Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)

Počasie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je známe pre svoje krásne pláže a pohodové letné počasie. Jedným z najpopulárnejších letovísk v krajine je Novalja, ktorá sa nachádza na ostrove Pag. Ak plánujete navštíviť túto časť Chorvátska, môžete si byť istí, že vás čaká príjemné letné počasie.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v lete

Letné mesiace v Chorvátsku sú obvykle veľmi horúce a slnečné, čo je ideálne pre dovolenkovú atmosféru. V Novalji sa teploty v júli a auguste pohybujú okolo 30°C počas dňa a nočné teploty zostávajú príjemne teplé okolo 20°C. V týchto mesiacoch je veľmi dôležité mať na pamäti aj vysoké UV index, preto sa nezabudnite chrániť pred slnkom a používať kvalitnú ochranu proti slnečnému žiareniu.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v jeseni

Jeseň je v Novalji trochu chladnejšia, no stále teplá a slnečná. Teploty sa pohybujú okolo 20°C počas dňa a nočné teploty klesajú na približne 15°C. Jesenné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť väčším dávkam turistov a cestovať do Chorvátska za menej platov.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v zime

Aj keď sa turistická sezóna v zime zastaví, Novalja má stále veľa ponúk pre tých, ktorí navštívia mesto v týchto mesiacoch. Počasie v zime je mierne, s teplotami okolo 10-15°C počas dňa a nočné teploty sa môžu klesnúť až k 5°C. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko v zime, môžete si vychutnať krásu mesta bez preplnených ulíc a pláží.

Celkovo platí, že Novalja na ostrove Pag má veľmi príjemné počasie počas celého roka. Slnko a teplo sú dostupné počas letných mesiacov, jesenné mesiace sú mierne a zimné mesiace sú stále pohodlné pre tých, ktorí chcú zažiť krásy Chorvátska mimo sezóny. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Novalju, budete mať možnosť ešte lepšie si užiť svoju dovolenku v tejto krásnej časti Chorvátska.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Samozrejme! Tu je niekoľko častých otázok a odpovedí týkajúcich sa destinácie Chorvátsko Novalja na ostrove Pag:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Novalje na ostrove Pag?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Novalje na ostrove Pag, je letecky priletieť na letisko v Zadare alebo Rijeke a potom pokračovať cestou autom, autobusom alebo trajektom do Novalje.

2. Je potrebné mať vízum na návštevu Chorvátska a Novalje?
Odpoveď: Vízová povinnosť závisí od vašej štátnej príslušnosti. Občania EÚ a niektorých ďalších krajín nemusia mať vízum na návštevu Chorvátska, vrátane Novalje. Odporúča sa však mať platný cestovný pas.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Novalje a ostrova Pag?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Novalje a ostrova Pag je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné, až do októbra. Leto je hlavnou turistickou sezónou a ponúka množstvo aktivít a festivalov.

4. Kde sa nachádzajú najlepšie pláže v Novalji?
Odpoveď: Novalja má niekoľko krásnych pláží, z ktorých najznámejšia je pláž Zrće. Na tejto pláži je možné relaxovať, kúpať sa v mori alebo navštíviť jedno z mnohých plážových barov a diskoték. Ďalšie pláže v okolí zahŕňajú Babe, Straško, Caska a Ručica.

5. Aké aktivity a zábava sú k dispozícii v Novalji?
Odpoveď: Novalja je známa pre svoju bohatú ponuku zábavy. Zrće Beach je domovom mnohých klubov a diskoték, ktoré sú populárne medzi mladými ľuďmi. Okrem toho je možné v okolí Novalje vykonávať vodné športy, jazdu na bicykli, prechádzky po prírode a návštevu historických pamiatok, ako je starobylé mesto Pag.

Tieto otázky a odpovede by Vám mali poskytnúť základné informácie o destinácii Novalja na ostrove Pag. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa obrátiť na miestne turistické informačné centrum alebo cestovnú kanceláriu.


Dovolenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, čistým morom a bohatou kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších letovísk v Chorvátsku je Novalja, ktorá sa nachádza na ostrove Pag. Novalja je malé a živé mesto, ktoré je ideálne pre dovolenku plnú slnečných pláží, večerných zábav a výletov do okolia.

Prvým lákadlom Novalje sú bezpochyby jej pláže. Najznámejšou a najväčšou plážou je Zrće, ktorá je známa ako jeden z najlepších party miest v Európe. Počas leta sa tu konajú renomované hudobné festivaly a stretnete tu množstvo mladých ľudí z rôznych krajín. Pláž Zrće je obľúbená tiež pre svoje jemné piesočnaté pláže, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa. Novalja však ponúka aj množstvo ďalších pláží, kde môžete relaxovať a užívať si pokojné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

Okrem pláží je Novalja tiež známa svojimi nočnými klubmi a barmi. Počas letnej sezóny sa tu na vás valí hudba a tanečné párty v každom kroku. Ak máte radi zábavu a nevšedné večery, určite si príďte na svoje. Novalja však ponúka aj mnoho príležitostí pre tých, ktorí preferujú pokoj a relaxáciu. Vo večerných hodinách sa môžete prejsť po prístave a vychutnávať si romantickú atmosféru mesta.

Novalja sa nachádza na ostrove Pag, ktorý je tiež známy svojimi kamenistými plážami a skalami. Priplávať si sem môžu jedinečné plážové zážitky a pozorovať úchvatné panorámy Jadranského mora. Ostrov Pag ponúka aj množstvo historických pamiatok, ako napríklad staré mestá Pag a Novalja, kde môžete obdivovať poklady chorvátskej architektúry a navštíviť miestne múzeá.

Dopoludnia môžete využiť aj na výlety do okolia. Prenájom motorových skútrov a lodiek je veľmi populárny v Novalji a je ideálnou aktivitou na objavovanie okolitej prírody a ostrovov. Môžete tiež navštíviť národný park Plitvické jazerá, ktorý je od Novalje vzdialený približne dve hodiny cesty. Tento národný park je známy svojimi krásnymi jazerami a vodopádmi a je jednou zo zastávok, ktorú by ste určite nemali vynechať.

Novalja je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Okrem krásnych pláží ponúka mesto aj bohatú kultúru, jedinečnú históriu a nezabudnuteľné nočné život. Ak hľadáte destináciu, kde si môžete oddýchnuť a zároveň si užívať zábavu, Novalja na ostrove Pag je tou správnou voľbou.


Letenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Letenka do Chorvátska Novalje na ostrove Pag

Ak ste niekedy hľadali dovolenku pri mori v Chorvátsku, možno ste už počuli o malebnom meste Novalja, nachádzajúcom sa na ostrove Pag. V tom prípade je tu pre vás skvelá správa - sú dostupné letenky priamo do tejto destinácie!

Novalja je krásne prímorské mestečko nachádzajúce sa na ostrove Pag v Jadranskom mori. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre mladých turistov vďaka svojej výraznej nočnej atmosfére a množstvu klubov a barov. Novalju môžete však objaviť aj vďaka jej bohatej histórii, ktorá siaha až do doby rímskej antiky.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Novalje, je využiť letenky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety do letiska Zadaru, ktoré je najbližším letiskom k Novalji. Z letiska Zadar je do Novalje len krátka cesta autom, motorkou alebo autobusom dlhá približne hodinu.

Letenky do letiska Zadar nájdete za veľmi prijateľné ceny. Je možné ich získať predovšetkým v lete, keď je turistická sezóna v plnom prúde. Ceny môžu však byť vyššie, ak si letenky rezervujete v poslednej chvíli alebo počas špičky sezóny.

Po prílete na letisko Zadar je dostupných niekoľko možností, ako sa dostať z letiska do Novalje. Môžete si prenajať auto, ktoré vám umožní voľnosť pohybu po ostrove Pag a jeho okolí. Druhou možnosťou je využiť služby miestneho dopravcu, ktorý prevádzkuje autobusy medzi letiskom a Novaljou. Táto voľba je o niečo lacnejšia, ale môže byť obmedzená fixným rozvrhom.

Po príchode do Novalje vás očarí jej krásne prístavné molo s jachtami a jahtami. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu. Pláže v okolí sú tiež výnimočné a vhodné pre plavcov všetkých vekových kategórií.

Pre tých, ktorí sa nedokážu rozhodnúť, či si vybrať Novalju pre nočný život alebo pre prírodu a pláže, môžu si užiť oboje. Možnosti na ostrove Pag sú tak bohaté, že sa každý návštevník nájde na svoje. Od obdivovania starobylých pamiatok a kostolov po výlety do národného parku na blízkom ostrove Kornati - Novalja má čo ponúknuť pre každého.

Letenky do Novalje na ostrove Pag sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zažiť pôvabné pobrežie Jadranského mora bez toho, aby museli absolvovať dlhý let. S množstvom letových spojení a prekvapujúco dostupnými cenu leteniek je Novalja skvelou destináciou na dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky v Európe. Medzi najnavštevovanejšie miesta v krajine patrí aj malé mesto Novalja na ostrove Pag. Toto miesto ponúka niekoľko možností ubytovania, ktoré sa dokážu prispôsobiť všetkým potrebám a predstavám turistov.

Prvé miesto, ktoré sa v Novalji ponúka na ubytovanie, sú hotely. Ich výhodou je, že poskytujú skvelý komfort, a často sa nachádzajú priamo pri pláži. Väčšina hotelov v Novalji však patrí k vyššej cenovej kategórii, pretože sú veľmi obľúbené najmä medzi turistami z Nemecka, Rakúska alebo Talianska. Ak si chcete zarezervovať hotel, odporúčame to urobiť s dostatočným predstihom.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v apartmánoch. Táto možnosť sa v Novalji ponúka vo veľkom množstve, a preto môžete nájsť apartmán výhodný aj cenovo. Väčšina apartmánov sa nachádza v blízkosti pláže, no niektoré ponúkajú aj výhľad na more. Ak ste s výberom apartmánu rýchli, môžete nájsť aj výhodné ponuky za prijateľnejšie ceny.

Ďalší spôsob ubytovania v Novalji je súkromie. Túto možnosť ponúkajú mnohí domáci obyvatelia, ktorí poskytujú svojim hosťom súkromné izby alebo byty. Takýto spôsob ubytovania je pre mnohých turistov lákavý, pretože si môžu vychutnať skutočný domáci život a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle chorvátskych ľudí.

Poslednou možnosťou je kempovanie. Campingové miesta sú zvyčajne situované v blízkosti pláže a často ponúkajú rôzne zázemie ako kuchynky, sprchy, WC alebo bazény. Kempovanie je vhodné pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a uniknúť tak rušnej atmosfére mesta.

Novalja na ostrove Pag ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Od luxusných hotelov až po jednoduché a súkromné izby, v Novalji si určite nájdete to pravé pre vás. A ak ste milovníkom prírody, určite nezabudnite na kempovanie!


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky