Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Jeseníky

Ubytovanie Česko Jeseníky


Ak sa plánuje výlet do Čiech a zaujímajú vás krásne prírodné oblasti s možnosťou turistiky, Jeseníky sú ideálnou voľbou. Nachádzajú sa v severovýchodnej časti krajiny a ponúkajú mnoho krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak hľadáte vhodné ubytovanie, máte množstvo možností.

Luxusné hotely

V prípade, že si chcete dopriať luxus a pohodlie na svojom výlete, môžete zvoliť jedno z mnohých luxusných hotelov v Jeseníkách. Tieto hotely ponúkajú štýlové a elegantné ubytovanie, najmodernejšie vybavenie a špičkové služby. Väčšinou majú aj wellness centrá, ktoré ponúkajú rôzne procedúry. Medzi najluxusnejšie hotely v Jeseníkoch patria Hotel Džbán, Hotel Dvorak a Hotel Slunný Dvůr.

Kempy

Pre tých, ktorí hľadajú ušetrenie a zároveň nechcú len tak prejsť okolo výhod ubytovania v prírode, je tu možnosť kampovať. V Jeseníkoch je mnoho kempov, v ktorých si môžete vybrať medzi stanom alebo karavanom. Okrem toho ponúkajú mnoho miest na grilovanie a ohniská pre romantické chvíle. Medzi najlepšie kempy v Jeseníkoch patria Autocamping Jesenice, Autocamping u Vody a Kemp Kvasnice.

Apartmány a penzióny

If you are looking for a cosy accommodation, you may want to try an apartment or guesthouse in Jeseníky. These accommodations are usually cheaper than hotels and offer more homely and private surroundings. Moreover, they are perfect for families or groups as they provide more space and additional facilities for children. Some of the best apartments and guesthouses in Jeseníky include Penzion U Julka, Apartman Jeseniky a Penzion skolas.

Chalupy a chaty

Ak sa chcete cítiť ako doma, môžete si prenajať jednu z mnohých chalup a chat v Jeseníkoch. Tie sú väčšinou vo vidieckom štýle, umiestnené v prírode a poskytujú súkromie a pokoj. Ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú úkryt pre romantické víkendy alebo rodiny, ktoré hľadajú alternatívu ku kempom. Medzi najlepšie chalupy a chaty v Jeseníkoch patria Chalupa v Jeseníkách, Chata na Štěně a Chalupa U Dušanů.

V súhrne

Ak plánujete výlet do Jeseníkov, máte na výber mnoho možností ubytovania. Od luxusných hotelov po kempy, od apartmánov a penziónov po chalupy a chaty, v každom z týchto ubytovaní nájdete si to, čo hľadáte. Väčšina z nich poskytuje aj množstvo atrakcií, ktoré nájdete len na pár krokov. Naplánujte si dovolenku ako sa vám to páči.


Letenka Česko Jeseníky


Letenka do Česka Jeseníků vás zavedie do krásnej oblasti východní části Moravy, kde nájdete rušné strediska aj malebné horské dedinky. Prírodou obklopené mesto Jeseník vás očarí svojou atmosférou a ponúkne množstvo zaujímavých zážitkov.

Na letisku Praha-Kbely vás privíta bezpečnostná kontrola a potom sa už môžete vydať na palubu lietadla. Po krátkej ceste poletíte nad Čechami a Moravou a už pomaly začnete vidieť hory, ktoré vás čakajú.

Po prílete na letisko v Ostrave si môžete požičať auto a vydať sa na prekrásne výlety po okolí. Okolie Jeseníku ponúka veľa možností pre turistiku a cykloturistiku, alebo sa môžete vydať na návštevu strediska Karlova Studánka alebo na výlet k Hukvaldám. Na skalnatých útesoch parku Praděd nájdete malebné horské obce a prijemné horské chaty, kde sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Pri návšteve mesta Jeseník si nenechajte ujsť návštevu kúpeľov alebo prechádzku po historickom centre mesta. Jeseník ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať českú kuchyňu a regionálne špeciality.

Ak máte radi prírodu, česko Jeseníky sú ten správny tip na dovolenku. Letenku nájdete už za skvelú cenu a na mieste sa môžete tešiť z krásnej prírody spojenej s tradičným českým pohostinnosťou. Jeseník vás na čas vtiahne do svojej príťažlivej atmosféry a zanechá vám množstvo spomienok a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Jeseníky


1. Aké aktivity sú v Jeseníkoch populárne?
Turistika, cykloturistika, lyžovanie, turistika na snežniciach, vodná turistika, turistika na koňoch, horolezectvo a výlety s psovodom.

2. Kde sa dajú ubytovať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch sa nájde množstvo hotelov, apartmánov, chatiek, chalúp i ubytovní.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Jeseníkov?
Ideálne obdobie je v závislosti na tom, čoho sa návštevník chce zúčastniť. Letné mesiace sú dobré na turistiku a vodné aktivity, zimné na lyžovanie.

4. Aké turistické trasy sú v Jeseníkoch?
Jesenský okruh, Praděd, Šerák, Velká kotlina, Biskupská kupa, Karlovický vrch a mnoho iných.

5. Kde nájdem najlepšie lyžiarske strediská?
V Jeseníkoch nájdete množstvo lyžiarskych stredísk, ako sú Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo, Čenkovice a Ramzová.

6. Aké pamiatky sa dajú navštíviť v Jeseníkoch?
Hrad Sovinec, zámok Jánský vrch, barokový kostol sv. Jana Nepomuckého, Nástupišťe a rozhledna na Petříkově.

7. Kde sa dajú vzdelávať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch sa nachádza množstvo vzdelávacích inštitúcií, ako sú základné a stredné školy, Základná umelecká škola, Obchodná akadémia a Stredná odborná škola technická.

8. Aké gastronomické špeciality sú v Jeseníkoch?
Najpopulárnejšie špeciality sú kysané kapusta s knedľami, knedle z brambor a smažený sýr s bramboračkou.

9. Kde sa dajú nakupovať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch nájdete množstvo obchodov a nákupných centier, ako sú OC Forum, Supermarket Kaufland, Penny Market, Tesco a Lidl.

10. Aké sú obľúbené turistické ciele v okolí Jeseníkov?
Zámok Jánský vrch, Kralický Sněžník, Velké Losiny a hraničný prechod s Poľskom.


Počasie Česko Jeseníky


Jeseníky, označované tiež ako "královstvo hôr", sú pohorie nachádzajúce sa na severovýchode Českej republiky. Tieto veľkolepé hory potešia nielen milovníkov horského turizmu, ale aj tých, ktorí majú radi rozmanitosť a kontrasty. Počasie v Jeseníkoch je výnimočne zaujímavé, vďaka ich výške a polohe.

Vzhľadom na svoju výšku (nejvyšší vrchol Praděd měří 1 491 m n.m.) majú Jeseníky značný vplyv na miestne klimatické podmienky. Jejich pohoria predstavujú prirodzenú hranicu medzi severským a kontinentálnym klimatom. To znamená, že miestne počasie je extrémne promenlivé a imponujúce.

Leto v Jeseníkoch je príjemné, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 20 °C. Početné horské potoky a jazerá poskytujú osviežujúci úľavu od horúčav. V zime alebo na jar sa však počasie rýchlo mení a oblečenie očakáva človek všetko - od snehových vločiek po slnečné žiarenie. Práve zimným mesiacom dominuje v Jeseníkoch mrazivé a chladné počasie s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Láka to návštevníkov na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

Musím zdôrazniť, že Jeseníky sú známe aj svojím výdatným zrážkami. Vďaka nádhe snahovatých lesov a údolí splývajú podľa ročného obdobia, vytvárajúci tak nádherné horské vodopády a rieky. V niektorých oblastiach tieto zrážky môžu byť intenzívne a môžu spôsobiť povodne alebo rozvodnené potoky. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a informácie od miestnych úradov pred návštevou týchto hôr.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívne dovolenky vo volnom priestore, Jeseníky ponúkajú nekonečné možnosti. Krásne hory a prírodné scenérie lákajú turistov a milovníkov fotografie na všetkých úrovních. Jeho vyššie polohy ponúkajú nádherný výhľad na okolité kopce, údolia a vzdialené dediny.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a obdivovať nádhernú prírodu, Jeseníky sú ideálnym miestom na pretrhnutie rutiny. Počasie v týchto horách je stále prekvapivé a neustále meniace sa, čo pridáva dobrodružnému charakteru tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete navštíviť Jeseníky v lete alebo v zime, klimatické podmienky vás určite nezklamú.


Dovolenka Česko Jeseníky


Letná dovolenka v Česku môže byť skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku v prírode. Ak hľadáte miesto, kde spojíte krásnu prírodu s outdoorovými aktivitami, Jeseníky by mohli byť tou pravou voľbou.

Jeseníky sú pohorie nachádzajúce sa na severovýchode Moravy a v dolinách okolo rieky Odra. Je to jeden z najvyšších a najkrajších kúskov Českej republiky. Krajina sa vyznačuje divokými lesmi, zelenými lúkami, turistickými chodníkmi a horskými potokmi. Pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako sa odreagovať, nájsť kľud a zrelaxovať sa, Jeseníky sú ideálnym miestom.

Najlepší spôsob, ako objaviť krásy tohto miesta, je po pešej turistike. Existuje množstvo značených chodníkov, ktoré vedú návštevníka od jedného útočiska po druhé. Tu si môžete obzrieť krásu horských lúk, zhluky smrekov a borovíc, kamenné obydlia a malé horské námestia. Okrem peších túr sú k dispozícii rôzne atrakcie ako horolezectvo, jazda na koni, cykloturistika a mnoho ďalších.

Počas letných dní môžete svoj čas stráviť u ďalších aktivít. Pripravte si plavky a vyskúšajte si niektoré z mnohých kúpalísk a termálnych kúpeľov, ktoré Jeseníky ponúkajú. Vyberte si napríklad kúpele v Tepliciach nad Bečvou alebo kúpele Karlova Studánka s úžasným výhľadom.

Vztýčený vysoko medzi horami, nájdete terénny park, kde si môžete vyskúšať adrenalinové zážitky ako železnica, zorbing, lanové centrum a mnoho ďalších.

V zime si oblasť turistických chodníkov pretvorí do zimnej krajiny, čím poskytuje turistom čarovné miesto počas zimných mesiacov. Okolie Jezeří a Ski areál Kouty sú ideálnymi miestami na turistiku, bežecké trate a zjazd na lyžiach.

Takže poďte priestoru kde sa stretáva príroda a aktivita. Poďte cestovať, objavovať, skúmať a relaxovať. V Jeseníkoch si užijete dokonalú harmoniu a relax, ktoré ponúka krásna príroda a rôzne outdoorové aktivity. Jeseníky sú dokonalým miestom pre rodiny, páry a jednotlivcov, ktorí si chcú urobiť prestávku od každodenného zhonu. Okúsite tam pravý zdroj zdravia a novej energie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky