Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)

Počasie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt, a land full of ancient history and culture, attracts millions of visitors every year. One of the popular tourist destinations in Egypt is Luxor, known for its archaeological sites and stunning landscapes. As with any travel destination, knowing what weather to expect can help you plan your trip accordingly.

Luxor experiences a desert climate, with hot, sunny days and cool nights throughout the year. The best time to visit Luxor is during the winter months, from November to February, when temperatures are milder and pleasant for exploring. Daytime temperatures during these months range from 22°C to 27°C, while nighttime temperatures can drop down to 8°C to 13°C. This is considered peak season for tourism in Luxor, so be prepared for larger crowds and higher prices.

The summer months, from June to August, are the hottest and also the driest time of the year in Luxor. Daytime temperatures can reach up to 45°C, and there is virtually no rainfall during this time. However, tourism is less busy, and prices for hotels and tours may be lower as a result.

If you plan to visit Luxor during the shoulder months of March to May or September to October, you can expect temperatures to be slightly warmer than during the winter months, but with fewer crowds and potentially lower prices. Daytime temperatures during these months can vary from 30°C to 40°C.

Visitors to Luxor often make a point to visit the stunning archaeological sites such as the Medinet Habu Temple, the Mortuary Temple of Hatshepsut, and the Valley of the Kings.

The Medinet Habu Temple is situated on the West Bank and was built in the 12th century BC. Visitors can explore the towering structures that form part of a complex of chapels, temples, and pylons. The Temple of Hatshepsut is another famous site that was built in the 15th century BC. It was constructed as a mortuary temple for the female pharaoh, Hatshepsut, and stands out with its impressive architecture and unique location against the cliff.

The Valley of the Kings is a complex of tombs and burials for pharaohs and others of high rank. A visit to this place will take you through a series of underground chambers where you can see ancient wall paintings and learn about the rituals and practices of ancient Egyptian religion.

In conclusion, Luxor is a beautiful and intriguing destination to explore ancient Egyptian history and culture. With its dry desert climate, it's essential to plan your trip according to the season, but no matter when you visit, you will undoubtedly be thrilled by the stunning sights and rich history.


Ubytovanie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je fascinujúca krajina s bohatou históriou a mnohými pamiatkami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Ak ste nadšeným cestovateľom a radi objavujete históriu, určite by ste nemali vynechať návštevu Luxoru. Toto mesto, nachádzajúce sa na východnom brehu rieky Níl v oblasti Horného Egypta, je domovom niektorých z najzaujímavejších historických miest z obdobia starovekého Egypta.

Luxor je známy pre svoje impozantné chrámy, faraónske hrobky a nádherné múzeá. Jednou z najpopulárnejších pamiatok tohto regiónu je chrám Medinet Habu. Tento obrovský chrám bol postavený za vlády faraóna Ramsesa III. a slúžil ako jeho pohrebisko. Jeho architektúra je ohromujúca a zdobená bohatými reliéfmi, ktoré zachytávajú rôzne scény z faraónovho života a vlády. Chrámový areál je rozsiahly, súčasťou je aj veľký hrobkový komplex a množstvo iných štruktúr. Návrat do minulosti je v tomto chráme veľmi intenzívny a obdivuhodný.

Na cestu do histórie by ste si tiež nemali nechať ujsť návštevu Dóru Hatshepsut. Tento krásny chrám bol postavený pre faraónku Hatshepsut, jednu z najvýznamnejších ženských vládkyň starovekého Egypta. Jeho unikátna architektúra, so svojimi symetrickými terasami vytvára pôsobivý pohľad. Interiér chrámu je zdobený nespočetnými malbami a reliéfmi, ktoré vyprávajú príbehy z Hatshepsutinho života a jej vlády. Tento chrám je hrdým svedkom bohatého kultúrneho dedičstva Egypta.

Ak sa cítite duchom dobrodruha a vášho záujmu je pohľad do hlbín minulosti, potom nevyhnutne musíte navštíviť Údolie kráľov. Toto pohrebisko faraónov, nachádzajúce sa na západnom brehu rieky Níl, je domovom mnohých kráľovských hrobiek. Vytesané do kameňa sú tieto hrobky bohaté na umenie a zobrazenia z náboženských textov. Údolie kráľov je jedným z najdôležitejších a najprehliadanejších miest v Egypte, a to nielen pre svoju historickú hodnotu, ale aj pre spektakulárne scenérie.

Po dni skúmania a objavovania histórie v Luxore si budete môcť oddýchnuť a relaxovať vo vybranom ubytovaní. Luxor ponúka širokú škálu možností pre turistov, od luxusných hotelov až po jednoduché hostely. Vo väčšine hotelov nájdete pohodlné izby, bazény, reštaurácie a rôzne ďalšie vybavenia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Luxor a jeho okolitú oblasť, pripravte sa na úžasnú cestu časom a objavovaniu starovekých tajomstiev. S historickými pamiatkami ako chrám Medinet Habu, Dór Hatshepsut a Údolie kráľov, budete mať príležitosť precítiť atmosféru minulosti a zažiť jedinečné dobrodružstvo. Luxor je naozaj miestom, ktoré si necháte v pamäti na celý život.


Letenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Ak rád cestuješ a fascinujú ťa staroveké kultúry, potom je Egypt rozhodne tvojho záujmu. Jedným z najkrajších a najzapadnutejších miest na návštevu je Luxor, ktorý sa nachádza na východnom brehu rieky Níl. Prečo si teda neobjednať letenku a preskúmať zaujímavosti tohto úžasného miesta?

Letenka zahrnuje niekoľko dôležitých miest v Luxore, ktoré sa oplývajú históriou a majú nepopierateľný kultúrny význam. Kráčajúc po stopách starovekých Egyptanov, narazíš na dôležité pamiatky ako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolie kráľov.

Chrám Medinet Habu, postavený za vlády Ramzesa III. pred viac ako 3000 rokmi, je jednou z najväčších a najdôležitejších pamiatok v Luxore. Jeho rozsiahly areál obsahuje množstvo hrobiek, palácov a chrámových priestorov, ktoré svedčia o bohatstve a mocnosti starovekého Egypta. Kamenné rytiny na stenách zachytávajú historické bitky a príbehy slávnych faraónov.

Dóra Hatshepsut, známa ako najznámejšia egyptská kráľovná-faraónka, je ďalším významným miestom, ktoré si v Luxore nenechaj ujsť. Je to elegantná a majestátna stavba, ktorá zdobí útesy a púta pozornosť svojou architektúrou. Stavitelia dokázali vytvoriť monumentálny chrám, ktorý dodnes ohromuje svojou veľkosťou a detailmi.

Údolie kráľov patrí medzi najznámejšie archeologické lokality v Egypte. Je to miesto, kde boli pochovaní mnohí faraóni starovekého Egypta. Návšteva tohto údolia je veľmi dojímavá, pretože sa stretneš tvárou v tvár s hrobkami, v ktorých boli pohrebení panovníci minulých čias. Vrcholom tohto miesta je nepochybne Tutanchamonova hrobka, ktorá ukrývala množstvo vzácnych artefaktov, vrátane slávneho zlatého sarkofágu faraóna.

Po návšteve týchto známych miest môžeš stráviť zvyšok svojho času v Luxore objavovaním ďalších menších chrámov a pamiatok, ktoré mesto ponúka. Pláž pri rieke Níl je tiež ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po celodennom preskúmaní.

Nezabudni si naplánovať svoju cestu tak, aby si mohol vychutnať nádherný východ a západ slnka nad riekou Níl. Táto scenéria je jednoducho úchvatná a ponúka neopakovateľný zážitok.

Luxor, s bohatým kultúrnym dedičstvom a úžasnými pamiatkami, je nevyhnutnou zastávkou pre cestovateľov, ktorí chcú objaviť históriu a vzrušenie starovekého Egypta. Vydaj sa na tento úžasný dobrodruh a nechaj sa vtiahnuť do kúzla minulosti tejto nádhernej krajiny!


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Egypta (vrátane Luxoru, Chrámu Medinet Habu, dómu Hatshepsut a Údolia kráľov) sú:

1. Kde sa nachádza Luxor v Egypte?
Luxor sa nachádza na východe Egypta na brehu rieky Níl.

2. Ako sa tam dostanem z hlavného mesta Káhira?
Existujú rôzne spôsoby, ako sa dostať z Káhiry do Luxoru. Najbežnejší je lietadlo, ktoré trvá približne jednu hodinu. Môžete však tiež cestovať autobusom, vlakom alebo organizovať súkromný prenájom vozidla.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Luxore?
Hlavnými atrakciami v Luxore sú chrámy, ako je chrám Luxor, chrám Karnak, chrám Medinet Habu a dóm Hatshepsut. V Údolí kráľov môžete tiež nájsť mnoho starobylých hrobiek.

4. Aké sú otváracie hodiny a vstupné poplatky pre tieto atrakcie?
Otváracie hodiny sa môžu meniť, ale väčšinou sú od 6:00 do 17:00 hodín. Vstupné poplatky sa tiež líšia, a to od 50 EGP do 200 EGP (Egyptské libry) v závislosti od atrakcie a prípadne úrokoch.

5. Ako sa dostanem k Údoli kráľov?
Existujú rôzne spôsoby, ako sa dostať k Údoli kráľov. Môžete ísť taxíkom, autobusom alebo využiť súkromný prenájom vozidla. Niektoré organizované výlety tiež zahŕňajú prepravu do Údolia kráľov.

6. Je bezpečné navštíviť Luxor a tieto atrakcie?
Luxor je populárny turistický cieľ a oblasť sa pre turistov považuje za relatívne bezpečnú. Mala by sa však dodržiavať všeobecná opatrnosť a sledovať pokyny miestnych úradov alebo cestovnej kancelárie.

7. Koľko času by som mal stráviť na návšteve Luxoru?
Návšteva Luxoru môže trvať niekoľko dní, najmä ak sa chcete vidieť všetky hlavné atrakcie. Odporúča sa ísť minimálne na dva dni, aby sa dostal priestor prehltnúť kúsok egyptského umenia a histórie.

8. Aké je vhodné obdobie na návštevu Luxoru?
Najlepšie obdobie na návštevu Luxoru je počas jarných a jesenných mesiacov (marec a apríl, september a október), keď sú teploty prijateľné. V lete môže byť veľmi horúco, a v zime chladnejšie.

9. Je potrebné si do Luxoru priniesť peňaženku?
Áno, je potrebné mať hotovosť, pretože nie všetky atrakcie v Luxore prijímajú karty. Okrem toho by ste mali mať aj peňaženku na nákupy a ďalšie výdavky, ako je strava a doprava.

10. Môžem si zapožičať sprievodcu v Luxore?
Áno, je možné si zapožičať sprievodcu v Luxore, čo vám môže poskytnúť podrobné informácie o jednotlivých atrakciách a histórii miesta. Existuje mnoho miestnych sprievodcov a cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú túto službu.


Dovolenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je krajinou bohatou na históriu a kultúru, a to sa prejavuje aj v jeho mnohých turisticky atraktívnych lokalitách. Jednou z najznámejších destinácií je mesto Luxor, ktoré sa nachádza na východnom brehu rieky Níl. Toto miesto je považované za jedno z najstarších a najdôležitejších archeologických lokalít v Egypte, kde si môžete vychutnať bohatú existenciu starovekej egyptské civilizácie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Luxore je nepochybne Chrám Medinet Habu. Tento starobylý chrám, ktorý bol postavený v 16. storočí pred našim letopočtom ako hrobka faraóna Ramesesa III., je považovaný za jeden z najlepšie zachovaných egyptských chrámov. Jeho veľkolepá architektúra, jemne vyrezávané zdi a obrazy ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na egyptskú históriu a náboženstvo.

Ďalšou dôležitou zastávkou je Dóra Hatshepsut, nádherný chrám, ktorý bol postavený pre najslávnejšiu egyptskú kráľovnú a panovníčku Hatshepsut. Tento chrám je jedinečný svojou architektúrou, pretože kombinuje tradičné egyptské prvky s inovatívnymi dizajn mi, ako sú väčšie okná a terasy. Prieskumy potvrdili, že tento chrám bol v minulosti vystavený zničujúcim útokom, ale jeho krása a veľkoleposť sa stále týčia nad okolitou krajinou.

Napokon, Údolie kráľov je jednou z najpopulárnejších atrakcií v Luxore. Toto údolie je známe ako miesto, kde boli pochovaní niektorí z najslávnejších egyptských faraónov vrátane Tutanchamona a Ramesesa II. Jeho hlboké kamenné tunely a hrobky poskytujú fascinujúci pohľad do minulosti. Údolie kráľov je však známe aj svojimi farebnými nástennými maľbami, kde sú zobrazené príbehy života po smrti a prípravy na "posmrtný život".

Luxor je preto skutočným rajom pre milovníkov histórie a archeológie. Môžete tu stráviť dni prechádzaním sa chrámami a púšťou a objavovať kúzlo starovekého Egypta. Mesto tiež ponúka moderné hotely, reštaurácie a obchody, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si moderný comfort.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu miest aj Luxor v Egypte. Táto neskutočná destinácia vám ponúka jedinečné pohľady do histórie civilizácie, ktorá mala obrovský vplyv na vývoj celého ľudstva. Či už ste archeológom, históriou nadšencom alebo sa jednoducho chcete ponoriť do starovekého Egypta, Luxor vám ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť, ktorú budete chcieť opakovať znova a znova.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky