Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Filipíny Calauit Island

Dovolenka Filipíny Calauit Island


Filipíny majú mnoho omamných miest, medzi ktoré patrí aj Calauit Island. Táto ostrovná oblasť ponúka niečo viac, ako len klasické pláže a slnko. V skutočnosti je to miesto zamerané na prírodnú rezerváciu s africkou zverou.

Calauit Island sa nachádza asi hodinovou jazdou od mesta Coron na severozápadnom pobreží ostrova Palawan. Je to jeden z mála miest v Ázii, kde sa nachádza africký park s voľne žijúcimi zvieratami. Na ostrove sa nachádza približne 3000 hektárov, z ktorých je 40% prírodnou ochrannou oblasťou.

Navyše, na Calauit Island si môžeme prezrieť aj krásne koralové útesy a rôzne druhy morského života. Tí najodvážnejší sa môžu vydať na ponor a objaviť si ​​podvodný svet.

Calauit Island bol kedysi miesto, kde žili miestni rybári, ktorí sa živili rybolovom. V roku 1976 však vláda Filipín rozhodla navrhnúť a vytvoriť africkú záhradu na ostrove.

Do Calauit Island priniesli 8 zvierat z Keni, aby sa mohli prispôsobiť klimatickým podmienkam v oblasti. Patria sem zvieratá ako žirafa, zebra, antilopa, koza, slon africký, jeleň, okapi a bufalo africký.

Pri návšteve Calauit Island sa návštevníci môžu pozorovať, ako zvieratá žijú v ich prirodzenom prostredí. Táto exkurzia neponúka iba možnosti na fotografovanie týchto zvierat, ale aj informácie o zvieratách a ich ekosystémoch.

Vstup na Calauit Island nie je drahý, takže toto miesto môže byť skvelou a dostupnou voľbou na dovolenku pre tých, ktorí chcú ochutnať niečo nové a nezvyčajné.

Za zmienku tiež stojí, že návštevníci by mali byť opatrní a nerespektovať zvieratá. Návštevníci by mali byť počas pobytu na ostrove a využívaní služieb miestnych komunít zodpovední.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva, Calauit Island by mohol byť miestom, kde sa vydať na budúcu dovolenku. Svojou africkou zverou a podvodným životom ho robí nezabudnuteľným miestom na návštevu na Filipínach.


Počasie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Severnom Samar v Filipínskom arhipelagu. Tento ostrov je známy svojou bohatou biodiverzitou a nádhernou prírodnou krajinou. Jeho tropické podnebie ponúka teplé a vlhké počasie počas väčšiny roka.

Calauit Island je ovplyvnený monzúnovým podnebím, čo znamená, že sa tu vyskytujú dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie začína v novembri a pokračuje až do apríla. Počas tohto obdobia sa na ostrove a okolitých oblastiach očakáva minimálny zrážkový úhrn a teploty sa pohybujú medzi 25°C až 32°C.

Daždivé obdobie na Calauit Island sa začína v máji a končí v októbri. Počas tohto obdobia ostrov a región zažíva pravidelné silné dažde a občasné búrky. Zrážky tu dosahujú maximálny zrážkový úhrn a teploty zostávajú medzi 28°C až 34°C. Toto je obdobie, keď je príroda na ostrove najživejšia a ostrov je pokrytý bujnou zeleňou.

Calauit Island tiež často čelí vplyvom tropických cyklón, najmä počas obdobia dažďov. Tieto cyklóny prinášajú so sebou silné veterné búrky, prudké dažde a občasné povodne. Je dôležité sledovať a pozorovať vývoj týchto cyklónov a prijímať potrebné opatrenia na ochranu seba a majetku.

Vzhľadom na svoju polohu v Tichom oceáne môže byť počasie na Calauit Island trochu nepredvídateľné a môže prichádzať k rýchlemu zhoršovaniu alebo zlepšovaniu počasia. Dážď a slnko sa tu môžu striedať pomerne rýchlo, preto je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranu pred silným slnkom.

Aj keď počasie na Calauit Island môže byť niekedy nepredvídateľné, tento ostrov je stále potravinovaná s krásnymi dažďovými lesmi, plážami a rôznorodou faunou a flórou. Je miestom, kde sa môžete ponořiť do prírody a objaviť krásu, ktorú táto exotická destinácia ponúka.

Ak sa chystáte navštíviť Calauit Island, odporúča sa vyhľadať informácie o počasí a aktuálnych poveternostných podmienkach pred cestou. Vo všeobecnosti sú jeseň a zima vhodnejšími obdobiami na návštevu, pretože sa očakáva nižší zrážkový úhrn a menej pravdepodobnosť tropických cyklón. V každom prípade si nechajte dosť času na objavovanie ostrova a užívanie si jeho nádherného počasia.


Letenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island - Tajomstvo Filipín

Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu, určite by ste mali zvážiť návštevu Filipín a skúmať jedno z jej najlepších ostrovov, Calauit Island. Nachádza sa v meste Calamianes na severe ostrova Palawan a ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Calauit Island sa stala známou predovšetkým vďaka pozoruhodným kúskom histórie, ktorébohato obohacujú jej príbehy. V 70. rokoch minulého storočia bolo na ostrove založené útočisko pre africkú zver. Tento útočisko vzniklo vo veľkom rozsahu - približne 104 štvorcových kilometrov. Rovnako boli relaxačné a rekreačné aktivity útočisku úlohové. Calauit Island bol prevažne turistický a priemyselný ostrov.

Po niekoľkých desaťročiach života pod prítomnosťou afrických zvierat, sa útočisko spätne stalo súčasťou ochrannej oblasti. Calauit Island je teraz považovaný za prírodné dedičstvo Filipín a je pod prísnou ochranou.

Ak máte záujem o návštevu Calauit Island, nájdete množstvo spôsobov, ako dostať sa tam. Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú letenky do rôznych miest v Palawane a v prípade, že sa rozhodnete pre letecké spojenie by ste mali užiť nádherný letový zážitok. Po prílete na ostrov, budete potrebovať chytiť loď a doplávať až s druhého konca na Calauit Island.

Prírodná krása Calauit Island napĺňa každého, kto sa sem príde pozrieť. Ostrov ponúka široké spektrum prírodných krás, od nedotknutej pláže s jasne modrou vodou a týkajúcich sa útulných oblázkov, po ranné výlety na začiatku plnej tropickej prírody.

Pre milovníkov divokých zvierat a dechtivých rastlín si môžete zorganizovať safari a prechádzať sa prírodnou rezerváciou na ostrove. Pri prechádzke zvieratá zhliadnete ako žirafy, antilopy, guanaco a mnoho ďalších prehliadok exotických zvierat.

Ak preferujete menej adrenalínu, môžete sa uchádzať oýchutnávku filipínskej kuchyne. Calauit Island ponúka množstvo gurmánskych vnútorných michelinských reštaurácií, ktoré prídu na chuť každému. Okrem toho sa môžete dostať na nekonečne krásne pláže s jemným pieskom a jasne zafarbenou vodou, kde môžete relaxovať a užiť si oddych.

Celkovo povedané, Calauit Island je malý kúsok raja, ktorý ponúka návštěvníkom jedinečnú kombináciu histórie, divokej prírody a relaxačného odpočinku. Cena letenky k tomuto miestu nie je enormná, všetko záleží od dlžky trvania, počtu osôb a spôsobu dopravy. Preto neváhajte a jednoducho si užite ostrov Calauit Island a jeho krásy na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calauit Island


Najčastejšie otázky a odpovede o Calauit Island na Filipínach sú:

1. Aké je hlavné mesto na Calauit Island?
- Hlavné mesto na Calauit Island je Busuanga.

2. Kde sa nachádza Calauit Island?
- Calauit Island sa nachádza v provincii Palawan na Filipínach.

3. Aké je hlavné atrakcie na Calauit Island?
- Hlavnou atrakciou na Calauit Island je Calauit Safari Park, kde môžete vidieť divoké zvieratá, ako sú girafy, zebry a gazely.

4. Koľko stojí vstup do Calauit Safari Park?
- Vstup do Calauit Safari Park stojí približne 200 filipínskych pesos na osobu.

5. Ako sa dostať na Calauit Island?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Calauit Island, je lietadlom zo Manily do letiska Busuanga, a potom cestovať trajektom alebo loďou do Calauit Island.

6. Existujú na Calauit Island ubytovacie možnosti?
- Áno, na Calauit Island sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vonkajšie kempy aj hotely.

7. Môžem si zapožičať automobil na Calauit Island?
- Áno, je možné si zapožičať automobil na Calauit Island.

8. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Calauit Island?
- V okolí Calauit Island sa nachádza mnoho ďalších atrakcií, ako napríklad El Nido, Coron Island a Tubbataha Reefs Natural Park.

9. Aká je najlepšia doba na návštevu Calauit Island?
- Najlepšou dobou na návštevu Calauit Island je počas suchého obdobia od decembra do mája.

10. Mám potrebné vizum na návštevu Calauit Island?
- Do Filipín nie je potrebné žiadne vízum pre občanov väčšiny krajín na krátkodobé návštevy. Prípadné vízové požiadavky by ste mali overiť vopred na veľvyslanectve Filipín vo vašej krajine.


Ubytovanie Filipíny Calauit Island


Calauit Island: Raj pre milovníkov divokej prírody a exotického ubytovania na Filipínach

Ak hľadáte unikátne a dobrodružné miesto na dovolenku, mali by ste zvážiť návštevu Calauit Island na Filipínach. Táto ostrovná destinácia, nachádzajúca sa v severnom Palawan, ponúka nádhernú prírodu, divokú zver a veľké množstvo možností pre exotické ubytovanie.

Calauit Island je známe svojou bohatou divokou zverou, ktorá sem bola vysadená v 70. rokoch 20. storočia. Miestne úrady rozhodli umiestniť sem africké zvieratá, vrátane žiráf, zebier a antilop, aby ich zachránili pred vyhynutím. Táto rozhodná kampaň priniesla vynikajúce výsledky a dnes si návštevníci môžu vychutnať pozorovanie týchto fascinujúcich tvorov vo voľnej prírode.

Aby vám táto skúsenosť zostala na pamiatku na celý život, Calauit Island ponúka nezvyčajné možnosti ubytovania. Môžete vybrať si medzi exotickými chatkami, ktoré sú postavené priamo v blízkosti zvierat, čo vám umožní stráviť noc obklopený rovnožrebmi a inými miestnymi obyvateľmi. Vo svojej chatke budete mať všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt, vrátane pohodlného lôžka, vlastnej kúpeľne a ešte viac.

Ak preferujete niečo lepšie vybavené, môžete si vybrať luxusnú vilu. Tieto vily sú štýlovo zariadené a ponúkajú vám súkromie, s vlastným bazénom a výhľadom na oceán. Mnohé z nich majú jedinečné konštrukcie a sú situované tak, aby ponúkli maximálnu intimitu a pokoj.

Okrem divokej zveri a exotického ubytovania ponúka Calauit Island aj množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po ostrove a objavovať jeho nádhernú prírodu a pláže s bledobielym pieskom. Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, sú k dispozícii šnorchlovanie a potápanie, kde môžete preskúmať korálové útesy a úžasnú morskú faunu.

Okrem toho, Calauit Island ponúka aj možnosť stravovať sa miestnym spôsobom. Môžete si vychutnať tradičné filipínske jedlá pripravené od miestnych kuchárov, ktorí vám ukážu autentickú chuť Filipín. Óó, chuť Filipín. Zočí-vočí si možete vyskúšať aj tradičný tanec a hudbu. Toto všetko vám umožní plne sa ponoriť do miestnej kultúry a poskytnúť vám nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island je nepopierateľne jedinečné miesto na Filipínach, kde môžete zažiť fascinujúcu prírodu a nezvyčajné ubytovanie. So širokou škálou aktivít a skúseností ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objavovať tento nezabudnuteľný ostrov. Ak chcete niečo iné a dobrodružné na svojej dovolenke, Calauit Island je ideálnou voľbou pre vás.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky