Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Dubrovník

Ubytovanie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník je jedným z najkrajších miest na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku a je veľmi obľúbeným turistickým cieľom. Jeho historické centrum, ktoré je zároveň zapísané ako svetové dedičstvo UNESCO, je plné úzkych uličiek, skrytých námestíčok a nádherných historických budov. Ak si plánujete návštevu Dubrovníka, bude vám potrebné vhodné ubytovanie a v tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti, ktoré toto mesto ponúka.

Dubrovník je známy svojimi elegantnými historickými hotelmi, ktoré často pochádzajú z 19. a 20. storočia. Tieto hotely sú zvyčajne umiestnené v centre mesta a ponúkajú vynikajúce služby a luxusné ubytovanie. Niektoré z najznámejších hotelov v Dubrovníku sú Hotel Excelsior, Hotel Bellevue a Pucić Palace. Tieto hotely majú krásne výhľady na more a staré mesto a zaručujú nezabudnuteľný pobyt v Dubrovníku.

Ak preferujete nezávislosť a väčšiu slobodu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Dubrovník má veľký výber týchto typov ubytovania, ktoré často ponúkajú lacnejšie možnosti v porovnaní s hotelmi. Súkromné apartmány a penzióny sú zvyčajne vybavené všetkým potrebným vybavením pre komfortný pobyt, ako je kuchynka, kúpeľňa a spoločenská miestnosť. Mnohé z týchto ubytovaní sú situované v blízkosti centra mesta a poskytujú jedinečný pohľad na historickú časť Dubrovníka.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v blízkosti mora. Dubrovník má niekoľko plážových letovísk, ktoré ponúkajú ubytovanie priamo na pláži. Tieto hotely a rezorty sú obľúbené nielen kvôli svojej poloha, ale tiež vďaka svojim službám a zariadeniam. Mnohé z týchto ubytovaní majú vlastné bazény, reštaurácie a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po celodennom objavovaní mesta.

V neposlednom rade, ak preferujete intímnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v malých rodinných penziónoch alebo ubytovaní v blízkosti Dubrovníka. Tieto rodinné podniky ponúkajú príjemnú a domácu atmosféru a majitelia vedia ponúknuť tipy a odporúčania na najlepšie miesta na návštevu a reštaurácie na mieste.

Výber ubytovania v Dubrovníku závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, súkromné apartmány alebo malé rodinné penzióny, v Dubrovníku si určite vyberiete to pravé ubytovanie pre nezabudnuteľnú dovolenku. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh ubytovania, nezabudnite si naplánovať dostatok času na objavovanie krás tohto historického mesta a oddychu na jadranskej pláži.


Dovolenka Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník - slnečné mesto na pobreží Chorvátska

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky v Európe. V rámci tejto krajiny je Dubrovník jedným z najkrajších a najexkluzívnejších miest, ktoré treba navštíviť. Dubrovník, známy aj ako „perla Jadrana“, láka každý rok tisíce turistov svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a úžasnou atmosférou.

Dubrovník sa nachádza na južnom pobreží Chorvátska a je obklopený modrou Jadranského mora. Jeho stredoveké opevnené hradby z 16. storočia pôsobia dojmom ako by čas v tomto meste utíkal pomalšie. V roku 1979 bola Dubrovník zaradená na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

Prechádzka po staromeste Dubrovníka je ako cesta do minulosti. Jeho úzke úzke kamenné uličky vás zavedú do stredoveku, kde si môžete obdivovať impozantné historické budovy, kaštieľ, paláce a kostoly. Taktiež sa tu nachádzajú múzeá a galérie, ktoré vám ponúknu prehľad o histórii a kultúre mesta.

Jedným z najznámejších miest v Dubrovníku je Stradun – hlavná ulica so svojimi množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov. Tu si môžete vychutnať skvelú chorvátsku kuchyňu a ochutnať miestne špeciality ako sardinky, dalmatinský pršut alebo domáci rakija.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Dubrovník ponúka množstvo aktivít. Môžete sa vydať na výlety do blízkych prírodných rezervácií alebo si sadnúť na loď a ísť na objavovanie okolitých ostrovov. Neďaleko sa nachádza aj národný park Mljet, kde si môžete vychutnávať krásnu prírodu a prechádzky krištáľovo čistou vodou.

Dubrovník je tiež známy svojimi krásnymi plážami. Ak máte radi dovolenky u mora, určite si tu prídete na svoje. Môžete sa vyhrievať na slnku na piesočnatých plážach alebo sa kochať výhľadom na malé zátoky, ktoré sú ideálne na piknikovanie alebo potápanie. Nezabúdajte si so sebou vziať opaľovací krém, pretože slnko tu môže byť veľmi silné.

Chorvátsko je tiež známe svojim bohatým kultúrnym dedičstvom a Dubrovník nie je výnimkou. Počas návštevy si môžete vychutnať rôzne festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Najznámejšou kulturnou udalosťou je Dubrovníkske letné hry, ktoré sa konajú každoročne od konca júna do polovice augusta. Tento festival prináša divadelné predstavenia, koncerty a iné kultúrne podujatia do ulíc a parkov mesta.

Dovolenka v Dubrovníku je pre každého, kto si chce užiť slnečné počasie, krásnu prírodu a bohatú kultúru. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete objavovať úzke uličky starého mesta alebo relaxovať na pláži, jedno je isté – budete mať nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník, známy aj ako "perla Jadranského mora", je malebné a historické mesto v Chorvátsku. Nachádza sa na juhu krajiny a je obklopené tyrkysovými vodami Jadranského mora. Pre svoju krásu a historický význam je veľmi obľúbeným turistickým cieľom. Ako súčasť častí Bývalého Juhoslávie, Dubrovník má mediteránske podnebie, ktoré vytvára priaznivé podmienky pre návštevy počas celého roka.

Leto v Dubrovníku je dlhé, horúce a suché. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30 °C s možnými údermi až do 35 °C. Slnečné lúče sa postarajú, že Vašu pokožku príjemne sa zohriatou. V lete sa teplota mora dostáva na príjemných 25 °C, čo robí z Dubrovníka skvelé miesto pre oddych na pláži a vychutnávanie si rôznych vodných športov.

Jar a jeseň v Dubrovníku sú miernymi ročnými obdobiami. Teploty sú príjemné, pohybujú sa medzi 15 a 25 °C. Ideálny čas na prechádzky po starom meste a objavovanie jeho pokladov. More má teplotu okolo 20 °C, čo umožňuje osvieženie sa a plávanie. Dubrovník je v týchto obdobiach menej preplnený turistami a preto sa môžete tešiť na príjemnú atmosféru a menej ruchu.

Zima v Dubrovníku je mierna a mokrá. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C. Nie je to ideálne obdobie na plávanie, ale môžete si vychutnať kultúrne atrakcie a bohatú históriu Dubrovníka. Zima je ideálnym časom pre návštevu múzeí a galérií, kde si môžete prezrieť umenie a históriu tohto fascinujúceho mesta.

Vzhľadom na jeho geografickú polohu sa v Dubrovníku vyskytuje mierna vlhkosť počas celého roka. Pravidelne sa vyskytujú mierny vietor a malá šanca na silné dažde. Preto je Dubrovník vhodným miestom pre každoročnú návštevu.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Dubrovník, budete mať príležitosť objaviť krásu a bohatú históriu tohto úžasného mesta. Či už je to horúce leto, príjemná jar a jeseň alebo mierna zima, počasie v Dubrovníku Vás určite nezklame.


Letenka Chorvátsko Dubrovník


Jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre mnohých cestovateľov je Chorvátsko a medzi najkrajšie miesta v tejto krajine patrí bezpochyby Dubrovník. Mesto, známe tiež ako "Perla Jadrana", sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže, bohatú kultúru a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dubrovník, prvým krokom je vybrať si ideálnu letenku. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto exotického miesta, z ktorých si môžete vybrať. Je dôležité si ujasniť svoje preferencie a nájsť letenku, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Existujú priame lety z veľkých európskych miest, ako je Paríž, Londýn alebo Berlín, ktoré vám umožnia prísť priamo do Dubrovníka. Tieto lety sú často pohodlné a pohodlné, a preto sú populárne medzi cestovateľmi. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete sa tiež rozhodnúť pre prestupový let alebo vybrať obľúbenú leteckú spoločnosť s nízkym rozpočtom.

Ceny leteniek do Dubrovníka sa môžu líšiť v závislosti od sezóny. Letenky sú obvykle drahšie počas letných mesiacov, keď je najväčšia návštevnosť. Ak si chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť cestovanie v pred- alebo popôrodnom období.

Po prílete do Dubrovníka vám ostáva veľa možností, čo robiť a vidieť. Staré Mesto, ktoré je zaznamenané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je hlavnou atrakciou pre turistov. Môžete sa prechádzať po úzkych kamenných uliciach, navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Dubrovnícky hrad alebo Stradun - hlavnú ulicu. Skvelou aktivitou je aj prechádzka po hradbách, kde môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto a more.

Pre milovníkov pláží ponúka Dubrovník množstvo možností. Môžete si vybrať medzi rušnými plážami s plážovými barmi a vodnými športami alebo tichšími a odľahlými miestami, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Dúbravnik je známy aj svojimi skvelými potápačskými možnosťami, takže ak túžite po objavovaní podmorského sveta, nebudete sklamaní.

Ak máte radi prírodu, určite by ste nemali vynechať návštevu Národného parku Mljet. Nachádza sa v blízkosti Dubrovníka a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Môžete si prenajať bicykel alebo čln a preskúmať krásy parku, vrátane krásneho jazera s ostrovom so benediktínskym opátstvom.

Dubrovník je tiež známy svojou bohatou gastronomickou ponukou. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čierne rizoto, morské mušle alebo grilované ryby. Neváhajte ochutnať miestne víno alebo skvelú chorvátsku kávu.

Ak máte chuť na oddych a dovolenku plnú krásnych pláží, bohaté histórie a vynikajúcej kuchyne, vydajte sa do Dubrovníka. Vyberte si tú najlepšiu letenku a začnite plánovať svoju výnimočnú dovolenku v tomto kúzelnom chorvátskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Dubrovník


1. Ako sa dostanem do Dubrovníka z letiska?
Najjednoduchším spôsobom je vybrať sa taxíkom alebo autobusom, ktoré premávajú priamo z letiska do Dubrovníka. Možno tiež využiť transferové služby alebo si prenajať auto.

2. Kde sa nachádza najlepší výhľad na Dubrovník?
Jedným z najlepších miest na výhľad je vrch Srđ, odkiaľ si môžete vychutnať panoramatický pohľad na celé mesto. Tiež si môžete vychutnať krásny výhľad z Terasy Buža alebo počas prechádzky po mestských múroch.

3. Aké sú najlepšie pláže v Dubrovníku?
Medzi najkrajšie pláže v Dubrovníku patria Banje Beach, Copacabana Beach, Sveti Jakov Beach a Fort Royal Beach.

4. Kde si môžem vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v Dubrovníku?
V centre mesta nájdete mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá. Odporúčame navštíviť reštaurácie v starom meste alebo v prístave Gruž.

5. Ako môžem prejsť mestskými múrmi v Dubrovníku?
Mestskými múrmi sa môžete prejsť cez hlavnú bránu Pile Gate. Vstupné lístky si môžete kúpiť na vchode alebo online. Múry sú otvorené približne od rána do večera.

6. Aké sú zaujímavé turistické atrakcie v Dubrovníku?
Medzi najznámejšie atrakcie v Dubrovníku patria Katedrála svätého Vlaha, kláštor Sv. Františka, akvárium Dubrovník a Rector's Palace.

7. Kde sa nachádza najlepšie miesto na nakupovanie v Dubrovníku?
Najlepšie miesto na nakupovanie v Dubrovníku je predovšetkým Stradun, hlavná ulica starého mesta, kde nájdete množstvo obchodov s oblečením, suvenírmi a tradičnými výrobkami.

8. Ako môžem stráviť voľný čas v Dubrovníku?
Voľný čas v Dubrovníku môžete stráviť prechádzkou po starom meste, kúpaním sa na pláži, vychutnávaním gastronomických zážitkov, návštevou múzeí a pamätihodností, plavbou na ostrovy v okolí alebo prechádzkou mestskými múrmi.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Dubrovníka?
Ideálny čas na návštevu Dubrovníka je na jar alebo na jeseň, keď je teplé počasie a nie je také preplnené ako v lete.

10. Ako sa dostanem z Dubrovníka do okolitých ostrovov?
Dubrovník je spojený pravidelnými trajektovými a katamaránovými službami s viacerými okolitými ostrovmi, ako sú Mljet, Korčula a Elafiti. Môžete si kúpiť lístky na prístavu Gruž alebo online.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky