Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Beliz Great Blue Hole

Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jedným z najfascinujúcejších a najznámejších potápaciach miest na svete. Nachádza sa v Karibskom mori, pri pobreží Belize v Strednej Amerike. Toto nádherné miesto je často označované za sedem divov sveta a je jedným z hlavných turistických atrakcií Belize.

Great Blue Hole je podmorský krasový v blízkosti Lighthouse Atoll. Má tvar obrovského okrúhleho otvoru so zdvihnutými okrajmi, ktoré sa rozprestierajú na priemer približne 300 metrov a dosahujú hĺbku asi 125 metrov. Dno tejto obrovskej jaskyne je pokryté úchvatnými koralmi, rôznymi druhmi rýb a morskými živočíchmi, vďaka čomu je tento potápačský raj. Navyše, letectvočkrutie vraky lode sú tiež prítomné na dne Blue Hole, čo je ďalší dôvod, prečo je toto miesto skutočne jedinečné.

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si vychutnať krásy Great Blue Hole, je potápať sa. Skúsení potápači majú možnosť preskúmať jaskyňu a zlepšiť svoje potápačské zručnosti. Prieskum týchto miest si však vyžaduje školenie a skúsenosti. Pre menej skúsených potápačov je tu aj možnosť vychutnať si povrchový potápačský zážitok. Môžete sa vydať na lodnom výlete, odkiaľ môžete obdivovať krásu modrého otvoru z povrchu mora.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj iné aktivity v okolí Great Blue Hole. Jachtovanie, rybolov a šnorchlovanie sú ďalšie populárne aktivity, ktoré môžete podniknúť počas svojej návštevy. Toto miesto je skutočným rájem pre ľudí, ktorí sa radi bavia vo vode a radi objavujú podmorský svet.

Ak sa chystáte na cestu do Belize a plánujete navštíviť Great Blue Hole, nemali by ste vynechať príležitosť obdivovať tento unikátny prírodný úkaz. Existuje mnoho možností, ako sa sem dostať. Jednou z možností je cesta lodou z okolitých ostrovov, ako napríklad Caye Caulker alebo San Pedro. Silnou možnosťou je tiež využiť vrtuľník alebo malé letadlá na prelet nad Modrým otvorom, čo je nezabudnuteľná skúsenosť.

Great Blue Hole v Belize je skutočne úžasným miestom, ktorý každý milovník dobrodružstva by mal vidieť. S čarovným podmorským svetom, úchvatnou krajinou a množstvom aktivít pre návštevníkov, toto miesto nevyhnutne vytvára dojem. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku v Karibiku, nezabudnite zaradiť Beliz Great Blue Hole na svoj zoznam a zažiť jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Great Blue Hole


Otázka 1: Čo je Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je zatopená krasová jaskyňa nachádzajúca sa vo vodách Karibského mora, približne 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Otázka 2: Aká je veľkosť Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je dlhá 300 metrov, široká 125 metrov a hlboká 125 metrov.

Otázka 3: Je Beliz Great Blue Hole vhodná na potápanie?

Odpoveď: Áno, Beliz Great Blue Hole je často navštevovaná potápačmi vďaka svojej jedinečnej prírodnej kráse a bohatstvu morského života.

Otázka 4: Aké druhy morského života sa v Beliz Great Blue Hole vyskytujú?

Odpoveď: V Beliz Great Blue Hole sa vyskytuje množstvo druhov rýb, korálov, žralokov a iných morských tvorov.

Otázka 5: Aké je spojenie Beliz Great Blue Hole s Jacquesom Cousteauom?

Odpoveď: Práve Jacques Cousteau, slávny francúzsky potápač a morský výskumník, objavil Beliz Great Blue Hole v roku 1971 a odvtedy táto miesto prilákala množstvo potápačov a turistov.


Dovolenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole: Raj pre potápačov

Beliz, karibská krajina ležiaca na pobreží Strednej Ameriky, je známa svojimi spektakulárnymi prírodnými krásami a bohatým podmorským životom. Jedným z najznámejších a najunikátnejších miest na svete, ktoré priťahuje potápačov z celého sveta, je Beliz Great Blue Hole. Táto jedinečná prírodná útvar je jedným z najväčších okrúhlych ponorových otvorov na svete a je považovaná za jedno z najkrajších miest na potápanie.

Beliz Great Blue Hole sa nachádza približne 70 kilometrov od pobrežia Belizu a je súčasťou Barriérového útesu Beliz, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Svojou veľkosťou a nádherným modrým farbou vody je Beliz Great Blue Hole nepochybným skvostom.

Tento podvodný fenomén má priemer približne 300 metrov a dosahuje hĺbku 124 metrov. Na povrchu je otvor zreteľne viditeľný, pretože voda okolo je pomerne plytká. Avšak to, čo toto miesto robí skutočne výnimočným, sa nachádza pod hladinou.

Svetové dedičstvo

Potápanie v Beliz Great Blue Hole je jedno z najneuveriteľnejších zážitkov, aké si môžete predstaviť. V tejto jedinečnej vodnej kraľovstve môžete objavovať úchvatné podmorské jaskyne, skalnaté útesy a rôzne druhy korálov. Celková biodiverzita a bohatstvo podmorského života robia toto miesto jedným z najviac obdivovaných na svete.

Pri potápaní v Beliz Great Blue Hole môžete stretnúť rôzne druhy morských živočíchov, vrátane tropických rýb, morských žiab, murén, rejnokov a dokonca aj žralokov. Mnoho potápačov, ktorí navštívili toto miesto, sa vyjadrilo, že je to ako sa pozerať do podmorského chrámu plného farieb a života.

Ako navštíviť Beliz Great Blue Hole

Ak sa chystáte navštíviť Beliz Great Blue Hole, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je loďou alebo vrtuľníkom zo San Pedro alebo Belize City. Existuje niekoľko potápačskych spoločností, ktoré ponúkajú výlety do Great Blue Hole vrátane možnosti potápačskeho kurzu alebo pre skúsených potápačov.

Je dôležité mať potápačský certifikát a dostatočnú skúsenosť s potápaním, pretože Beliz Great Blue Hole je známe svojou technickou náročnosťou. Hoci niekoľko miest pre potápačov je dostupných aj v plytších častiach Blue Hole, väčšina potápania sa odohráva v hĺbke blízko 40 metrov a viac. V tejto hĺbke sa nachádza vrcholok korálového útesu, kde môžete vidieť fascinujúce podmorské okolie a živočíchov.

Ak ste milovníkom potápania alebo jednoducho chcete zažiť niečo úplne jedinečné, Beliz Great Blue Hole je miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ponorte sa do jeho hĺbok a objavte ohromujúci podvodný svet, ktorý vám na dlho ostane v pamäti.


Ubytovanie Beliz Great Blue Hole


Belizský Veľký Modrý Dierový vrch, ktorý sa nachádza na strednom pobreží Belize, je jednou z najzaujímavejších a najkrajších destinácií pre potápačské nadšencov a milovníkov prírody. Táto známa podvodná jaskyňa je považovaná za jedno z najlepších miest na potápanie na svete. Ak sa chystáte navštíviť Belizsky Veľký Modrý Dierový vrch, musíte sa pripraviť na ubytovanie na tomto krásnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

1. Blackbird Caye Resort
Táto izolovaná resortová oblasť ponúka exkluzívne ubytovanie s vilami a čalúnnymi chatami. Všetky izby majú súkromné kúpeľne, televízory a klimatizáciu. Táto rezortová oblasť ponúka aj rôzne aktivity, medzi ktorými sú potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Výhodou ubytovania v tejto oblasti je, že sa nachádza len niekoľko minút od Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

2. Lighthouse Reef Resort
Tento rezort sa nachádza priamo na brehu Belizejského Veľkého Modrého Dierového vrchu a ponúka súkromné izby s chladničkou a kúpeľňou. V rekreačnom centre v rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

3. Turneffe Island Resort
Tento luxusný all-inclusive rezort sa nachádza na súkromnom ostrove v Západnom Karibiku. Ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na oceán, ktoré majú súkromné terasy, kúpeľne a klimatizáciu. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a rôzne vodné športy.

4. Blue Hole Cabins
Tento malý rezortový hotel ponúka súkromné kabíny, ktoré majú vlastné kúpeľne a terasy s výhľadom na more. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Belizský Veľký Modrý Dierový vrch je krásne miesto, ktoré ponúka mnoho možností pre ubytovanie. Od luxusných all-inclusive rezortov až po malé a útulné hotely alebo bungalovy, v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu sa určite nájde ubytovanie pre každého. Ak plánujete navštíviť tento úchvatný prírodný klenot, neváhajte sa uistiť, že máte zabezpečené vhodné ubytovanie pre váš pobyt.


Počasie Beliz Great Blue Hole


Belízsky Veľký modrý otvor je miestom, ktoré priťahuje množstvo vodných športovcov a dobrodruhov. Toto miesto je známe nielen svojou krásou ale aj svojimi jedinečnými poveternostnými podmienkami.

Belizský veľký modrý otvor má unikátnu podmorskú formáciu. Je to veľký okrúhly otvor s priemerom 300 až 400 metrov a hĺbkou viac ako 120 metrov. Táto prírodná zaujímavosť sa nachádza asi 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Čo sa týka počasia v oblasti Belizského veľkého modrého otvoru, je to väčšinou veľmi priaznivé. Celý rok je teplo, s priemernou teplotou vzduchu okolo 30 stupňov Celzia. Aj keď v oblasti môže dôjsť k dažďu, je to zvyčajne rýchly prechodný jav. Toto miesto je obľúbené vďaka jasným a pokojným vodám. Taktiež je to ideálne miesto na potápanie pre nadšencov, s vodami, ktoré nikdy nie sú chladné.

Divoká nevyspytateľnosť Belizského veľkého modrého otvoru prilákala niekoľko významných osôb ako napríklad Jacques-Yves Cousteau, ktorý tam roku 1972 prebehol celosvetovú televíznu reláciu. Ďalšími osobnosťami, ktoré sa týmto miestom s nádejou bavili, boli aj Miriam Rothschildová, Richard Branson a další.

Belizský veľký modrý otvor ponúka široké spektrum aktivít, vrátane potápania, lovu rýb, kajakovania, pozorovania vtákov a opaľovania. Bez ohľadu na to, aké aktivity sa rozhodnete vykonať, určite sa budete stretávať s nádhernou prírodou a vynikajúcimi podmienkami počasia. Medzi najlepšími aktivitami sú potápanie a pozorovanie množstva druhov morských živočíchov.

Belizský veľký modrý otvor je krásnym miestom, ktoré učarovalo mnohým návštevníkom. Bez ohľadu na to, či ste nadšeným potápačom alebo pohodlným plavcom, tento magický kúsok sveta ponúka veľa zábavy a dobrodružstva. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, určite navštívte Belizský veľký modrý otvor.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky