Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt Gíza je domovom legendárnych pyramid a Sfingu. Tieto pamiatky sú symbolmi starovekého Egypta a privádzajú turistov z celého sveta. Okrem toho, Egypt Gíza je miestom, ktoré ponúka rôzne príležitosti na zábavu a oddych.

Z hľadiska počasia, Gíza má veľmi suché a horúce podnebie. Najvyššie teploty dosahujú približne 40 stupňov Celzia počas letných mesiacov, medzi májom a septembrom. Nočné teploty sú o niečo nižšie, ale stále relatívne vysoké, čo znamená, že aj v noci môže byť teplo. Zimné mesiace, od novembra do januára, sú zvyčajne miernym obdobím s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. V januári môže byť nočná teplota až okolo 9 stupňov Celzia.

V tejto oblasti málo prší, takže sa môžete tešiť na slnečné dni a jasné oblohy. Vysoká vlhkosť však môže byť problémom pre niektorých ľudí, najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí na suchšie klimatické podmienky. Ak sa plánujete navštíviť Egypt Gíza počas letných mesiacov, je dôležité uviesť pár tipov, ako sa ochrániť pred extrémnym horúčavami:

- Nosite voľné a svetlé oblečenie, ktoré vás ochráni pred slnkom (alebo kúpte si ochranné oblečenie).
- Nosite klobúk alebo kšiltovku, ktorá ochráni vašu tvár pred slnečnými lúčmi.
- Nedochádzajte k extrémnym aktivitám počas obdobia najvyššej horúčavy (v období od 11 hod. do 15 hod.), a radšej sa schovajte v chlade.
- Nezabudnite na pitný režim. Pite dostatok vody alebo športových výživových nápojov, aby ste udržiavali svoje telo hydratované.

Tradične najlepší čas na návštevu Egypta je od októbra do apríla, keď sú teploty miernym a zvyčajne nižšie, vďaka nedostatku horúčav. V týchto mesiacoch býva podnebie krásne a perfektné na výlety po histórii a kultúre tejto oblasti.

Výlet do Egypta Gíza je rozhodne nezabudnuteľný a neopakovateľný zážitok. Aj napriek horúčavám si môžete vychutnávať impozantné pamiatky a krása tohto miesta. Avšak, nezabudnite čo najlepšie sa pripraviť na počasie, aby ste si mohli návštevu pohodlne užiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Kde sa nachádza Gíza v Egypte?
Gíza sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Káhiry v Egypte.

2. Aké je hlavné zaujímavosťou v Gíze?
Hlavnou zaujímavosťou v Gíze sú Veľká pyramída Cheopsa a Veľká sfinga.

3. Ako staré sú pyramídy v Gíze?
Pyramídy v Gíze, vrátane pyramidy Cheopsa, sú približne 4 500 rokov staré.

4. Sú otvorené pre verejnosť pyramídy v Gíze?
Áno, pyramídy v Gíze sú otvorené pre verejnosť a môžete ich navštíviť.

5. Ako dlho trvá výstup na pyramidu Cheopsa?
Výstup na vrchol pyramidy Cheopsa môže trvať asi 10 - 15 minút.

6. Aké je zloženie pyramidy Cheopsa?
Pyramída Cheopsa je postavená z obrovských kameňových blokov, hlavne z vápencového kameňa.

7. Je možné vnútro pyramidy Cheopsa preskúmať?
Áno, je možné prejsť dovnútra pyramidy Cheopsa, ale nie všetky priestory sú prístupné verejnosti.

8. Aká je výška Veľkej sfingy v Gíze?
Veľká sfinga v Gíze dosahuje výšku asi 20 metrov.

9. Aké je jej vek?
Vznik Veľkej sfingy sa datuje do obdobia Starovekého Egypta, takže je približne 4 500 rokov stará.

10. Aké je zloženie Veľkej sfingy?
Veľká sfinga je postavená z jedného obrovského bloku vápencového kameňa.

11. Je možné vstúpiť dovnútra Veľkej sfingy?
Nie, momentálne nie je možné vstúpiť do vnútra Veľkej sfingy.

12. Aké sú teórie o pôvode a účele pyramidy Cheopsa?
Existuje niekoľko teórií o pôvode a účele pyramidy Cheopsa. Niektorí vedci veria, že slúžila ako hrobka faraóna Cheopsovi, zatiaľ čo iní majú teórie o jej náboženskom a astrálno-symbolickom význame.

13. Koľko ľudí pracovalo na výstavbe pyramidy Cheopsa?
Odhaduje sa, že na výstavbe pyramidy Cheopsa pracovalo asi 20 000 až 30 000 ľudí.

14. Aké ďalšie zaujímavosti sa nachádzajú v okolí Gízy?
Okrem pyramidy Cheopsa a Veľkej sfingy sa v okolí Gízy nachádzajú aj ďalšie menšie pyramidy a archeologické miesta, ako je Dér el-Bahrí a Meket-Rehaty.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojou historickou hodnotou a turistickým záujmom. Jednou z najpopulárnejších lokalít v Egypte je Gíza, známa predovšetkým svojou slávnou pyramidou Cheopsa a Sfingu. Každoročne priláka tisícky turistov, ktorí túžia objaviť tajomstvá starovekého Egypta a obdivovať jeho majestátnu architektúru.

Ubytovanie v Gíze je dobre zariadené a ponúka množstvo možností pre turistov. Existuje veľa luxusných hotelov a rezortov, ktoré zabezpečujú pohodlné a komfortné ubytovanie pre návštevníkov. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo spríjemňuje pobyt ešte viac.

Gíza je ideálny východiskový bod na prieskum týchto starovekých pamiatok. Pyramidy Cheopsa sú najväčšie a najznámejšie pyramidy na svete a ich návšteva je nezabudnuteľný zážitok. Môžete si prenajať sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o histórii a symbolike týchto pyramidiek.

Napriek tomu, že väčšina turistov navštevuje pyramidy len na jeden deň, niektorí si vyberú aj možnosť stráviť noc priamo v Gíze. Niektoré hotely dokonca umožňujú prístup na ich strechy, kde si môžete vychutnať úchvatné západy slnka nad pyramidami a mať ich takmer v dosahu ruky.

Keďže Sfinga sa nachádza približne na polceste medzi pyramidami, môžete ju ľahko navštíviť po návšteve Cheopsovej pyramídy. Sfinga je obrovská socha s levmieho tela a ľudskou hlavou. Jej presný pôvod a význam zostávajú dodnes záhadou, čo dáva miestu ešte väčšiu tajomnosť.

Gíza je nielen domovom týchto starovekých krás, ale aj bohatá na kultúru a históriu. V okolí nájdete mnoho ďalších starovekých pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Niekoľko múzeí v okolí Gízy ponúka prehľad o histórii Egypta a odkaz ľudskej civilizácie. Medzi najznámejšie z nich patrí Egyptské múzeum, ktoré je domovom pre množstvo artefaktov z dávnych čias vrátane slávnej Tutanchamonovej hrobky.

Pre tých, ktorí majú radi prístup k prírode, je v blízkosti mesta Moqattam púšť, ktorá ponúka možnosť prechádzok na kameňoch či jazdu na konskom chrbte. Je to nádherná prírodná oblasť, kde sa môžete vyhnúť ruchu a zhusta sa obklopiť pokojom a tichom.

Gíza a jej známe pyramidy Cheopsa a Sfinga sú bezpochyby miestami, ktoré by každý milovník histórie a starovekej kultúry mal navštíviť. Okrem ich majestátnej krásy ponúka Gíza aj luxusné ubytovanie a príležitosť objaviť mnoho ďalších klenotov egyptského dedičstva. Je to miesto, ktoré vám umožní ponoriť sa do histórie a odkryť tajomstvá dávnych civilizácií.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií na svete a to vďaka svojmu bohatstvu histórie a kultúry. Medzi najspektakulárnejšie pamiatky, ktoré turisti môžu navštíviť v Egypte, patria pyramidy v Gíze, vrátane najväčšej - veľkolepej pyramidy Cheopsa a zadýchavajúcej Sfingy.

Letenka do Egypta je pre mnohých cestovateľov vysnívaným zážitkom. Egyptská kultúra, považovaná za jednu z najstarších na svete, fascinuje svojou históriou, archeologickými nálezmi a zaujímavými prvkami. Letisko Káhira je hlavným letiskom v Egypte a je leteckým mostom medzi Egyptom a zvyškom sveta.

Po prílete na letisko v Káhire sa cestovatelia môžu vybrať do Gízy, ležiacej len pár kilometrov od Káhiry. Tam môžu navštíviť jedno z najznámejších a najfotografovanejších miest na svete - pyramidy v Gíze. Najväčšia z nich, pyramidový komplex Cheopsovej pyramídy, je skutočne ohromujúci. Postavená v období Starého Egypta za vlády faraóna Cheopse, táto pyramída je jednou z Sedem divov sveta a predstavuje najvyššiu stavbu sveta po dobu viac ako 3 800 rokov.

Samotná pyramída Cheopsa je obklopená ďalšími dvoma pyramídami - Chéphrenovou a Mykerínovou. Tieto majestátne stavby sú najznámejšie pre svoju presnosť a majestátnosť, pretože boli postavené bez moderných technologických prostriedkov, pred viac ako 4 500 rokmi. Ich obrovské veľkosti a precízna stavebná technika dodnes predstavujú záhadu pre mnoho archeológov a vedcov.

Naproti vchodu do pyramidy Cheopsa sa nachádza Sfinga - obrovská socha s telom leva a hlavou muža, vytvorená z jedného bloku vápencového kamene. Sfinga je považovaná za strážcu pyramidy a predstavuje dôležitú súčasť egyptského kultúrneho dedičstva. Ide o zaujímavú pamiatku, ktorej pôvod a význam sú dodnes nejasné. Mnohí návštevníci sa snažia odhaliť tajomstvá, ktoré Sfinga ukrýva.

Okrem pyramidy a Sfingy, návštevníci môžu v Gíze navštíviť aj múzeum v Gíze, kde sú vystavené mnohé artefakty a poklady z obdobia Starého Egypta. Môžu sa tiež zúčastniť koníčkovej jazdy na beduínskom konskom Karabeli a vychutnať si nádherný výhľad na pyramidy.

Letenka do Egypta smerujúca do Gízy je skvelou možnosťou pre každého, kto sa zaujíma o históriu a kultúru Egypta. Pyramidy Cheopsa a Sfinga sú jednými z najikonickýchších pamiatok na svete a ich návšteva ponúka neobyčajný zážitok a pohľad do histórie ľudstva.


Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Turisti z celého sveta sem prichádzajú navštíviť rôzne historické pamiatky, pričom najväčšou atrakciou je určite Gíza, kde sa nachádzajú pyramidy Cheopsa a Sfinga.

Pyramída Cheopsova je najväčšou a najznámejšou pyramidou vo svete. Bola postavená ako posledná zo siedmich zázračných sveta vo faraónskom období. Jej výstavba trvala viac ako 20 rokov a pri jej postavení boli použité milióny tehál. Táto obrovská stavba sa týči do výšky 146 metrov a pôsobí ohromujúco. Pyramída bola postavená ako hrobka faraóna Cheopse a je skvelým príkladom staroegyptskej architektúry a inžinierstva.

Sfinga je ďalšou významnou historickou pamiatkou v Gíze. Ide o sochu s telom levy a svojbmi ženského tváre. Má dĺžku približne 73 metrov a výšku asi 20 metrov. Je to najväčšia kamenná socha vo faraónskom Egypte a je považovaná za symbol starovekého Egypta. Sfinga je obklopená rôznymi legendami a tajomstvami, ktoré pritiahnu zvedavých turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a jej pyramidu Cheopsa a Sfingu, ponúkajú sa vám rôzne možnosti ako si to užiť. Máte možnosť prejsť sa okolo pyramidy a Sfingy, kde si môžete vychutnať ich majestátne krásy a zároveň sa ponoriť do histórie ich výstavby. Prísť k nim môžete peši alebo si môžete prenajať k tomu určené vozidlo alebo dokonca kôňa.

Vo vnútri pyramidy Cheopsa môžete objaviť úzke chodby a komory, ktoré boli navrhnuté tak, aby ochraňovali hrobku faraóna. Je to veľmi fascinujúce a jedinečné zážitok, ktorý vám umožní ponoriť sa do starovekej histórie Egypta.

Okrem návštevy pyramidy a Sfingy by ste si nemali nechať ujsť ani múzeum Gíza. Toto múzeum ponúka zaujímavé exponáty, ktoré sa týkajú pyramidy Cheopsa a Sfingy a ukazujú rozmanité artefakty, ktoré boli nájdené v tejto oblasti. Môžete vidieť rôzne sochy, nádoby, obrazy a iné predmety, ktoré vám priblížia históriu a kultúru Egypta.

Nakoniec, Gíza ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, reštaurácie a obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky. Môžete si tu vychutnať typickú egyptskú kuchyňu a zakúpiť si tradičné ručne vyrobené výrobky ako náhrdelníky, šperky alebo rôzne dekorácie.

Vďaka svojej bohatej histórii a nádhere pyramidy Cheopsova a Sfingy je Gíza jedným z najpopulárnejších turistických miest v Egypte. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, nesmiete vynechať túto úžasnú lokalitu, kde sa ponoríte do starovekej histórie a zároveň zažijete neopakovateľné zážitky.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky