Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Cyprus Protaras

Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Protaras


Otázky:
1. Kedy je najlepší čas na návštevu Protarasu?
2. Aké sú najlepšie pláže v Protarasu?
3. Ktoré hotely sú najlepšie v Protarasu?
4. Je bezpečné cestovať do Protarasu a na Cyperskú republiku?
5. Aké typy kuchyne sú k dispozícii v Protarasu?
6. Ktoré miesta v Protarasu treba vidieť?
7. Musím vedieť gréčtinu alebo turečtinu, aby som sa dobre dorozumel s miestnymi ľuďmi?
8. Kde sa nachádzajú najlepšie obchody v Protarasu?
9. Aké miesto je dobré pre romantickú večeru v Protarasu?
10. Ako sa dostať z letiska na hotel v Protarasu?

Odpovede:
1. Najlepší čas na návštevu Protarasu je v období od mája do septembra, keď sú teploty teplé a pláže otvorené.
2. Najlepšie pláže v Protarasu sú krásne a čisté. Patrí sem napríklad Fig Tree Bay, Sunrise Beach a Konnos Bay.
3. Niektoré z najlepších hotelov v Protarasu sú Sunrise Pearl Hotel & Spa, Grecian Park Hotel a Crystal Springs Beach Hotel.
4. Áno, cestovanie do Protarasu a na Cyperskú republiku je bezpečné.
5. V Protarasu sa ponúka široká škála kuchýň, vrátane gréckej, mediteránskej, talianskej a ázijskej kuchyne.
6. Niektoré miesta v Protarasu, ktoré by ste mali vidieť, sú Blue Lagoon, Trinity Beach a Cape Greco.
7. Nie je nutné poznať gréčtinu alebo turečtinu, aby ste sa dorozumeli s miestnymi ľuďmi, väčšina z nich hovorí anglicky.
8. Najlepšie obchody v Protarasu sa nachádzajú v okolí hlavnej ulice Protaras Avenue a v obchodných centrách ako sú napríklad Pernera Mall a Smartline Protaras.
9. Romanticke miesta v Protarasu sú napríklad La Cultura Del Gusto, de Mondion a Ghetto Cocktail Bar.
10. Najlepším spôsobom, ako sa dostať z letiska na hotel v Protarasu, je taxík, prenájom auta alebo verejný autobus. Verejný autobus chodí priamo cez letisko a zastavuje sa v blízkosti väčšiny hotelov.


Letenka Cyprus Protaras


Cyprus Protaras: Ideálna destinácia pre dovolenku

Cyprus Protaras je dokonalým miestom pre letnú dovolenku. Táto malá, ale očarujúca obec sa nachádza na východnom pobreží Cyprusu a je známa svojimi čistými plážami a jasne modrým morom. Je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na slnečných plážach, ale aj pre tých, ktorí sú zvedaví na kultúru a históriu.

Po príchode na letisko Larnaka alebo Pafos, môžete si rezervovať prepravu do Protarasu, čo je jednoduché a pohodlné. Cesta trvá len približne 40 minút a počas nej budete môcť obdivovať úchvatné výhľady na pobrežie a okolitú krajinu.

Ak sa chystáte do Protarasu na dovolenku, určite nebudete sklamaní z výberu pláží. Pláž Fig Tree Bay je jednou z najkrajších pláží Európy a je známa svojím jemným pieskom a kristálovo čistou vodou. Okrem toho ponúka širokú škálu vodných športov, ako je napríklad potápanie alebo vodné lyžovanie.

Počas prechádzky cez centrum Protarasu narazíte na množstvo reštaurácií, barov a obchodov. Môžete sa naučiť o cyprických gastronomických špecialitách a ochutnať ich v jednom z tradičných miestnych podnikov. Na námestí obce sa často konajú rôzne podujatia, kde sa môžete zoznámiť s miestnou kultúrou a tancom.

Ak ste zvedaví na miestnu históriu a kultúru, odporúča sa navštíviť blízke dedinky ako Ayia Napa alebo Larnaka. Ayia Napa je známa svojím nočným životom a prekrásnou plážou Nissi. V Larnake môžete navštíviť slávny medzinárodný letiskový park a archeologické múzeum.

V blízkosti Protarasu sa nachádzajú aj niektoré z najkrajších pláží Cyprusu a historické miesta, ako je chrám svätého Lazára v Larnake. Ak rádi objavujete prírodu, môžete podniknúť výlet do Národného parku Kavo Greko, ktorý je známy svojou úchvatnou skalnatou krajinou a neskutočnými výhľadmi.

Cyprus Protaras určite ponúka všetko, čo si môžete predstaviť pre ideálnu letnú dovolenku. Svojimi čistými plážami, kultúrnymi aktivitami a možnosťami objaviť okolité miesta je táto oblasť jedinečným útočiskom pre dovolenkárov.Či už ste milovníkom pláží, histórie, kultúry alebo prírody, Protaras je miestom, ktoré si zamilujete. Stačí si rezervovať letenku, spakujeť si kufor a vybrať sa na tento dokonalý kúsok raja na Cyprusu.


Ubytovanie Cyprus Protaras


Cyprus Protaras je jedným z najkrajších letovísk na Cyprus. Toto miesto je obľúbené pre svoje krásne pláže, čisté more a množstvo aktivít, ktoré môžete robiť, aby ste si užili svoj pobyt.

Ak hľadáte ubytovanie v Cyprus Protaras, máte veľa možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, apartmánmi alebo lacnými hotelmi.

Pre tých, ktorí túžia po luxuse, sú k dispozícii mnohé 5-hviezdičkové rezorty, ktoré ponúkajú prvotriedne služby, súčasné zariadenia a rôzne aktivity na mieste. Ak hľadáte apartmány, máte veľa možností v centre mesta alebo v blízkosti pláže. Apartmány sú často vybavené kuchynským kútom a umožňujú vám si variť vlastné jedlo a ušetriť tak peniaze na strave.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie možnosti, sú k dispozícii rôzne hotely a malé rodinné prevádzky. Tieto hotely sú často oveľa lacnejšie ako luxusné rezorty, ale stále ponúkajú pohodlné ubytovanie a priateľské služby. V blízkosti sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú cyperskú kuchyňu alebo jedlo z celého sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Cyprus Protaras, odporúčam si vopred zarezervovať, najmä ak cestujete počas letnej sezóny, pretože toto miesto je celkom obľúbené turistami. Môžete si zarezervovať pomocou online rezervácie alebo cez cestovnú kanceláriu.

V každom prípade, nech ste vybrali ktorúkoľvek možnosť ubytovania, vaše dovolenka v Cyprus Protaras bude nezabudnuteľná. Môžete si užiť pláže, slnko a množstvo aktivít, ktoré vám táto oblasť ponúka. To všetko v úžasnom prostredí s večným slnkom a krásnym morom.


Počasie Cyprus Protaras


Protaras je krásne letovisko na východnom pobreží Cyprusu, ktoré je známe svojimi krásnymi plážami a priaznivým počasím. Nachádza sa len približne 70 km severne od hlavného mesta Nicosia a je jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov.

Cyprus je známy svojím stredomorským podnebím, ktoré zaručuje teplé a slnečné počasie počas celého roka. Protaras nie je výnimkou a ponúka návštevníkom príjemné teploty a minimálnu zrážkovú činnosť aj počas zimných mesiacov.

V lete sa teploty v Protaras pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne pre milovníkov slnka a plážových aktivít. Teploty vzduchu sú teplé a je príjemne sa túlať po pláži, ochladzovať sa v mori a opaľovať sa. Voda v mori je príjemne teplá, priemerná teplota dosahuje až 27 °C. Vďaka tomu sú letné mesiace najlepším obdobím na návštevu Protarasu.

Jeseň a jar sú tiež príjemné obdobia na návštevu Protarasu. Teploty sú mierné, okolo 20 - 25 °C, a voda v mori stále dostatočne teplá na plávanie. Tieto mesiace sú ideálne na prechádzky po pláži a objavovanie okolia bez hlbokého tepla a preplnených pláží.

Zima je na Cyprusu veľmi mierna, teploty sa pohybujú okolo 15 - 20 °C, čo je pre mnohých stále dosť tepla na pobyt vonku. Pláže síce nie sú hlavnou atrakciou v tomto období, ale stále je možné sa kochať krásnym výhľadom na more a okolie. Zrážky sú minimálne a väčšinou sú spojené so silnými búrkami.

Protaras je fantastickou destináciou pre milovníkov slnka a tepla. Počasie v tomto letovisku je príjemné počas celého roka, s teplými letnými mesiacmi a miernymi zimnými mesiacmi. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Protaras, budete mať počasie na svojej strane.


Dovolenka Cyprus Protaras


Cyprus, kozmopolitný ostrov v Stredozemnom mori, je jedným z najobľúbenejších dovolenkových miest v Európe. Jeho krásne pláže, kultúra a mediteránska gastronómia lákajú turistov z celého sveta. Ak hľadáte dokonalú dovolenku, Protaras na Cypre je miestom, ktoré by ste rozhodne mali zvážiť.

Protaras je malebné pobrežné letovisko, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od slávnej pláže Ayia Napa. Mesto je známe pre svoju rybársku zátoku a nádherné modré vody. Pláže v Protarase patria medzi najkrajšie na Cypre a ponúkajú dokonalé prostredie na relaxáciu a vychutnanie si slnečných lúčov.

Jednou z najznámejších pláží v Protarase je Fig Tree Bay. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi, pretože ponúka jemnú zlatistú pláž a plytšie vody, ktoré sú bezpečné pre plávanie. Môžete si prenajať lehátka a slnečníky alebo si zahrať plážový volejbal. Ak máte radi vodné športy, môžete tiež vyskúšať napríklad jazdu na padlach alebo výlet na katamaráne.

Okrem relaxácie na pláži v Protarase je tu mnoho viac, čo môžete zažiť. Môžete navštíviť Kostol svätého Elias, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úžasný výhľad na celé letovisko. Budete mať možnosť preskúmať staré numerické uličky a objaviť tradičné cyperské obchody a reštaurácie.

Ak chcete zažiť autentickú kultúru a chuť miestnej kuchyne, navštívte tradičný cyperksý večer v Protarase. Budete môcť ochutnať miestne pochúťky, ako sú pečené jahňacie maso a grilované ryby, a vychutnať si tradičný tancový vystúpenie.

Pre milovníkov prírody je veľkou atrakciou Národný park Cape Greco. Tento nádherný prírodný park ponúka prechádzky po útesoch, prieskum jaskýň a možnosti potápania. Budete mať možnosť vidieť úžasné podmorské životy a prekvapivú faunu a flóru.

Počas večerných hodín sa Protaras mení na rušnú a živú oblasť. Máte možnosť navštíviť večerný bazár, kde nájdete rôzne suveníry, šperky a oblečenie. V blízkosti sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať večeru alebo drink a tancovať do rána.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku na pláži, s kultúrnymi zážitkami a príležitosťou objaviť nádhernú prírodu, Protaras na Cypre je miestom, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Jeho nádherné pláže, kultúra a pohostinnosť miestnych obyvateľov vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky