Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Pec pod Sněžkou

Letenka Česko Pec pod Sněžkou


Česká republika je známa svými krásnými horskými oblastmi a úchvatnou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty i místní obyvatele je Pec pod Sněžkou, malebné horské městečko, v němž se nachází nejvyšší hora našeho státu - Sněžka. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, příjemně vás překvapí možnost využít leteckou dopravu.

Letecká doprava je rychlá a pohodlná možnost, jak se dostat do Pec pod Sněžkou. Nejvhodnější letiště pro vaši cestu je pražské letiště Václava Havla, které je jedním z největších v Česku. Z Prahy do Pec pod Sněžkou je od letiště necelých sto dvacet kilometrů, což znamená, že váš cestovní čas bude minimální.

Po příletu na letiště v Praze je možné buď využít přímý autobusový spoj do Pec pod Sněžkou, který jezdí pravidelně, nebo si pronajmout auto a cestovat vlastním tempem. Cesta po dálnici z Prahy do Krkonoš je příjemná a pohodlná, a tak si můžete vychutnat okouzlující pohledy na okolní krajinu.

Pec pod Sněžkou je skvělým výchozím bodem pro horské túry, běžecké lyžování, sjezdové lyžování a mnoho dalších outdoorových aktivit. Pokud jste milovníkem lyžování, oceníte moderní lyžařská střediska a perfektně upravené sjezdovky. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, existují pomalé pěší túry, které vám umožní obdivovat krásy přírody.

Mezi nejznámější atrakce v Peci pod Sněžkou patří samotná hora Sněžka, která je s výškou 1603 metrů nad mořem nejvyšším vrcholem v Česku. Na vrchol Sněžky se lze dostat pěšky nebo využít lanovky, která vás vynesou až na samý vrchol. Zde si můžete užít úchvatné výhledy na okolní krajinu, která je přímo magická.

Pec pod Sněžkou je také místem s bohatou historií a kulturním dědictvím. Ve městě najdete řadu historických památek, jako například kostel svatého Petra a Pavla, který pochází z 18. století. Pro milovníky starých budov je zde i místní nádraží, které je architektonickým skvostem.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a vychutnat si krásy české přírody, je Pec pod Sněžkou tou pravou volbou. S leteckou dopravou vám nebude nic bránit v rychlém a pohodlném příjezdu do tohoto horského ráje. Přestaňte váhat a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného místa, které nabízí nespočet možností pro relaxaci a outdoorové aktivity.


Ubytovanie Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou: ideálna destinácia pre horské dobrodružstvá a relaxáciu

Česko Pec pod Sněžkou, malebné horské mestečko v Krkonošskom národnom parku, sa nachádza v jedinečnej prírodnej oblasti s nekonečným množstvom turistických a cyklistických trás, ale aj stredísk pre zimný šport. Pre milovníkov aktívneho oddychu či tých, ktorí si len chcú odpočinúť od každodenného zhonu, je toto miesto ideálnou voľbou.

Ubytovanie v Česko Peci pod Sněžkou ponúka širokú paletu možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Môžete si vybrať medzi rodinnými penziónmi, príjemnými hotelmi alebo ubytovaním vo vidieckych horských chatách. Pre tých, ktorí preferujú horský štýl, môžu ísť do chaty s krbom a dreveným nábytkom. Naopak, ak preferujete moderný a luxusný štýl, môžete si vybrať exkluzívne apartmány so všetkými potrebnými vybaveniami.

Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v srdci mesta, čo znamená, že máte blízko k mnohým reštauráciám, obchodom a kultúrnym atrakciám. Okrem toho väčšina z nich je iba krátku prechádzku od miesta, kde štartujú lanovky a lyžiarske trate, čo je skvelé pre zimné športy.

Každá ročná doba má v Česko Peci pod Sněžkou čaro. V lete môžete využiť značené turistické trasy a objavovať nádhernú prírodu Krkonoš. Okolité kopce a údolia ponúkajú niekoľko kilometrov turistických trás, na ktorých môžu návštevníci obdivovať horské potoky, vodopády a panoramatické výhľady.

V zime je Česko Pec pod Sněžkou rajom pre lyžiarov a snowboardistov. Všetky lyžiarske strediská v okolí sú ľahko dostupné a k dispozícii je veľké množstvo rôznych trás pre všetky úrovne skúsenosti. Po dni strávenom na svahu si môžete oddýchnuť v miestnych reštauráciách a baviť sa pri tradičnej českej kuchyni a pohári vína.

Okrem turistiky a lyžovania má Česko Pec pod Sněžkou aj niekoľko iných zaujímavostí. Prírodovedný park u Jelínka ponúka návštevníkom možnosť spoznať viac o flóre a faune tejto oblasti. Rovnako môžete navštíviť aj históriou bohatú Horní Mísečky, neďaleko mesta.

Česko Pec pod Sněžkou je miestom, kde môžete stráviť príjemnú dovolenku plnú aktivity a oddychu. Jeho nádherná príroda, dobre udržiavané turistické trasy a kvalitné ubytovanie robia z tohto miesta obľúbenú destináciu pre turistov z celého sveta. A či už sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete alebo v zime, máte zaručené, že si odtiaľ odnesiete krásne spomienky a nové energie.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Pec pod Sněžkou


Najčastejšie otázky a odpovede o Česku a Peci pod Sněžkou:

1. Kde sa nachádza Pec pod Sněžkou?
Pec pod Sněžkou je horské mestečko v Krkonošskom národnom parku, v blízkosti česko-poľskej hranice.

2. Aké je najvyššie pohorie v Českej republike?
Najvyšším pohorím v Českej republike je Krkonoše, v ktorých sa nachádza aj Pec pod Sněžkou.

3. Ako sa dostanem do Pec pod Sněžkou?
Pec pod Sněžkou je dostupná autom, autobusom alebo vlakom. Najbližšie väčšie mesto je Trutnov.

4. Existujú v Peci pod Sněžkou lyžiarske strediská?
Áno, Pec pod Sněžkou je obľúbeným lyžiarskym strediskom s viac ako 12 kilometrami zjazdoviek.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Peci pod Sněžkou?
Okrem lyžovania sú v Peci pod Sněžkou aj pešie trate, cyklotrasy, muzeum Krkonoš a vyhliadková veža na vrchole Sněžky.

6. Aké je najvyššie vrchol v Krkonošiach?
Najvyšším vrcholom v Krkonošiach je Sněžka, ktorá sa nachádza blízko Peci pod Sněžkou.

7. Aké sú populárne aktivity v okolí Peci pod Sněžkou?
Okrem lyžovania a turistiky sa v okolí Peci pod Sněžkou dá vyskúšať aj raňajky na vrchole Sněžky, jazda na horskom bicykli, via ferrata alebo paragliding.

8. Kde sa môžem ubytovať v Peci pod Sněžkou?
V Peci pod Sněžkou je množstvo ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a ubytovne. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas zimnej sezóny.

9. Aká je priemerná teplota v Peci pod Sněžkou?
Priemerná teplota v Peci pod Sněžkou sa pohybuje okolo 5 °C. V zime môže teplota klesnúť aj pod bod mrazu.

10. Je potrebné mať povolenie na vstup do Krkonošského národného parku?
Nie, pre väčšinu častí Krkonošského národného parku nie je potrebné mať povolenie na vstup. No niektoré oblasti môžu byť rezervované pre ochranu životného prostredia a môže tam platiť obmedzený vstup. Je dobré si overiť pravidlá parku pred návštevou.


Dovolenka Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou - Ideálny kúsok neba pre vašu dovolenku

Ak túžite po relaxe v prírode, malebných výhľadoch a adrenalínových dobrodružstvách, potom si určite nechajte dovolenku v Česku Pec pod Sněžkou nevymknúť spod nosa. Toto malebné horské mestečko sa nachádza v Krkonošskom národnom parku, najvyššom pohorí Českej republiky. Plné zelene, krásnych turistických chodníkov a možností na aktívny oddych je to ideálne miesto pre milovníkov prírody.

Počas svojej dovolenky v Česku Pec pod Sněžkou nevynechajte návštevu najvyššieho vrchu v Českej republike, Sněžky. Ranné výstupy na túto krásnu horu sú veľmi populárne a ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu. Ak rád trávite čas na čerstvom vzduchu, potom vám Česko Pec pod Sněžkou ponúka množstvo turistických chodníkov rôznych obtiažností. Môžete si vybrať zo širokého spektra trás, či už chcete obdivovať vodopády, prírodné scenérie alebo jednoducho len relaxovať v tichosti.

Ak vás baví adrenalín a dobrodružstvo, potom sa určite zastavte v blízkom lyžiarskom stredisku Černá Hora - Pec. Tento komplex ponúka 41 kilometrov lyžiarskych tratí, zábavný park a množstvo reštaurácií a kaviarní. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo pokročilý lyžiar, tu si určite prídete na svoje.

Po dni plnom turistiky a dobrodružstva si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých wellness a spa centier v Českej Peci pod Sněžkou. Môžete si dopriať masáž alebo sa voľne vybiť v saune. Vychutnajte si chvíle pre relax a regeneráciu, aby ste boli pripravení na ďalšie dobrodružstvo.

Pokiaľ sa vydáte na dovolenku s rodinou, nezabudnite navštíviť aj zoologickú záhradu Dvůr Králové. Toto vzdelávacie centrum ponúka vynikajúci spôsob, ako spoznať a vstrebať vedomosti o rôznych druhoch zvierat. Vaše deti budú mať možnosť vidieť vzácne druhy zvierat a zároveň sa o nich dozvedieť viac.

V Česku Pec pod Sněžkou nechýbajú ani vynikajúce reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá a nápoje. Užite si autentickú atmosféru a nezabudnite si vychutnať chutné pivo, za ktoré je Česká republika známa.

Na záver svojej dovolenky nezabudnite zakúpiť si nejaký suvenír, ktorý vám bude pripomínať vaše skvelé zážitky. V lokalných obchodoch nájdete široký sortiment darčekových predmetov, ako sú tradičné keramika, textílie alebo ručne vyrábané šperky.

Česko Pec pod Sněžkou je jedným z najkrajších kútov v Česku a ponúka niečo pre každého návštevníka. Či už hľadáte dobrodružstvo, relax alebo spoznávanie kultúry, toto miesto vám dokáže urobiť dovolenku maximálne príjemnou. Takže neváhajte a naplánujte si dovolenku v Česku Pec pod Sněžkou ešte dnes!


Počasie Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou je krásna horská obec, ktorá sa nachádza v okrese Trutnov v Kráľovohradeckom kraji v Českej republike. Výnimočná lokalita a nadmorská výška 769 metrov ponúkajú úžasné podmienky na zimné športy, turistiku a ďalšie obmeny aktívneho oddychu. Napriek tomu, že oblasť vrchov je známa svojou nestálosťou počasia, prevažne panuje tu mierny kontinentálny podnebný typ s výraznými teplotnými rozdielmi medzi leto a zimu.

V lete môžete očakávať slnečné a teplé dni, priemerne 18-22°C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 7-12°C. V lete si môžete užívať turistiku po hrebeňoch a západoch Krušných hôr, príjemné prechádzky v okolí vodopádu Krakonošovej lázně, alebo jednoducho relaxovať v prírode s výhľadom na Tatry.

V zime tu sa teploty pohybujú okolo -2 - 5°C, prevažne s vysokou vlhkosťou, čo zvyšuje subjektívne chladové pocity. V tejto oblasti sa môžete tešiť na výborne upravené lyžiarske vleky a zjazdovky v areáli Ski Černá hora-Pec, ktorý obsahuje 11 vlekov a 18 zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Pre menej skúsených lyžiarov je vyhradený samostatný areál Javor, ktorý obsahuje 2 vleky a 3 zjazdovky. Pri rozličných lyžiarskych areáloch sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a privátov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Krátko pred nástupom jari sa počasie užriava a teploty sa začínajú zvyšovať, zrejme najkrajšie obdobie v roku s miernymi teplotami a málo zrážkami. Obrovský výber turistických trás, cyklotrasy, trasy pre bežkovanie, rozhľadne a turistické atrakcie pokrývajú okolité kopce a návštevníci sa môžu tešiť z krásneho jarneho vábenia prírody.

Začiatkom leta sa začína daždivé obdobie, ktoré trvá až do septembra a októbra so striedavou teplotou a občasnými búrkami. Avšak, tento vhodný čas pre kúpanie tiež vytvára veľa príležitostí na turistiku a hory, ako aj na organizovanie rôznych turistických akcií. V zime počas snežných búrok tu môžete sledovať krásne zábaly snehu na horách.

Je zrejmé, že v Česku Pec pod Sněžkou prevláda typické horské počasie, bohaté na zmeny a pekné prekvapenia. V závislosti od sezóny si tu môžete užiť rôzne aktivity a zážitky. Ak sa chystáte do tohto Českej hory, nezabudnite sa obleč a obuť prispôsobiť aktuálnemu počasiu - nech sa Vám krásny zážitok z nej nestane nočnou morou kvôli nepriaznivým podmienkam počasia.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky