Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bhután Jigme Dorji National Park

Ubytovanie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután Jigme Dorji National Park je jedným z najkrajších a najväčších národných parkov v Bhutáne. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 4 400 štvorcových kilometrov. Park je pomenovaný po Jigmé Dorjim Wangchukovi, bývalom kráľovi Bhutánu, ktorý sa aktívne angažoval v ochrane prírody.

Jigme Dorji National Park je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Jeho rozmanitosť prírody ho robí obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú ponořiť do divokých a nedotknutých krajín. Park je tiež súčasťou Great Himalaya National Parku, ktorý je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO.

Ak hľadáte ubytovanie v Bhután Jigme Dorji National Park, máte niekoľko možností. Jednou z možností je táborovanie v parku, kde si môžete postaviť stan a vychutnať si autentický pohľad na prírodu. Stanovanie je ideálnym spôsobom, ako sa priblížiť k divokému životu a zažiť úžasnú atmosféru parku.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a komfort, je možné nájsť ubytovanie aj v blízkom okolí parku. Existuje niekoľko hotelov, penziónov a resortov, ktoré ponúkajú útulné a moderne zariadené izby. Tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vyššie štandardy a sú ochotní investovať do pohodlného ubytovania.

Pri hľadaní ubytovania v Bhután Jigme Dorji National Park je dôležité mať na pamäti, že táto oblasť je veľmi chránená a môže byť obmedzený počet miest pre turistov. Preto je vhodné vopred rezervovať svoje miesto na ubytovaní, aby ste si zaistili miesto v parku.

Okrem ubytovania ponúka Bhután Jigme Dorji National Park aj mnoho aktivít pre svojich návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzky po nádherných turistických trasách, sledovať vtáky a iné divoké zvieratá, alebo sa vydávať na dobrodružné treky do neprehlédnutej krajiny. Park je tiež domovom niekoľkých tradičných dedín, kde môžete zažiť miestnu kultúru a tradície.

Bhután Jigme Dorji National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jeho neporušená krása a bohatstvo divokých živých organizmov robia z tohto parku jedno z najkrajších miest na Zemi. Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie, vyberte si Bhután Jigme Dorji National Park a užite si dokonalý pobyt v kráľovstve vysoko v Himalájach.


Počasie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután, najmenší himalájsky kráľovstvo na svete, sa môže pýšiť jedným z najrôznorodejších a fascinujúcich klimatických podmienok na Zemi. Medzi miestami, ktoré sú známe svojim nezvyčajným a úchvatným počasím, patrí aj Bhután Jigme Dorji National Park. Tento národný park je najväčším parkom v Bhutáne a poskytuje jedinečnú príležitosť pozorovať zábery prírodných krás a divokých živočíchov spojené s rôznymi klimatickými podmienkami.

Situated in the north-central part of Bhután, Jigme Dorji National Park je domovom pre mnoho druhov fauny a flóry. Rozloha parku dosahuje neuveriteľných 4349 kilometrov štvorcových, a preto je vybavený všetkými druhmi klimatických podmienok. Vďaka svojej zemepisnej poloha a veľkej nadmorskej výške sa v parku nachádzajú rôzne klimatické zóny vrátane subtropických, teplých dažďových lesov až po ľadové a snehové pásma.

Prvé čo prichádza na myseľ pri zmienke o bhutánskom párku je slovo "divoká". Jeho krásne scenérie, hory pokryté stálezelenými lesmi, čisté rieky, vodopády a rozmanitá flóra a fauna sú len niektoré z prvkov, ktoré svedčia o jeho divom duchu. Závisle na ročnom období je však možné zažiť rozmanité počasie. V lete môže byť horúci a vlhký, s teplotami dosahujúcimi od 20°C do 30°C. Dažde sú v tomto období tiež bežné a pridávajú sa k výbornej prostredí pre bohaté rastliny a živočíchy.

Jesenné a jarné obdobia v Bhutáne Jigme Dorji National Park sú považované za najideálnejšie časy na návštevu. Teploty sú príjemné a pohybuje sa okolo 10-20°C. Počas týchto mesiacov je krajinársky park premieňa do živých farieb kvetov a spektra drevín, ktoré dostávajú nový život po dlhých zimných mesiacoch.

Zima v parku je extrémne chladná a suchá. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu a vysnežené plochy sú bežné. To však nezabráni divokej faune, ako sú medvede, tigre, líšky, jelenie a obojživelníci prežiť v ťažkých podmienkach. Okrem toho, je známe, že oblasť je domovom viac ako 300 druhov vtákov, z ktorých mnohé sú migrujúce vtáky, ktoré prichádzajú z výšok Himalájí.

Bhután Jigme Dorji National Park čaruje svojimi krásami bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Od subtropických dažďových lesov po ľadové vrcholky, tento park ponúka obrovskú rozmanitosť počasia, ktoré vyvoláva nadšenie a zvedavosť u návštevníkov. Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite spoznať majestát prírody, Bhután Jigme Dorji National Park je to správne miesto, ktoré vás zaujme svojimi klimatickými podmienkami a nezabudnuteľnými zážitkami.


Dovolenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután Jigme Dorji National Park je jedným z najväčších a najdivokejších národných parkov v Bhutáne. Leží na severe krajiny a je pomenovaný po bývalom kráľovi Jigme Dorjim Wangchuckovi.

Park zaberá rozlohu vyše 4300 kilometrov štvorcových a obsahuje rôzne jedinečné a ohromujúce prírodné krásy. Okrem toho je domovom mnohých druhov zvierat vrátane tigrov, levhartov a pandy červenej.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, Bhután Jigme Dorji National Park ponúka množstvo aktivít, ako sú treky, rybolov a horské bicyklovanie. Absolútne najväčšou atrakciou však zostáva trek na najvyšší vrchol Bhutánska, Gangkhar Puensum, vrchol vysoký takmer 7500 metrov.

Okrem toho návštevníci môžu navštíviť aj tradičné dediny Nachungu a Gogona, ktoré sú domovom mnohých miestnych kultúr a tradícií.

Bhután Jigme Dorji National Park je jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí hľadajú neuveriteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších a najdivokejších národných parkov na svete. Je to miesto, kde cestovatelia môžu vychutnať úžasné scenérie, uvidieť ohromujúce zvieratá a zažiť kultúru a tradície Bhutánu. Ak ste dobrodružník a hľadáte niečo o niečo viac, Bhután Jigme Dorji National Park by mal byť na vašom zozname miest na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jigme Dorji National Park


1. Čo je Bhután Jigme Dorji National Park?
Bhután Jigme Dorji National Park je národný park v Bhutáne, nachádza sa v okrese Gasa a je najväčším národným parkom v Bhutáne.

2. Aké je rozloha parku?
Park má rozlohu okolo 4 349 štvorcových kilometrov.

3. Aké druhy divokej fauny a flóry môžeme nájsť v parku?
Bhután Jigme Dorji National Park je domovom mnohých druhov divokej fauny vrátane snehových leopardov, medveďov, jelenej čiary, vzácnych vtákov a mnoho ďalších.

4. Aké sú populárne turistické aktivity v Bhután Jigme Dorji National Park?
Turisti majú možnosť v parku podnikať rôzne aktivity, ako je turistika, kempovanie, rybolov, pozorovanie divokej fauny a výlety na horské chaty.

5. Aké sú prístupové body do parku?
Hlavné prístupové body do parku sú Gasa, Thimphu a Punakha. Existuje niekoľko ciest a turistických trás, ktoré umožňujú prístup do vnútra parku.

6. Aké je podnebie v parku?
Park má alpínske a subalpínske podnebie s miernym letom a chladnou zimou. Leto je obvykle jasné a daždivé, zatiaľ čo zima je chladná s hojným snehom.

7. Kde môžem zostať v parku?
V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane horských chat, kemperov a predajní s turistickým vybavením.

8. Môžem v parku táboriť?
Áno, táborovanie je povolené v určených oblastiach parku, za predpokladu, že dodržiavate pravidlá a smernice parku.

9. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je väčšinou bezplatný, ale môže sa vyžadovať povolenie alebo poplatok za určité aktivity, ako je napríklad rybolov.

10. Ako sa dostať do Bhutanu Jigme Dorji National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je súkromným vozidlom alebo miestnymi dopravnými linkami z blízkych miest, ako je Thimphu alebo Gasa.


Letenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je malebná krajina obklopená krásnou prírodou, ktorá ukrýva obrovský poklad. Jigme Dorji National Park je najväčší národný park v Bhutáne a taktiež jeden z najvýznamnejších chránených území v celom Himaláji. Tento park sa nachádza v západnej časti krajiny a zaberá plochu viac ako 4000 km². V tomto parku môžeš vidieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre tento región a zároveň jedinečné na svete.

Jigme Dorji National Park bolo vyhlásený v roku 1974 za účelom chrániť miestne zvieratá a rastliny pred nelegálnym lovením, kácením a ťažbou v lesoch. Park sa nachádza priamo na hranici s Tibetom a je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú napríklad srnky, medvede, levharti a rysy, ako aj vzácne vtáky vrátane dravcov a precízneho niektorých druhov.

Ako turista môžeš okúsiť prírodu Bhutánu v jeho pôvodnom stave prostredníctvom rôznych aktivít, ako sú turistika, turistika s koňmi, fotografovanie zvierat a pozorovanie vtákov, ale aj celkové prehliadky národného parku. Okrem stúpania hôr a objavovania krásnej krajiny sa môžeš tiež naučiť o miestnej kultúre, histórii a tradíciách.

Ak sa chceš dostať do Jigme Dorji National Park, letecké spojenie je najlepšou možnosťou. Bhután má len niekoľko letísk, ale vďaka svojej malej ploche sa môžeš dostať z a do ktoréhokoľvek z nich v priebehu niekoľkých hodín. Keď pristaneš, môžeš ľahko požiadať o vízum a vybaviť všetky potrebné dokumenty pre pobyt v Bhutáne.

Bhután Jigme Dorji National Park je nádherné miesto, ktoré si nechceš nechať ujsť. Je to unikátna kombinácia prírody a kultúry vrátane historických miest, ktoré sú stále používané miestnymi ľuďmi. Preto ak chceš spoznať Bhután zblízka, navštív národný park Jigme Dorji a vychutnaj si jeho krásnu prírodu a kultúru.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky