Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Čierna Hora Pljevlja

Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Pljevlja


1. Aké je hlavné mesto Čiernej Hory?
- Podgorica.

2. Kde sa nachádza Pljevlja?
- Pljevlja sa nachádza v severnej časti Čiernej Hory.

3. Ako sa dostanem do Pljevlje?
- Pljevlja môžete navštíviť autom, autobusom alebo vlakom.

4. Aké je klima v Pljevlji?
- Klima v Pljevlji je kontinentálna, so silnými vetrovmi a teplotami klesajúcimi na -20°C v zime a stúpajúcimi na 35°C v lete.

5. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Pljevlji?
- Medzi najlepšie miesta na návštevu v Pljevlji patrí historická mešita Hadžidemir, rímske kúpele, kastelánov dom a krásne kláštori v oblasti.

6. Akú menu používajú v Čiernej Hore?
- Oficiálnou menou v Čiernej Hore je euro.

7. Ako sa volajú ľudia z Čiernej Hory?
- Ľudia z Čiernej Hory sa nazývajú Čiernohorci.

8. Aký je časový posun v Čiernej Hore?
- Časový posun v Čiernej Hore je o jednu hodinu neskôr oproti stredoeurópskemu času.

9. Potrebujem vízum na návštevu Čiernej Hory?
- Občania EÚ, USA a mnohých ďalších krajín nie sú povinní mať víza na návštevu Čiernej Hory.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu Čiernej Hory a Pljevlje?
- Najlepší čas na návštevu Čiernej Hory a Pljevlje je od mája do septembra, keď je teplota príjemná a menej vlhká.


Letenka Čierna Hora Pljevlja


Ak plánujete cestovať do Čiernej Hory, rozhodne sa nezabudnite venovať aj jej menej známej destinácii - Pljevlja. Toto malé mesto, nachádzajúce sa v severozápadnej časti krajiny, je skrytým pokladom, ktorý stojí za návštevu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pljevlju, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom leteckej dopravy. Letenky do Čiernej Hory nie sú ťažko dostupné a môžete ich rezervovať s niekoľkými leteckými spoločnosťami. Zadajte do vyhľadávača letov cieľový letiskový kód (TGD) pre Podgoricu, hlavné mesto Čiernej Hory, pretože letecká doprava do Pljevlje nie je priamo dostupná.

Po prílete na letisko v Podgorici budete mať niekoľko možností, ako sa dostať do Pljevlje. Najpraktickejšou metódou je prenajať si áutá od jedného z mnohých prenajímateľov vozidiel, ktoré sa nachádzajú priamo na letisku. Cesta z Podgorice do Pljevlja potrvá približne 2 hodiny a 30 minút, pričom si budete môcť vychutnať scenériu hôr a prírodných krás Čiernej Hory.

Keď už budete v Pljevlji, budete prekvapení jedinečnou atmosférou a pokojom, ktorý tu panuje. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami a kultúrnym dedičstvom. Môžete navštíviť Pljevlskú pevnosť, ktorá bola postavená v 9. storočí a je jednou z najzachovalejších stredovekých pevností v Čiernej Hore. Pri prechádzke po pevnosti si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolité hory a celé mesto.

Okrem pevnosti môžete navštíviť aj historický hammam - turecké kúpele, ktoré sú staré viac ako 400 rokov. Nachádzajú sa priamo v centre mesta a stále sú v prevádzke, pripravené vás privítať a ponúknuť vám unikátny zážitok z tradičného hammamu.

Pljevlja je tiež vstupnou bránou do Národného parku Durmitor, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ak máte radi outdoorové aktivity, nezabudnite navštíviť tento nádherný park. Môžete sa vydať na túru po horských chodníkoch, zúčastniť sa adrenalínových vodných športov na rieke Tara alebo jednoducho relaxovať v nádhernej prírode.

Pljevlja je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné a autentické prostredie Čiernej Hory. Letenky do Podgorice sú ľahko dostupné a cena je často príjemnou prekvapením. Ak ste milovníkmi histórie, prírody a kultúry, neváhajte vybrať sa na cestu do Pljevlje a objavovať jej skryté poklady.


Ubytovanie Čierna Hora Pljevlja


Pljevlja je malé mesto nachádzajúce sa v Čiernej Hore, ktoré ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre návštevníkov, ktorí sem prichádzajú objavovať jeho krásy. Nech už plánujete kratší pobyt alebo dlhšiu dovolenku, v Pljevlji nájdete vhodné ubytovanie pre každý rozpočet.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné a elegantné ubytovanie, je tu niekoľko možností. Sídlom mnohých z nich je historické centrum mesta, kde sa nachádzajú krásne zrekonštruované budovy s výhľadom na staré námestie. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú aj wellness centra a reštaurácie s tradičnou čiernohorskou kuchyňou. Ak ste záujemcom o prírodu, môžete si vybrať ubytovanie v blízkosti národného parku Durmitor, kde budete mať prístup k množstvu turistických trás a výletov do okolitých hôr.

Pre tých, ktorí preferujú ekonomické ubytovanie, sú k dispozícii rôzne penzióny a súkromné izby, ktoré poskytujú príjemný pobyt za prijateľnú cenu. Tieto ubytovacie zariadenia sú väčšinou situované v tesnej blízkosti centra mesta a ponúkajú základné vybavenie pre pohodlný pobyt.

Okrem tradičného ubytovania je tu aj možnosť pre tých, ktorí preferujú neobvyklé a unikátne skúsenosti. V posledných rokoch sa v Pljevlji stal čoraz populárnejším trend spínať k stanoviskám a kempovaniu v prírode. Môžete si prenajať stan alebo karavan a prespať pod žiarivým čiernohorským nočným nebom. Tieto kempové miesta sú väčšinou situované blízko rieky a jazera, kde si môžete vychutnať plávanie či rybolov.

Ak ste milovníkom turistiky, Pljevlja je ideálnym výchozím bodom pre objavovanie prírodných krás Čiernej Hory. Jeho poloha v blízkosti rieky Tara a národného parku Durmitor otvára množstvo možností pre aktívny oddych. Môžete sa prechádzať po zelených lúkach, vychutnať si horské túry alebo si vyskúšať rafting na rieke Tara, známej svojimi divokými rýchlymi vodami.

Čo sa týka ubytovania, Pljevlja má pre každého niečo. Či už preferujete luxusné hotely, penzióny alebo kempovanie v prírode, nájdete tu zariadenie, ktoré splní vaše očakávania. Nech už plánujete romantickú dovolenku, rodinný výlet alebo len krátky únik z každodenného chaosu, Pljevlja vám poskytne domovskú pohodu a možnosť objavovania prírodných krás Čiernej Hory.


Dovolenka Čierna Hora Pljevlja


Čierna Hora je jednou z mnohých perál Balkánu, kterou cestovatelé teprve objevují. A mezi všemi krásami této země se nachází také město Pljevlja, které nabízí přírodní krásy, historické památky a malebné scenerie.

Pljevlja je město s bohatou historií, která se táhne až do doby Římské říše. Jeho archeologické naleziště dokazují, že zde byly první osídlení již v 1. století před naším letopočtem. Jedním z nejznámějších historických památek města je Pljevljská pevnost, která stojí na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Její stavba sahá až do 13. století, díky čemuž zde můžete prozkoumat bohaté dědictví.

Dalším skvostem města Pljevlja je kostel sv. Petra a Pavla, který byl postaven v 19. století. Jeho architektura je jedinečná a dozvíte se zde více o historii tohoto regionu. Návštěvníci také ocení muzeum města, kde mohou objevovat artefakty, fotografie a další exponáty spojené s místní historií.

Přírodní krása Černé Hory je neodmyslitelnou součástí dovolenky v Pljevli. Okolí města nabízí nádherné horské oblasti, které jsou vhodné pro pěší turistiku nebo jízdu na kole. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je tu také možnost vyzkoušet si rafting na řece Tara. Řeka Tara je známá svými kaňony a je jedním z nejhlubších kaňonů na světě.

Pljevlja je také ideálním místem pro ochutnávání místní kuchyně. Zdejší kuchyně je ovlivněna tradičními balkánskými jídly, která zahrnují maso, sýry a čerstvé ryby. Navštivte místní restaurace a vychutnejte si tradiční speciality, jako je čevapi (malé masové kousky na rožni) nebo riblja čorba (rybí polévka).

Pokud hledáte dovolenou plnou kultury, přírody a skvělého jídla, pak je Pljevlja v Černé Hoře tou správnou volbou. Toto překrásné město nabízí kombinaci historie a krásné přírody, která jistě nadchne každého návštěvníka. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Pljevlje, abyste si užili opravdu unikátní zážitek.


Počasie Čierna Hora Pljevlja


Čierna Hora, ktorá sa nachádza v južnej Európe, patrí k nádherným turistickým destináciám plným zelene a nádherných pohorí. V rámci Čiernej Hory vyniká aj mesto Pljevlja, ktoré sa môže pochváliť nielen svojou krásou, ale aj túry z dna rieky Tare, či príjemnou lyžovačkou v zimnom období.

Svojím geografickým umiestnením, Pljevlja patrí k najchladnejším mestám v Čiernej Hore. Dochádza k náhlemu zmenšeniu teplôt a prechodným zrážkam, aj keď výrazné extrémy sa nevyskytujú často.

Letné obdobie, ktoré trvá od júna do septembra, sa môže pýšiť teplým počasím s teplotami okolo 27 stupňov Celzia. No v priebehu leta sú náhle búrky, ktoré trvajú niekoľko hodín a vytvárajú silné veterné podmienky. Preto by ste si mali so sebou vziať aj náhradné oblečenie.

Zima v Pljevlji začína v novembri až decembri a končí v marci, až apríli. Teploty klesajú až na takmer nulu stupňov Celzia, no niektoré oblastí môžu zaznamenať aj mrazivé podmienky. V zime neprichádzajú v Pljevlji veľké množstvá snehu, aj keď sú oblasti kúsok od mesta, kde je to úplne opačne.

Okrem skvelého počasia má Pljevlja aj niekoľko turistických atrakcií, ktoré sa oplatí navštíviť, ako napríklad:

- Stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza v centre mesta. Je to starodávna stavba, ktorá sa stala súčasťou kultúrneho dedičstva regiónu.

- Nádherné hory, ktoré sú obklopené plnohodnotnou prírodou a sú plné zaujímavých miest.

- Kúpalisko Oko Skakavice, ktoré je skvelým miestom pre oddych v tepnom letnom počasí.

Pljevlja vás určite dostane nielen svojím úžasným počasím, ale aj svojimi nádhernými pamiatkami a milými obyvateľmi, ktorí urobia všetko pre to, aby ste sa cítili v ich meste dobre.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky