Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Kom Ombo Temple

Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Ak plánujete navštíviť Egypt, návšteva Kom Ombo Temple je určite jednou z povinných zastávok. Táto historická lokalita, ktorá sa nachádza na brehu rieky Nil, je jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších miest na celom Egyptskom území.

Letenka do Egypta vás zavedie do tohto úchvatného miesta, ktoré je domovom Kombovho chrámu zasväteného bohom Sobekovi, bohovi krokodílov, a bohom Haroerisovi, sokoliem.

Kom Ombo Temple je unikátny v tom, že je dvojitým chrámom - má dve identické časti, každá venovaná odlišnému bohovi. Vstupujúc dovnútra, prvé, čo vám učarí, je jeho architektonická krása a dobrý stav. Stavba chrámu bola pôvodne dokončená v období Ptolemaiovcov a rímskeho obdobia. Vysoko kvalitné detaily na stenách, kamenné sloupy a päť veľkých dverných otvorov z neho robia mimoriadne majestátnu stavbu.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Kom Ombo Temple sú jeho reliéfy a hieroglyfy. Svetovo známe piktogramy vykresľujú náboženské rituály, bojovníkov, zvieratá a mýty. Týmto spôsobom návštevníci majú možnosť preskúmať históriu Egypta a zamyslieť sa nad jeho náboženskými zákonmi, rituálmi a kultúrou.

Okrem významu pre históriu a náboženstvo je Kom Ombo Temple aj priestorom pre výskum archeológov a historikov, ktorí študujú minulosť Egypta. Pri pohľade na tieto artefakty môžete pocítiť atmosféru dávnych čias a vnoriť sa do života starovekého Egypta.

Pre milovníkov fotografovania je Kom Ombo Temple rajom. Stavba a jej okolie ponúkajú nespočetné množstvo jedinečných záberov. Zachyťte nádherné západy slnka nad riekou Nil, fotografiujte piktogramy a hieroglyfy, alebo si urobte selfie so svojimi priateľmi pred neobvyklými artefaktmi. Toto miesto vás nenechá chladnými a zabezpečí vám skvelé fotografie na pamiatku.

Strávte deň prechádzaním sa po Kom Ombo Temple a objavte všetko, čo toto miesto ponúka. Veríme, že návšteva tohto egyptského chrámu vás bude fascinovať a poskytne vám neuveriteľný pohľad na históriu a kultúru krajiny.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple počas svojej cesty do Egypta. Zarezervujte si letenku a pripravte sa na cestu do tejto úžasnej historickej lokalit. Skúste sa ponoriť do histórie Egypta a objaviť všetky tajomstvá a zázraky, ktoré Kom Ombo Temple ponúka.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je známy svojou bohatou históriou a krásnymi pamiatkami. Jednou z najznámejších pamiatok v Egypte je chrám Kom Ombo, ktorý sa nachádza na brehu rieky Níl.

Kom Ombo je dvojitý chrám, čo je dosť špecifické a zaujímavé. Jeden chrám bol zasvätený bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a druhý chrám bol zasvätený bohovi Haroerisovi, sokolovi bohovi. Tieto dva chrámy sú postavené vedľa seba a zdieľajú spoločný múr.

Okrem histórie a kultúry je Egypt známy aj svojím teplým a suchým podnebím. Počasie v Egypte, vrátane Kom Ombo, je všeobecne výrazne teplé, so vysokými teplotami počas väčšej časti roka.

V lete, ktorý sa tiahne od júna do septembra, sú teploty v Kom Ombo a v iných častiach Egypta veľmi vysoké. Denné teploty sa pohybujú okolo 40 až 45 stupňov Celzia, čo je extrémne horúco. V noci sa teplota zvyčajne trochu znižuje, ale stále ostáva na veľmi vysokých úrovniach.

Zimné mesiace v Egypte, od novembra do februára, sú omnoho príjemnejšie, pokiaľ ide o teploty. Denné teploty v Kom Ombo sa zvyčajne pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, čo je oveľa príjemnejšie v porovnaní so letnými mesiacmi. Noci sú o niečo chladnejšie, priemerne okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

Egypt je tiež známy svojou minimálnou zrážkou. Počas suchých mesiacov môže byť kompozícia zrážok jednoducho minimálna, ak vôbec nie. V zime môže pršať, ale zväčša sa jedná o krátke príležitostné zrážky.

Keď navštívite Kom Ombo Temple, je dôležité vedieť, čo očakávať od počasia. Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavou. Obzvlášť v lete je dôležité mať so sebou dostatok vody a ochrániť sa pred slnkom pomocou opaľovacích krémov alebo klobúka.

V každom prípade je Kom Ombo Temple jedným z najkrajších miest v Egypte a stojí za to navštíviť ho bez ohľadu na počasie. Môžete si vychutnať krásne historické pamiatky a zároveň sa ponožiť do kúpačky v teplých vodách Nílu. Samotné počasie je len ďalším z faktorov, ktoré treba zvážiť pri plánovaní návštevy Kom Ombo Temple.


Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt, známy svojou bohatou kultúrou a históriou, má mnoho fascinujúcich miest na návštevu. Jedným z týchto miest je Kom Ombo Temple, ktorý je tiež známy ako Duplex Temple. Nachádza sa na brehu Nílu v strede Egypta a je jedným z najlepšie zachovaných starovekých egyptských chrámov.

Kom Ombo Temple je unikátny tým, že je dedikovaný dvom bohom - Sobekovi, krokodýlímu bohovi, a Haroerisovi, sokolovi bohu. Tento chrám bol postavený počas obdobia Ptolemaiov v rokoch 180 až 47 pred n. l. a je príkladom harmónie, ktorú egyptská kultúra preukazuje medzi rôznymi náboženskými vierami.

Chrám má dve symetrické časti - jednu orientovanú na sever pre kult Sobeka a druhú orientovanú na juh pre kult Haroerisa. Toto dvojité usporiadanie je jedinečné a dáva miestu osobitý charakter. Okolo chrámu sa nachádzajú rôzne menšie kaplnky, ktoré slúžili ako miesta obetovania. Každá kaplnka je zdobená freskami a hieroglyfmi, ktoré opisujú príbehy a mýty spojené s daným bohom.

Pri vstupe do chrámu je k dispozícii sprievodca, ktorý vám poskytne hlbšie informácie o histórii a zvyklostiach tohto miesta. Budete mať príležitosť preskúmať každý kúsok chrámu a vidieť jeho jemné detaily a vzácne vyrezávané stĺpy. Najimpozantnejšou časťou je hlavná sieň so 42 stĺpmi zdobenými reliéfmi vykazujúcimi božstvá a históriu Egypta.

Okrem toho Kom Ombo Temple ponúka krásny výhľad na rieku Nil. Môžete sa tu teda oddýchnuť a obdivovať scenériu okolo vás. Prístup na nábrežie je ľahký a môžete si zobrať piknik na brehu rieky počas vašej návštevy.

Je dôležité si uvedomiť, že Kom Ombo Temple je jedným z najnavštevovanejších miest v Egypte, preto je dobré plánovať svoju návštevu skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli davom turistov.

Ak máte záujem o egyptskú históriu a kultúru, Kom Ombo Temple je miestom, ktoré musíte navštíviť. Jeho fascinujúca architektúra a unikátna dedikácia dvom bohom vás prenesie späť do starovekého Egypta. Vychutnajte si tento úžasný zážitok a obohaťte svoje cestovanie po Egypte o návštevu Kom Ombo Temple.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


1. Čo je Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je staroveký egyptský chrám, nachádzajúci sa na brehu rieky Nil v blízkosti mesta Kom Ombo.

2. Kedy bol postavený Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple bol postavený v ptolemaiovskom období v Egypte, okolo roku 180 pred naším letopočtom.

3. Kto ho postavil?
Kom Ombo Temple bol postavený egyptskými faraónmi z ptolemaiovského obdobia, medzi ktorých patria Ptolemaios VI. Philometor a Ptolemaios VIII. Euergetes II.

4. Aká je štruktúra Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je symetrický chrám, ktorý je venovaný dvom bohom - Sobekovi (krokodílí boh) a Haroerisovi (sokolí boh). Má dve samostatné vstupy a dve rovnaké vnútorné priesory.

5. Ktoré pamiatky sa nachádzajú vo vnútri chrámu?
V Kom Ombo Temple sa nachádzajú rôzne pamiatky, vrátane zlatých sošiek bohov Sobeka a Haroerisa, ako aj chodby so zobrazeniami chirurgických nástrojov a scénami z egyptských náboženských rituálov.

6. Aké je historické a náboženské zázemie Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple bol dôležitým náboženským centrom a slúžil ako miesto uctievania Sobeka a Haroerisa. Bol tiež miestom pre podujatia a festivaly, ku ktorým patrili aj sériové rituály a výkony.

7. Môžu turisti navštíviť Kom Ombo Temple?
Áno, turisti majú prístup k Kom Ombo Temple a je otvorený na návštevu. Môžeš si prezrieť jeho fascinujúcu architektúru a archeologické artefakty.

8. Aký je vstupný poplatok na Kom Ombo Temple?
Vstupný poplatok na Kom Ombo Temple je momentálne 80 egyptských libier (EGP) pre dospelých a 40 EGP pre študentov.

9. Aké sú najlepšie časy návštevy Kom Ombo Temple?
Najlepšie časy návštevy Kom Ombo Temple sú v čase otvorenia, čo je zvyčajne skoro ráno, aby si sa vyhol horúčave a veľkému náporu turistov.

10. Ak sa nachádzam v Egypte, ako sa dostanem k Kom Ombo Temple?
Ak sa nachádzaš v Egypte, môžeš sa dostať k Kom Ombo Temple rôznymi spôsobmi, vrátane organizovanej výletnej prehliadky alebo pomocou individuálneho cestovania autobusom, taxíkom alebo vlastným vozidlom.


Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt s pýchou predstavuje obrovskú históriu a kultúru, ktorá zahrňuje veľkolepé chrámy, monumenty a artefakty. Medzi nimi sa nachádza aj chrám v Kom Ombo, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších chrámov v Egypte a predstavuje nenapodobniteľné architektonické a historické krásy.

Kom Ombo leží na západnom brehu rieky Níl a je známa ako miesto, kde sa stretávajú dve rieky – Níl a jazierko Crocodile. Chrám bol postaven v pozícii, kde robilo toto zázrak založený na cyklistiky, kedy sa každoročne z hliny záplavami naďalej zvyšuje. Chrám bol postaven v období gréckej a rímskej nadvlády, ktoré boli zohľadnené v jeho architektúre, a to predovšetkým v jeho dvoch symetrických častiach.

V Kom Ombo chráme sú dva posvätné miesta, ktoré sú zasvätené bohom – bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a bôžstvu nebeskej zdravotnej ochrany, Haroerisovi. Chrám bol pôvodne postaven cez 1800 rokov pred naším letopočtom počas vlády pátého faraóna dynastie a slúžil ako centrum kultu Sobeka. Preto tam vidíte množstvo nápisov a postáv zobrazujúcich krokodíla boha Sobeka.

Okrem toho, chrám Kom Ombo je známy aj vzhľadom na potomkov, ktorí navštívili chrám po jeho postavení. Množstvo vládcov a faraónov, vrátane Kleopatry a ako jej syna Kaisera, navštívilo chrám počas svojej vlády a každý zanechal svoj odtlačok v historkom.

Keď navštívite chrám Kom Ombo, určite budete pôsobiť dojmom mysle technologického a architektonického zázraku, ktorý zvládol vydržať tisícročia. Tento starodávny chrám ponúka obrovskú vzdelávaciu hodnotu, ktorá vám umožní spoznať bohatú históriu a kultúru Egypta. Je to jedno miesto v Egypte, ktoré nikdy nezostarne a vždy bude skvelým miestom na návštevu.

Na záver, ak plánujete svoju dovolenku v Egypte, je potrebné zahrnúť chrám Kom Ombo do vašeho zoznamu must-see miest. Je to jedinečné miesto, ktoré ponúka neuveriteľný zážitok a nezabudnuteľnú cestu do starovekého Egypta.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky