Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Burundi Kibira National Park

Dovolenka Burundi Kibira National Park


Ak hľadáte útočisko od stresu a ruchu mestského života, nezabudnite navštíviť krásne a tajomné Kibira Národný park v Burundi, krajine obklopená päťročnými horami a bujnou zelenou pralesou.

Kibira Národný park, je chráneným územím Burundi, ktorý sa nachádza medzi provinciami Bujumbura Mairie a Muramvya. Rozkladá sa na ploche viac ako 40 000 hektárov a zahrnuje tie najkrajšie jazera, rieky, vodopády a pralesy.

Tento park je domovom mnohých ohrozených druhov, ako napríklad šimpanze, slony, hrochov, krokodílov, leopardov, hyen, antilop a hadov. Kibira Národný park je tiež významné miesto pre vtáky, hlavne pre vtáky druhu papežiar, ktoré sú ťažko dostupné v iných častiach sveta.

Prístup do parku je možný iba po zdokumentovanom povolení a sprevádzaní miestneho sprievodcu, ale tento obmedzený prístup zaručí, že turistické aktivity sú ekologicky udržateľné a minimalizujú dopad na krehké životné prostredie.

Ponúkané aktivity zahŕňajú turistické trasy, prechádzky, pozorovanie vtákov, pralesné safari a expedičné túry. Park tiež ponúka možnosť prenájmu kempovacích miest, kde si môžete užiť skutočnú burundskú nočnú oblohu a kempovať priamo v srdci parku.

Okrem exotických zvierat a zelených lesov, Kibira ponúka aj množstvo zaujímavých kultúrnych akcií. Za pozornosť stojí tradičná tanečná párty zvaná "umuganda", ktorá je hostená miestnymi obyvateľmi a ponúka svojím návštevníkom možnosť zapojiť sa do skutočnej afro-karibského tanca a posilniť svoje telo.

Celkovo, Burundi Kibira Národný park ponúka turistom nezabudnuteľný zážitok z nedotknutej prírody. Zelené hory, obrovské jazera, pralesy plné zvierat a ohromujúce vodopády určite zanechajú nezabudnuteľný dojem na vašej duši a zabezpečia to, že sa k vám budete chcieť vracať.


Ubytovanie Burundi Kibira National Park


Burundi Kibira National Park je jedným z najkrajších parkov v Burundi, ktorý ponúka umiestnenie pre turistov a cestovateľov, ktorí si chcú vychutnať prírodnú krásu Kibira. Ubytovanie v tomto národnom parku, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, je jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a ochrancov divočiny.

Ubytovacie možnosti v Kibira sa líšia podľa vašich preferencií a peňaženky. Park ponúka rôzne druhy ubytovania vrátane stanov, chatiek a izieb na úrovni hotela. Každé ubytovanie ponúka jedinečný zážitok v prírode a poskytuje návštevníkom možnosť priblížiť sa k divokej prírode prítomnej v okolí.

V parku sa nachádza aj kempovanie, kde môžete stráviť noc pod hviezdami a vychutnať si neopakovateľné zážitky v prírode. Každý kemp je dokonale vybavený a poskytuje návštevníkom všetky potrebné zariadenia a služby. Od posedenia pri ohništi až po kuchynskú linku a sanitárne zariadenia, kempovanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zároveň ušetriť na ubytovaní.

Ak hľadáte komfort a luxus, Kibira National Park má pre vás niekoľko hotelových rezortov. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne ubytovanie a služby, ktoré zahrňujú jedálenské služby, bazény, spa, turecké kúpele a mnoho ďalších luxusných zariadení. Hotely v parku sú orientované na poskytnutie najlepšieho možného pobytu a zážitkoch svojim hostom.

V Kibira National Park existujú aj chatky, ktoré sú najvhodnejšie pre tých, ktorí sú na ceste s rodinou alebo s priateľmi. Chatky sú dokonale vyrobené v dlaniach z dreva a poskytujú komfortný pobyt pre návštevníkov. Sú plne vybavené a poskytujú svojim hostom možnosť priviesť si so sebou vlastné jedlo a nápoje.

V Kibira je aj možnosť prenocovania v stanoch. Stanovanie v parku prináša návštevníkom jedinečný zážitok, kde sa môžete pohybovať voľne a slobodne v prírode. Stanovanie je okrem toho, aby ste videli zvieratá oveľa bližšie, tiež ideálne, ak ste na rozpočte a nechcete minúť veľa peňazí.

Všetky ubytovacie možnosti v Burundi Kibira National Park ponúkajú krásne a jedinečné zážitky pre svojich hostí. Niektorí turisti by sa mohli rozhodnúť pre zážitok stanovania v divočine, zatiaľ čo iní by mohli uprednostniť luxusný pobyt v hotely. Však to, čo zvyšuje hodnotu tohto parku, je jeho krása a údivná prírodná krása, ktorá omamí každého návštevníka. Park je ideálnym miestom pre každého, kto sa chce úplne oddeliť od bežného života a preskúmať prírodné jazero vo svojej jedinečnej kráse.

Úžasné ubytovania Kibira National Park vás okamžite vtiahnú do nepravdepodobného dobrodružstva a zabezpečia, že váš pobyt bude príjemný a nezabudnuteľný. Nie len to, ale okrem ubytovania si môžete užiť aj rôzne vzrušujúce aktivity rekreácie a kľud sprevádzaný nezlomnou krásou prírody. Počas vášho pobytu v Burundi Kibira National Park si užijete nezabudnuteľný zážitok v dejinách divočiny a prírodného sveta.


Počasie Burundi Kibira National Park


Burundi Kibira National Park je malebný park v Burundi, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Nachádza sa v nadmorskej výške okolo 2 600 metrov nad morom a zaberá plochu 40,9 tisíc hektárov. Park je domovom mnohým zvieratám a rastlinám, ktoré rastú vo vyšších nadmorských výškach.

Klima v Kibira National Park je subtropická, s dvojicou daždivých období, ktoré trvajú od februára do mája a od septembra do novembra. Počas daždivých období môžu byť niektoré oblasti parku nepriechodné a môže dochádzať k zosuvom pôdy a povodniam.

Letné obdobie v Kibira National Park trvá od decembra do februára, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 16 - 17 ° C. Zimné obdobie trvá od júna do augusta a teploty sa pohybujú okolo 11 - 13 ° C.

Park je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane lesov bambusov, diviačích, goríl a horských slonov. Kibira National Park je tiež dôležitým útočiskom pre endemické druhy rastlín, ktoré sú obmedzené na malé oblasti v parku.

Vzhľadom na nepriaznivé počasie v daždivých obdobiach je najlepším obdobím na návštevu parku obdobie sucha od decembra do marca, kedy teploty sú príjemné a príroda parku je v plnom kvete.

V národnom parku Kibira sa môžete vyskytovať mnoho dobrodružných aktivít vrátane prechádzok v lese, krátkych turistických výprav alebo pozorovania zvierat. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne dediny a interagovať s miestnymi obyvateľmi.

Zhrnutie

Burundi Kibira National Park ponúka návštevníkom neuveriteľné dobrodružstvo so svojou bohatou prírodou a mnohými druhmi rastlín a živočíchov. Napriek tomu, že počasie môže byť nepriaznivé v období dažďov, návštevníci sa môžu tešiť na obdobie sucha, kedy je príroda parku v plnom kvete. Kibira National Park nie je len oblasťou krásy a prírody, ale aj oblastou kultúry a interakcie s miestnymi ľuďmi.


Letenka Burundi Kibira National Park


Burundi is home to one of the most beautiful and diverse national parks in the continent of Africa. Kibira National Park, nestled in the high hills of Burundi, is a lush forest reserve that is home to a wide variety of wildlife, including chimpanzees, baboons, forest elephants and much more.

There is no doubt that Kibira National Park is a must-visit destination for anyone who loves nature and wildlife. And thanks to modern air travel, getting there has never been easier. Here is what you need to know about booking a flight to Burundi Kibira National Park.

The main airport in Burundi is Bujumbura International Airport, which is located about 50 kilometers from Kibira National Park. Several airlines fly to Bujumbura, including Ethiopian Airlines, Kenya Airways, RwandAir, and Turkish Airlines.

If you are flying from Europe, you can find connecting flights from major cities such as Paris, London, and Brussels. The cost of airfare can vary depending on the airline and the time of year you are traveling. However, it is usually advisable to book your flight at least two months in advance to get the best deals.

Once you arrive at Bujumbura International Airport, you can rent a car or hire a taxi to take you to Kibira National Park. The drive should take less than an hour, and it is recommended to hire a driver who is familiar with the area and the roads.

In Kibira National Park, there are several accommodation options ranging from luxury lodges to modest guesthouses. It is important to book your accommodation ahead of time, especially during peak season, to secure your preferred type of accommodation.

In conclusion, a trip to Kibira National Park in Burundi is a once-in-a-lifetime experience that should not be missed. With modern air travel and easy access to the park, it has never been easier to visit this breathtaking reserve. So pack your bags, book your flight, and get ready to be amazed by the beauty of Burundi Kibira National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Burundi Kibira National Park


1. Kde sa nachádza Kibira National Park?
Kibira National Park sa nachádza v Burundi, v strednej časti krajiny.

2. Aké typy divočiny a prírodného prostredia možno v Kibira National Park nájsť?
Kibira National Park je známy svojou bohatou divočinou, vrátane horských dažďových pralesov, bambusových lesov, riek a jazier.

3. Aké druhy zvierat sa nachádzajú v Kibira National Park?
V parku žijú rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, opíc, paviánov, bukáčov, antilop, pásovcov a mnoho ďalších.

4. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii pre návštevníkov Kibira National Park?
V parku je možné podnikať rôzne aktivity vrátane safari, turistiky, piknikovania, pozorovania vtákov, prípadne aj overnight kempovania.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Kibira National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu je v suchých mesiacoch od júna do septembra, keď sú cesty lepšie a je ľahšie pozorovať divoké zvieratá.

6. Môžete si kempovať v Kibira National Park?
Áno, v parku je možné si kempovať. Existuje kempovisko, kde si návštevníci môžu postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami.

7. Je potrebné mať povolenie na návštevu Kibira National Park?
Áno, pre návštevu parku je potrebné mať povolenie, ktoré si môžete získať na mieste alebo cez miestne turistické agentúry.

8. Aké sú vstupné poplatky do Kibira National Park?
Vstupné poplatky sa líšia podľa toho, či ste miestny obyvateľ, burundský štátny príslušník alebo zahraničný turista. Pre zahraničných turistov sa poplatky začínajú od 50 USD.

9. Je možné si v parku najať sprievodcu?
Áno, je možné si najať skúseného sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť a vysvetliť bohatosť divočiny v parku.

10. Aké sú nejaké bezpečnostné opatrenia pri návšteve Kibira National Park?
Je dôležité dodržiavať pravidlá a pokyny sprievodcu alebo miestnych autorít parku. Odporúča sa tiež cestovať s bezpečnostným prepravným sprievodcom a udržiavať sa vo vopred určených a bezpečných oblastiach parku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky