Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Nový Jičín

Dovolenka Česko Nový Jičín


Nový Jičín - skrytý klenot na dovolenku

V srdci Moravy sa nachádza malebné mesto Nový Jičín, ktoré je skrytým klenotom pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok na dovolenku v Česku. S bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami a nádhernou prírodou sa Nový Jičín môže pochváliť všetkým, čo môže cestovateľ žiadať.

Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Nový Jičín zámok, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších barokových zámkov v Čechách. Sídelná budova bola postavená v 18. storočí a teraz sa v nej nachádza múzeum, ktoré ponúka fascinujúci pohľad do histórie regiónu. Okrem toho je zámocký park ideálnym miestom na príjemnú prechádzku a oddych od ruchu každodenného života.

Pre milovníkov drevených konštrukcií je tu tiež ľudová architektonická pamiatka - Valašská dedina. Nachádza sa na okraji mesta a ponúka návštevníkom možnosť obdivovať typické valašské drevenice so svojimi charakteristickými vyrezávanými ornametami. V areáli sa tiež nachádza múzeum, ktoré poskytuje informácie o histórii a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu množstvo možností na výlety do okolitej krajiny. Nový Jičín leží v Malej Fatre, čo je známe horské pásmo, ktoré je ideálne pre pešiu turistiku. Krásne zelené lúky, husté lesy a malebné horské potoky sú len niektorými z prírodných scenérií, ktoré môžete objaviť počas turistiky v tejto oblasti.

Okrem prírodných krás je Nový Jičín tiež známy pre svoju obchodnú ulicu, ktorá je najdlhšou kamennou ulicou v Česku. Tu návštevníci nájdu rôzne obchody s miestnymi výrobkami, tradičnými remeselníckymi výrobkami a množstvom kaviarní a reštaurácií, kde si môžu vychutnať miestne špeciality.

Ak hľadáte autentický zážitok na dovolenku v Česku, Nový Jičín je ideálnym miestom na návštevu. S bohatou históriou, kultúrou a prírodou ponúka návštevníkom všetko, čo potrebujú pre dokonalú dovolenku. Nech ste milovníci histórie, prírody alebo jednoducho radi objavujete nové miesta, Nový Jičín vám určite nechá nezabudnuteľné spomienky.


Ubytovanie Česko Nový Jičín


Mesto Nový Jičín nachádzajúce sa v srdci Českej republiky ponúka mnoho príležitostí na turistiku, cykloturistiku a rodinný oddych. Pre návštevníkov mesta, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti turistických atrakcií mesta, sú tu k dispozícii rôzne možnosti.

Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti centra mesta a je zameraná predovšetkým na ubytovanie turistov a návštevníkov mesta. Na výber sú tu hotely, hostely, penzióny aj apartmány.

Jedným z najobľúbenejších ubytovaní je Hotel Rieger, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta. Tento hotel ponúka pohodlné a moderne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tu aj služby ako raňajky, obed a večera, ako aj večerné aktivity v bare a na terase.

Pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a lacné ubytovanie, je tu možnosť ubytovania v hosteli. Hostel u Arnošta sa nachádza v centre mesta a ponúka štýlovo zariadené izby s vlastnou kúpeľňou, spoločenskú miestnosť a kuchyňu.

Pre rodiny s deťmi sú vhodné penzióny a apartmány, ktoré ponúkajú pohodlie domova a zároveň dostatok súkromia. Apartmány Lipová ponúkajú komfortné a moderne zariadené apartmány s plne vybavenými kuchynskými kútmi a s možnosťou bezplatného parkovania.

Mimo mesta sú k dispozícii aj chatky a rekreačné domy, ktoré umožňujú ubytovať sa na tichom a pokojnom mieste a sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre väčšie skupiny.

Nech už hľadáte ubytovanie v hoteli, hosteli, penzióne alebo apartmáne, v Novom Jičíne nájdete to správne miesto pre vás. Vďaka pohodlným izbám, priateľským hostiteľom a mnohým turistickým atrakciám v okolí, bude vaša dovolenka v tomto malom českém meste nezabudnuteľná.


Počasie Česko Nový Jičín


Česko Nový Jičín je krásne historické mesto v severovýchodnej časti Českej republiky. Nachádza sa v blízkosti malebných pohorí Beskydy a pridruženého parku Kysuce. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, kultúrnymi akciami a gastronomickými zážitkami.

Počasie v Novom Jičíne sa líši v závislosti na ročnom období. V lete môžete očakávať teploty medzi 20 a 30 stupňami tepla. Miestne obyvateľstvo si radi užíva slnečné počasie a trávia ho pri rieke Bečve, kde sa dá kúpať alebo si odpočinúť v priestrannej záhrade.

Jeseň v Novom Jičíne prichádza pozvoľna a s ňou aj striedanie teplých a studených dní. Zvyčajne sa teploty pohybujú medzi 5 a 20 stupňami tepla. Väčšina turistov sa vyskytuje v tomto ročnom období, ako sa v tomto jedinečnom meste začínajú počítať mnohé kultúrne podujatia a festivaly.

Zima v Novom Jičíne prináša chladné teploty a mrazivé počasie. Teploty sa môžu pohybovať medzi -5 a 5 stupňami tepla, mnohokrát zapadne aj sneh. Turisti ho môžu využiť na sánkovačke alebo na bežkách, kde sa dajú počasie zimné noci neskutočne dobre.

Jar v Novom Jičíne prichádza postupne, ale teploty rýchlo vykypia. Môžete očakávať teploty okolo 15 až 25 stupňov tepla. Na poriadne roztápanie sa odporúča návšteva mnohých kaviarní, reštaurácií či kultúrnych podujatí.

V Novom Jičíne si môžete užiť veľa zážitkov a nádherných výhľadov počas celého roka. Je to miesto, ktoré sa určite oplatí navštíviť, nech už ste tam prišli kvôli kultúre, zábave, alebo len na oddych.


Letenka Česko Nový Jičín


Letenky z Česka do Nového Jičína jsou v současné době velmi oblíbené mezi cestovateli ze všech koutů světa, a to především díky krásnému historickému městu, které leží na jihu Moravy. Nový Jičín je totiž místo, kde se setkávají nejen různé kultury, ale také neuvěřitelně bohatá historie, která vás zaručeně nadchne.

Pokud tedy plánujete svou další dovolenou nebo jen výlet do Česka, rozhodně neváhejte a vydejte se právě do Nového Jičína! A abyste ušetřili čas i peníze, zvažte nákup letenky, která vás rychle a pohodlně dopraví na místo určení.

Letenky z Česka do Nového Jičína se dají zakoupit v mnoha cestovních kancelářích a online portálech. Pokud si přejete najít ty nejlevnější letenky, sledujte akční nabídky aerolinií, které létají na letiště v Ostravě, kam se můžete snadno dostat a poté se po silnici dostanete do centra Nového Jičína.

Letiště v Ostravě, které se nachází pouhých 20 km od Nového Jičína, nabízí pravidelné lety od různých aerolinií do mnoha evropských měst a také do Montréalu. Pokud tedy přijíždíte do Ostravy z jiného letiště, můžete si sjednat transfer přímo z letiště do Nového Jičína a tím ušetřit čas a snížit stres.

Při plánování vaší cesty do Nového Jičína nezapomeňte navštívit hlavní památky města, jako jsou třeba radnice, kostely, muzea a zámky. Pro milovníky přírody pak doporučujeme vstoupit do krásné přírodní rezervace Poodří, která se rozkládá v okolí města.

Pokud máte rádi sport nebo rádi relaxujete, můžete se vydat na koupaliště nebo do sportovních hal v samotném Novém Jičíně. A pokud hledáte trochu adrenalinu, určitě si nenechte ujít možnost skočit z největšího bungee-jumpingu v Česku, který se nachází hned vedle Nového Jičína.

Zažijte krásy tohoto nádherného města sami na vlastní kůži a nechte se unášet magií Nového Jičína!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Nový Jičín


1. Kde sa nachádza Česko Nový Jičín?
Česko Nový Jičín sa nachádza v Moravskoslezskom kraji na severovýchode Českej republiky.

2. Aké je historické zázemie Česko Nového Jičína?
Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia, keď bola oblasť osídlená. V priebehu storočí sa mesto vyvíjalo ako významné centrum textilného priemyslu.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Českom Novom Jičíne?
Medzi hlavné turistické atrakcie v meste patrí radnica, kostol sv. Jana Nepomuckého, zámok a múzeum textilu.

4. Aké je okolie Českeho Nového Jičína?
Okolie Českeho Nového Jičína je zaznamenané svojou prírodou a krásnymi horami. V blízkosti mesta sa nachádza Jeseníky, Beskydy a Hrubý Jeseník, ktoré ponúkajú skvelé príležitosti na túry a lyžovanie.

5. Aké je typické jedlo v Českom Novom Jičíne?
Typickým jedlom v tejto oblasti sú tradičné české jedlá, ako sú vepřová pečeně (pečená bravčová), smažený sýr alebo trdelník.

6. Ako sa dostanem do Českého Nového Jičína?
Do Českého Nového Jičína sa môžete dostať autom, vlakom alebo autobusom z iných českých miest. Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v Ostrave.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Českého Nového Jičína?
Najlepší čas na návštevu Českého Nového Jičína je počas letných mesiacov, keď je príjemné počasie a môžete si vychutnávať vonkajšie aktivity aj krásy prírody v okolí.

8. Chýba mi niečo v Českom Novom Jičíne?
Chýba mi viac informácií o kultúrnych podujatiach v meste a možnostiach ubytovania.

9. Aké sú populárne kultúrne podujatia v Českom Novom Jičíne?
V Českom Novom Jičíne sa každoročne koná niekoľko populárnych kultúrnych podujatí, ako napríklad Novojičínske vinobranie, Textil Fest alebo Vánoční trhy.

10. Aké športové aktivity sú v Českom Novom Jičíne populárne?
V meste si môžete užiť rôzne športové aktivity, ako sú cyklistika, turistika, futbal, hokej a tenis.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky