Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Šolta

Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších letovísk pre turistov z celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí aj ostrov Šolta, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde si oddýchnete v úplnom pokoji a súkromí, Šolta vám môže ponúknuť veľa možností.

Ubytovanie na Šolte

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na tomto úžasnom ostrove, musíte si zvoliť ubytovanie. Šolta ponúka veľa možností, ako stráviť noc. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými penziónmi a apartmánmi, kempingovými miestami a plavbami na jachtách.

Luxusné hotely

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, tak vtedy si môžete vybrať medzi niekoľkými známych hotelmi. Najluxusnejšie hotely na Šolte sú Hotel Martinis Marchi alebo Hotel Heritage Martinis Marchi, ktoré sú umiestnené v malebnom prístavnom mestečku Maslinica. Tieto hotely ponúkajú krásny výhľad na more a dokonalý servis.

Penzióny a apartmány

Penzióny a apartmány sú obľúbenou voľbou medzi turistami. Na Šolte sa nachádza veľa týchto ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, páry a skupiny priateľov. Mnoho z týchto penziónov a apartmánov je situovaných blízko pláže a niektoré z nich majú vlastnú súkromnú pláž alebo bazén.

Kempingové miesta

Ak máte radi kemping, tak na Šolte nájdete mnoho kempingových miest. Niekedy budete mať prístup k vlastnej pláži, ako aj k iným zariadeniam, ako sú reštaurácie, bar, obchody a podobne. Medzi populárne kempingy patrí Autokamp Tatinja, ktorý ponúka okrem ubytovania aj rôzne atrakcie, ako sú tenisový kurt, minigolf a detské ihrisko.

Plavby na jachtách

Ak hľadáte netradičné ubytovanie, potom by plavby na jachtách pre vás mohli byť riešením. Na Šolte nájdete mnoho člnov, na ktorých môžete stráviť noc. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako dobrodruhovia, pretože budú môcť prespávať na mori a každý deň sa presunúť na iné miesto.

Celkovo je na Šolte možností pre ubytovanie dostatok. To, aké ubytovanie si vyberiete, závisí len od vašich preferencií a finančných možností.

Aktivity na Šolte

Okrem krásnych pláží môžete na Šolte vyskúšať mnoho iných aktivít. Najpopulárnejšie atrakcie sú turistika, cyklistika, vodné športy alebo potápanie. Ak máte radi kultúru, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok, ako sú Starý most, Šolta Mining Museum alebo Kostol Sv. Štefana.

Niektorí ľudia sa na Šoltu vydajú hlavne pre jeho jedlá a nápoje. Šolta je známa aj svojimi gastronomickými zázrakmi. Na ostrove sa nachádza veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality, ako je olivový olej, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v Chorvátsku, alebo čistý med.

Zhrnutie

Chorvátsko Šolta ponúka dokonalé ubytovanie pre každého. Môžete si vybrať hotelový pobyt alebo dovolenie v apartmáne, kempingu alebo plavbe na jachte. Na ostrove môžete vyskúšať mnoho aktivít, pretože ponúka turistiku, cyklistiku, vodné športy alebo potápanie. Ak vás zaujíma kultúra, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok a zároveň si vychutnať skvelé jedlá a nápoje.


Dovolenka Chorvátsko Šolta


Nádherný ostrov Šolta, nachádzajúci sa v jadranskej časti Chorvátska, je ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu a oddychu. Tento malý a očarujúci ostrov ponúka prekrásne pláže, útulné prístavné dedinky a bohatú históriu, ktorá sa prejavuje v starobylých pamiatkach a tradíciách ostrova.

Jedným z najväčších lákadiel Šolty sú jej pláže. Môžete si vybrať medzi rozprávkovými piesočnatými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia, alebo siahnuť po skrytých zátokách, kde sa ocitnete ďaleko od turistického ruchu. Pláže sú čisté, s jemným pieskom a kristálovou vodou, v ktorej sa môžete osviežiť a užívať si príjemné kúpanie. Niektoré pláže sú vybavené slnečníkmi a ležadlami, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa.

Počas dovolenky na Šolte nezabudnite navštíviť aj jej prístavné dedinky, ako je napríklad Stomorska, Maslinica alebo Rogač. Tieto malebné dedinky sú typické svojimi útulnými prístavmi, kamennými domčekmi a množstvom reštaurácií a kaviarní. Môžete si tu vychutnať miestne delikatesy a pokochať sa panoramatickým výhľadom na more a okolité ostrovy.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Šolte tiež dostatok možností. Môžete sa vydať na prieskum ostrova peši alebo na bicykli a objavovať jeho prírodné krásy. Ostrov je pokrytý zelenými kopčekmi a olivovými hájmi, ktoré sú skvelým miestom na prechádzky a turistiku. Okrem toho môžete tiež ísť na vodné športy ako sú napríklad potápanie, jachting, windsurfing alebo rybolov. Ostrov Šolta skutočne ponúka niečo pre každého.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, určite navštívte aj niektoré z historických pamiatok na Šolte. Očarení budete starobylou Saloon, ktorá je najstarším mestom na ostrove. Môžete si tu pozrieť prezervované starožitnosti, ako sú kamenné domy, hradby a kostoly. Ďalšími zaujímavými miestami sú napríklad Palac Cindrić, ktorý je centrom kultúry a umenia na ostrove, alebo Kastel Gasterija, kde sa nachádzajú stopy po rímskych opevneniach.

Dovolenka na ostrove Šolta v Chorvátsku je skutočne jedinečným zážitkom. Nech už si vyberiete pláže, prístavné dedinky alebo dobrodružstvo v prírode, určite sa tu nebudete nudiť. Pestrosť a krása tohto ostrova vďaka svojej nedotknutej prírode a pôvabným miestam si vás získa a pritiahne sem stále znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


Ako sa mám dostať na ostrov Šolta?
Najlepšou možnosťou je cez letisko v Splitu, odkiaľ môžete ísť trajektom alebo katamaránom na ostrov Šolta. Tam môžete využiť služby miestnych lodí alebo taxi služby.

Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Šolta?
Najlepší čas na návštevu ostrova Šolta je od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov, a môžete sa vychutnať krásne pláže a jasné moře.

Ako sa dostanem na pláže v Šolte?
Ak sa nachádzate v centre mesta, mnohé pláže môžete navštíviť pešo. V prípade, že chcete navštíviť odľahlé pláže, bude najlepšie použiť miestne taxi alebo si prenajať bicykel alebo auto.

Aké pamiatky sa dajú navštíviť na ostrove Šolta?
Na ostrove Šolta sa nachádza množstvo historických pamiatok, vrátane kostolov a starovekých zrúcanín. Najviac známe pamiatky sú Radošić a Šolta.

Kde sa dá nakupovať a jesť na ostrove Šolta?
Hlavnými mestami na ostrove Šolta sú Grohote a Šolta. V týchto mestách sa nachádza množstvo reštaurácií a obchodov.

Ceny v Chorvátsku Šolta?
Ceny na ostrove Šolta sú v porovnaní s inými európskymi destináciami stredne vysoké. V obchodoch a reštauráciách sa ceny pohybujú približne v rovnakej úrovni ako v ostatných častiach Chorvátska.
Výlety a zážitky ako potápanie, jazda na koni alebo prenájom motoriek sú prístupné za rozumné ceny.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a iskrou modrou Vlastnú jadranského mora. Napriek svojej veľkosti, krajina ponúka rôznorodé klimatické podmienky v rôznych regiónoch. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí aj malý ostrov Šolta.

Šolta, ležiaca v Stredomorskom mori, je súčasťou Split-Dalmácie, a nachádza sa iba 9 míľ od Dalmácie. Je to miesto plné krásnych pláží, pokojných dediniek a prírodných scenérií. Práve kvôli svojmu príťažlivému prostrediu a teplému počasiu je Šolta často vyhľadávaná destinácia pre dovolenkárov.

Klima na Šolte je stredomorské, s teplými letami a mírnymi zimami. Letným mesiacom je od júna do septembra, kedy priemerné teploty dosahujú okolo 25 °C a množstvo slnečných dní je výrazné. Teploty môžu vystúpiť až na 30 °C, preto je to ideálny čas na návštevu pláží a užívanie si slnečného počasia na rozprávkovom prielive. Občas sa objavuje aj teplotná vlna, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

Na jeseň, konkrétne v mesiacoch október a november, teploty začínajú klesať, avšak stále sa pohybujú v priemere okolo 20 °C, a dážď sa vyskytuje len občasne. Toto obdobie je dokonalé pre milovníkov miernejšieho počasia a pre tých, ktorí chcú obdivovať farebnú paletu jeseňnej prírody.

Zima na Šolte je relatívne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 10-15 °C. To neznamená, že je sušičká, ale prší viac ako v letných mesiacoch. Zimné mesiace sú ideálne na športové aktivity ako turistika a objavovanie malebných dediniek.

Jar na Šolte sa začína prebúdzať, keď sa po zime začne otepľovať. V mesiacoch marec a apríl teploty stúpajú na približne 15-20 °C, a začína sa objavovať viac slnečných dní. Práve toto obdobie je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí radi cestujú mimo letnej sezóny a zároveň si chcú vychutnať relatívne teplé počasie.

Celkovo je počasie na Šolte veľmi priaznivé pre turistov, najmä v letných mesiacoch, keď teploty dosahujú vrchol a more je ideálne na kúpanie a potápanie. Avšak, ak chcete skúsiť niečo iné a cestovať v menej preplnenom období, jar a jeseň ponúkajú jedinečné zážitky a miernejšie počasie.

Takže, bez ohľadu na obdobie, ktoré si vyberiete na návštevu Šolty, môžete sa tešiť na príjemné teploty, krásne pláže a úžasnú prírodu, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Šolta


Šolta, krásny ostrov nachádzajúci sa v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších cieľov pre dovolenku na Jadraně. Tento malý ostrov, nachádzajúci sa v Sredomorí, ponúka návštevníkom nádherné pláže, pôvabné prístavy, historické pamiatky a úžasné prírodné scenérie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cesta letecky. S rastúcou popularitou tejto destinácie ponúka niekoľko leteckých liniek pravidelné lety z rôznych európskych miest.

Pre rezerváciu letenky do Chorvátska a na Šoltu budete mať viacero možností. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností, ako napríklad Croatian Airlines, Ryanair alebo EasyJet, ponúka pravidelné lety do niektorých chorvátskych miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Šolty. Medzi tieto mestá patrí Split a Dubrovník, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na Šoltu.

Letecká preprava do Splitu je najjednoduchšou voľbou, pretože táto metropola je dobre prepojená so zvyškom Európy a ponúka množstvo leteckých spojení. Po prílete do Splitu budete mať možnosť využiť pravidelné trajektové spojenia zo Splitu na Šoltu. Trajektové prepravné linky sú prítomné každý deň a cesta trvá len asi 45 minút.

Po príchode na Šoltu sa ocitnete v jednej z najkrajších častí Chorvátska. Tento ostrov ponúka návštevníkom širokú škálu aktivít a zážitkov. Môžete stráviť svoj čas na niektorých z najkrajších pláží v oblasti, ktoré sú pokryté jemným pieskom a teplým tyrkysovým morom. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Šolta ponúka výborné možnosti pre potápanie, šnorchlovanie a jachtárčenie.

Okrem čarovného pobrežia môžete tiež navštíviť staré kamenné dedinky a historické pamiatky na Šolte. Obľúbené miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú mestečká Stomorska, Maslinica a Grohote. Tieto malé prístavné mestá vám umožnia ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a zakúsiť miestnu atmosféru.

Celkovo vzaté, letenka do Chorvátska na ostrov Šolta je skvelou voľbou pre dovolenku. Okrem toho, že ponúka krásne pláže a pôvabné dedinky, poskytuje aj jedinečnú príležitosť spoznať bohatú kultúru a históriu tohto regiónu. Takže neváhajte a rezervujte si letenku už dnes, pretože čaká na vás skutočný raj na zemi.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky