Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Egypt Dahab

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Dahabu?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú letisko Sharm El Sheikh (asi 90 minút jazdy) a letisko Taba (asi 2 hodiny jazdy).

Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy do Dahabu z letiska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je rezervovať si dopravu vopred cez hotel alebo cestovnú agentúru. Taktiež je možné využiť taxi služby.

Otázka: Ktorá je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú od októbra do apríla, keď je počasie miernejšie a teploty sú pohodlnejšie.

Otázka: Ktoré miesta v Dahabu stoja za to navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z miest, ktoré stoja za to navštíviť, sú Sinajské hory, Červené more, pláže Lagoon a Mashraba a tradičné beduínske dediny.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Dahabu?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v tradičných beduínskych obchodoch alebo v obchodoch so suvenírmi. Najobľúbenejšími suvenírmi sú rôzne druhy keramiky, šperkov a beduínske tkaniny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Dahabu?
Odpoveď: Niektoré z aktivít, ktoré sú k dispozícii v Dahabu, sú potápanie, windsurfing, plachtenie, súťaže v kiteboardingu, jazda na kameľoch a off-road jazdy.

Otázka: Kde sa nachádza najlepšia kúpanie v Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na kúpanie v Dahabu sú v Lagoon a Mashraba plážach, kde sa voda zahrieva až na teplotu 28 stupňov.

Otázka: Je v Dahabu bezpečne cestovať?
Odpoveď: Áno, Dahab je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie, ale stále sa odporúča, aby ste boli opatrní a sledovali aktuálne bezpečnostné opatrenia.


Počasie Egypt Dahab


Egypt Dahab je známe miesto pre milovníkov vodných športov a turistov, ktorí sa chcú vzdialiť od rušných turistických letovísk. Toto miesto je špeciálne aj vďaka svojmu jedinečnému počasiu.

Dahab sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova v Egypte. Má subtropické až suché podnebie, čo znamená, že počasím je tu najmä počasie bez zrážok a slnečné dni. Letné mesiace sú tu veľmi horúce, pričom teplota sa pohybuje okolo 30 až 40 stupňov Celzia. Teplota pôdy sa môže pohybovať až do 60 stupňov Celzia, čo je dôvod, prečo sa väčšina ľudí vyhýba chodeniu bez topánok.

Zimné mesiace sú tu mierne a pohodlné. Teploty klesajú okolo 20 až 25 stupňov Celzia vo dne a môžu sa chladnejšie noce, zvlášť na konci decembra a začiatku januára. Napriek tomu je toto obdobie stále ideálne na vodné aktivity, pretože morská voda zostáva teplá a pohodlná na plávanie a potápanie, okolo 20 až 25 stupňov Celzia.

Vietor je ďalším dôležitým aspektom počasia v Dahabu. Miesto je známe svojimi silnými veternými podmienkami, ktoré ho činia ideálnym miestom pre kiteboarding a windsurfing. Veterné podmienky sú tu najvhodnejšie v zimných mesiacoch, keď sa z vnútrozemských oblastí Egypta dostávajú studené fronty a zosilňujú vietor z Rudého mora.

Mimo týchto špecifík je Dahab jedinečný aj kvôli svojej scenérii. Nachádza sa na pobreží Rudého mora, ktoré je známe svojimi farebnými korálovými útesmi a bohatým podmorským životom. Turisti si tu môžu užívať potápanie a šnorchlovanie, čo robí zo Dahabu obľúbený cieľ pre dobrodruhov a zároveň milovníkov prírody.

Všetky tieto faktory - suché počasie, teplá voda, silný vietor a krásne prírodné scenérie - robia z Dahabu výnimočné miesto pre milovníkov vodných športov a turistov, ktorí chcú zažiť niečo iné a stráviť svoju dovolenku mimo tradičných turistických destinácií. Kombinácia týchto prvkov vytvára nezabudnuteľné zážitky a dovolenkári sa sem často vracajú znova a znova.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab sa nachádza na severovýchode Egypta a je obľúbenou turistickou destináciou pre svoje nádherné pláže a vynikajúce potápanie. Ak si plánujete dovolenku v Egypte, určite by ste si mali vziať čas a preskúmať túto malebnú destináciu.

Jedným z hlavných faktorov, kvôli ktorým je Dahab tak populárny, je jeho ubytovanie. Existuje tu široká ponuka hotelov a rezortov, ktoré spĺňajú potreby a preferencie rôznych návštevníkov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, existujú luxusné rezorty, ktoré ponúkajú úchvatné izby a apartmány, vynikajúce stravovanie a širokú škálu zábavy. Väčšina z týchto rezortov má vlastné súkromné pláže a bazény, kde sa môžete oddýchnuť a užiť si slnko a priezračné more.

Pre tých, ktorí majú o niečo menší rozpočet, existuje mnoho cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré na vás čakajú v Dahabe. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza blízko pláže a v centre mesta, čo vám umožňuje ľahký prístup k obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám.

Dahab je tiež známy svojimi Beduínskymi kempmi, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok. Tieto kempy sú obklopené prirodzenou krásou a poskytujú vám možnosť bližšie preskúmať a zažiť miestnu kultúru. Kempy ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie a pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode, je to ideálna voľba.

Bez ohľadu na to, v akom type ubytovania sa rozhodnete zotrvať, v Dahabe vám nebudú chýbať možnosti, ako sa zabaviť. Ak ste nadšený potápač, môžete sa tešiť na niektoré z najlepších potápačských miest na svete. Obľúbeným miestom je slávna Modrá diera, ktorá je známa svojou úchvatnou faunou a flórou.

Okrem potápania môžete tiež využiť iné vodné športy, ako je kajakovanie, kitesurfing alebo jazerárenie. V blízkosti Dahabu sa nachádza aj krásna poušť Sinai, ktorú si môžete preskúmať na koni alebo na dobrodružnej excuzii na horských bicykloch.

Dahab je aj miestom, kde sa stretáva množstvo kultúr. Pri výberoch reštaurácií budete mať možnosť ochutnať rôzne druhy miestnej kuchyne, ako aj svetové jedlá. Niektoré reštaurácie ponúkajú aj tradičné tanec a hudbu, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Nabité alebo pokojné, luxusné alebo cenovo dostupné, Dahab má ubytovanie, ktoré vyhovuje každému. Bez ohľadu na typ ubytovania, ktoré si vyberiete, určite budete mať príjemný pobyt a budete si môcť užiť krásy tejto egyptská destinácie.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je jedným z najnavštevovanejších turistických miest na celom svete. Tento raz vám predstavíme malé mesto Dahab, ktoré sa nachádza v oblasti Sinaj a je obľúbenou destináciou pre milovníkov potápania.

Ak sa chystáte na dovolenku, ale netradičnú a nezvyčajnú, tak by mohlo byť pre vás správnou voľbou let do mesta Dahab. Letenky na tento úžasný ostrov sa môžu kúpiť veľmi jednoducho a za veľmi prijateľné ceny.

Dahab je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Pre každého, kto miluje potápanie a ostrovy, by to malo byť na zozname najlepších kúskov, ktoré nájdete na zemi. Pretože tu môžete vidieť tygričie žraloky, delfíny ​​a ostatné morské zvieratá, ktoré sa nedajú vidieť nikde inde na svete. Pre tých, ktorí sa chcú pripraviť na potápanie, sú tu k dispozícii rôzne kurzy v potápaní a pre tých skúsenejších sú na výber rôzne potápačské výlety.

Okrem toho, v mestečku Dahab môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing, čo znamená že vám v Daheb nikdy nebude nuda. Pre tých, ktorí milujú púšť, tu môžu absolvovať rôzne výlety do púšte. V blízkosti mesta sa nachádza púštna oáza a svetoznáme kloktavé doliny. Pre tých, ktorí sa radi v tradičných kultúrach a relikviách, sú tu starobylé kameny v meste a môžete vidieť niektoré z najvýznamnejších kráľovských hrobiek v Egypte.

Letenky do mesta Dahab s líniou EgyptAir sa rozhodnete kúpiť vopred, určite získate lepšiu cenu. Lety sa najčastejšie uskutočňujú so zastávkou v Cairo alebo Hurghadé.

Vrátite sa z Dahabu ako iný človek. Vrátite sa bohatší a so zážitkami, ktoré nezískate nikde inde. Egypt a jeho krása vám ukážu svet z inej perspektívy. A ak ešte váhate, buďte rozhodní a pridajte sa k miliónom turistov, ktorí si užívali pohľad na tygričie žraloky v najkrajšom meste Egypta - Dahabu.


Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je zemou, ktorá má bohatú históriu, kultúru a nádherné pláže. Jedným z najatraktívnejších miest pre dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab. Toto malé mestečko sa nachádza na pobreží Červeného mora a je obľúbeným miestom medzi turistami z celého sveta.

Dahab je známy svojimi úžasnými podmorskými scenériami, kde si môžete užiť šnorchlovanie alebo potápanie v jednom z najkrajších korálových útesov na svete. Korály sú preto považované za jedno z hlavných lákadiel tohto miesta.

Dahab je tiež vyhľadávaný pre svoje pláže s jemným pieskom a priezračne čistou vodou. Mnohé z nich sú neďaleko centra mesta a ponúkajú výborné podmienky na opaľovanie a relaxáciu. Každý návštevník tu nájde svoje obľúbené miesto, kde si môže užiť slnko a oddych.

Mesto samotné je známe svojou priateľskou atmosférou a pohostinnými obyvateľmi. V centre mesta sa nachádza trh, na ktorom môžete objaviť rôzne miestne produkty ako koberce, šperky alebo tradičnú egyptskú kuchyňu. Je tiež možné navštíviť niektoré z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a ďalšie miestne špeciality.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je Dahab ideálnym miestom. Významná je tu predovšetkým windsurfingová scéna, vďaka silným vetrom je toto miesto jedným z najlepších na svete pre tento druh športu. Okrem toho je možné sa venovať aj kitesurfingu, potápaniu alebo jazde na kameľoch.

Mnohí turisti sa vydávajú aj na výlety do blízkeho púštného územia, kde môžu zažiť autentickú egyptskú kultúru a životnom štýle beduínskych kmeňov. Je tu možné preskúmať staré beduínske osady, jazdiť na horských bicykloch po piesočnatých dunách alebo si užiť nočnú bouřku pod otvoreným nebom.

Celkovo povedané, Dahab je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Bez ohľadu na to, či sa chcete len opaľovať a relaxovať na pláži, šnorchlovať a potápať sa v nádhernom podmorskom svete, alebo zažiť adrenalínové športy a objavovať miestnu kultúru, v Dahabe si určite príde na svoje. Zároveň v tejto malebnej destinácii nájdete miesto, kde si môžete užiť oddych a načerpať novú energiu v príjemnom prostredí.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky