Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Etiópia je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Jedným z týchto miest je Axum, ktorý sa nachádza v severnej časti krajiny. Axum je známe ako staroveké mesto a bol to kedysi hlavné mesto kráľovstva Aksum. Dnes je Axum dôležitým kultúrnym a historickým miestom s mnohými pamiatkami, vrátane Baziliky Svätého Márika.

Bazilika Svätého Márika sa nachádza v centre mesta Axum a je najdôležitejšou náboženskou stavbou v krajine. Je to miesto, kde sa podľa Etiópskej Cirkvi uchovávajú pozostatky Svätého Márika, ktoré boli prinesené do Etiópie v 4. storočí. Márik bol podľa tradície prvým kresťanským cisárom a jeho meno je spájané s mnohými zázračnými príbehmi.

Bazilika Svätého Márika je obklopená múrmi a má pôdorys v tvare križa, ktorý sa považuje za symbol kresťanskej viery. Vo vnútri baziliky je chrámové svätyne, kde sa uchovávajú pozostatky Svätého Márika. Okolo svätyne sú umiestnené rôzne symbolické predmety a nástroje, ktoré sa používajú pri náboženských obradoch.

Návštevníci, ktorí prichádzajú do Axumu, môžu navštíviť aj iné miesta. V blízkosti Baziliky Svätého Márika sa nachádza Stéla park, kde sú umiestnené veľké granitové stĺpy, ktoré boli postavené v 3. až 4. storočí. Tieto stĺpy sú zdobené rôznymi symbolmi a nápismi, ktoré odhaľujú históriu Axumu.

Ďalším miestom, ktoré stojí za to navštíviť, je Palác kráľa Bazeny, ktorý bol v 19. storočí posledným kráľom Aksumu. Palác sa nachádza na vrchole kopca a z jeho terasy je nádherný výhľad na mesto a okolité hory. V blízkosti paláca sa nachádza aj Božích desať prikázaní, ktoré sa považujú za jednu z najvýznamnejších miest náboženskej zbožnosti v krajine.

Axum je miesto, ktoré ponúka prehliadku cez históriu a náboženstvo Etiópie. Množstvo odkazov a artefaktov odhaľuje, aké silné bol Axum kráľovstvo a jeho obyvatelia sú hrdí na túto históriu. Bazilika Svätého Márika je preto jedným z najdôležitejších miest, ktoré treba navštíviť pri návšteve Axumu.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Otázka: Kde sa nachádza Axum?
Odpoveď: Axum je mesto v severnej Etiópii, v provincii Tigray.

Otázka: Čo je Bazilika Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je katedrálny kostol, ktorý sa nachádza v Axume. Je to náboženský a kultúrny symbol Etiópie a je považovaná za jeden z najvýznamnejších kostolov v krajine.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti od toho, či ste miestny obyvateľ alebo zahraničný turista. Väčšinou sa však pohybujú okolo 100 ETB (3-4 USD).

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je otvorená každý deň od 6:00 do 18:00.

Otázka: Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Odpoveď: Fotografovanie je prísne zakázané v Bazilike Svätého Márika. Prosíme rešpektujte miestnu kultúru a dodržujte pravidlá kostola.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v Axume?
Odpoveď: Okrem Baziliky Svätého Márika môžete navštíviť aj Staré a Nové Paláce kráľa Menelika II., Križovú strelu a starobylé megalitické pamiatky označené ako "Stojace kamene Axumskej civilizácie".

Otázka: Ako sa dostanem do Axumu?
Odpoveď: Axum je prístupné lietadlom z Addis Abeby alebo cestou autom alebo autobusom z mesta Mekelle. Existujú tiež organizované zájazdy a prenájom vozidiel s miestnymi šoférmi.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika sa považuje za obdobie od októbra do mája, keď sú suchšie podmienky a pristupové cesty sú v lepšom stave.

Otázka: Mám sa obliekať špeciálne pri návšteve Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Pri navšteve Baziliky Svätého Márika by ste mali nosiť oblečenie, ktoré pokrýva ramená a kolená. Každému, kto je nevhodne oblečený, môže byť vstup do kostola odmietnutý.

Otázka: Je možné bývať v Axume?
Odpoveď: Áno, je možné si nájsť ubytovanie v Axume. Existuje niekoľko hotelov a hostálov, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.

Otázka: Mám si vziať miestnu menu do Axumu?
Odpoveď: Áno, je dobré mať pri sebe miestnu menu, pretože nie všetky reštaurácie a obchody akceptujú platby kartami alebo dolármi a nie sú všade k dispozícii bankomaty.


Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii, nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Je známe svojím bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, vrátane nádherného kostola Svätého Márika.

Keďže Axum sa nachádza na vysočine, vrcholí tu mierny podnebný okruh. Počas väčšiny roka je tu príjemne teplé počasie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 30 °C, s minimálnymi kolísaniami. Väčšina daždivých zrážok spadne v období od júna do septembra.

Letné mesiace sú obzvlášť príjemné v Axume. Denné teploty sú mierne a slnečné, čo poskytuje ideálne podmienky pre turistov, ktorí navštevujú miesto. Turisti majú príležitosť preskúmať bohaté historické pamiatky a vychutnať si miestnu kultúru bez obáv z extrémnych teplôt.

V zime, od novembra do februára, sa teploty v Axume mierne znížia, pričom denné teploty sa môžu pohybovať okolo 20 °C. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, často klesajúce pod 10 °C. Cestovatelia, ktorí navštívia Axum v tomto období, by mali pri sebe mať teplejšie oblečenie na chladné ráno a večery.

Ak chcete navštíviť Baziliku Svätého Márika, ktorá je jednou z najhlavnejších histórických pamiatok v Axume, je dôležité vedieť, že je otvorená po celý rok. To znamená, že turisti majú možnosť navštíviť ju v každom ročnom období.

Bazilika Svätého Márika je kresťanským posvätným miestom a je známa svojou dôležitosťou pre Etiópsku ortodoxnú cirkev. Je to jedna z najstarších náboženských stavieb v Afrike a vyrába dojem svojou vznešenosťou a jedinečnou architektúrou. Navštevníci majú príležitosť vidieť praveké umelecké diela a relikvie v kostole.

Okrem Baziliky Svätého Márika si turisti v Axume môžu vychutnať aj ďalšie historické pamiatky, ako sú starodávne obelisky a pozostatky palácov. Tí, ktorí majú záujem o etiópsku históriu a kultúru, určite ocenia túto destináciu.

Axum je špecifické miesto, ktoré kombinuje krásnu prírodu, bohatú históriu a silné náboženské dedičstvo. Jeho príjemné počasie väčšinu roka a jedinečné pamiatky robia z Axumu dôležité miesto pre turistov, ktorí chcú objavovať a spoznať kultúru Etiópie.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, jeden z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii, je domovom mnohých kultúrnych a historických pamiatok, vrátane Baziliky Svätého Márika. Ak hľadáte ubytovanie v Axume, môžete si vybrať z rôznych druhov hotela a penziónu. Niektoré z možností sú:

1. Sabean International Hotel: Tento hotel ponúka útulné izby vybavené klimatizáciou a súkromným kúpeľňou. Okrem toho má aj reštauráciu, bar a kaviareň.

2. Yared Zema International Hotel: S pohodlnými izbami a výbornými reštauráciami ponúka tento hotel dokonalé miesto pre relaxáciu a oddych. K dispozícii sú aj fitness centrum a bazén.

3. Axum Hotel: Nachádza sa v centre mesta a ponúka izby s príjemným interiérom a klimatizáciou. Hotel má reštauráciu a poskytuje aj raňajky.

Jedným z najvyhľadávanejších miest na návštevu v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za jeden z najposvätnejších miest v kresťanskej krajine. Bazilika bola postavená v 4. storočí a je ukážkou starovekej architektúry s tisíckami rokov histórie. Okrem návštevy baziliky sa môžete tiež prechádzať starými ruinami, ktoré sú zmiešané s moderným mestom.

V Axume sa nachádza aj múzeum, kde si môžete pozrieť niektoré zo starobylých artefaktov, ktoré mesto ukrýva. Medzi inými nájdete meno "Král Makeda", slonie kostry, a relikvie sv. Tekle Haimanot.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na miestnu kuchyňu, ponúka Axum skvelé možnosti na vyskúšanie tradičných jedál, ako sú injera (trakčné placky) a doro wat (kura s korením).

Ak sa chystáte do Axumu, určite nevynechajte návštevu Baziliky Svätého Márika. S množstvom možností pre ubytovanie a aktivít, je to ideálne miesto na objavovanie rôznych stránok etiópskej kultúry a histórie.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Ak si zamilovancom do histórie a kultúry z rôznych kútov sveta, určite by si nemal vynechať návštevu Axumu - mesta v severnej Etiópii, ktoré je považované za historické, náboženské a kultúrne srdce krajiny. Toto mesto, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, sídli niekoľko svetovo známych náboženských miest, ako napríklad Bazilika Svätého Márika, kde sa podľa miestnych legiend nachádza pravý kríž, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus.

Ak sa rozhodneš navštíviť Axum, jednou z prvých vecí, ktorú musíš urobiť, je zohnať si letenku do tejto oblasti. Pretože Axum sa nachádza na severe Etiópie, musíš si zakúpiť letenku do letiska v blízkom meste Lalibela alebo v prípade, že nepotrebujete let do Etiópie, nejakého ďalšieho letiska na africkom kontinente. Po prílete sa môžeš vydať na cestu do Axumu, ktorá bude trvať niekoľko hodín.

V Axume nájdeš mnoho miest, ktoré by ťa určite zaujali. Jednou z najväčších atrakcií v Axume je Bazilika Svätého Márika. Tento kostol, ktorý bol postavený v 4. storočí, je pokladnicou náboženských a kultúrnych artefaktov. Okrem svätého kríža, nachádza sa tu aj Árónov stĺp, ktorý obsahuje kamene z Mojžišovho desiatich prikázaní, steles slávneho kráľa Ezany, steles korunovačných slávností a mnoho ďalších kultúrnych pokladov.

Nielenže Bazilika Svätého Márika je miestom púte mnohých kresťanov z celého sveta, ale aj amatérov histórie a archeológie. Takže, ak patríš do jednej zo skupín, nemal by si tento úžasný kostol vynechať.

Okrem Baziliky Svätého Márika, Axum ponúka ďalšie miesta, ktoré sú rovnako fascinujúce. Patrí medzi ne Kráľovský palác, Katedrálu sv. Marie, staré chemické kúpele, Národné múzeum, sklenené stavby a mnoho ďalších.

V Axume môžeš preskúmať fascinujúcu históriu a kultúru tejto oblasti afrického kontinentu. Preto ak hľadáš miesto, kde by si mohol stráviť dovolenku so zameraním na históriu a kultúru, neváhaj a vyber si Etiópiu Axum. Určite sa ti toho nechceš vzdať!


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky