Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Česko Holašovice

Dovolenka Česko Holašovice


Česko je krásnou destináciou pre dovolenku, plnú histórie, kultúry a krásnej prírody. Jednou z gemov tejto krajiny je obec Holašovice, ktorá sa nachádza v južnej časti Čiech, blízko mesta České Budějovice. Táto historická dedinka je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a je známa svojou unikátnou a autentickou architektúrou.

Holašovice je malé, tiché a pokojné miesto, kde sa môžete úplne oddýchnuť od každodenného zhonu. Jeho hlavnou atrakciou je výnimočná baroková architektúra, ktorá sa dochovala v úplne originálnom stave. Predstavuje jedno z najdokonalejších príkladov tradičnej vidieckej architektúry v strednej Európe. Malebné domčeky s pálenými tehlovými strechami, zelenými okolitými poliami a kvetinami v oknách vytvárajú nezameniteľnú atmosféru.

Okrem architektonickej krásy má Holašovice aj rozmanitú ponuku aktivít a výletov. Môžete si prechádzať uličkami dediny, obdivovať každý domček a jeho detaily a zároveň sa ponořiť do histórie miesta. Navštívte miestne múzeum, kde sa dozviete viac o histórii regiónu a tradíciách miestnych obyvateľov.

Ak sa radi vydávate do prírody, v okolí Holašovíc sa nachádza množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Môžete si prenajať bicykel a objavovať okolitú krajinu, ktorá je charakteristická zelenými poliami, rybníkmi a lesmi. Počas prechádzky sa môžete zastaviť v miestnej reštaurácii a ochutnať tradičné české jedlá, ako napríklad knedlíky, vepřové koleno alebo trdelník.

Pre milovníkov histórie je v okolí Holašovíc tiež množstvo pamiatok a zaujímavostí. Môžete navštíviť zámok Hluboká nad Vltavou, ktorý je jedným z najkrajších zámkov v Česku. Je obklopený rozsiahlou záhradou a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ďalšou zaujímavosťou je mesto Český Krumlov, ktoré je tiež zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je považované za jedno z najkrajších historických miest v Európe.

Ak plánujete relaxovať a užívať si pokoj a krásu českého vidieka, potom je Holašovice ideálnym miestom pre vás. Zahalili by ste sa do atmosféry minulosti, zoznámite sa s tradičným českým životom a objavovať jedinečné pamiatky. Vďaka svojmu umiestneniu je tiež vhodným východiskom pre ďalšie výlety a objavovanie okolia.


Ubytovanie Česko Holašovice


Česko Holašovice je malá obec nachádzajúca sa v jižních Čechách, ktorá je výnimočná svojou zachovanou architektúrou a jedinečnou atmosférou. Pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou a kultúrou Česka, je to ideálne miesto na strávenie víkendu alebo dovolenky.

Keďže obec je taká malá, ubytovanie v nej nie je problémom. K dispozícii je ubytovanie v rekreačných strediskách, penziónoch, privátoch a súkromných izbách. Ceny sa pohybujú od 500 Kč za noc v súkromi až po 2000 Kč za noc v luxusných hoteloch.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v obci je Penzion Kryštof. Nachádza sa v historickej budove a ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a televízorom. Penzión má aj reštauráciu, kde sa podávajú miestne jedlá a pivo.

Rekreačné stredisko Lužnice je ďalšou populárnou možnosťou ubytovania v Česku Holašovice. Nachádza sa pri rieke Lužnici a ponúka ubytovanie v drevených chatkách s kapacitou až pre šesť ľudí. Okrem ubytovania rekreačné stredisko ponúka aj plávanie, rybolov a turistiku.

Pre tých, ktorí radi cestujú s karavanom, najlepšou voľbou je kemp Česko Holašovice. Nachádza sa v tesnej blízkosti obce a ponúka priestor pre stany, karavany a obytné autá. V kempu sú k dispozícii sociálne zariadenia, sprchy a možnosť nakúpiť si potrebné veci v camping shope.

Celkovo, Česko Holašovice ponúka rôznorodé možnosti ubytovania s rôznymi cenovými kategóriami. Vzhľadom na svoju veľkosť a pôvab obce Vám môžeme odporučiť rezerváciu ubytovania vopred, najmä počas letnej sezóny. Ak hľadáte tiché a kľudné prostredie, Česko Holašovice je ideálnym miestom pre Vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Holašovice


Často kladené otázky a odpovede o Česku Holašovicích zahŕňajú:

1. Kde sa nachádzajú Holašovice?

Holašovice sa nachádzajú v južnej časti Čiech, v blízkosti mesta České Budějovice.

2. Aký je vstup do Holašovíc?

Vstup do Holašovíc je voľný, ale je potrebné platiť poplatok za vstup do pamiatkovej zóny, ktorý je 100 Kč pre dospelých.

3. Koľko trvá prehliadka Holašovíc?

Celková prehliadka Holašovíc obvykle trvá približne jednu hodinu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Holašovících?

Hlavnou atrakciou v Holašovících je ich unikátna dedinka v tradičnom juhočeskom štýle. Patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO a je známa pre svoje zachovalé vidiecke domy a klasicistný kostol.

5. Sú Holašovice prístupné verejnou dopravou?

Áno, Holašovice sú prístupné verejnou dopravou. Môžete sa sem dostať autobusom alebo vlakom a potom ešte chvíľu pešo.

6. Je možné ubytovať sa v Holašoviciach?

Áno, v Holašoviciach sa nachádza niekoľko penziónov a hostincov, kde môžete nájsť ubytovanie.

7. Môžem navštíviť Holašovice celoročne?

Áno, Holašovice sú otvorené pre návštevníkov celoročne. Avšak, odporúča sa plánovať návštevu v hlavnej turistickej sezóne, keďže niektoré atrakcie môžu byť obmedzené mimo sezóny.

8. Je potrebné si rezervovať prehliadku vopred?

Rezervácia prehliadky nie je potrebná, ale odporúča sa hlavne počas víkendov a v hlavnej sezóne. Alebo ak plánujete skupinovú návštevu.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Holašovíc. Pre ďalšie informácie sa odporúča kontaktovať miestnu turistickú kanceláriu alebo navštíviť webové stránky dedinky.


Letenka Česko Holašovice


Letenka do Holašovic, malebného městečka nacházejícího se v jižních Čechách, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a romantiku daleko od městského ruchu.

Let z Prahy do Holašovic trvá pouhých 50 minut a při výhledu z okna se můžete těšit na krásné výhledy na jihočeskou krajinu. Holašovice je jedno z nejkrásnějších městeček v České republice a je zapsáno na seznamu UNESCO.

Městečko je malé, čítá pouze 140 obyvatel, ale nabízí návštěvníkům mnoho památek, které stojí za vidění. Dominantu náměstí tvoří barokní kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1755. Na náměstí také najdete mnoho malebných domů z 18. století, které jsou všechny pečlivě udržovány.

Povinnou zastávkou je také Holašovický rybník, který je největším rybníkem v jižních Čechách. Okolo rybníka vede velmi krásná procházka s výhledy na rovinatou krajinu, hájovnu a lovecký zámeček.

Pro milovníky zvířat je zde možnost navštívit jeden z největších zoologických parků v České republice - Zoo Tábor. Pro ty, kteří se chtějí věnovat sportu, je v Holašovicích k dispozici hřiště na tenis a v blízkosti městečka se nalézá golfový Resort Hluboká nad Vltavou.

Celkově se jedná o krásnou destinaci, kde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta a užít si atmosféru malého, tichého městečka s výjimečnou historií. Letenka do Holašovic se tak stává nejen zajímavým tipem na výlet, ale i cestou poznání českých historických a kulturních památek.


Počasie Česko Holašovice


Holášovice je malou obcí ležiacou v jihozápadní části České republiky, nedaleko města České Budějovice. Toto malebné místo je známé svými unikátními památkami lidové architektury, které jsou zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Ale jaké je počasí v Holášovicích?

Holášovice leží ve středoevropském mírném podnebném pásmu. Tento region má teplé léto a mírné zimy. Průměrná teplota v českém Holášovicích v průběhu roku se pohybuje kolem 10 °C. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy průměrná teplota dosahuje -1 °C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C.

Co se týče srážek, české Holášovice mají rovnoměrné rozložení srážek po celý rok. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 600 mm. Nejvíce srážek připadá na období léta a jara, zatímco nejméně na podzim a v zimě. Pokud plánujete návštěvu, je nejlepší si vzít do Holášovic deštník a zimní oblečení, protože počasí je proměnlivé.

Holášovice je krásné místo, které má co nabídnout milovníkům přírody i historie. Obec je obklopena malebným venkovem a zachovalými lidovými domy z 18. a 19. století. Turisté se sem často sjíždějí, aby si užili krásné procházky krajinou nebo navštívili tradiční hospody. Příroda je tu opravdu okouzlující po celý rok, protože každá roční doba přináší něco speciálního. Květiny v rozkvetlé zahradě a vůně země po dešti jsou něco, co každého okouzlí.

V zimě můžete zažít krásné zasněžené krajinu a procházku po tichých uličkách. V obci můžete také navštívit vánoční trhy, které jsou plné speciálních předmětů vyrobených místními řemeslníky. Celkově je Holášovice skvělým místem pro ty, kteří hledají odpočinek od hektického života ve městě a chtějí si vychutnat klidnou atmosféru venkovského prostředí.

Pokud tedy plánujete navštívit Holášovice, měli byste se připravit na mírné a proměnlivé počasí. Nezapomeňte si vzít oblečení pro každou roční dobu a buďte připraveni si užít krásy této malebné obce a okolní krajiny bez ohledu na počasí.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky