Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Egyptian Museum

Počasie Egypt Egyptian Museum


Egypt je krajina s veľmi suchým podnebím. Teploty v lete sa môžu vyšplhať až na 40 stupňov Celzia a v noci sa ochladí na približne 20 stupňov. V zime sú teploty o niečo chladnejšie, pohybujú sa okolo 22 stupňov v dne a 10 stupňov v noci.

Egypt je prevažne púštnou krajinou, pričom väčšina zeme sa skladá z skalných formácií a pieskových dun. Táto krajina je známa predovšetkým svojimi pyramídami, ktoré pritiahli pozornosť návštevníkov z celého sveta.

V Egypte sa nachádza aj Egyptské múzeum, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších múzeí na svete. Múzeum obsahuje tisíce artefaktov z obdobia starovekého Egypta, vrátane mumií faraónov a hieroglyfov.

Pri návšteve Egypta by návštevníci mali brať do úvahy, že počasie môže byť veľmi teplé a suché. Preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a denných špeciálov proti slnečnému žiareniu. Okrem toho je dôležité zdôrazniť, že niektoré pamiatky v Egypte sú obmedzené počtom návštevníkov. Preto sa odporúča plánovať návštevu vopred a zabezpečiť si vstupenky a prípadné potrebné povolenia.

V Egypte sú aj ďalšie zaujímavé miesta na návštevu, napríklad veľké mesto Káhira, Asuánska priehrada alebo chrámy v Luxore. Každá z týchto destinácií má svoj vlastný charakter a ponúka turistom možnosť preskúmať históriu Egypta z rôznych uhlov pohľadu.

Celkovo povedané, Egypt je fascinujúca krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. Návštevníci môžu navštíviť množstvo pamiatok a múzeí, ktoré nám ponúkajú pohľad do minulosti tejto krajiny. Okrem toho môžu turisti zažiť aj miestnu gastronómiu a kúpiť si suveníry na miestnych trhoch. Egypt je určite miesto, ktoré si zaslúži navštíviť aspoň raz v živote.


Dovolenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí na svete. Nachádza sa v Káhire, hlavnom meste Egypta, a je domovom viac ako 120 tisíc artefaktov z egyptských dejín. Pre milovníkov a študentov starovekého Egypta je návšteva tohto múzea neodmysliteľnou súčasťou ich dovolenky.

Múzeum sa nachádza na Tahrírovom námestí v centre Káhiry a bolo založené v roku 1857. Sídlilo pôvodne v paláci Boulak, no kvôli nedostatku miesta muselo byť preložené do novostavby. Jeho unikátny dizajn zahŕňa egyptskú pyramídu so sfingou a pozostáva z dvoch podlaží, kde sú artefakty usporiadané chronologicky.

Medzi najznámejšie a najcennejšie expozície v múzeu patrí Tutanchamonova hrobka, ktorá bola objavená v roku 1922 archeológom Howardom Carterom. Vyše 5 000 artefaktov, vrátane jeho slávnej zlaté masky, sú vystavené verejnosti. Návštevníci majú možnosť vidieť Tutanchamonovy nádherné šperky, nádoby a mnoho ďalších pokladov z jeho hrobky.

Okrem Tutanchamonovej hrobky je tu ešte mnoho iných zaujímavých expozícií, ktoré odkazujú na egyptskú históriu a kultúru. Patrí sem napríklad zbierka kráľovských mumifikovaných telies, ktorá je jednou z najväčších na svete. Návštevníci si môžu prezrieť aj múmie známych faraónov, ako sú Ramses II. a Hatshepsut.

Egyptian Museum však nie je len ostatickým múzeom. Každý rok sa tu organizujú rôzne dočasné výstavy a podujatia, ktoré pridávajú novú dimenziu k jedinečným zbierkam múzea. Tieto výstavy umožňujú návštevníkom spoznať viac o konkrétnych periodách egyptských dejín alebo o špecifických faraónoch.

Dnešný Egyptian Museum je však na rozdiel od svojho založenia pod náporom rastúceho množstva artefaktov a nedostatku priestoru. Preto sa v súčasnosti staví nové múzeum v oblasti Gízských plání, ktoré bude jedným z najväčších múzeí na svete a ponúkne moderné vystavovacie priestory.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, návšteva Egyptian Museum by nemala chýbať v zozname vašich aktivít. Je to jedinečná príležitosť spoznať staroveký Egypt na vlastné oči a obdivovať neoceniteľné artefakty, ktoré nám poskytujú výnimočný pohľad do minulosti tejto fascinujúcej civilizácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Egyptian Museum


1. Aké sú otváracie hodiny Egyptského múzea v Káhire?
Odpoveď: Egyptské múzeum v Káhire je otvorené každý deň od 9:00 do 16:00, s výnimkou piatkov, kedy je otvorené od 9:00 do 14:00.

2. Koľko stojí vstupenka do Egyptského múzea v Káhire?
Odpoveď: Vstupenka do Egyptského múzea v Káhire stojí 200 egyptských libier pre dospelých a 100 egyptských libier pre deti.

3. Ktoré exponáty sú najpopulárnejšie v Egyptskom múzeu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie exponáty v Egyptskom múzeu patrí Tutanchamonova masívna zlá masť, Kefrenova múmia a slávna socha kamenného faraóna Chéopsovej.

4. Je potrebné si v Egyptskom múzeu prenajať audio sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v Egyptskom múzeu je možné si prenajať audio sprievodcu za 100 egyptských libier.

5. Budú vstupenky k dispozícii na mieste alebo je nutné ich zakúpiť vopred?
Odpoveď: V miestnosti, v ktorej sa predávajú vstupenky, sú k dispozícii aj vstupenky na mieste, ale odporúča sa, aby si návštevník vstupenky zakúpil vopred online alebo u cestovnej kancelárie.

6. Je povolené fotografovanie v Egyptskom múzeu?
Odpoveď: Áno, je povolené fotografovanie v Egyptskom múzeu s výnimkou niektorých exponátov, pri ktorých je potrebné dodržať pravidlá.

7. Kde sa nachádza Egyptské múzeum v Káhire?
Odpoveď: Egyptské múzeum sa nachádza na námestí Tahrir v centre Káhiry.

8. Je možné si objednať privátnu prehliadku Egyptského múzea?
Odpoveď: Áno, je možné si objednať privátnu prehliadku Egyptského múzea s miestnym sprievodcom, ktorý vie poskytnúť odborné informácie o exponátoch v múzeu.

9. Je nutné platiť za parkovanie v blízkosti Egyptského múzea?
Odpoveď: Áno, návštevníci by mali byť pripravení zaplatiť za parkovanie v blízkosti Egyptského múzea. Parkovacia miesta sú v okolí múzea obmedzené, preto sa odporúča využiť verejnú dopravu.

10. Dá sa v Egyptskom múzeu vybaviť refundácia vstupenky?
Odpoveď: Nie, v Egyptskom múzeu sa nevybavuje refundácia vstupenky, preto je dôležité byť si istý svojimi plánmi na návštevu.


Letenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum v Káhire je jednou z najznámejších a najdôležitejších turistických atrakcií v Egypte. Táto obdivuhodná stavba je domovom nepočetných umeleckých diel a histórie starovekého Egypta. Ak sa zaujímate o faraónov, pyramídy a egyptskú kultúru, návšteva Egyptian Museum by pre vás mohla byť nezabudnuteľným zážitkom.

Múzeum sa nachádza v dvoch budovách - hlavnej budove a novom krídeli, a dá sa tu nájsť viac než 120 000 exponátov. Medzi najznámejšie exponáty patrí tzv. "poklad faraóna Tutanchamona", ktorý obsahuje okolo 5 000 predmetov, vrátane jeho slávneho zlatého masky. Je neuveriteľné vidieť takéto pozoruhodné artefakty, ktoré prekročili veky a prežili priebeh času. Okrem toho sa tu nachádzajú aj mumifikované telá faraónov a ďalších dôležitých osobností, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri odkrývaní minulosti Egypta.

Egyptian Museum je organizovaný tak, aby návštevníci mohli sledovať dejiny Egypta postupne. Prvý poschod sa zameriava na starovekú dobu pred faraónmi, kedy v Egypte vládol chaos a neistota. Môžete sa tu dozvedieť viac o počiatočných kultúrach a historických udalostiach, ktoré viedli k vzniku faraónskych dynastií. Druhý poschod je venovaný samotným faraónom, ich životu a toľkým tajomstvám a rytinám, ktoré sa zachovali na hrobkách a sarkofágoch.

Rovnako fascinujúce sú aj exponáty súvisiace s náboženským a každodenným životom starovekého Egypta. Tu si môžete prezrieť náčinie používané na spracovávanie potravín, kozmetiku, šperky a iné predmety, ktoré dávajú návštevníkom pohľad na starovekú egyptskú spoločnosť a ich zvyky.

Ak sa cítite obohatení pochopením minulosti a chcete uchovať pamiatky starovekých civilizácií, návšteva Egyptian Museum by pre vás mohla byť ideálna. Odborníci tu vedia odpovedať na vaše otázky a poskytnúť vám hlbší vhľad do egyptských dejín. Navyše, výkladové tabule a interaktívne obrazy vám pomôžu ľahšie si predstaviť život starovekého Egypta.

Návšteva Egyptian Museum je pre každého, kto sa zaujíma o históriu, nepochopiteľným zážitkom. Poklad faraóna Tutanchamona, mumifikované telá a dôležité umelecké diela Vás prenesú do iného sveta a zanechajú na Vás dlhotrvajúci dojem. Ak plánujete cestu do Egypta, nevynechajte túto nádhernú turistickú atrakciu.


Ubytovanie Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí na svete, ktoré sa nachádza v Egypte, konkrétne v hlavnom meste Káhira. Toto múzeum má bohatú históriu a domovom mnohých cenných archeologických artefaktov, ktoré ostali zachované zo starovekého Egypta.

Väčšina ľudí, ktorí navštívia Egypt, prichádza najmä pre jeho veľké archeologické pamiatky, ako sú piramídy v Gíze alebo chrám v Luxore. Egypt je však aj domovom mnohých ďalších historických a kultúrnych pokladov, ktoré môžete objaviť v Egyptian Museum v Káhire.

Múzeum bola založené v roku 1902 a nachádza sa v imponujúcom budove, ktorá sama osebe stojí za návštevu. V rámci múzea je možné vidieť viac ako 120 000 exponátov, z ktorých väčšina sa datuje do doby faraónov.

Medzi najznámejšie exponáty patrí Tutanchamonova hrobka, ktorá je jednou z najdôležitejších archeologických nálezov v histórii. Vo vnútri múzea sa nachádza presná replika celej hrobky, kde môžete vidieť Tutanchamonove zlaté masky, nábytok, šperky a mnoho ďalších artefaktov.

Okrem Tutanchamonovej hrobky ponúka múzeum aj mnoho ďalších vystavených exponátov. Medzi najznámejšími patrí Slnečný koráb, staroveké papyrusy, mumifikované telá faraónov a mnoho ďalších reliktov z minulosti. Pre milovníkov histórie a archeológie je Egyptian Museum skutočným rajom.

Keďže je múzeum veľmi populárne a každoročne ho navštevujú tisíce turistov, je dôležité si rezervovať vopred vstupenky a prísť skoro ráno, aby ste sa vyhli veľkej návštevnosti. Je tiež možné si zaplatiť sprievodcu, ktorý vám uľahčí prehliadku múzea a poskytne vám viac informácií o jednotlivých exponátoch.

Egyptian Museum je pre turistov jedinečnou príležitosťou spoznať a preskúmať históriu starovekého Egypta. Toto múzeum nie je len miestom, kde sa môžete dozvedieť viac o minulosti tejto krajiny, ale je to aj miesto, kde môžete preskúmať jedinečnú kolekciu umenia a archeológie. Ak cestujete do Egypta, nezabudnite navštíviť Egyptian Museum a obohatiť svoje poznanie o tomto fascinujúcom mieste.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky