Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)

Dovolenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojimi majestátnymi pyramidami a starobylými chrámami. Jedným z najkrajších a najzachovalejších chrámov v Egypte je chrám Horuse v meste Edfu. Edfu je malé mesto v Hornom Egypte, nachádzajúce sa na břehu rieky Nil. Jeho návšteva je neodmysliteľnou súčasťou dovolenky v Egypte.

Chrámový komplex je zasvätený faraónovi Horusovi, bohovi ochrany a plodnosti. Je to jeden z najlepšie zachovaných chrámov v Egypte a je považovaný za skvelý príklad klasického egyptského chrámu. Jeho stavba začala v roku 237 pred Kr. a trvala až do roku 57 pred Kr. Chrám Horuse bol postaven ako miesto bohoslužieb a slúžil na uctievanie boha Horusa.

Chrámový komplex je obklopený vysokým múrom, ktorý ho chráni pred vonkajším svetom. Po prechode vstupnou bránou sa dostanete do nádvorí, kde sa stretnete so dvoma veľkými kamennými sochami hystera, strážcu chrámu. Sú to obrovití sokoli s ľudskými hlavami, symbolizujúci Horusa.

Hlavným bodom záujmu je samotný chrám Horuse. Jeho stavba je veľmi dobre zachovaná a dnes sa považuje za jeden z najlepších príkladov egyptského chrámového umenia. Jeho koridory sú zdobené nádhernými reliéfmi a hieroglyfmi, ktoré opisujú rôzne príbehy z egyptských mýtov a legend. Centrálnou časťou chrámu je svätyňa so sochou boha Horusa.

Návšteva chrámu Horuse je skutočnou pýchou každého turistu. Jeho architektúra a umenie vytvárajú jedinečnú atmosféru a vrátia vás do starovekého Egypta. Mnohí turisti si tu uvedomia, že Egypt nie je len o pyramidách, ale tiež o blízkom zoznámení sa s egyptskou kultúrou a históriou.

Okrem návštevy chrámu Horuse je v Edfu aj mnoho ďalších vecí, ktoré stojí za vidieť. Pri prechádzke mestom môžete obdivovať starobylé egyptské domy, úzke uličky a trhy so suvenírmi. Môžete si tiež urobiť krátku plavbu po Níle na tradičnej loďke a sledovať život na rieke.

Pre tých, ktorí si užívajú dyhavé slnko a piesočné pláže, je v blízkosti Edfu niekoľko luxusných rezortov s plážami. Môžete tu relaxovať, opaľovať sa a užívať si kúpanie vo vode Čkrskej rieky.

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľným zážitkom a návšteva Edfu s chrámom Horuse je jedným z vrcholov takého zážitku. Pre svoju kultúru, históriu a krásu si Edfu získava srdcia návštevníkov a ponúka jedinečný pohľad do starého Egypta.


Letenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru. Väčšina ľudí pozná Egypt hlavne vďaka pyramidám, ako je napríklad slávna Gíza. Ale Egypt je oveľa viac ako len pyramídy. Práve tieto históriou preniknuté miesta robia z Egypta fascinujúce a jedinečné miesto na návštevu.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, odporúčam vám presun do mesta Edfu. Mesto Edfu sa nachádza na juhu Egypta, v provincii Asuán. Jednou z hlavných atrakcií tohto mesta je chrám Horusa, ktorý sa nachádza v centre mesta.

Cesta do Edfu môže byť trochu náročná. Najlepšou možnosťou je letieť z hlavného mesta Káhira na miestne letisko v Edfu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu a dajú sa nájsť za veľmi dobré ceny.

Po príchode na letisko v Edfu by ste sa mali vydať smerom k chrámu Horusa. Toto je najväčší zachovaný egyptský chrám a je dedikovaný božstvu Hórusovi, bohu ochrany, kráľovstva a strážcom faraóna.

Po vstupe do chrámu budete fascinovaní jeho veľkosťou a detailnými umením na stenách. Môžete vidieť rôzne scény z egyptského života a pohrebové rituály. Katedrála je tiež obklopená peknými záhradami a stromami.

Jedným z najfascinujúcejších prvkov chrámu je jeho slávna zmiešaná obranná veža. Tento systém umožnil jednotkám Hórusa brániť chrám pred možným útokom nepriateľov. Toto je jediný známy chrám, kde je táto veža stále pôvodná a dochovaná.

Po prehliadke chrámu sa môžete vydať aj do samotného mesta Edfu. Mesto má pokojnú atmosféru a skvelé miesto na ochutnanie egyptských tradičných jedál. Najobľúbenejšími jedlami v Edfu sú napríklad kebab, kofta a rôzne druhy grilovaného mäsa. Určite si nemôžete nechať ujsť príležitosť vyskúšať aj oblúbený tradičný egyptský nápoj - hibiskusový čaj.

Po jedle sa môžete vydať na prechádzku po meste a obdivovať egyptskú architektúru. Zaujímavosťou je aj trh, kde môžete nájsť rôzne suveníry, šperky a miestne výrobky.

Edfu je naozaj špeciálnym miestom v Egypte a ponúka jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krajiny. Ak plánujete návštevu Egypta, nezabudnite zaradiť Edfu a jeho slávny chrám Horusa na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť.


Počasie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt Edfu sa nachádza v severnom Egypte a je domovom slávneho chrámu Horusa, jedného z najväčších a najdôležitejších chrámov v celej krajine. Ako turista, ktorý prichádza navštíviť tento miestny skvost, je dôležité mať na pamäti počasie Edfu.

Väčšina oblastí Egypta, vrátane Edfu, má typicky veľmi horúce a suché počasie. Počas letných mesiacov (jún až august) sa teploty môžu vystúpiť aj nad 40°C, čo môže byť pre turistov veľmi nepríjemné. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20°C a 25°C, čo je oveľa príjemnejšie a ideálne pre turistické aktivity.

Okrem horúčavy je dobre si uvedomiť aj fakty o vetre v oblasti. Väčšina Edfu a okolitých oblastí sa nachádza na juhozápadnom pobreží Núbie, kde sa vyskytujú pravidelné a silné predvetrové vetry z oblasti Sahary. Tieto vetry môžu byť pre turistov dosť nepríjemné, pretože ich vietor silno fúka cez oblasť a prach a piesok vystupujú do vzduchu. Avšak, väčšina turistov sa na toto rýchlo zvykne a sú pripravení na to, že budú musieť často očistit hrdlo a nos.

Napriek tomu, že Edfu je miesto navštevované počas celého roka, najlepší čas na návštevu chrámu Horuse a okolitých pamiatok je počas jarných a jesenných mesiacov (marec, apríl, október a november). Teploty sú vtedy príjemné a počasie je najmenej prchavé.

Ak sa chystáte návštevu Edfu a chrámu Horuse, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu a dostatok vody, aby ste sa zabezpečili proti horúčave. Pre turistov, ktorí sa planujú v tomto archeologickom meste stráviť niekoľko dní, je odporúčané zabezpečiť si vhodné ubytovanie s klimatizáciou, ktoré Vám poskytne príjemný únik z horúčavy počas návratov z výletov a návštevou chrámu Horuse.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Otázky:
1. Kde sa nachádza chrám Horusa v Egypte?
2. Aký je význam chrámu Horusa v Egypte?
3. Aké je histórie chrámu Horusa?
4. Ako sa dostanem do Edfu a k chrámu Horusa?
5. Koľko stojí vstup do chrámu Horusa v Edfu?
6. Koľko trvá prehliadka chrámu Horusa?
7. Aká je architektúra chrámu Horusa?
8. Aké sú najzaujímavejšie časti chrámu Horusa?
9. Existujú v chráme Horusa niektoré obmedzenia alebo pravidlá?
10. Aké ďalšie pamiatky sa nachádzajú v Edfu okrem chrámu Horusa?

Odpovede:
1. Chrám Horusa sa nachádza v egyptskom meste Edfu.
2. Chrám Horusa je jedným z najdôležitejších chrámov v Egypte a slúžil ako miesto uctievania boha Horusa.
3. Chrám Horusa bol postaven v období Ptolemaiovcov, medzi rokmi 237 a 57 pred naším letopočtom.
4. Do Edfu sa môžete dostane autom, vlakom alebo lodou. Chrám Horusa je nachádza pár minút od centra mesta.
5. Vstup na územie chrámu Horusa v Edfu stojí približne 100 egyptských libier pre dospelých.
6. Prehliadka chrámu Horusa trvá zhruba 1 až 2 hodiny.
7. Architektúra chrámu Horusa je typická pre obdobie Ptolemaiovcov a zdobená je sochami, reliéfmi a hieroglyfmi.
8. Najzaujímavejšie časti chrámu Horusa sú veľká dvorana so sloupovým hall a chrámová kaplnka.
9. V chráme Horusa platí obmedzenie fotografie a je potrebné dodržiavať primeraný odev.
10. Okrem chrámu Horusa sa v Edfu nachádzajú aj ďalšie pamiatky, ako napríklad chrámy Hathor a Sobek a námestie Ramesse III.


Ubytovanie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojimi nádhernými pamiatkami a jednou z nich je aj chrám Horusa, ktorý sa nachádza v meste Edfu. Ak si plánujete navštíviť Edfu a chrám Horusa, musíte sa najprv rozhodnúť, kde sa ubytujete.

V Edfu nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Výber závisí od vašich preferencií a financií.

Niektoré z najlepších hotelov v Edfu sú napríklad Steigenberger Nile Palace, Sofitel Legend Old Cataract a Hilton Luxor Resort & Spa. Tieto hotely ponúkajú úchvatné výhľady na rieku Níl a majú všetky moderné zariadenia a vybavenie.

Ak by ste radšej zvolili niečo jednoduchšie a lacnejšie, potom sa pozrite po miestnych penziónoch, ktoré sú zabudované do klasických egyptských domov. Tieto penzióny sú zvyčajne veľmi čisté a útulné a ponúkajú jednoduchú stravu, ktorá je typická pre egyptskú kuchyňu.

Keď sa ubytujete, na vašom zozname návštev by sa mal nachádzať aj chrám Horusa, ktorý je jedným z najlepšie zachovalých chrámov v Egypte. Chrám bol postavený v období od 237 až do 57 pred n.l. a slúžil na uctievanie boha Horusa.

Stojí na námestí a jeho stenové reliéfy a farebné malby vám priblížia egyptskú históriu a mytológiu. Projekt na jeho rekonštrukciu trval niekoľko desaťročí a v súčasnosti je to jedno z najobľúbenejších miest medzi turistami.

V chráme Horusa si určite nezabudnite pozrieť nádherne zdobené stĺpy a záhrobné kaplnky. Práve tu sa nájdu aj zvyšky Mamtovy kaple, ktorá stála pred chrámom a bola zničená.

Keď už ste sa s chrámom Horusa poriadne zoznámili, určite navštívte aj okolie Edfu a objavte krásy tohto miesta. Môžete sa napríklad vydať na prechádzku po miestnych trhoch a zakúpiť si originálne suveníry pre svojich priateľov a rodinu.

Ak sa rozhodnete zúčastniť sa miestneho festivalu ísu, môžete sledovať tradičné tanečné kroky a počúvať miestnu hudbu. Je to skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s kultúrou a tradíciami Egypta.

Takže ak sa chystáte navštíviť Edfu a chrám Horusa, môžete si byť istí, že to bude nezabudnuteľná cesta. A s kvalitným ubytovaním a skvelými zážitkami vás tieto pamiatky určite nadchnú a prekvapia.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky