Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Port Said

Počasie Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said sa nachádza na severe krajiny, pri ústí Suezského prieplavu do Stredozemného mora. Toto mesto je známe pre svoj dôležitý prístav a jeho bohatú históriu. Medzi hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú počasie v Port Said, patria geografická poloha, blízkosť mora a púšťové klima.

Port Said má subtropické stredomorské podnebie so suchým a teplým letom a miernym a daždivým zimným obdobím. Leto v Port Said je trvá od júna do septembra a je preplnené teplom a vlhkosťou. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30°C a môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Nočné teploty sú príjemnejšie, pohybujú sa okolo 21°C. Príležitostne môže prísť aj k vysokým teplotám nad 35°C. Počas tohto obdobia je nevyhnutné mať vysokú uvádzaciu horúčku a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Zimné počasie v Port Said je chladnejšie a zrážky sú častejšie. Obdobie od decembra do marca sa považuje za zimné obdobie. Priemerné denné teploty dosahujú 18-20 ° C a nočné teploty klesajú na 10-12 ° C. Príležitostne môže prísť aj k teplotám okolo 5 ° C. Počas tohto obdobia je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie a zahrievať sa.

Port Said je tiež známy pre svoje trvalé veterné podmienky. Prevádzka severných a severozápadných vetrov zabezpečuje, že sa miestne teploty nezvyšujú príliš vysoko. Táto príjemná morská bríza pomáha udržiavať teplotu pod kontrolou, najmä počas horúceho letného obdobia.

Zrážky v Port Said sú obmedzené počas celého roka, s väčšinou zrážok v období zimy. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú okolo 200 - 300 mm, ale zrážky sú pomerne nevyrovnane a závisia od konkrétnej sezóny.

Pri plánovaní návštevy Port Saidu je vhodné zvážiť rozličné poveternostné podmienky a prispôsobiť si zariadenie.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Port Said má príjemné stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Mesto je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú slnko, more a bohatú históriu Egypta.


Ubytovanie Egypt Port Said


Port Said je druhé najväčšie mesto v Egypte nachádzajúce sa na východnom pobreží Suezského kanála. Mesto je známe pre svoju bizarnú architektúru európskeho štýlu a veľké prístavy, ktoré umožňujú prístup k Mediteránu. Cestovatelia z celého sveta prichádzajú do Port Said v objavovaní týchto atrakcií, pričom ubytovanie sa stáva kľúčovou súčasťou ich cesty. Tu je pohľad na niekoľko možností ubytovania v Port Said.

1. Hotel Port Said

Hotel Port Said je jedným z najlepších hotelov v meste. Nachádza sa v centre mesta a ponúka luxusné ubytovanie v moderne zariadených izbách. Každá izba je vybavená klimatizáciou, televízorom, minibarom a kúpeľňou s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá ponúka egyptské a medzinárodné jedlá, bar a kaviareň.

2. Hilton Port Said

Hilton Port Said, ktorý sa nachádza na malej ploche pri brehu Suezského kanála, ponúka pohodlné a elegantly zariadené izby. Každá izba má vybavenie, ako sú klimatizácia, trezor, chladnička, Wi-Fi a kúpeľňa s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, kde si cestovatelia môžu vychutnať egyptské a medzinárodné jedlá, bar s nádhernou terasou pri kanáli a fitnescentrum.

3. Resta Port Said Hotel

Resta Port Said Hotel je malý hotel, ktorý sa nachádza na okraji mesta, ale ponúka jednoduché, čisté a pohodlné ubytovanie. Izby majú klimatizáciu, televízor, minibar a kúpeľňu s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá ponúka tradičné egyptské jedlá a medzinárodné jedlá a bar, kde si môžete vychutnať obľúbený drink.

4. Tolip Inn Resort Fayed

Tolip Inn Resort Fayed sa nachádza asi hodinu jazdy od Port Said a ponúka ubytovanie pri krásnej zátoke. Hotel má moderné izby s klimatizáciou, TV, chladničkou, kúpeľňou s vaňou alebo sprchou a balkónom s výhľadom na more. Hotel má tiež reštauráciu s egyptskými a medzinárodnými jedlami, bazén, plážový bar a niekoľko športovíšť.

V Port Said sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania pre cestovateľov s rôznymi rozpočtami a preferenciami. Od luxusných hotelov v centre mesta po pokojnejší pobyt v blízkosti zálivu, Port Said ponúka zážitky nielen pre turistov, ale aj pre tých, ktorí sa rozhodnú zostáť v tomto krásnom meste dlhšie.


Letenka Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said je fascinujúcim cieľom pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť krásu a bohatú históriu tohto regiónu. A neexistuje lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cez letenku do Port Saidu. Táto letenka je vstupenkou do krajiny pyramid, korálových útesov a jedinečnej kultúry.

Pri hľadaní letenky do Egypta a konkrétne do mesta Port Said je dôležité mať na pamäti niektoré dôležité faktory. Prvým faktorom je samozrejme dostupnosť presných termínov a letov, ktoré vám vyhovujú. Skúste vyhľadávač leteniek alebo sa obráťte na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne rôzne možnosti letov a ich ceny.

Ďalším dôležitým faktorom je komfort a spoľahlivosť leteckej spoločnosti. Vyberte si leteckú spoločnosť s dobrou povesťou a skontrolujte, či poskytuje pohodlné podmienky počas letu. Dlhé lety môžu byť vyčerpávajúce, takže je dôležité zabezpečiť si, aby ste sa cítili pohodlne počas celej cesty.

Keďže Port Said je prístavné mesto na východnom pobreží Egypta, leteniska v blízkosti sú obľúbenémi destináciami na prílet. Jedným z najbližších letísk je Letisko Port Said, ktoré sa nachádza priamo v mestskom obvode. Inou možnosťou je Letisko Cairo International, ktoré je asi dve hodiny jazdy autom od Port Saidu. Vyberte si letisko podľa vašich preferencií a časových možností.

Po príchode do Port Saidu vás čaká mnoho zážitkov. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, ako je pláž Manzala, kde si môžete vychutnať slnko a piesok. Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Egypta, môžete navštíviť také pamiatky ako múzeum Port Said, kde si môžete prezrieť zbierky starovekých predmetov.

Niektorí turisti sa radi túla po miestnej tržnici a objavujú miestnu kuchyňu a kultúru. Taktiež tu môžete vidieť slávny Suezský kanál, ktorý slúži ako dôležitá vodná cesta, a ponúka skvelý výhľad na obchodné lode, ktoré prechádzajú.

Letenka do Egypta, konkrétne do Port Saidu, je vstupenkou do krajiny plnej histórie, kultúry a nádherných pláží. Vyberte si termín a leteckú spoločnosť, ktorá vám vyhovuje, a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Port Said


1. Kde sa nachádza Port Said v Egypte?
Port Said sa nachádza na severovýchode Egypta, pri ústí Suezského prieplavu do Stredozemného mora.

2. Je Port Said bezpečné miesto na návštevu?
Port Said môže byť niekedy považované za miesto s vyššou mierou kriminality, takže je dôležité byť ostražitý a dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa cestovať v skupine a vyhýbať sa tmavým a opusteným oblastiam.

3. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú v Port Said?
V Port Said nájdete niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií vrátane Port Said Lighthouse, Egyptského námorného múzea, Kostola svätého Patrika, Náborového alebo Nádržového komplexu a mnoho iných.

4. Koľko stojí vstup do Egyptského námorného múzea v Port Said?
Vstupné do Egyptského námorného múzea v Port Said je približne 50 egyptských libier pre dospelých a 25 libier pre deti.

5. Ako sa dostanem z Káhiry do Port Said?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať z Káhiry do Port Said, je cestovať autom, autobusom alebo vlakom. Cesta autom alebo autobusom trvá približne 3-4 hodiny, zatiaľ čo vlaková cesta trvá približne 2-3 hodiny.

6. Môžem nájsť ubytovanie v Port Said?
Áno, v Port Said je dostatok možností ubytovania. Nájdete tu hotely, penzióny a apartmány, z ktorých si môžete vybrať.

7. Aké jedlá a nápoje sú typické pre Port Said?
V Port Said ochutnáte rôzne tradičné egyptské jedlá, ako napríklad kushari (špeciálny miešaný pokrm z ryže, šalátu, širokých rezancov a cíceru), falafel (vyprážané guľky z cíceru) a maqluba (vrstvový ryžový a zeleninový pokrm). Čo sa týka nápojov, môžete vyskúšať tradičný egyptský čaj, ktorý sa často podáva s cukrom a mätou, alebo šťavnatú čakačku.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Port Said v Egypte. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa pýtať.


Dovolenka Egypt Port Said


Egypt je fascinujúca krajina so svojou bohatou históriou a krásnymi plážami pri Červenom mori. Jedným z najzaujímavejších miest na dovolenku je mesto Port Said, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny.

Port Said je dôležitým prístavným mestom na Suezskom prieplave, ktorý spája Stredozemné a Červené more. Jeho strategická poloha ho robí dôležitým miestom pre medzinárodný obchod a turizmus. Pre turistov je to výborné miesto na preskúmanie egyptských pamiatok a kultúry.

Jednou z najväčších atrakcií Port Saidu je Suezský prieplav, ktorý je skutočne ohromujúci. Môžete si vziať plavbu loďou a obdivovať neuveriteľnú konštrukciu tohto umelého kanála. Bude to jedinečná príležitosť vidieť mnoho obchodných lodí prechádzajúcich cez kanál až do Stredozemného mora.

Okrem prieplavu môžete tiež navštíviť mnoho historických pamiatok v Port Saidu. Jednou z nich je Katarína Veľká mešita, ktorá je jednou z najstarších mešít v Egypte. Je to ohromujúca stavba so svojou nádhernou architektúrou a detailnou pracou na stenách. Budete mať možnosť obdivovať krásu islamskej kultúry.

V Port Saidu sa nachádza aj viacero múzeí, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta. Jedným z najznámejších je morské múzeum, kde môžete vidieť rôzne predmety zo starovekého Egypta, ako napríklad antické sochy a staroveké amfóry.

Nech sa už rozhodnete ísť na dovolenku do Egyptu, nemali by ste vynechať návštevu pláží v Port Saidu. Tieto pláže sú známe svojou čistotou a pôvabnou modrou vodou Červeného mora. Môžete si vychutnať slnko a pokojné plávanie alebo sa zapojiť do rôznych vodných športov, ako je potápanie alebo šnorchlovanie.

Pokrmová scéna v Port Saidu je tiež pôsobivá. Môžete ochutnať mnoho tradičných egyptských jedál, ako sú falafel, hummus a kushari. Miestne trhy sú tiež skvelým miestom na nákup suvenírov a tradičných výrobkov.

Celková atmosféra v Port Saidu je živá a pestrá. Môžete si prechádzať ulicami a objavovať miestnu kultúru a tradície. Mestský život je plný energie a zábavy, s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov.

Ak hľadáte dovolenku v Egypte, Port Said je skvelou voľbou. Romantické pláže, bohatá história a úžasná miestna kultúra robia z tohto miesta nezabudnuteľné miesto na dovolenku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky