Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Trogir

Dovolenka Chorvátsko Trogir


Dovolenka v Chorvátsku je stále populárnejšia a voľba destinácie je pre mnohých náročná. Medzi najobľúbenejšie letoviská v krajine patrí aj malebné mesto Trogir, ktoré sa nachádza v Splitsko-dalmátskej župe. Trogir predstavuje spojenie histórie, kultúry a moderného turizmu, čo ho robí ideálnou destináciou pre dovolenku.

Jednou z najväčších výhod Trogiru je jeho poloha. Nachádza sa len asi 6 kilometrov juhozápadne od letiska Split, čo znamená, že cesta na dovolenku nezaberie veľa času. Trogir je aj perfektným východiskovým bodom pre výlety na iné časti Dalmácie, ako sú napríklad ostrovy Brač alebo Hvar. Mesto sa nachádza priamo na pobreží a okrem toho, že ponúka slnečné pláže, môžete sa aj prechádzať po malebných úzkych uličkách a obdivovať historické budovy.

Trogir je starobylé mesto, ktoré bolo založené už v 3. storočí pred naším letopočtom. Jeho rozsiahla história je viditeľná v každom rohu mesta, kde môžete nájsť rímske, gotické aj barokové stavby. Najväčšiu turistickú atrakciu predstavuje katedrála sv. Lovre, ktorá bola postavená v 13. storočí. Okrem katedrály môžete navštíviť aj viaceré historické kostoly, paláce a múzeá.

Ak sa chcete oddýchnuť a užívať si slnko, určite vás poteší, že pláže v Trogire patria k najkrajším na pobreží. Najznámejšou z nich je Čiovo, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta. Táto piesočnatá a štrková pláž s čistou a priehľadnou vodou dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších turistov. Ak vás zaujíma potápanie, v okolí Trogirov môžete objaviť množstvo skvostov pod hladinou.

Okrem pekných pláží a historických pamiatok, Trogir ponúka aj bohatý nočný život. V mnohých reštauráciách a baroch môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje, zatiaľ čo sa v klube alebo diskoteke môžete zabávať do neskorých nočných hodín.

Celková atmosféra a šarm Trogiru vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Pokojné mestečko, krásna príroda, pekné pláže a zaujímavá história robia spln vyhovujúci pre každého turistu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku v meste Trogir. Sme si istí, že nebudete sklamaní.


Letenka Chorvátsko Trogir


Ak hľadáte destináciu pre svoju ďalšiu dovolenku, nemusíte hľadať ďaleko. Chorvátsko je medzi turistami veľmi obľúbenou krajinou vďaka svojmu krásnemu pobrežiu, bohatým dejinám a pôvabným mestám. Jedno z týchto miest je Trogir, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Aby ste sa sem dostali, stačí kúpiť si letenku do Chorvátska a cestovať z hlavného mesta Záhreb na letisko v Trogire.

Trogir je malé historické mesto, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho bohaté dejiny siahajú až do staroveku, pretože bolo osídlené Grékmi a Rimskou ríšou. Vďaka tejto dlhej histórii ponúka mesto mnoho pamiatok a architektonických skvostov pre turistov na obdiv. Prechádzka po úzkych uličkách s krásnymi kamennými budovami je ako krok späť v čase.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok v Trogire je gotická katedrála svätého Lovre. Táto nádherná stavba je skutočným klenotom mesta a je obklopená ďalšími historickými budovami. Okrem toho je tu aj Trogirský pevnostný múr, ktorý obklopuje staré mesto a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a more.

Pre tých, ktorí majú radi pekné pláže a oddych, Trogir určite nezostane za ostatnými chorvátskymi destináciami. Na severozápade od mesta sa nachádza Čiovo - ostrov plný krásnych pláží s tyrkysovou vodou. Prečo si nesadnúť do taxíka člnom a dopraviť sa na tieto pláže? Je to vynikajúca príležitosť na strávenie niekoľkých hodín na opaľovaní, plávaní a pozorovaní podmořského sveta.

Napriek svojej malej veľkosti ponúka Trogir bohatý výber reštaurácií, kde môžete ochutnať typické chorvátske jedlá. Od jednoduchých grilovaných morských plodov až po bohaté rybie jedlá, určite sa tu niečo pre vás nájde. Hľadáte niečo netradičné? Vyskúšajte tradičný dalmatinský pršut alebo med Chorvátska, ktoré sú známe svojou kvalitou a chutou.

Pre tých, ktorí majú záujem o dovolenku mimo pláže a historických pamiatok, Trogir má tiež mnoho možností na aktívny odpočinok. Môžete si prenajať bicykel alebo skúter a preskúmať okolité kopce a dedinky. Ak máte radi vodné športy, ponúka Trogir možnosť potápania, windsurfingu a jachtingu.

Váš pobyt v Trogire bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Krásne pláže, bohatá kultúra a priateľskí miestni ľudia sú zárukou, že si sem prídete znovu a znovu. Preto neváhajte kúpiť letenku a objavte túto chorvátsku perlu.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou a slnečným počasím, a jedno z miest, kde sa to môže najviac prejaviť, je Trogir. Je to malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na dalmátskom pobreží, a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, bohatú históriu a samozrejme, príjemné počasie.

Trogir má stredomorské podnebie, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní, mierny vietor a teploty, ktoré sú príjemné po celý rok. Teploty sa môžu pohybovať od 10 stupňov Celzia v zime až po 30 stupňov Celzia v lete. Najteplejšie mesiace v Trogire sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia, čo je ideálne pre turistov, ktorí si chcú užívať pláž a more.

Zimné mesiace sú mierne s minimálnymi zrážkami a teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia. Aj keď sú teploty o niečo nižšie, stále je to príjemné a ideálne počasie pre turistov, ktorí chcú objavovať históriu a kultúru Trogiru bez veľkého davu turistov.

Väčšina dni v Trogire je slnečných a jasých, s minimálnym počtom daždivých dní. To vám poskytuje dostatok príležitostí na vychutnanie si vonkajších aktivít a objavovanie okolia, ako napríklad návštevu pláží, prechádzky po staromeste a výlety do okolitých ostrovov.

Aby ste boli pripravení na každodenné počasie v Trogire, odporúčame si vziať so sebou ľahké oblečenie, klobúk alebo čiapku na ochranu pred slnkom a sebou tiež nezabudnite mať plavky a opaľovací krém, pre prípad, že budete chcieť užívať si pláže a more.

Celkovo, počasie v Trogire je presne to, čo by si človek predstavoval pri návšteve Chorvátska - slnečné, príjemné a ideálne pre každého. Bez ohľadu na to, či prídete počas leta alebo zimy, máte zaručenú príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom prímorskom meste.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


1. Aké atrakcie môžem navštíviť v Trogire?
V Trogire môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu svätej Laurenty, pevnosť Kamerlengo, a Radnicu. Môžete tiež ísť na prechádzku po námestiach a uliciach mesta, navštíviť múzeá a galérie.

2. Aké pláže sú v Trogire najlepšie?
V Trogire sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako napríklad pláž Čiovo, pláž Medena a pláž Pantana. Pláže sa nachádzajú v blízkosti mesta a ponúkajú vedľa nezabudnuteľného kúpania aj možnosti pre vodné športy a oddych.

3. Ako sa dostanem do Trogire?
Trogir je dostupný cez medzinárodné letisko v Splitu. Ďalej sa môžete dostať do mesta autobusom alebo vlakom z iných častí Chorvátska. Môžete si tiež prenajať auto alebo taxík.

4. Aké sú ceny v Trogire?
Ceny v Trogire sú prijateľné. V reštauráciách je možné nájsť veľké množstvo kvalitného jedla za rozumné ceny. Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti od zvoleného typu a kvality.

5. Ktorý je najlepší čas na návštevu Trogire?
Najlepší čas na návštevu Trogire je od jari do jesene, keď sú teploty príjemné a počasie je skvelé na kúpanie sa v mori. V letných mesiacoch môže byť veľmi teplo, ale mnoho reštaurácií a obchodov má kvôli turistom otvorené. V zime môže byť v Trogire zima, ale mnoho atrakcií aj napriek tomu zostáva otvorených pre turistov.

6. Potrebujem vízum na návštevu Chorvátska?
Väčšina turistov z krajín Európskej únie alebo z krajín s dohodou o voľnom obchode nepotrebuje vízum na návštevu Chorvátska. Pre turistov z iných krajín sa odporúča kontaktovať konzulát alebo veľvyslanectvo Chorvátska pre informácie o vízových požiadavkách.

7. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Miestne jedlá sú často založené na morských plodoch a rybách. Chorvátsko má priaznivé podnebie pre pestovanie ovocia a zeleniny, takže sa tiež často používajú v miestnych jedlách. Medzi miestne špeciality patrí octový a kyslomliečny syr, chorvátsky pršut (dozretá šunka), rakija (miestny lieh), víno a pivo.

8. Je Trogir bezpečné miesto?
Trogir je považovaný za bezpečné miesto pre turistov. Aj keď môžu existovať určité riziká v súvislosti s cestovaním, množstvo policajtov väčšinou zabezpečuje bezpečnosť turistov. Odporúča sa byť opatrný a držať si na pozore svoje cennosti.

9. Mám platiť v eurách alebo v chorvátskych kunách?
Väčšina reštaurácií, obchodov a služieb akceptuje eurá, no odporúča sa si vymeniť peniaze za chorvátske kuny. V niektorých prípadoch platba eurami je možná s vysokou konverznou sadzbou.

10. Aké sú turistické atrakcie v blízkosti Trogire?
V blízkosti Trogire si môžete pozrieť historické mestá ako napríklad Split, Solin a Kaštela. Môžete tiež navštíviť Národný park Krka, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Trogire. Možnosti výletov a zážitkových ciest sú neobmedzené.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky