Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bhután Wangdue Phodrang

Dovolenka Bhután Wangdue Phodrang


Bhután, krajina ležiaca v pohorí Himalájí, môže byť pre mnohých z nás tajomným a neznámym miestom. No ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá vám poskytne unikátny zážitok, Bhután Wangdue Phodrang by mohol byť presne to, čo potrebujete.

Wangdue Phodrang, niekedy tiež nazývaný len Wangdue, je jedným z 20 okresov v Bhutáne. Tento krajinský raj sa nachádza na úpätí pohoria Himaláje, medzi hlavným mestom Thimphu a krajinou Bumthang. Wangdue Phodrang je známy ako údolie červenej bujnej rieky Punatsang Chhu, ktoré prechádza cez toto územie s neskutočnými scenériami a scenériami.

Jedným z hlavných turistických miest Wangdue Phodrang je jeho impozantný Wangdue Phodrang Dzong, ktorý je jedným z najväčších a najkrajších kláštorov významných pre buddhizmus v Bhutane. Tento historický kláštor, postavený v 17. storočí, stojí na strategickej vyvýšenej polohe a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Je to miesto, kde si môžete vychutnať nielen umenie a architektúru, ale aj kultúru a náboženské tradície Bhutánu.

Okrem Wangdue Phodrang Dzong je v tomto regióne tiež niekoľko ďalších kultúrnych a historických miest na návštevu. Medzi ne patrí aj kláštor Gangtey, ktorý je významným pútnickým miestom pre buddhistov a ponúka krásnu prírodu a množstvo divokých zvierat, ako napríklad divoké zvieratá. Jeskynný kláštor Chimi Lhakhang, zasvätený populárnemu budhistickému lamovi Drukpa Kunleymu, je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú duchovnú skúsenosť a ochotní vyskúšať špeciálny rituál, známy ako "čarovný kútik".

Wangdue Phodrang je však viac ako len historické a kultúrne miesto. Jeho okolitá príroda ponúka tiež množstvo príležitostí na aktívnu relaxáciu. Môžete sa ísť prechádzať až k jednému z mnohých vodopádov v okolí, kde si môžete vychutnať krásne scenérie a pokoj v prírode. Môžete tiež plazdiť cez bujné lesy, ktoré sú domovom rôznych druhov vtákov a iných divokých zvierat. Ak ste dobrodružný typ, môžete sa vydať na treking v pohorí Himaláje a obdivovať svetové dedičstvo UNESCO, ako je napríklad Národný park Jigme Dorji, ktorý je domovom hrozienka, medveďov panda a ďalších ohrozených druhov.

Bhután Wangdue Phodrang je jedinečnou dovolenkovou destináciou, ktorá ponúka kombináciu bohatého historického dedia, nádhernej prírody a fascinujúcej kultúry. Ak túžite po dovolenke mimo bežných turistických ciest a chcete zažiť niečo výnimočné, Wangdue Phodrang by mal byť na vašom zozname návštev. Viete si predstaviť niečo krajšieho, ako stráviť dovolenku v atmosfére starovekého kláštora, obklopení úchvatnou prírodou Himalájí? Bhután Wangdue Phodrang vás presvedčí, že takéto zážitky sú skutočné a že existujú miesta, na ktorých ešte nebol zanechaný ľudský odtlačok.


Počasie Bhután Wangdue Phodrang


Bhután je krajina ležiaca v Himalájach, ktorá je známa svojou nádherou a bohatou kultúrou. Medzi miestami, ktoré si návštevník tejto krajiny nemôže nechať ujsť, je aj mesto Wangdue Phodrang. Ak by ste mali záujem navštíviť toto miesto, pozrite si, aké počasie vám tam môže hroziť.

Wangdue Phodrang sa nachádza v západnej časti Bhutánu a má pomerne studené, ale suché podnebie. Počas leta, ktoré trvá od júna do augusta, hmota napĺňa oblasť, čo môže priniesť určité množstvo zrážok. Naviac, teploty sa v priebehu dňa často pohybujú v rozmedzí 20 až 30°C a v noci v niektorých častiach miesta môžu klesnúť až na 10°C.

Počas jeseňa a zimy, ktoré trvajú od septembra do februára, sa teploty výrazne znižujú a najvyššia teplota môže byť v priemere 17°C. Noci sú chladnejšie a teploty sa môžu pohybovať od -4°C do 8°C. V oblasti Wangdue Phodrang to môže byť studené a zima sa vyznačuje aj suchým počasím.

Na jar, medzi marcom a májom, býva v oblasti príjemné počasie. Veľa kvitnúcich rastlín a zeleného porastu tvorí výnimočnú scenériu, ktorú si môžete užívať pri skúmaní mesta Wangdue Phodrang.

V prípade, že sa výlet naplánuje na zimnú sezónu, bude potrebné sa pripraviť na sneženie. Toto obdobie je najmä rozprávkové pre milovníkov bežiek na lyžiach a horských túr. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Wangdue Phodrang v lete by mali byť pripravení na príležitostné búrky, ktoré sa môžu objaviť a môžu priniesť do mesta vysoké množstvo zrážok.

Celkovo, Wangdue Phodrang má pomerne chladné ale suché podnebie. Návštevníci by mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, ktoré sa môžu vyskytnúť a zabezpečiť si teplé oblečenie a ochranné prostriedky pre prípadne silné nárazov búrok.

Naposledy, ale nie menej dôležité, je stále dobré sa pri určovaní dátumov výletov riadiť miestnou predpoveďou počasia. Tak si na plné využitie užijete pobyt v tomto nádhernom a kultúrne bohatom meste.


Letenka Bhután Wangdue Phodrang


Letenka do Bhutánu je nejen neuvěřitelnou příležitostí pro cestovatele hledajícího odlišné kultury a krásu neporušené přírody; také navazuje na veřejnou politikou Bhutánu, vyzdvihující štěstí a udržitelný rozvoj. Bhután tak zůstává jediným státem na světě, který měří úspěch svého rozvoje v štěstí svých občanů.

Wangdue Phodrang je jedním z 20 okresů Bhutánu. Nachází se v jihozápadní části země, kde řeka Punatang protéká dolinou zemědělských polí napříč horami. Tato oblast je známa svými tradičními řemeslnými pracemi, zejména výrobou bambusových košů a nádobí.

Pouze několik set milionů lidí bylo schopno navštívit Bhután od otevření cesty cizincům v roce 1974. Přísná pravidla pro turisty se udržují dodnes; je tomu tak zejména z důvodu ochrany zdejšího životního prostředí a kultury.

Při vstupu do Bhutánu musí turisté platit tzv. "poplatek za udržitelný rozvoj", který zahrnuje všechny náklady v rámci jejich pobytu - od ubytování po jídlo a dopravu. Zároveň musí turisté přijmout pravidla týkající se oblečení, náboženství, prostituce a alkoholu.

Způsob nakládání s turisty v Bhutánu je skvělým příkladem toho, jak by cestovní ruch měl vést k udržitelnému rozvoji. Bhutánská vláda zavádí opatření, která řídí růst cestovního průmyslu a rozvíjejí alternativy k návštěvě turistických atrakcí. To zahrnuje podporu ekoturistických aktivit, jako jsou například pěší túry, výlety na kole nebo v jurtách, v poslední době se zvyšuje i nabídka lyžování.

Pro každého, kdo hledá dobrodružství a udržitelnou cestu, je letenka do Bhutánu Wangdue Phodrang ideální volbou. Přestože se jedná o odlehlou destinaci, návštěva Bhutánu je neuvěřitelným zážitkem, kde si můžete užít krásu přírody, historické památky a tradiční kultury, navštívit krásná sídla a tržiště a setkat se s nádhernými lidmi, kteří každý den hledají štěstí.


Ubytovanie Bhután Wangdue Phodrang


Bhután je jedinečná krajina v ázijskom regióne Himalájí a ponúka neuveriteľné prírodné scenérie, bohatú kultúru a pestrú históriu. Jedno z najkrajších miest v Bhutáne je Wangdue Phodrang, malebné mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží krajiny. Ak plánujete navštíviť túto časť Bhutánu, bude potrebné zvážiť aj ubytovanie.

Wangdue Phodrang je domovom krásneho dzongu, tradičnej budovy, ktorá slúži ako administratívny a náboženský centrum. V meste nájdete aj mnoho ďalších historických a kultúrnych pamiatok, vrátane chrámov, kláštorov a malebných dediniek. Pri preskúmaní tejto oblasti je nevyhnutné mať vhodné miesto na ubytovanie.

V blízkosti Wangdue Phodrang sa nachádza niekoľko hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Niektoré hotely ponúkajú tradičné bhutánske bývanie súvisiace s miestnou kultúrou, čo je skvelý spôsob, ako zažiť autentickú atmosféru Bhutánu. Tieto hotely často ponúkajú komfortné izby, vybavené všetkým potrebným pre príjemné a pohodlné ubytovanie.

Okrem tradičných možností ubytovania nájdete v blízkosti Wangdue Phodrang aj moderné hotely a rezorty. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú vyššie štandardy a vybavenie, ktoré by ste očakávali od priemyselných krajín. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie a ktorí si chcú dopriať jedinečný zážitok v nádhernej prírode Bhutánu.

Ak hľadáte nižší rozpočet, v meste nájdete aj sieť hostí a penziónov. Tieto možnosti ubytovania sú lacnejšie, ale stále ponúkajú základné pohodlie a zariadenia. Hostia majú možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, spoznať ich kultúru a tradičné živobytie.

Okrem hotela je tu aj možnosť prenajať si tradičný bhutánsky dom, známy ako "farmstay". Táto možnosť vám umožňuje žiť a stráviť čas s miestnymi farmármi a zažiť život na vidieku. Tieto farmy ponúkajú útulné izby a ponúkajú vám jedinečnú príležitosť sa ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Wangdue Phodrang vás zaručene očarí svojou krásou. Ubytovanie v tomto regióne vám umožní preskúmať okolité pamiatky, prírodu a zažiť skutočný Bhután. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, nájdete si vhodné ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie a zároveň vám umožní stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v Bhutáne.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Wangdue Phodrang


Najčastejšie otázky a odpovede o Bhutáne a jeho hlavnom meste Wangdue Phodrang:

1. Čo je Bhután?
Bhután je malá krajina nachádzajúca sa v Ázii, ktorá sa nachádza v južnej časti pohoria Himaláje.

2. Kde sa nachádza Wangdue Phodrang?
Wangdue Phodrang je jednéndm z 20 distriktov Bhutánu a nachádza sa na juhu krajiny.

3. Aká je populácia Wangdue Phodrang?
Podľa údajov z roku 2017 malo mesto Wangdue Phodrang približne 33 000 obyvateľov.

4. Čo je Wangdue Phodrang známe pre?
Wangdue Phodrang je známe pre jeho tradičné mestečko, kráľovský dvor a Wangdue Phodrang Dzong, jeden z najdôležitejších kláštorov v Bhutáne.

5. Ako sa dostanem do Wangdue Phodrang?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Wangdue Phodrang, je cez letisko v Paro a následne pokračovať cestou po pozemnej komunikácii.

6. Ako je počasie v Wangdue Phodrang?
Počasie v Wangdue Phodrang je typicky horské a môže sa výrazne meniť v závislosti od ročného obdobia. Letá sú mierny a zimy chladné so snežením v niektorých oblastiach.

7. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Wangdue Phodrang?
Okrem Wangdue Phodrang Dzong je v meste aj veľa ďalších miest na navštívenie, ako napríklad Rinchengang Village, Gangtey Monastery a Phobjikha Valley.

8. Aké sú tradičné jedlá v Wangdue Phodrang?
Tradičné jedlá v Wangdue Phodrang zahŕňajú momo (plnené cestovinové gule), ema datshi (ovocie chili s syrom) a suja (tradičný čaj z oblasti Himalájí).

9. Aké sú možnosti ubytovania v Wangdue Phodrang?
V Wangdue Phodrang je dostupných niekoľko hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú ubytovacie možnosti pre turistov.

10. Aké sú tradičné festivaly v Wangdue Phodrang?
Medzi najvýznamnejšie tradičné festivaly v Wangdue Phodrang patrí festival Gangtey, ktorý oslavuje úrodu a festival Wangdue Tshechu, ktorý sa koná v júni.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky