Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky a je domovom mnohých fascinujúcich miest, ktoré stoja za to objaviť a preskúmať. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal s horúcimi prameňmi.

Jazero Assal sa nachádza v pohorí Ardoukôbe, neďaleko pobrežia Džibutska a je považované za najslanejšie jazero na celom africkom kontinente. Táto slaná voda pochádza z okolitých soľných plôch, kde množstvo slaniny je tak vysoké, že pramenia aj horúce pramene. Nehovoriac o tom, že lake Assal je aj jedným z najnižších bodov na suchom povrchu Zeme.

Ako sa tam dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať letecky. Džibutský medzinárodný letisko je dobre prepojené so zvyškom sveta a lety sem prichádzajú zo všetkých hlavných európskych miest. Stačí si nájsť letenku a vydať sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu.

Po pristátí na letisku v Džibutsku, cesta k jazeru Assal bude trvať asi dve hodiny. Cesta bude samotná o sebe dobrodružstvo, pretože prechádzate cez vulkanický terén s úžasnými výhľadmi na okolité hory a sopečné kupele. Počas cesty sa vám otvorí nádherný pohľad na jazero Assal, ktoré je obklopené soľnými plážami a sopečnými vrchmi.

Keď sa dostanete k jazeru Assal, môžete sa tešiť z jedinečného zážitku kúpania vo vode s tonami minerálov. Tieto horúce pramene majú množstvo liečivých účinkov na telo, vrátane relaxácie svalov a zlepšovania cirkulácie krvi. Pre tých, ktorí sa o minerálnych kúpeľoch nezaujímajú, stále je tu možnosť len si vychutnať krásne prostredie jazera a pozorovať miestnu faunu, ktorá sa dokázala prispôsobiť tak vysokému obsahu soli v okolí.

Avšak, keď navštevujete jazeru Assal, je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza v osobitom prostredí a treba respektovať prírodu. Nezabudnite si priniesť dostatok vody a opaľovacieho krému, pretože slnko tu môže byť veľmi silné. Navyše, je dôležité zabezpečiť si všetko potrebné vopred, pretože okolie jazera nie je príliš veľké a chýba tu infraštruktúra ako reštaurácie a hotely.

Výlet k jazeru Assal a horúcim prameňom je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý návštevníci Džibutska nemôžu premeškať. Vysoká obsadenosť slanom a horúce pramene robia z tohto miesta skutočne jedinečné a fascinujúce. Letenka do Džibutska je kľúčom k tomuto zážitku, ktorý si budete pamätať na celý život. Ak máte radi prírodu, dobrodružstvo a unikátne miesta, Džibutsko a jazero Assal sú to pravé pre vás.


Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina v africkom rohu, rozmiestnená na brehu Rudého mora a Adenského zálivu. Napriek svojej malej veľkosti je bohatá na prírodné krásy a zaujímavé miesta, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal, známe tiež ako "Solný porfyr".

Jazero Assal je najslanejšie jazero v celej africkej oblasti a je situované v kráterovej depresii v blízkosti hory Ardoukoba. Táto oblasť je vyhľadávaná turistami pre svoje prekrásne prírodné okolie a liečivé vlastnosti jazera.

Jazero Assal vytvára úchvatný pohľad s blankytne bieleho solného povrchu a azúrove modré vody. Je obklopené okolitými horami, čo vytvára scenériu, ktorú si každý návštevník zamiluje. Na brehu jazera sa nachádza niekoľko horúcich prameňov, známych ako Lake Assal Hot Springs.

Tieto horúce pramene sú zdrojom teplého minerálneho vody, ktorá vyvierajú z podložia jazera Assal. Táto voda je bohatá na minerály a živiny, ktoré majú mnoho liečebných vlastností. Zároveň je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a uvoľniť sa v prírode.

Kúpanie sa v týchto horúcich prameňoch je veľmi populárne medzi návštevníkmi, pretože ponúka nielen relaxáciu, ale aj mnoho zdravotných výhod. Minerálne zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú vo vode, majú liečivé účinky na pokožku, svaly a kĺby. Taktiež sa tvrdí, že voda z horúcich prameňov pomáha pri liečbe niektorých kožných ochorení a zlepšuje celkovú pohodu.

Okrem liečebných účinkov ponúka jazero Assal a jeho existujúce ubytovanie aj priestor na rôzne rekreačné aktivity. Turisti si môžu prenajať vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo loďkovanie. Taktiež je to ideálne miesto na piknik alebo pikantné grilovanie s rodinou a priateľmi.

Ak hľadáte unikátnu dovolenku v prírode, ubytovanie pri jazere Assal Hot Springs je určite skvelou voľbou. Bude vám ponúknutý mier a pokoj v prírodnom prostredí v kombinácii s liečivými účinkami horúcich prameňov. Nezáleží na tom, či ste oddychujúci cestovateľ, dobrodruh alebo milovník prírody, Džibutsko a jazero Assal vám ponúkajú zážitky, ktoré nezabudnete.


Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je exotická krajina v africkej oblasti známej ako roh afrického kontinentu. Táto púšťou pokrytá krajina je domovom mnohých unikátnych prírodných úkazov, medzi ktoré patrí aj Lake Assal.

Lake Assal je jedným z najzaujímavejších prírodných úkazov v Džibutsku. Nachádza sa v depresii vulkánu, v neposkvrnenej dedine Tadjoura. Je to jedno z najslanších jazier na svete a jeho nízka nadmorská výška, ktorá je vo výške -155 metrov, robí z jazera jedno z najnižšie položených jazier na svete.

Jazero je obklopené vulkanickými vrchmi a dramatickou krajinou, ktorá poskytuje jedinečný pohľad. Lake Assal je zaujímavé pre svoju vysokú koncentráciu soli, ktorá je približne desaťkrát vyššia než v Mŕtvom mori. Voda v jazere je tak hustá, že sa zdá, akoby bol povrch z jazera pokrytý snehom.

Okolie jazera je známe aj svojimi teplými prameňmi. Hot Springs sú termálne pramene, ktoré vyvierajú z hĺbky Zeme a majú teplotu okolo 42 °C. Tí, ktorí navštívia Lake Assal, majú jedinečnú príležitosť uvoľniť sa a potešiť sa prírodnou lázní, ktoré ponúka Džibutsko.

Tieto teplé pramene sú obklopené krásnymi zelenými palmami a čistou pieskovitou plážou, ktorá vytvára skvelé prostredie pre oddych a relaxáciu. V blízkosti prameňov sa nachádza malý bazén s horúcou vodou, ktorý je ideálny na kúpanie a nabadanie sa teplých liečivých vôd.

Návštevníci majú tiež možnosť vychutnať si miestnu kuchyňu, ktorá je založená hlavne na rybách a morských plodoch. Okolie jazera je domovom mnohých rýb, vrátane rýb, ktoré sa vyskytujú len v slaných vodách. To znamená, že návštevníci majú možnosť ochutnať niečo jedinečné a autentické.

Lake Assal je nezvyčajné miesto, kde sa kontrastuje krása prírody a extrémne podmienky. Preto, ak hľadáte dobrodružstvo, relaxáciu a zároveň uchvátenie vzácnymi prírodnými úkazmi, Lake Assal v Džibutsku je miesto, ktoré určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Čo je Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Džibutsko Lake Assal Hot Springs je termálny prameň nachádzajúci sa pri jazere Assal v krajine Džibutsko.

2. Aká je teplota vody vo termálnom prameni?
Teplota vody vo termálnom prameni sa pohybuje medzi 42 až 55 °C.

3. Je možné sa v termálnom prameni kúpať?
Áno, návštevníci majú možnosť kúpať sa v termálnom prameni.

4. Má termálny prameň liečebné účinky?
Áno, voda z termálneho prameňa je bohatá na minerály a má pozitívny vplyv na pokožku a relaxáciu tela.

5. Je vstup do termálneho prameňa voľný?
Áno, vstup do termálneho prameňa je voľný a otvorený pre verejnosť.

6. Ako sa dostanem k termálnemu pramenu?
Termálny prameň je prístupný autom alebo taxíkom z hlavného mesta Džibutsko City, vzdialeného približne 100 km.

7. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí termálneho prameňa?
V okolí termálneho prameňa sa nachádzajú aj ďalšie prírodné krásy, ako je soľné jazero Assal a poušť Danakil.

8. Aký je najlepší čas na návštevu termálneho prameňa?
Najlepší čas na návštevu je v chladnejšom období medzi novembrom a februárom, keď sú teploty miernejšie.

9. Je možné stráviť noc v blízkosti termálneho prameňa?
Áno, existujú ubytovacie možnosti v blízkosti termálneho prameňa, ktoré umožňujú návštevníkom zostať na viac dní.

10. Je potrebné si doniesť vlastné plavky na kúpanie v termálnom prameni?
Nie, tam sú ubytovacie miesta, ktoré ponúkajú zapožičanie plaviek návštevníkom, ktorí by ich nemali so sebou.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko - Lake Assal Hot Springs: Exotická dovolenka s termálnym zázrakom

Ak hľadáte exotickú dovolenku s jedinečným prírodným fenoménom, Džibutsko je presne to správne miesto pre vás. Nachádzajúce sa na východnom pobreží Afriky, toto malé pobrežné mesto ponúka nádherné pláže, fascinujúcu históriu a tiež skrytý poklad - Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je so svojou nadmorskou výškou 153 metrov pod morom najnižšie položené miesto v Afrike a je zároveň jedným z najsoľnatejších vodných útvarov na svete. Jeho povrch je pokrytý vrstvou soli, čo vytvára úchvatnú scenériu bielych kráterov a krystalicky čistej vody.

Napriek svojmu soľnatému obsahu je Lake Assal známy svojím termálnym zázrakom - horúcimi prameňmi. Tieto pramene sú jedinečné v tom, že vytvárajú teplú vodu (37 °C) uprostred extatického prostredia soľných kráterov. Užívanie si vodného kúpeľa v tomto prírodnom jacuzzi je jednoducho nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem jedinečných termálnych prameňov je okolie jazera tiež domovom mnohých druhov vtákov a rastlín, ktoré vyžarujú krásu a harmóniu s prírodným prostredím. Máte možnosť pokochať sa výhľadmi na flamingá, ktoré sa zdržiavajú v blízkosti jazera a prinášajú hojnú farebnú paletu. Okrem toho, obdivovať mnoho endemických druhov rastlín, ktoré nájdete len v tejto oblasti.

Ak uvažujete o návšteve Džibutska, nezabudnite, že okolo jazera neexistuje žiadna infraštruktúra ako hotely alebo osady. Preto je najlepšie využiť miestne turistické agentúry, ktoré organizujú výlety a zabezpečujú ubytovanie a stravu. Môžete si vybrať z rôznych nabieganých lodí na jazeri alebo skombinovať návštevu s púštnym dobrodružstvom.

Džibutsko a jeho Lake Assal Hot Springs ponúkajú jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Okrem termálnych prameňov môžete objavovať úchvatné prírodné scenérie, zažiť adrenalinové aktivity, ako sú potápanie sa v korálových útesoch alebo pozorovanie morských cicavcov. Rybárske úlovky z morských pobreží sú tiež jedinečným zážitkom, ktorý si určite nechcete nechať ujsť.

Takže, ak ste pripravení na dobrodružstvo na niečom inom ako tradičná dovolenka, Džibutsko - Lake Assal Hot Springs je miesto, ktoré treba vyskúšať. Zažite prírodné lázně uprostred soľných kráterov a načerpajte energiu z tohto termálneho zázraku v jednom z najzaujímavejších miest na svete.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky