Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Hradčany a Pražský hrad

Ubytovanie Česko Hradčany a Pražský hrad


Hradčany a Pražský hrad patria medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie pamiatky v Českej republike. Pre tisícky turistov z celého sveta sú neodmysliteľnou súčasťou ich návštevy Prahy. Ak plánujete navštíviť tieto historické pamiatky, nemôžete vynechať šancu ubytovať sa v ich blízkosti a ponoriť sa do ich atmosféry.

Hradčany, najväčší hradný komplex na svete, sa nachádza na vrchu nad Prahou a je domovom prezidenta Českej republiky. Jeho vznik siaha až do 9. storočia a počas stáročí slúžil ako rezidencia kráľov, cisárov a iných významných osobností. Dnes je Hradčany zároveň turistickou atrakciou, kde si môžete vychutnať prechádzku jeho impozantnými nádvoriami, návštevu slávnych katedrál a záhrad, ale aj nákupy v tradičných obchodíkoch s remeselnými výrobkami.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Hradčian, máte na výber z množstva možností. Okolie ponúka širokú paletu hotelov, penziónov, apartmánov a hostelov pre každý rozpočet a preferencie. Mnoho z nich je situovaných v zachovalých historických budovách alebo blízko nich a ponúka tak výhodnú polohu pre rýchle presuny do centra Prahy.

No ak existuje jedno miesto, kde by ste mali skutočne zvážiť ubytovanie, tak je to Pražský hrad. Nájsť si hotel alebo penzión priamo na území Hradu vám umožní zažiť jedinečný zážitok, keď po návšteve Hradčian sa budete môcť vrátiť do tichého a pokojného prostredia, kde nemusíte riešiť preplnenú dopravu alebo iné turistické ruchy.

Nájdete tu hotely rôznych kategórií, od luxusných rezortov s panoramatickým výhľadom na Prahu, až po útulné rodinné penzióny. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení disponujú historickou atmosférou a jedinečným dizajnom, čím vám umožnia pocítiť sa ako súčasť histórie.

Pred rezerváciou ubytovania však nezabudnite zvážiť niektoré faktory, ako je rodinná veľkosť, osobné preferencie, rozpočet a dostupnosť. Aj keď bývanie priamo na Hrade môže byť skvelým zážitkom, je tiež dobré vedieť, že mnoho hotelov mimo územia Hradu ponúka lacnejšie a rovnako kvalitné ubytovanie.

Akýkoľvek typ ubytovania si vyberiete, Hradčany a Pražský hrad vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok a umožnia vám prežiť históriu a kultúru na vlastnej koži.


Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


České Hradčany a Pražský hrad sú dve z najobľúbenejších turistických atrakcií v Českej republike. Každoročne tisíce návštevníkov z celého sveta prichádzajú, aby obdivovali tento historický komplex, ktorý sa nachádza v centre Prahy.

Ak plánujete cestu do Česka a chcete vidieť tieto dve unikátne miesta, cestovanie lietadlom je najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, ako sa dostať do Prahy. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest do pražského letiska Václava Havla.

Predtým, ako sa však rozhodnete pre zakúpenie letenky, je dôležité vedieť, že Pražský hrad sa nenachádza v Hradčanoch, ako by sa mohlo z názvu Zóny Hradčany zdať. Pražský hrad je samostatný komplex, ktorý sa nachádza na vyvýšenom kopci Hradčany, nad veľkou časťou Prahy.

Po prílete na letisko Václava Havla sa dostanete do centra Prahy pomocou MHD (metro, autobus, električka) alebo taxíkom. Z centra sa môžete dostať k Pražskému hradu viacerými spôsobmi, ako napríklad peši, električkou alebo taxíkom. Do Hradčian by ste mali chodiť peši, pretože úzke a kamenné uličky si vás okamžite získajú svojou atmosférou.

Keď sa dostanete do Hradčian, budete mať možnosť obdivovať umelecké remeslá, prastaré budovy, pekné záhrady a samozrejme Pražský hrad. Hrad je jedným z najväčších stredovekých hradov na svete a je sídlom českého prezidenta. Jeho históriu možno sledovať až do 9. storočia a momentálne je to významný turistický bod, ktorý pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Vo vnútri Pražského hradu nájdete mnoho zaujímavých budov a atrakcií. Najvýznamnejšími z nich sú svätyňa sv. Víta, Starý kráľovský palác, Bazilika sv. Jiří a Zlatá ulička. Tieto stavby a miesta vám umožnia preskúmať bohatú históriu Českej republiky, dozvedieť sa viac o českých monarchách a ich vplyve na krajinu.

Po prehliadke vnútra hradu si zoberiete krásny výhľad na Prahu z terasy pred svätyňou sv. Víta. Pohľad na mesto s jeho kúzelnými vežami a strechami je úchvatný a ponúka vám možnosť urobiť si skvelé fotografie.

Ak máte dostatok času po návšteve Pražského hradu, odporúčam pokračovať v prechádzke Hradčanmi a objaviť ďalšie historické skvosty, ako je Loreta alebo vynovené Valdštejnské námestie.

Na záver si kúpte suveníry v jednej z mnohých predajní umiestnených v okolí a vychutnajte si chvíle pokojného relaxu v jednej z miestnych kaviarní. Hradčany a Pražský hrad sú skutočne jedinečnými miestami, ktoré stojí za to objaviť a vychutnať si ich históriu a krásu. V prípade návštevy Prahy by ste nemali tento výlet vynechať, pretože to určite bude nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Česko Hradčany a Pražský hrad


Počasie v oblasti Hradčany a Pražský hrad v Českej republike je fascinujúce a rôznorodé. Nachádzajú sa v centru hlavného mesta Prahy, čo prináša unikátny mikroklím. Pretože sú situované v severozápadnej časti krajiny, majú vplyv i atlantického podnebia, ale aj kontinentálneho klimatického vplyvu.

Leto na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je často teplé a slnečné. Priemerné teploty dosahujú od 20 do 25 °C. V horúcich letných mesiacoch, ako je júl a august, teploty môžu dosiahnuť aj 30 °C. Kvôli výsadám a nízkym budovám na Hradčanoch a Pražskom hrade sa teplota v miestnostiach a uličkách môže zvýšiť a vytvárať tak príjemné mikroklíma. V letných mesiacoch je tiež častejšie zrážok, takže si pri návšteve pamiatok nezabudnite vziať so sebou dáždnik alebo plášť.

Jeseň v tejto oblasti je prekrásna a farebná. V septembri a októbri môžete očakávať teploty okolo 15 °C, avšak s pribúdajúcim koncom októbra teploty klesajú. Je to obdobie, kedy sa lístie na stromoch mení na pestrofarebné odtiene červenej, oranžovej a žltej. Jeseň je ale aj obdobím zrážok, takže vás odporúčame si vziať so sebou vhodný odev do dažďa.

Zima na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je obľúbeným obdobím pre mnohých turistov. Teploty sa pohybujú okolo 0 °C, ale možno sa stretnete aj s teplotami pod nulou. Môžete si užívať nádherný pohľad na zasnežené uličky, historické budovy a Pražský hrad. V zime sa tiež konajú vánočné trhy, na ktorých si môžete zakúpiť tradičné výrobky a užiť si atmosféru s vôňou punču a perníkov.

Jar na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je obdobím prebúdzajúcej sa prírody. Teploty stúpajú a dosahujú hodnoty okolo 10 °C. Krátko po zime je to obdobie, keď začína prichádzať do Prahy viac turistov a miestni obyvatelia sa tešia na dlhšie a slnečné dni. Kvety začínajú kvitnúť a Hradčany a Pražský hrad sú živé a plné energie.

Ak plánujete navštíviť Hradčany a Pražský hrad, odporúčame sledovať predpovede počasia, pretože počasie v tejto oblasti sa môže meniť veľmi rýchlo. Nezabudnite si preto prispôsobiť oblečenie a prípadne si vziať so sebou dáždnik alebo plášť. Bez ohľadu na to, aké bude počasie, vždy si môžete vychutnať krásu a históriu tejto nádhernej oblasti v hlavnom meste Českej republiky.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Ako sa dostanem na Pražský hrad?
- Na Pražský hrad sa dá dostať pokojne peši z centra mesta alebo metrom na zastávku Malostranská. Z Malostranského o následně pokračuje cesta po Nerudově ulici a dále na Loretánské náměstí, odkud se pak jde přímo na Hrad.

2. Koľko stojí vstupné na Pražský hrad?
- Cena vstupného na Pražský hrad sa líši v závislosti od toho, aké časti chcete navštíviť. Napríklad vstup na Hrad samotný vstúpenie do Katedrály sv. Víta, Vysokého hradu, Zlaté uličky a historických interiérov paláců stojí 350 Kč.

3. Koľko krokov je potrebných, aby som sa dostal na Hradčany?
- Cesta na Hradčany závisí od toho, kde sa nachádzate. Ak sa nachádzate v centre Prahy, je to len krátky výjazd na Malostranské námestí a ďalšie kroky by mali viesť k Hradu už na základe návodu popísaného v prvom bode.

4. Kedy sa najlepšie navštevuje Pražský hrad?
- Pražský hrad sa dá navštíviť počas celej sezóny, no najlepšie je ho navštíviť mimo letnej sezóny, kedy nie je tak preplnený turistami.

5. Aké pamiatky nájdem na Hradčanoch a Pražskom hrade?
- Na Hradčanoch a Pražskom hrade nájdeš mnoho rozličných historických budov, kostolov a pamiatok. Napríklad Katedrálu sv. Víta, Zlatú uličku, Starý kráľovský palác, Lobkovický palác alebo Hradný park.


Dovolenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Leto sa pomaly blíži a mnohí z nás začínajú uvažovať o pláne dovolenky. Ak hľadáte miesto, ktoré spája históriu, kultúru a krásnu prírodu, potom je Česko vynikajúcou voľbou. Jedným z najnavštevovanejších miest v Česku je Praha, kde sa nachádza aj slávny Pražský hrad spolu s jeho susednými Hradčanmi.

Práve Pražský hrad, ktorý je považovaný za najväčší hradný komplex na svete, je jedným z najdôležitejších turistických cieľov v Českej republike. Jeho história siaha až do 9. storočia a zahŕňa množstvo architektonických štýlov od románskeho až po barokový. Hrad je známy svojou ikonickou Siluetou svätovítskeho chrámu, ktorá sa vypína nad celým mestom.

Pri návšteve Pražského hradu by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu katedrály svätého Víta, ktorá je jednou z najvýznamnejších gotických stavieb v Európe. Môžete sa taktiež prejsť po Zlatom chodníku, ktorý vás priviede k Kráľovskej záhrade, kde si môžete oddýchnuť a užiť si nádherný výhľad na Prahu.

Okrem Pražského hradu si určite nechajte čas aj na prechádzku po Hradčanoch, ktoré sú susediace štvrti. Táto historická oblasť je plná úzkych uličiek, malebných námestí a krásnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá a pivo. V Hradčanoch sa nachádza aj letný palác, ktorý je známy svojimi záhradami a fontánami.

Po prehliadke Pražského hradu a Hradčan si môžete vychutnať aj iné historické pamiatky a atrakcie v Prahe. Môžete navštíviť Staromestské námestie s jeho slávnym orlojom, prejsť sa po Karlovej ulici alebo si prezrieť Klementinum, ktorá je najväčšou plánovanou budovou na svete. Praha ponúka tiež veľa múzeí, galérií a divadiel, v ktorých môžete objaviť bohatú kultúru tohto úžasného mesta.

Ak si chcete oddýchnuť od starobylej atmosféry Prahy, môžete sa vydať do blízkych prírodných lokalít. Jeho krásne hrady a zámky, ako napríklad Karlštejn alebo Konopiště, sú skvelými miestami na prehliadku. Krajina v okolí Prahy je tiež ideálna pre pešie túry, cyklistiku alebo jednoducho relaxovanie v prírode.

Česko a najmä Praha s Pražským hradom a Hradčanmi je skutočne jedinečným miestom pre dovolenku. Ponúka kombináciu histórie, kultúry, krásnej prírody a skvelého jedla. Ak túžite po zážitkoch, ktoré vám pripomenú minulé storočia, a zároveň chcete zažiť moderné mesto s bohatou kultúrnou scénou, nemali by ste si nechať ujsť túto nádhernú destináciu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky