Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Ras Muhammad National Park

Ubytovanie Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park patrí medzi najkrajšie miesta na svete a každý rok priláka tisícky turistov. Tento park sa nachádza v najjužnejšej časti Sinajského polostrova a je pokrytý úchvatnou krajina s kopcami, zálivmi a koralovými útesmi, ktoré sú domovom pre niektoré z najkrajších druhov morskej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park, máte viacero možností. Je to však v závislosti od toho, či plánujete prenocovať na kempingu, alebo v hoteli.

Ubytovanie na kempingu:

Ras Muhammad National Park má nejaké campy, kde si môžete postaviť stan, alebo si prenajať bungalov. Kempy sú najlepšie možnosti pre tých, ktorí chcú stráviť pár nocí v parku a ochutnať Adventure.

- Sharks Bay Umbi Diving Village: Tento kemp na brehu zálivu Sharks Bay má všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt. Môžete si vybrať medzi stanom alebo bungalovom, všetky sú vybavené posteľou a vlastnou kúpeľňou. Kemp tiež ponúka rôzne možnosti stravovania a aktivít, ako je potápanie a šnorchlovanie.

- White Beach Camp: Hoci táto destinácia sa nachádza ďalej od parku, ponúka úplne odlišnú skúsenosť. Kemp sa nachádza pri pláži, odkiaľ môžete vidieť kokosové palmy a miestnych rybárov. Sú tu dobre vybavené stany a bungalovy, a každý večer sa tu organizuje ohnisková večera.

Ubytovanie v hoteli:

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v luksusnejších podmienkach, v okolí Ras Muhammad National Park nájdete niekoľko luxusných hotelov.

- Xperience Sea Breeze Resort: Tento krásny luxusný rezort sa nachádza pri zálive Sharks Bay a ponúka izby s výhľadom na more a prístup k súkromnej pláži. V areáli hotela sa nachádza spa a wellness centrum, fitnescentrum a početné reštaurácie s rôznorodou kuchyňou.

- Four Seasons Resort Sharm El Sheikh: Tento krásny hotel sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Sinajského polostrova a ponúka úplne luxusné a veľké izby s krásnym výhľadom na more. Okrem toho tu nájdete päť bazénov, spa centrum, päť reštaurácií a súkromnú pláž.

- Rixos Premium Seagate: Tento piatihviezdičkový hotel sa nachádza na súkromnej pláži a ponúka izby s výhľadom na more, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou. V hoteli sa nachádza tiež spa a wellness centrum, fitnescentrum a niekoľko reštaurácií.

Ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park má čo ponúknuť. Bez ohľadu na to, či si zvolíte kemping, alebo luxusný hotel, môžete si byť istí, že tu nájdete ubytovanie, ktoré Vám umožní vychutnať si krásy egyptského pobrežia.


Dovolenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá láka návštevníkov kvôli svojim slnečným plážam a nádherným koralovým útesom. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Egypte je Ras Muhammad National Park.

Ras Muhammad National Park sa nachádza na juhu Sinaiho polostrova a je najznámejším a najnádhernějším miestom na potápanie v Egypte. Park je veľký 480 km² a je jedným z najbohatších podmorských parkov v regióne, s otvoreným morom a ellenistickými zrúcaninami nad hladinou. Jeho hlavnou atrakciou sú koralové útesy, ktoré prezentujú bohatstvo rôznych druhov morských rýb a iných podmorských tvorov.

Park ponúka mnoho možností na potápanie. Medzi najobľúbenejšie a najkrajšie miesta patrí Shark Reef, ktorý je známy tým, že tu žijú mnohé druhy rýb, korytnačiek a morských zvierat a Yolanda Reef, kde sa dajú vidieť zvyšky nákladnej lode, ktorá tu zvyšok. Snorklovanie v týchto oblastiach je tiež populárne, a to najmä pre tých, ktorí sa boja potápať sa na hlbšie.

Okrem potápania a snorklovania ponúka Ras Muhammad National Park množstvo iných aktivít pre návštevníkov. Môžete sa prechádzať náučnými trasami, kde sa dozviete viac o faune a flóre parku. Ďalej možno objavovať zrúcaniny na útesoch a stráviť deň plávaním v mori.

Ceny vstupného do parku sú pomerne nízke. Park má tiež zariadenia na ubytovanie pre tých, ktorí chcú zostať na dlhšie, a to sú hostely a kempy s prístupom na pláž. Na mieste sú tiež možnosti občerstvenia, pričom tu nájdete miestne jedlá a nápoje.

V bezprostrednej blízkosti parku sa nachádza mesto Sharm el Sheikh, ktoré ponúka viac možností na nákupy a zábavu. Mesto má luxusné hotely, kasína, ktoré sú prehliadkou hodné a kaviarne na pláži, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na more.

Návšteva Ras Muhammad National Park je nezabudnuteľný zážitkom pre každého, kto miluje prírodu a potápanie. Park ponúka najkrajšie útesy, najväčšie množstvo podmorského života a prírodné krásy, ktoré si každý užite na plno. Ak hľadáte podmorskú dovolenku, kde sa dá odpočinúť, pozorovať morské zvieratá a zažiť niečo nové, potom je Ras Muhammad National Park ideálnym miestom pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Ras Muhammad National Park


Najčastejšie otázky o Egyptskom národnom parku Ras Muhammad a ich odpovede sú:

1. Kde sa nachádza Egyptský národný park Ras Muhammad?
Odpoveď: Nachádza sa na južnom konci Sinajského polostrova v Egypte.

2. Ako sa dostanem do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Môžete sa dostať do národného parku buď cestou automobilom z mesta Šarm aš-Šajch alebo loďou z mesta Hurghada.

3. Aké aktivity ponúka národný park Ras Muhammad?
Odpoveď: Národný park ponúka možnosti potápania, šnorchlovania, pozorovania korálových útesov, plážových aktivít, turistiky, piknikovania a prírodných túr.

4. Koľko stojí vstup do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Vstupné do parku je zvyčajne okolo 10 amerických dolárov (alebo ekvivalent v egyptských librách) pre cudzincov.

5. Aké je povolené obdobie návštevy národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Národný park je otvorený pre návštevníkov počas celého roka.

6. Aké pravidlá platia v národnom parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá, kde je zakázané loviť, rybať, zbierať koraly a poškodzovať prírodu. Je tiež potrebné rešpektovať miestnu faunu a flóru.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu je od júna do augusta, keď je voda teplá a jasná a je možné vidieť viac morského života.

8. Kde sa dá ubytovať blízko národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Mesto Šarm aš-Šajch ponúka veľa možností ubytovania blízko národného parku, vrátane hotelov, rezortov a súkromných apartmánov.

9. Má národný park Ras Muhammad reštaurácie alebo občerstvenie?
Odpoveď: V rámci národného parku sa nachádzajú niekoľko jednoduchých reštaurácií a občerstvení, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

10. Je potrebné mať nejaké povolenie na vstup do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa žiadne špeciálne povolenie pre vstup do parku. Stačí si zakúpiť vstupenku pri bráne.


Počasie Egypt Ras Muhammad National Park


Ras Muhammad Národný park, nachádzajúci sa v Egypte, je známy svojou úchvatnou prírodou a fascinujúcim podmorským svetom. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Egypte, kde turisti majú príležitosť vidieť unikátny ekosystém až 800 rôznych druhov rýb a 220 druhov korálov.

Keď sa pozriete na počasie v Ras Muhammad Národnom parku, musíte sa zamerať na tropické podnebie. Väčšinou je tu teplé a suché počasie, s teplotami dosahujúcimi priemerne 30 °C počas celého roka. Letné mesiace (jún až september) sú najteplejšie, s teplotami, ktoré sa môžu vyšplhať až na 40 °C. Naopak, zimné mesiace (december až február) sú chladnejšie, s teplotami okolo 20 °C.

V závislosti od mesiaca môžete očakávať rôzne úrovne vlhkosti vzduchu. V letných mesiacoch je vzduch zvyčajne suchší a teplejší, s minimálnym výskytom zrážok. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa môžu vyskytnúť zrážky, aj keď nie výrazné. Väčšina zrážok sa zvyčajne vyskytuje v mesiacoch november a december.

Ak plánujete navštíviť Ras Muhammad Národný park, najlepší čas je počas jesene a zimy (október až marec), keď je teplota príjemná a vyhýbate sa extrémne horúcim letným mesiacom. Tieto mesiace sú tiež ideálne na potápanie, pretože teplota vody sa pohybuje okolo 25 °C, čo je pohodlné pre väčšinu potápačov.

Okrem počasia, Ras Muhammad Národný park ponúka aj množstvo iných atrakcií. Môžete si tu vychutnať prechádzky, pikniky a pozorovať vtáky v ich prirodzenom prostredí. Pre milovníkov potápania je tu dostatok miest na objavovanie podmorského života, vrátane farebných korálov, exotických rýb a žralokov.

Vakácia v Ras Muhammad Národnom parku je jedinečnou príležitosťou zažiť krásu prírody Egypta. Bez ohľadu na ročné obdobie, tu nájdete príjemné počasie a množstvo úžasných miest na objavovanie. Ak ste zvedaví na unikátny ekosystém a podmorský život, tak vám Národný park Ras Muhammad určite zaručí nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najznámejších a najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu, je Egyptský národný park Ras Muhammad. Ak plánujete do Egyptskej Riviéry, nezabudnite si naliať na termosky a tašku s jedlom, pretože vás čaká vzrušujúca ponuka dobrodružstva v tomto úchvatnom prírodnom chránenom území.

Národný park Ras Muhammad sa nachádza na juhu Sinajského polostrova a je jedným z najvyhľadávanejších a najobdivovanejších miest pre milovníkov prírody a potápania na celom svete. To je kvôli jeho úchvatným koralovým útesom, jasným tyrkysovým vodám a bohatej podmorskej faune a flóre.

Ak vás láka potápanie a snímate o objavení tajov podmorského sveta, Egyptský národný park Ras Muhammad je pre vás tým správnym miestom. Jeho koralové útesy sú považované za niektoré z najkrajších na svete a sú domovom pre viac ako 220 druhov korálov a 1000 druhov rýb. Poďte a zjavnite sa v podmanivom svete delfínov, rýchlych žralokov, farbených morských žiabrov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem potápania je tu celý rad ďalších aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Môžete skúsiť šnorchlovanie, ktoré vám umožní obdivovať podmorský svet aj bez potopenia sa pod vodu. Razantné rýchle plachtenie je tiež populárne medzi návštevníkmi parku. Môžete si prenajať malú loďku a plaviť sa po pobreží, pričom si užívate krásne výhľady na horizont a obdivujete pozoruhodné panorámy parku.

Obdivovanie prírodných scenérií nie je však jediným, čo si môžete užiť v národnom parku Ras Muhammad. Park ponúka aj fantastické možnosti trekingu a pozorovania vtákov. Choďte na prechádzku po pobreží, kde sa stretáva piesková pláž s tyrkysovou vodou a obdivujte divoké vtáky, ktoré sem prichádzajú migrovať. Ak ste šťastlivcom, možno uvidíte vzácneho obyvateľa parku, ako je napríklad ohrozený arabský ibis.

Pri návšteve Egyptského národného parku Ras Muhammad nezabudnite na kultúrne a historické skvosty blízkeho okolia. Môžete sa vydať do blízkeho mesta Sharm El-Sheikh, kde nájdete nespočetné množstvo reštaurácií, obchodov a nočného života. Navštívte múzeum v Sharm El-Sheikh a dozviete sa viac o histórii Egypta a kultúre. Ak máte radi dobrodružstvo, nevynechajte výlet na Sinajský vrchol Mount Sinai, kde môžete sledovať prekrásne východy a západy slnka.

Egyptský národný park Ras Muhammad ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať jedno z najkrajších miest na Zemi. Od podmorskej fauny a flóry až po úchvatné pláže a nádherné scenérie, park je rajom pre milovníkov prírody. Takže si naplánujte letenky, vybavte si víza a pripravte sa na fascinujúcu dovolenku v Egypte, kde nezabudnuteľné dobrodružstvo na vás čaká v Egyptskom národnom parku Ras Muhammad.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky