Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Velké Losiny

Letenka Česko Velké Losiny


Česko Velké Losiny - destinácia, ktorú by ste mali navštíviť

Ak ste milovník prírody a histórie, ale zároveň hľadáte nové miesta na objavovanie, potom by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu Česka a najmä miesta s názvom Velké Losiny.

Keďže sa môže zdať, že táto destinácia nie je príliš dobre známa, radi by sme vám poradili, ako najjednoduchšie dostanete na miesto letenku a čo môžete počas svojho pobytu zistiť.

Letenky na trase z Bratislavy alebo zo Žiliny do Ostravy a potom do Velkých Losín si môžete zakúpiť online štandardným spôsobom. Cesty z Bratislavy do Ostravy trvajú približne 4 hodiny a z Žiliny približne 2 hodiny.

Po príchode na letisko v Ostrave budete musieť pokračovať vlakom alebo autobusom až do miesta Velké Losiny, ktoré sa nachádza približne 110 kilometrov severovýchodne od Ostravy.

Una letenka a Velké Losiny vás však nečaká iba prírodná krása, ale aj bohatá história. Určite si nenechajte ujsť návštevu zámku Velké Losiny, ktorý patrí k najkrajším zámkovým budovám v Českej republike.

Viac ako tisíc rokov starý hrad bol postupne prebudovaný na krásnu budovu s barokovým štýlom a dnes predstavuje charakteristický symbol mesta. Okrem toho sa tu nachádza aj známa papiernička, v ktorej sa dodnes vyrába papier - skvelý suvenír pre všetkých navštevníkov.

V prípade, že si radi užívate kúpanie v termálnej vode, rozhodne vám odporúčame návštevu termálnych kúpeľov Velké Losiny, ktoré sú umiestnené v tichej časti mesta a poskytujú relax a zábavu pre deti aj dospelých.

Pokojný pobyt v čarovnom prostredí je tou najlepšou možnosťou, aby ste si užili krásnu prírodu a skvelú históriu. Navštívte miesto, ktoré vyzerá, že sa čas v ňom zastavil, a nechajte sa zatiahnuť jeho krásou a atmosférou.


Počasie Česko Velké Losiny


Článok o počasí v Česku, konkrétne vo Velkých Losinách

V článku si všimneme a popíšeme počasie v malebnej obci Veľké Losiny v Českej republike. Táto obec sa nachádza v Olomouckom kraji v blízkosti hraníc s Poľskom. Práve geografická poloha má významný vplyv na klimatické podmienky v tejto oblasti.

Veľké Losiny leží v údolí medzi vrchmi Jeseníků a hostí typické kontinentálne podnebie. V zime sa tu teploty pohybujú väčšinou pod bodom mrazu a snehová pokrývka je tu bežným javom. Priaznivé podmienky pre lyžovanie, korčuľovanie a ďalšie zimné športy prilákajú mnoho turistov do tejto obce. Práve v zime si môžete vychutnať krásy malebného lesa a okolitej prírody, ktoré sa s odkrytím snehu ukazujú v celej svojej kráse.

Leto v obci Veľké Losiny prináša teplejšie teploty a vysoké slnečné žiarenie. Priemerne môžeme očakávať teploty okolo 25 stupňov Celzia, čo je ideálne na rôzne vonkové aktivity a turistiku. Okolie obce je plné zelených lúk, krásnych horských chodníkov a jazier, ktoré sa výborne hodia na pikniky a oddych. Taktiež ju vyhľadávajú aj milovníci cyklistiky, ktorí môžu objavovať okolité kopcovité terény.

Jeseň v oblasti Veľkých Losin prináša krásu farebného lístia, ktoré zachytáva oko návštevníkov. Teploty stúpajú a potomsa začína zabarvovať listnatosť okolitých lesov. O tomto období sa hovorí, že je najvhodnejším časom na turistiku a objavovanie okolitého údolia a hôr.

Na počasie v oblasti má vplyv aj geografická blízkosť hraníc s Poľskom a východným blokom. Na jar a na jeseň je tu často veľmi veterno a atmosféra môže byť vlhká a nestabilná. Práve tento faktor je potrebné zohľadniť pri plánovaní výletov a aktivít v tejto oblasti.

Vzhľadom na rôznorodosť počasia a klímy v rôznych ročných obdobiach je dôležité sledovať predpovede počasia a obliekať sa adekvátne. Osady Veľké Losiny ponúkajú mnoho možností pre rôzne outdoorové aktivity - od turistiky, cez cyklistiku až po lyžovanie.

V oblasti Česka, konkrétne Vo Velkých Losinách, sa nachádza prekrásna príroda a bohaté športové možnosti, pričom počasie je faktorom, ktorý by sme rozhodne nemali podceňovať.


Dovolenka Česko Velké Losiny


Dovolenka Česko môže pre niektorých znieť ako nudná alebo nezaujímavá. Však, takéto tvrdenie platí iba pre tých, ktorí ešte nemajú tú česť objavovať krásy a zákutia tohto krajinského skvostu. Medzi najkrajšie miesta patrí aj malé mestečko východne od Olomouca, a to Veľké Losiny.

Veľké Losiny, ktoré sa nachádza v Blatenskom údolí v priebehu rieky Divoká Orlice, ponúka okrem nádherných pamiatok aj bohaté lesy a hory, ktoré sú ideálnym miestom pre turistiku a aktívny oddych. Na prechádzkach po okolí si môžete vychutnať krásnu prírodu, ktorú dopĺňajú pohľady na hrad a zámok, ktoré Vám vrátia do stredoveku.

Mesto bolo založené v 13. storočí a svojho času sa stalo centrom sklepařství, ktoré bolo významným zdrojom príjmu pre miestnych obyvateľov. V súčasnosti je tu možné navštíviť krásne Starobylá sklenárská huť, ktorá postupne zmizla z krajiny. Pre milovníkov histórie a architektúry je určite zaujímavou návštevou hrad Losiny s expozíciou zbrane, či zámok Losiny, ktorý predstavuje krásny príklad baroka.

Ak preferujete prírodu a aktívny oddych, tak pre Vás Losiny ponúkajú nespočetné množstvo turistických chodníkov, cyklotrás, či výletov na koňoch. Neodolajte prechádzke po doline rieky Divoká Orlice, kde sa Vám naskytne krásny pohľad na horský masív Jeseníkov.

Veľké Losiny ponúka aj wellness a relax v termálnej kúpeľnej fontáne, ktorá disponuje bazénom s teplou vodou a masážami. Pri príjemnom relaxe si môže každý dopriať zaslúžený oddych.

Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku v Česku, neváhajte a navštívte krásne mestečko Veľké Losiny. Vyhnete sa stresu a ruchu veľkých miest a užijete si bohatú históriu, prírodu a relax v jednom krásnom mieste.


Ubytovanie Česko Velké Losiny


Ubytovanie v Česku je v poslednej dobe stále populárnejšie a to nielen v letných mesiacoch. Množstvo turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť Česko, si oceňujú čisté vzduch, príjemné prostredie, krásne hory, ale aj historické pamiatky. Ak patríte do tejto skupiny turistov a vyberáte si miesto, kde strávite dovolenku, doporučujeme Česko Veľké Losiny.

Česko Veľké Losiny je malebné mestečko ležiace v Olomouckom kraji, nachádza sa na pomedzí Hrubého Jeseníku a mesta Šumperk. V okolí mestečka sa nachádza množstvo turistických atrakcií a krásnych prírodných rezervácií. Symbolom tohto mesta sú kúpele, kde si každý návštevník môže oddýchnuť a načerpať nové sily.

Jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní dovolenky je samozrejme aj ubytovanie. Ak plánujete pobyt v Česku Veľkých Losinách, máte veľký výber rôznych ubytovacích možností.

Hotel Veľké Losiny je jedným z najlepších hotelov v meste. Ponúka komfortné dvoulôžkové izby, každá s vlastnou kúpeľňou. Vo všetkých izbách nájdete TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hostia môžu využívať aj reštauráciu a bar.

Ak si zas chcete užiť trochu väčšiu súkromie, Apartmany U e sú pre vás tou správnou voľbou. Ponúka dva apartmány s kuchyňským kútom a samostatným WC a sprchou. V každom apartmáne nájdete TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Pre turistov, ktorí preferujú prírodu a pokoj, je tu Poľovnícka chalet Losinka. Chalet sa nachádza v doline rieky Losinky, uprostred prírody. Hostia majú k dispozícii tri izby, každú s kapacitou dvoch až troch osôb. Kuchynka je plne vybavená a hostia môžu využívať aj krásny altánok a ohnisko.

Samozrejme, Česko Veľké Losiny ponúka ešte mnoho ďalších ubytovacích možností, medzi ktorými určite nájdete aj tú pravú pre vás. Preto, ak sa chystáte na dovolenku do tohto krásneho mestečka, nebojte sa objavovať a objavujte nové miesta!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Velké Losiny


Často kladené otázky a odpovede o Česku Velké Losiny môžu zahŕňať nasledujúce:

1. Kde sa nachádza Česko Velké Losiny?
Česko Velké Losiny sa nachádza v Olomouckom kraji, na severovýchode Českej republiky.

2. Aké je historické zázemie Česka Velké Losiny?
Mestečko bolo založené v 16. storočí a je známe svojou historickou hodnotou, najmä vďaka zámku a jednej z najstarších papierenských manufaktúr v strednej Európe.

3. Aké turistické atrakcie sú v Česku Velké Losiny?
Medzi hlavné turistické atrakcie patrí zámok Česky Krumlov, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Ďalšími zaujímavosťami sú Losinský zámok, termálne kúpalisko a výrobňa ručného papiera.

4. Ako sa dostanem do Česka Velké Losiny?
Mestečko je dostupné autom pomocou cestných komunikácií. Najbližším väčším mestom je Olomouc. Ďalšou možnosťou je cestovať vlakom alebo autobusom a potom sa dostať do Česka Velké Losiny miestnymi dopravnými prostriedkami.

5. Aké je klima v Česku Velké Losiny?
Klima v Česku Velké Losiny je mírnym kontinentálnym klimatom. Teploty sa pohybujú od -5 °C v zime do 25 °C v lete.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Česku Velké Losiny?
V mestečku sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a súkromné ubytovacie zariadenia. Turisti majú možnosť si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché penzióny.

7. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii pre návštevníkov Česka Velké Losiny?
Okrem návštevy historických pamiatok, návštevníci môžu relaxovať v termálnom kúpalisku, navštíviť výrobu ručného papiera, vychutnať si prírodu a využiť rôzne turistické a cyklistické trasy v okolí.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Česku Velké Losiny. Ak máte ďalšie otázky, odporúčam kontaktovať miestne turistické informačné centrum pre podrobnejšie informácie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky