Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Crikvenica

Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je pekné a kľudné mesto na pobreží Chorvátska, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive, asi hodinu jazdy od Rijeky. Jeho príťažlivosťou sú jeho krásne pláže s tyrkysovým vodou, mangrove lesy a dobré ubytovacie možnosti.

Crikvenica ponúka mnoho možností ubytovania pre turistov, od luxusných hotelov a apartmánov až po kempingy. Tieto možnosti sa rôznia v cene a službách, ktoré ponúkajú.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si zvoliť niektorý z mnohých plážových hotelov Crikvenice. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na more, plné zariadené izby a služby ako sú wellness centrá, masáže a bazény. Cena týchto hotelov závisí od sezóny a umiestnenia, no expectujte minimálnu cenu na jednu noc od 100 eur a viac.

Pokojnejšie ubytovanie v Crikvenici môžete nájsť v súkromných apartmánoch. Tieto apartmány sú cenovo dostupnejšie ako hotely, ale stále poskytujú pohodlie a sú veľmi kvalitné. Zvyčajne sa nachádzajú v blízkosti pláže, mávajú vlastné kuchyne a terasy s výhľadom na more. Cena za takéto apartmány osciluje od 40 do 60 eur za noc.

Navzdory tomu, ak je váš cestovateľský rozpočet obmedzený a hľadáte ekonomickejšie možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre kempingy alebo apartmány v blízkosti mesta. Kempingy zvyčajne ponúkajú zariadené stany, karavany alebo priestor pre stanovanie. Nachádzajú sa priamo na pláži, takže budete môcť vychutnať krásne výhľady na more, zatiaľ čo sa prechádzate po pláži. Cena kempingov sa pohybuje od 10 do 25 eur na noc, podľa toho, ako sú zariadené.

Obytné apartmány mimo mesta sú ďalšou cenovo dostupnou alternatívou. Ponúkajú jednoducho zariadené izby s kuchyňou, sú zvyčajne kúsok od pláže a ich cena sa pohybuje od 30 až do 50 eur na noc.

Crikvenica je ideálnym miestom na dovolenku v Chorvátsku pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov alebo páry. Ponúkne vám krásne pláže, pohodlie a rozsiahlu ponuku ubytovania pre každý rozpočet. Takže, ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, neváhajte a navštívte krásne mesto Crikvenica!


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je krásne prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letoviskom medzi turistami. Nachádza sa v regióne Kvarner, v blízkosti ostrova Krk a má veľa pekných pláží s čistou vodou a príjemným podnebím.

Dovolenka v Crikvenici ponúka mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pláže v meste sú charakteristické čistou a jemnou piesočnou plážou a prekrásnym modrým morom. Navštíviť môžete pláž Selce, ktorá je pre svoje malé zálivy výborne vhodná pre rodiny s deťmi. Ak ste zástancom nudistickej pláže, smerujte do Uvala Slana, ktorá je známa svojou prírodou a oddychom bez plaviek.

Okrem pláž môžete v Crikvenici navštíviť aj rôzne historické pamiatky a kostoly, ktoré zdobia mesto. Najznámejšou atrakciou je kostol sv. Antuna Padovanského, ktorý je vybudovaný v barokovom štýle a očaruje vás svojou zvláštnou architektúrou. Ďalšou kostolom je kostol sv. Katariny, ktorý patrí k najstarším kostolom v meste. Najviac z návštevníkov si budú užívať neskoro večerné prechádzky starým meste. Je to miesto, ktoré by vás malo určite zaujať. Na každej uličke nájdete rôzne miestne obchodíky či reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá.

Pre aktívne relaxovanie sa v Crikvenici ponúka turistické trasy po okolitých kopcoch, cyklistické prechádzky, a pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, areál Wakeboard Crikvenica, kde môžete vyskúšať wakeboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vycestovať s rodinou, v Crikvenici nájdete mnoho aktivít aj pre deti. Napríklad Aquapark Crikvenica, je malý vodný park plný tobogánov a atrakcií na báze vody, ktoré roztúžia aj tých najmenších návštevníkov.

Dovolenka v Crikvenici je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prémiovú dovolenku s fantastickými plážami, krásnou prírodou a príjemným klimatom. Svojim návštevníkom ponúka mnoho zábavy, atrakcií a kulinárskych zážitkov. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Chorvátska, neváhajte a zvoľte si Crikvenicu, kde zažijete neuveriteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku kvôli svojim nádherným plážam, azúrovému moru a kultúrnemu dedičstvu. Ak hľadáte ideálne letovisko pre váš nasledujúci oddych, Crikvenica je skvelou voľbou.

Crikvenica je malebné prímorské mesto, ktoré sa nachádza v Západnom Chorvátsku. Má všetko, čo potrebujete na relaxačnú dovolenku - čisté pláže, pohodlné ubytovanie, skvelú gastronómiu a bohaté kultúrne dedičstvo.

Jednou z hlavných výhod Crikvenice je jej perfektná poloha. Mesto sa nachádza na pobreží Jadranského mora a v blízkosti je aj známy ostrov Krk. Prístav v Crikvenici ponúka výhodnú možnosť pre lodný výlet na ostrov, kde môžete objavovať úchvatné pláže, turistické atrakcie a typickú chorvátsku kuchyňu.

Crikvenica je známa aj svojimi nádhernými plážami. Niektoré z nich sú vytvorené umelo a majú jemný piesok, čo je ideálne pre rodiny s deťmi. Iné pláže sú zas tvorené skaliskami a ponúkajú skvelé podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Je tu plno príležitostí na vodné športy, vrátane skúseností s windsurfingom, vodným lyžovaním a jachtovaním.

Počas vášho pobytu v Crikvenici nezabudnite ochutnať tradičné chorvátske jedlá. Mesto je známe svojimi čerstvými morskými plodmi, skvelými reštauráciami a kaviarňami. Skúste miestne špeciality, ako je čerstvý chorvátsky čierny chlieb s rybou a olivami, či grilované čerstvé morské plody. Určite si užijete aj prechádzku uličkami mesta, kde nájdete množstvo obchodov s upomienkami, butikov a trhov, kde si môžete kúpiť miestne produkty a suveníry.

Okrem pláží a gastronómie je Crikvenica aj historickým a kultúrnym centrom. Prechádzka po starom mestskom jadre vám umožní objaviť malebné uličky, historické budovy, kostoly a pamiatky. Nevynechajte návštevu Crikvenického akvária, ktoré je jedným z najstarších na svete. Tu môžete vidieť rôzne druhy morských živočíchov a zaujímavé expozície.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Crikvenici, môžete si vybrať z množstva možností ubytovania. Mesto ponúka rôzne hotely, apartmány a súkromné penzióny, z ktorých si môžete vybrať podľa vašich preferencií a rozpočtu.

Crikvenica je nielen ideálnym miestom pre dovolenku, ale aj výbornou voľbou pre rodinné výlety, romantické úniky a aktivitu plné dovolenky. Okrem už spomenutých aktivít si tu môžete užiť aj turistiku v okolitom prírodnom parku, návštevu kúpaliska Selce alebo výlet do blízkeho národného parku Risnjak.

Ak sa rozhodnete navštíviť Crikvenicu, môžete si rezervovať letenku na miestne letisko, ktoré sa nachádza len krátku vzdialenosť od mesta. Letenky na chorvátske letoviská síce nie sú vždy najlacnejšie, ale je to investícia do skvelého letoviska, ktoré vám poskytne nespočetné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia s mnohými krásnymi miestami na pobreží Jadranského mora. Jedným z týchto miest je aj Crikvenica. Nachádza sa na chorvátskom pobreží vo Východnej Európe a ponúka nádherné pláže, krásnu prírodu a optimálne podmienky na dovolenku.

Počasie v Crikvenici je typické pre stredomorské podnebie. Teploty sa pohybujú od miernych zimných mesiacov, kedy sa teploty pohybujú okolo 10 °C až po horúce letné mesiace s teplotami stúpajúcimi až na 30 °C a viac. Táto časť Chorvátska je známa pre svoje príjemné teploty počas celej letnej sezóny, čo robí Crikvenicu atraktívnym miestom pre turistov.

Leto je najrušnejšou sezónou v tomto meste, keďže turisti prichádzajú z celej Európy, aby si užili slnko a more. Počas júna, júla a augusta je počet slnečných dní vysoký a teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. Teplota mora je ideálna na plávanie, čo robí z Crikvenice skvelú destináciu pre vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a plachtenie.

Na jeseň sa teploty pomaly začnú klesať, ale stále je príjemné počasie na prechádzky pozdĺž pobrežia, vyššie do hôr alebo na výlety po okolitých ostrovoch. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 °C a dovolenkári môžu stále využívať pláže a morské aktivity.

Zimné mesiace sú v Crikvenici mierne s teplotami okolo 10 °C. Aj keď je to vonku pre niektorých ľudí príliš chladno na kúpanie sa, stále je to obdobie, kedy si môžete užiť príjemné prechádzky po pláži a objavovať miestne atrakcie. Počas týchto mesiacov sa Crikvenica stáva pokojnejšou a menej rušnou destináciou, čo môže byť pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným miestam, výhodou.

Celoročne je Crikvenica vystavená miernej námornej klíme, čo znamená, že vlhkosť vzduchu je vyššia v porovnaní s vnútrozemím. To môže mať vplyv na počasie a rozhodnutie, čo si so sebou vziať na dovolenku. Odporúča sa vziať so sebou dostatok opaľovacieho krému, niekoľko ľahkých oblečení, ale aj niečo na vyhrievanie a prípadneyie ochranu proti dažďu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročnú dobu, je Crikvenica čarovným miestom na dovolenku a počasie je len jedným z mnohých príjemných aspektov, ktoré ponúka. Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne chorvátske mesto, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Je Crikvenica dobrá destinácia na letnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je obľúbeným letoviskom na juhu Chorvátska s krásnymi plážami, množstvom zaujímavých aktivít a veľkým výberom ubytovania.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Crikvenice?
Najlepším spôsobom je letecky pricestovať do letiska v Rijeke a odtiaľ pokračovať autobusom alebo taxíkom do Crikvenice. Možno cestovať aj autom alebo vlakom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
Medzi najlepšie pláže v Crikvenici patria plážové zóny Kačjak, Crni molo, Omorika a Balustrada. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny výhľad na more, mäkký piesok a čistú vodu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Crikvenice?
Najlepší čas na návštevu Crikvenice je od mája do septembra, keď je teplo a slnečno. V tomto období je aj najväčšia turistická sezóna a mnoho atrakcií a podujatí je k dispozícii.

5. Aké sú najlepšie miesta na výlet z Crikvenice?
Okolo Crikvenice sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad letovisko Krk, Krčský most, Ostrov Pag a mnoho iných. Odporúča sa aj prechádzka po Národnom parku Risnjak, kde si môžete vychutnať krásnu prírodu a pamiatky.

6. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by som mal ochutnať v Crikvenici?
Tradičné chorvátske jedlá sa v Crikvenici podobajú ostatným regiónom krajiny. Väčšinou ide o jedlá pripravené z čerstvých morských plodov, ako sú hody, chobotnice, ryby, cevapi, pljeskavice, domáce klobásy.

7. Ako je s možnosťou športovania v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho aktivít pre športovcov, ako sú napríklad plávanie, potápanie, jachting, vodné lyžovanie, windsurfing, kiteboarding a mnoho iných. Môžete tiež navštíviť telocvične a fitness centrá.

8. Kde nájdem najlepšie ubytovanie v Crikvenici?
V Crikvenici je veľký výber ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Najlepšie ubytovanie nájdete na internete, kde si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Odporúča sa však ubytovanie rezervovať vopred, najlepšie niekoľko týždňov pred návštevou.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky