Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Filipíny Boracay Island

Počasie Filipíny Boracay Island


Boracay Island, nachádzajúci sa v Západnom Visayase na Filipínach, je známym turistickým miestom so svojou krásnou plážou, jasnou modrou vodou a exotickou prírodou. No jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje túto destináciu, je aj jej počasie.

Boracay Island zažíva dva hlavné obdobia: suchý a mokrý. Suché obdobie trvá od novembra do mája a je považované za ideálny čas na návštevu tohto rajského ostrova. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25-32°C, s minimálnymi zrážkami. Slnečné dni a modré oblohy sú pre turistov lákadlom. Mnoho ľudí si preto vyberá túto dobu pre svoju letnú dovolenku, vrátane vianočných a novoročných sviatkov.

Na druhej strane, mokré obdobie trvá od júna do októbra a prináša so sebou silné dažde a búrky. V tomto období prichádzajú cyklóny a búrky z Tichého oceánu, čo vedie k deštrukcii a záplavám v niektorých oblastiach. Teploty sa však nepatrne menia, zatiaľ čo vlhkosť vzduchu stúpa. Niektorí turisti využívajú toto obdobie, aby sa vyhli veľkému množstvu ľudí a mohli si užiť ostrov v tichejšej atmosfére.

Väčšina turistov si volí obdobie sucha, keďže počas nich majú ideálne podmienky na vychutnanie si krás pláže a vodných športov, ako je potápanie, surfovanie a jachting. Búrky a silné dažde v období dažďov môžu priamo ovplyvniť tieto aktivity a narušiť dovolenku.

Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyspytateľné a môže sa meniť z dňa na deň. Aj v období sucha sa môžu objaviť príležitostné búrky alebo dažde. Preto je vždy dobré mať so sebou pršiplášť a dávať pozor na miestne predpovede počasia, ktoré vám pomôžu plánovať aktivity.

Boracay Island je jedným z najkrásnejších miest na Filipínach a jeho počasie hrá významnú úlohu v atraktivite ostrova. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, mali by ste si určite užiť jeho nekonečné piesočnaté pláže, miestne delikatesy a pohostinnosť filipínskeho ľudu.


Dovolenka Filipíny Boracay Island


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde nájdete krásne pláže a jasnú modrú vodu, potom by ste mohli uvažovať o Boracay Island na Filipínach. Toto miesto sa často označuje za jedno z najkrajších miest na svete a v posledných rokoch sa stalo populárnym cieľom pre milovníkov západného pobrušovania.

Boracay Island sa nachádza v strednej časti Filipín v zálive v blízkosti ostrova Panay. Ostrov je 7 km dlhý a zhruba 1 km široký. Táto oblasť je posiatá zelenými kokosovými palmami, ktoré vytvárajú nádherné pozadie pre jasne modrú vodu.

Ak chcete vychutnať krásne pláže, potom neexistuje lepšie miesto ako Boracay Island. White Beach, ktorá je najväčšou plážou na ostrove, je rozkladaná pozdĺž zálivu až do útesov. Táto pláž je známa pre svoje biele piesky a teplo turisticky orientované prostredie.

K dispozícii sú aj iné pláže, ako napríklad Puka Beach, ktorá sa nachádza na severu ostrova a je známa pre svoje kryštálové modré vody a bielu korálkovú kameninu. Na juhovýchode ostrova je pláž Bulabog, ktorá je ideálna pre kitesurfing a windsurfing, vďaka stabilných vetroch.

Okrem krásnych pláží ponúka Boracay Island aj možnosti pre podvodné dobrodružstvá. Vrátane snorklovania a ponoru, kde môžu návštevníci vidieť povestné korálové útesy a farebné morskej živočíchy, ako napríklad malty a ryby.

Menšia obec Boracay Town sa nachádza v strede ostrova a má malézhromaždenie obchodov, reštaurácií a barov. Popri tom nájdete turistické atrakcie, ako napríklad kávu z odrôd kávovníka Robusta, ktorá sa pestuje len na Filipínach.

Odporúčame vyskúšať aj miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na ryby a morské plody, ako aj kerri acehov, ktoré je podávané s kokosovým mliekom.

Výlety na ostrov môžu zahrňovať výlety na ostrov Crocodile, kde sa návštevníci môžu potápať v krásnej jasnej vode a vidieť morské živočíchy a korálové útesy. Taktiež môžete absolvovať prehliadku ostrova na jednom z tradičných parádnych vozidiel nazývaných "tricycles".

V zime, od novembra do februára, môžu byť návštevníci Boracay Island očarovaní súmrakmi, ktoré poskytujú krásne pozadie pre nádherné pláže.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a vychutnať si krásy prírody, potom odporúčame Boracay Island na Filipínach ako ideálne miesto na dovolenku. Od krásnych pláží a podvodných dobrodružstiev až po miestnu kuchyňu a kultúru, Boracay Island má veľa ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Boracay Island


Otázka: Aké letisko je najlepšie na prílet na Boracay Island?
Odpoveď: Najlepšie letisko pre prílet na Boracay Island je letisko v Kalibo alebo v Caticlan.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžem robiť na Boracay Island?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity na Boracay Island zahrňujú plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a kitesurfing. Okrem toho môžete navštíviť miestne atrakcie, ako sú Crystal Cove Island, Mount Luho a Puka Shell Beach.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island ponúka širokú škálu hotelov a rezortov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú White Beach, Bulabog Beach a Diniwid Beach.

Otázka: Aké je počasie v Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island má teplé a vlhké počasie po celý rok s tropickými dažďovými sezónami v júli a auguste. Najlepším časom pre návštevu Boracay Island je od decembra do mája, keď je suchšie počasie.

Otázka: Kde môžem nájsť najlepšie jedlo na Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island ponúka širokú škálu miestnych kuchýň a medzinárodných reštaurácií. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Dos Mestizos, Aria Cucina Italiana a Prana Restaurant.

Otázka: Ako sa dostať z letiska do hotela na Boracay Island?
Odpoveď: Po príchode na letisko môžete použiť taxi alebo shuttle bus, ktorý vás odvezie do prístavu. Odtiaľ si môžete kúpiť lístok na loď, ktorá vás prevezie na Boracay Island. Z Boracayho prístavu si môžete zaplatiť tricycle, aby vás odviezol k vašim ubytovacím zariadeniam.


Letenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island na Filipínach je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších turistických destinácií v celej Ázii. Je to malý ostrov v Západných Visayas, ktorý sa nachádza v oblasti Aklan. Svojou krásou a nekonečnými plážami si získal srdcia nespočetných cestovateľov z celého sveta.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať na Boracay Island, je využitie leteckej dopravy. Mesto Caticlan sa nachádza len pár kilometrov od ostrova Boracay a je domovom medzinárodného letiska Caticlan Airport. Mnoho leteckých spoločností poskytuje pravidelné lety na toto letisko, čo robí cestovanie veľmi jednoduchým a pohodlným.

Ak chcete cestovať doboracay Island zo zahraničia, budete najskôr musieť priletieť na medzinárodné letisko Ninoy Aquino v Manile, hlavnom meste Filipín. Odtiaľ už však môžete pokračovať priamym letom alebo medziťahovým letom do mesta Caticlan. Medziťahový let je obľúbeným spôsobom pre tých, ktorí sa chcú pozrieť aj na iné miesta v krajine predtým, než sa dostanú na Boracay Island.

Dĺžka letu z Manily do Caticlanu je približne jeden až dva hodiny, čo znamená, že za pár hodín môžete byť na pláži v tomto malebnom raji. Po prílete na letisko v meste Caticlan, budete musieť prejsť kratšou plavbou trajektom alebo loďou na samotný ostrov Boracay. Tento krátky výlet ponúka krásny výhľad na okolité modré more a piesočné pláže.

Letenka na Boracay Island sa môže líšiť v cene v závislosti od ročného obdobia a leteckej spoločnosti, ktorou sa rozhodnete cestovať. Je však dobré zahrnúť naplánovať cestu dopredu, aby ste si vopred zabezpečili letenku a mali možnosť získať lepšiu cenu.

Ak ste pripravení stráviť dovolenku na Boracay Island, západné Visayas vás určite očarí svojou krásou a pohostinnosťou. Pláže s bielym pieskom, jasné modré more, vodné športy a vynikajúca miestna kuchyňa sú len niektoré z mnohých vecí, ktoré môžete zažiť. Bez ohľadu na to, či hľadáte pokojnú dovolenku plnú oddychu a relaxu alebo akcie a vzrušenia, Boracay Island je pre vás to pravé miesto.

Vydajte sa na Filipíny a navštívte Boracay Island. Získajte letenku už dnes a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto tajomnom raji Ázie!


Ubytovanie Filipíny Boracay Island


Boracay Island patrí medzi najpopulárnejšie turistické miesta na Filipínach. Táto idylická destinácia ponúka krásne pláže s bielym pieskom, jasnou vodou a jemnými vlnami. Okrem toho, na ostrove nájdete obchody, reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať filipínsku kuchyňu a nočný život.

Ak hľadáte ubytovanie na Boracay Island, máte na výber mnoho možností. Od luxusných rezortov až po jednoduché hostelové izby, všetky sú vhodné pre rôzne požiadavky a rozpočty.

Pre tých, ktorí sa chcú naladiť na relaxačnú dovolenku , sú tu luxusné hotely a resorty, ktoré sú ideálne pre páry a rodiny s deťmi. Napríklad, Shangri-La's Boracay Resort and Spa ponúka súkromné pláže, vynikajúce jedlo a skvelé služby. Iné populárne hotely sú The Lind Boracay, Discovery Shores Boracay a Crimson Resort and Spa Boracay.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom, sú k dispozícii miesta ako Banana's Resort, Island Inn, Hennan Hostel Boracay, a The Beach House Boracay, ktoré ponúkajú cenovo dostupné izby bez toho, aby sa museli vzdať kvalitnej služby.

Či už sa ubytujete v luxusnom hoteli alebo v skromnom hosteli, bude vždy miestom pre výlety a zážitky, ktoré vám Boracay Island ponúka. Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí potápanie, surfovanie, vodné športy, paragliding a pri večeri si môžete užiť miestnu hudbu a kultúru.

Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, vaša dovolenka na Boracay Island bude nezabudnuteľným zážitkom. Ak chcete stráviť svoj čas odpočinkom či aktívnymi turistickým zážitkami, máte na výber mnoho možností, aby ste si prispôsobili svoje potreby a rozpočet. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov, určite si zabezpečte svoje ubytovanie skôr, pretože Boracay Island je veľmi obľúbeným miestom a ubytovanie je vždy rýchlo vypredané.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky