanie medzi krásnymi tropickými plážami a oceánom.

Je mnoho miest, kde sa môžete ubytovať v Surigao del Norte, ale tieto zvolené ponúkajú najlepšie zážitky s rôznymi možnosťami a pre každý typ cestovateľa. V súlade s vaším rozpočtom a požiadavkami, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa najviac hodia pre vás a vašich spoločníkov. Navštíviť Surigao del Norte je skutočne neuveriteľný zážitok, ktorý by ste mali zaradiť na svoje zoznam bucket listov.


Počasie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sa nachádzajú v oblasti Tichého oceánu a majú subtropické a tropické klimatické podmienky. Surigao del Norte, mesto a provincie na severe Filipín, patrí tiež k miestam so zaujímavým a typickým počasím.

Surigao del Norte má veľmi teplé a vlhké klima počas celého roka. Teploty sa pohybujú od priemerne 26°C do 33°C a môžu sa v lete vyšplhať až na 40°C. Táto provincie je tiež známa svojimi pravidelnými dažďami a monzúnovými obdobiami.

Jedným z monzúnových období na Surigao del Norte je známe ako "Amihan". Zvyčajne trvá od novembra do apríla a prináša suchšie a chladnejšie podmienky. Toto obdobie je obľúbeným časom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť dažďovým monzúnam, ktoré prichádzajú počas ostatnej časti roka.

Na druhej strane, "Habagat" je ďalším monzúnom, ktorý prichádza od júna do októbra. Toto obdobie prináša silné dažde a niekedy aj povodne. Vysoké srážky v kombinácii s vysokými teplotami môžu vytvoriť zvlhčujúce a dusné podmienky.

Surigao del Norte tiež zažíva tropické cyklóny, známe ako tajfuny. Tieto silné a ničivé víriny ovplyvňujú celý región a prinášajú silné veterné búrky a veľké množstvo dažďa. Tieto cyklóny môžu spôsobiť rozsiahle škody a prirodzené katastrofy.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie, Surigao del Norte je taktiež exponované riziku zemetrasení a horúčavy. Zemetrasenia sú bežné v celom regióne a v minulosti spôsobili veľké škody a straty na životoch. Horúčavy sú tiež bežným javom a môžu spôsobovať zdravotné problémy a vyčerpanie.

Celkovo sa teda dá povedať, že počasie v Surigao del Norte je viac-menej jednotné počas celého roka so všeobecným charakterom teplého, vlhkého a monzúnového subtropického podnebia. Je dôležité, aby turisti, ktorí navštívia túto oblasť, mali na pamäti tieto klimatické podmienky a prispôsobili svoje plány a aktivity počasiu a sezónnym zmenám.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky