Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Dominikánska republika Puerto Plata

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Plata


1. Aký je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom?
Odpoveď: V letnom období je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom -6 hodín a v zimnom období -5 hodín.

2. Je Dominikánska republika bezpečná pre turistov?
Odpoveď: Väčšina oblastí v Dominikánskej republike je bezpečná pre turistov, avšak v určitých oblastiach by ste mali byť opatrní. Odporúča sa byť pri zvedavej a prehliadajúcej turistickej činnosti opatrný.

3. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Dominikánskej republiky je medzi decembrom a aprílom, kedy je tam sucho a menšia pravdepodobnosť hurikánov.

4. Potrebujem vízum na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Slovenskí občania nemusia mať vízum na návštevu Dominikánskej republiky, ak plánujú zostať menej ako 90 dní.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v Puerto Plate?
Odpoveď: V Puerto Plate si môžete užiť rôzne aktivity, vrátane návštevy kávových plantáží, vodopádov, národných parkov a múzeí. Okolie je obľúbené aj pre plávanie, potápanie a pozorovanie zvierat.

6. Koľko stojí taxi z letiska do Puerto Platy?
Odpoveď: Taxi z letiska Gregorio Luperón International do Puerto Platy stojí približne 20-30 dolárov.

7. Ako sa dostať zo Santo Dominga do Puerto Platy?
Odpoveď: Medzi Santo Domingom a Puerto Platou je autobusová doprava k dispozícii a cesta trvá asi 4,5 hodiny. Alternatívou môže byť aj let s miestnymi leteckými spoločnosťami.

8. Aký je oficiálny jazyk v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Dominikánskej republike je španielčina, ale v turistických oblastiach hovoria mnoho ľudí aj po anglicky.

9. Aké je miestne jedlo v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestnym jedlom v Dominikánskej republike je ryža s fazuľou, guavovy priemyselný cukor, banány a niektoré morské plody. Tam sú aj mnoho medzinárodných potravín, ktoré sú jemné pre turistov.

10. Aký je miestny typ dopravy v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestny typ dopravy v Dominikánskej republike sú guaguas (malé autobusy), motorky a taxíky. Pre turistov sú tiež k dispozícii taxislužby.


Počasie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, jasným modrým morom a teplým tropickým počasím. Jedným z najpopulárnejších cieľov v tejto krajine je mesto Puerto Plata. Nachádza sa na severnom pobreží Dominikánskej republiky a ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku.

Počasie v Puerto Plate je typické pre tropické podnebie. Roky tu trávia svoju dovolenku tí, ktorí vyhľadávajú teplo a slnko. Denné teploty sa tu pohybujú od 26°C do 32°C počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú júl a august, keď teploty dosahujú aj 35°C. No i v týchto mesiacoch je miesto často osviežované príjemným vánkom.

Na rozdiel od niektorých iných karibských ostrovov, Dominikánska republika nepatrí medzi oblasti postihnuté hurikánmi. Táto krajina leží vo vnútri Karibského mora a je chránená pohorím Hory Septentrionales. Aj keď príležitostné silnejšie búrky tu môžu byť, riziko hurikánov je v tomto regióne minimálne.

Zrážky v Puerto Plate sú rozložené počas celého roka, pričom najviac sa vyskytujú v období od mája do októbra. Tieto mesiace sú tiež považované za obdobie daždového obdobia, pričom miesto dodáva svoje zelené a bujné rastlinstvo. Zrážky sú často krát príležitostné a nie sú tak intenzívne, takže sa nevolajú dažďové prekážky na dovolenke.

Voda v Karibskom mori v Puerto Plate je teplá počas celého roka a dosahuje teplotu okolo 26-28°C. Je to impozantné a ideálne preplávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

V období zimy (od decembra do februára) je tu najväčšie množstvo turistov, ktorí prichádzajú uniknúť zimným mrazom a tešiť sa na teplé a slnečné počasie. Je však dôležité si uvedomiť, že aj počas sezóny sa počasie môže meniť, a tak je odporúčané sledovať predpovede počasia a pridávať si so sebou lehké plážové oblečenie a opaľovací krém.

Ak plánujete navštívi


Letenka Dominikánska republika Puerto Plata


Ak ste na pláne navštíviť Dominikánsku republiku, jedno z miest, ktoré by ste mali zvážiť, je Puerto Plata. Toto malebné mesto sa nachádza na severnom pobreží krajiny a je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a jedinečným karibským atmosférou. Ako sa sem dopraviť? Jednou z možností je letenka do Puerto Plata.

Letenky do Puerto Plata sú k dispozícii z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Ak ste vo vzdialenosti dozvedzenia do Miami v Spojených štátoch, jednoducho môžete nájsť lety do Puerto Plata z Miami International Airport. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pravidelné lety do tohto destinácie vrátane American Airlines, Delta Airlines a United Airlines. Cesta trvá zhruba 3 hodiny, čo je pomerne krátky let, čo znamená, že sa rýchlo môžete dostať do tejto nádherné destinácie.

Pre tých, ktorí cestujú z iných častí sveta, existuje mnoho spojov s medzinárodnými letiskami v Európe, Kanaďanmi a ďalšími krajinami. Medzi najpopulárnejšie letiská patria letisko v Londýne - Heathrow, letisko v Toronte - Pearson a letisko v New Yorku - JFK. Mnohé letecké spoločnosti ako Air Canada, British Airways a JetBlue Airways ponúkajú letenky do Puerto Plata z týchto destinácií.

Po prílete na letisko v Puerto Plate môžete ľahko docestovať do centra mesta taxíkom alebo autobusom. Mesto ponúka veľa ubytovacích možností, od luxusných rezortov na pláži po cenovo dostupné hotely. Okrem relaxácie na pláži môžete v Puerto Plate objaviť aj mnoho historických lokalít, ako napríklad pevnosť San Felipe, ktorá ponúka úžasné výhľady na oceán a okolité krajiny.

Ak máte radi dobrodružstvo, navštívte niektoré z miestnych atrakcií ako je TelefériQo, ktorý vás vyvezie do nadmorskej výšky 800 metrov nad úrovňou mora s panoramatickým výhľadom na mesto a okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť Cable Car Museum, kde sa dozviete viac o histórii tohto jedinečného dopravného prostriedku.

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami a Puerto Plata nie je výnimkou. Pláže v tejto oblasti ponúkajú biely piesok a tyrkysovú vodu. Môžete si užívať slnko a relaxovať na pláži, vyskúšať vodné športy, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie, alebo objavovať miestnu kuchyňu v niektorom z miestnych plážových barov a reštaurácií.

Letenka do Puerto Plata je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu plážového oddychu, histórie a dobrodružstva. Toto nádherné miesto vám ponúka všetko, čo by ste mohli očakávať od karibského dovolenkového miesta a viac. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo na romantickú dovolenku, Puerto Plata vás určite očarí svojou krásou a pohostinnosťou.


Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Karibiku a jej hlavné mesto, Santo Domingo, je veľmi známe svojou históriou a kultúrou. Avšak, pre tých, ktorí hľadajú oddych na pláži a relaxáciu, mesto Puerto Plata je ideálnou voľbou.

Puerto Plata je jedno z najstarších sídiel v Dominikánskej republike a je známe svojimi nádhernými plážami, pestrým podmorským životom a tropickým podnebím. Je to raj pre milovníkov slnka, mora a vodných športov.

Toto mesto ponúka širokú škálu možností na ubytovanie pre turistov. Okrem luxusných rezortov a hotelov, existujú aj lacnejšie varianty ubytovania, ako sú hotely a penzióny, ktoré sú tiež veľmi populárne medzi návštevníkmi.

Luxusné rezorty vymenúvajú svoje zariadenia vrátane súkromných pláží, bazénov, reštaurácií, barov, kasín a golfových ihrísk. Tieto ubytovacie zariadenia sa zvyčajne nachádzajú v krásnych tropických záhradách, kde môžu hostia relaxovať a vychutnávať si krásne prostredie.

Tí, ktorí preferujú ubytovanie v hoteli, majú tiež množstvo možností. Hotely v Puerto Plate ponúkajú čisté a komfortné izby s výhľadom na oceán alebo na tropickú zeleň. Hostia majú k dispozícii širokú škálu služieb a zariadení vrátane bazénov, reštaurácií, barov a wellness centier.

Ak preferujete lacnejšie ubytovanie, penzióny sú tiež skvelou možnosťou. Penzióny v Puerto Plate sú často rodinné prevádzky a ponúkajú jednoduché, ale útulné izby. Hostia majú príležitosť spoznať miestnych ľudí a užiť si jedinečnú atmosféru mestského života Dominikánskej republiky.

Okrem ubytovania v meste, turisti majú aj možnosť si prenajať súkromné vily alebo apartmány. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo veľké skupiny ľudí, ktorí si prajú viac súkromia a priestoru. Tieto ubytovacie možnosti často ponúkajú vlastné kuchyne, bazény a sú umiestnené priamo na pláži.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Puerto Plata vám určite poskytne skvelý zážitok. Mesto je situované medzi Kordillérou Septentrional a Karibským morom, čo ponúka nádherné scenérie a príležitosti na objavovanie okolia. Navyše, wahy koncom 15. a začiatkom 16. storočia, které si v meste môžete pozrieť, dokresľujú bohatú históriu Dominikánskej republiky.

Ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike a toužite po oddychu na jeho jedinečných plážach, Puerto Plata je pre vás tou správnou voľbou. Ubytovanie v tomto meste vám poskytne pohodlie a prístup k množstvu turistických atrakcií. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné rezorty, hotely, penzióny alebo súkromné vily, určite si užijete relaxačnú dovolenku v Dominikánskej republike.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Karibiku, a jej najprestížnejšou destináciou je Puerto Plata. Nachádza sa na severnom pobreží ostrova a je známa svojimi nádhernými plážami, krásnymi rezortmi a množstvom zábavy.

Návšteva Puerto Plata je ideálna pre tých, ktorí chcú stráviť pár dní relaxujúc na pláži a užívať si karibskou atmosféru. Okrem toho tu nájdete množstvo zaujímavých miest a aktivít, ktoré sa nedajú nevyskúšať.

Jedným z najväčších lákadiel Puerto Platy sú prekrásne pláže. Zaujímavé je, že každá pláž má svoju vlastnú atmosféru a štýl. Najznámejšou a najkrásnejšou plážou je Playa Dorada, kde sa nachádzajú niektoré z najprestížnejších rezortov v oblasti. Playa Dorada má jemný biele piesok a turkizovú vodu, ktorá je pozoruhodne čistá.

Pre tých, ktorí hľadajú viac zábavy, je tu Cabarete, ktorá je známa svojimi plážami s vetrom, kde sa dajú skvele uplatniť vodné športy. Sú tu dostupné kurz windsurfingu a kiteboardingu a samozrejme, nechýbajú ani bary a reštaurácie.

Okrem pláží, tu nájdete aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Najznámejšou atrakciou je historický centrum mesta, kde sa nachádza pekné námestie a historické budovy. Najkrásnejšími stavbami sú jasne stredoveký kostol a pevnosť San Felipe, ktoré sú atraktívnymi destináciami pre turistov.

Ak chcete vidieť niečo úplne iné ako pláže a historické stavby, môžete sa vydať na výlet do viac ako 27 vodopádov Jasmine. Tento nádherný prírodný zázrak sa nachádza asi hodinu jazdy autom od Puerto Platy a na ceste tam môžete vidieť miestnych obyvateľov a zaujímavé miesta.

Ako už bolo spomínané, Puerto Plata nie je len o plážach a pamiatkach. Miesto je tiež známe svojou neskutočnou kuchyňou a pestrou ponukou reštaurácií. Môžete ochutnať tradičné dominikánske jedlá, ako sú mofongo, sancocho alebo empanadas a tiež môžete vyskúšať miestne špeciality, ako sú slávne ryby a morské plody.

Celkovo je dovolenka v Puerto Plata ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú relax a zábavu na jednom mieste. Nájdete tu všetko, čo sa človeku na dovolenke páči: krásne pláže, historické pamiatky, prírodné zázraky, kultúrne miesta a chuťovky. Môžete si užívať čas sami so sebou alebo ako rodina a pritom sa po celú dobu cítiť ako v raji na zemi.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky