Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Belgicko Malmedy

Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko je krásna krajina so svojou bohatou históriou, pôvabnými mestami a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte pôvabnú destináciu na dovolenku, Malmedy by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Malmedy je malé mesto v belgickom regióne Valónsko, ležiace blízko hraníc s Nemeckom a Luxemburskom. Toto príjemné mesto je známe pre svoje historické pamiatky, kultúrne podujatia a krásnu prírodu.

Pri návšteve Malmedy by ste si nemali nechať ujsť prechádzku po jeho historickom centre. Mestská štvrt s pešou zónou vás očarí kamennými domami s tradičnou architektúrou, malebnými uličkami a kaviarňami, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si lahodnú belgickú kávu. Navštívte aj radnica mesta, ktorá je dôležitým symbolom Malmedy a ponúka návštevníkom úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je zaujímavé navštíviť Stredoveké múzeum Malmedy. Tento múzeum vám prináša pohľad do minulosti, rozpráva príbehy o stredovekom živote v Malmedy a ponúka vám možnosť si prezrieť históriu mesta a regiónu.

Ak máte radi prírodu a túranie, Malmedy je ideálnym miestom na výlety do okolitej vidieckej oblasti. Svojou polohou v krásnom horskom prostredí regiónu Hautes Fagnes je to výborný východiskový bod pre pešiu turistiku a cykloturistiku. Môžete sa vybrať na prechádzku po jednej z mnohých sietí chodníkov a objaviť úchvatné vodopády, piesočné duny a nádherné jazerá. Nezabudnite si vziať foťák, pretože tu nájdete niekoľko fotogenických miest.

Malmedy je tiež známe svojou gastronómiou. Miesta, kde môžete ochutnať miestne belgické špeciality, sa nachádzajú v celom meste. Nezabudnite sa pokúsiť o známu belgickú čokoládu, wafle a belgické pivo, pretože tieto pochúťky sú známe po celom svete.

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu plnú histórie, prírodného krásy a nádherných gastronomických zážitkov, Malmedy by mohla byť pre vás ideálnou voľbou. Prečítajte si viac o tomto úžasnom belgickom meste a začnite plánovať svoju dovolenku už dnes.


Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko má v súčasnosti veľa kultúrnych a historických miest, ktoré sú navštívené mnohými turistami z celého sveta. Jedným z týchto miest je Malmedy, ktoré leží v provincii Lutych. Pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť Belgicko a Malmedy, najlepšou voľbou bude zabezpečiť si letenky s príletom na letisko v Bruseli, ktoré je vzdialené asi 150 kilometrov od Malmedy.

Malmedy ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je stredoveký kostol svätého Petra, ktorý bol postavený v 12. storočí. Tento kostol je ukážkou fantastického románskeho dizajnu a zdobení. Popri kostole sa nachádza aj múzeum s názvom “Musee de Malmedy”, kde si návštevníci môžu pozrieť rôzne artefakty z obdobia druhej svetovej vojny a histórie regiónu.

Okrem toho, návštevníci si môžu užiť krásne prírodné scenérie v okolí Malmedy. Región je obklopený nádhernými vrchmi a zalesnenými oblasťami, ktoré sú skvelé pre prechádzky či cykloturistiku. Pokiaľ máte radi adrenalín, môžete navštíviť aj Mountain Bike Park, ktorý ponúka rôzne prekážky a trate pre cyklistov.

Malmedy je známe aj svojou kulináriou. Región je domovom mnohých tradičných pokrmov, ktoré sú zvyčajne prípravou jednoduché a chutné. Medzi tie najznámejšie patria “Stoemp”, zemiaková kaša s klobásou, a “Boulets à la Liegeoise”, jednoduché mäsové guľky v omáčke.

Celkom odlišným zážitkom je tzv. vianočné mestečko v Malmedy počas vianočných sviatkov. Mesto sa premieňa do malého veľkomesta vyzdobeného rôznymi svetielkami a stánkami s tradičnými vianočnými dekoráciami. Návštevníci sa môžu rozhliadnuť po rôznych stánkoch s tradičnými artiklami, akými sú ručne maľované keramické figuríny, alebo ochutnať belgické sladkosti a miestne jedlá.

Belgicko a Malmedy patria k tým najkrajším a najzaujímavejším miestam na svete, ktoré pohltia každého návštevníka svojou atmosférou a kultúrou. Odporúčame si naplánovať dovolenku v tomto regióne, aby ste si mohli užiť všetky jeho zaujímavosti.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Malmedy je malebné mestečko v Belgicku nachádzajúce sa v provincii Liège. Svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok je ideálnym miestom na oddych a turistiku.

Belgicko je známe svojím pôvabom a čarovnými mestami a Malmedy nie je výnimkou. Mesto sa nachádza v srdci Ardenov a ponúka návštevníkom možnosť objavovať krásu tejto oblasti.

V Malmedy nájdete množstvo možností ubytovania, či už sa rozhodnete stráviť noc v hoteli, penzióne alebo súkromnom apartmáne. Voľba závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak dávate prednosť luxusnému ubytovaniu, v Malmedy nájdete niekoľko elegantných hotelov s prvotriednymi službami. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené modernými izbami, klimatizáciou, reštauráciami a wellnes centrami. Takže po náročnom dni plnom prehliadok si môžete dopriať chvíľu oddychu a relaxácie.

Pre tých, ktorí hľadajú útulnejšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, Malmedy ponúka množstvo penziónov a súkromných apartmánov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami, ktoré vám poskytnú príjemnú a domácu atmosféru. Okrem toho, mnohé z týchto ubytovaní majú vlastné reštaurácie, kde môžete ochutnať tradičnú belgickú kuchyňu.

Malmedy je obklopené nádhernou prírodou a krajinou s kopcovitým terénom, lesmi a jazerami. Preto ak ste nadšenými turistami, Malmedy je ideálne miesto na základe ktorého môžete objavovať a preskúmavať okolitú prírodu. Mnoho hotelov a ubytovacích zariadení ponúka služby súvisiace s turistikou, ako napríklad cyklistické či pešie tury, požičovňu bicyklov, či organizovanie výletov.

Nebuďte prekvapení, ak v Malmedy narazíte na množstvo historických pamiatok a kultúrnych záznamov. Mesto je domovom mnohým kostolom, kaplnkám a kláštorom, ktoré odkazujú na bohaté katolícke dedičstvo tejto oblasti. Na čele s katedrálou svätého Petra a Pavla, môžete stráviť chvíle obdivujúc a obdivujúc krásu týchto zázrakov architektúry.

Belgicko Malmedy je skutočne jedinečným miestom na oddych a relaxáciu. Jeho krása, bohatá história a úchvatná príroda vás určite pohltili. Bez ohľadu na to, či ste turista, ktorý sa zaujíma o históriu a pamiatky, alebo ak si jednoducho chcete oddýchnuť od bežného života a užívať si čas v prírode, Malmedy je miestom, ktoré stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


Otázky:
1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
2. Aké je rozloženie obyvateľov v Malmedy?
3. Aké sú turistické atrakcie v Malmedy?
4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Malmedy?
5. Aké festivaly sa konajú v Malmedy?

Odpovede:
1. Malmedy sa nachádza východnej časti Belgicka, v provincii Liège.
2. V Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.
3. Turistickými atrakciami v Malmedy sú napr. kostol sv. Petra a Pavla, námestie Place Albert Ier, múzeum Baugnez 44 Historical Center a Fairon Naturama.
4. V Malmedy sa nachádza niekoľko pamiatok, ako napríklad kaplnka sv. Kataríny, zvonica sv. Kataríny, kaplnka sv. Barbory a Stará radnica.
5. V letných mesiacoch sa v Malmedy koná niekoľko festivalov, vrátane Festivalu utrpenia a umenia, Medzinárodného festivalu filmovej hudby, Festivalu belgických orechov a Festivalu piva.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgické mesto Malmedy sa nachádza v provincii Liège a približne 30 km od nemeckej hranice. Malmedy je krajinou tišia a miernejšia ako väčšina Belgicka, s kopcovitým terénom a jedinečnou kultúrou, ktorú tvoria väčšinou Frankofóni. Ak hľadáte destináciu pre Vašu nasledujúcu dovolenku, Malmedy bude tou pravou voľbou.

Malmedy má oceňované počasie po celý rok. Letá sú teplé s miernym chladným vetrom, ktorý Vám príjemne osvieži. Teploty sa priemerně pohybujú okolo 23 °C. Pre prechádzky po meste a okolí je toto obdobie perfektné. Letné večery sú prijemne chladné a ponúkajú ideálnu atmosféru pre vonkajšie aktivity.

Jeseň v Malmedy prináša s sebou listy strmých zelených stromov, ktoré sa postupne menia na jazernaté vyobrazenia oranžovej, žltej a červenej. Teploty drasticky klesajú, ale stále máte možnosť si vychutnať krásnu krajinu a zapojiť sa do rôznych aktivít. Treba si však dať pozor na zimné búrky, ktoré môžu byť príliš silné.

V zime sa Malmedy zmení na kráľovstvo snehu. So snežením zvykne klesnúť teplota na -5 °C, ale pohľad na zasnežený kraj je úžasný. Mesto prevzdušní svoje lyžiarske trate a turistické oblasti ponúkajú širokú škálu zimných aktivít. Pre tých, ktorí sú skôr inak zameraní, existujú aj kaviarne a reštaurácie dole kopcom.

Na jar sa Malmedy začína prebúdzať zo zimnej spánku. Teploty sa pomaly zvyšujú, kvety a stromy sa začínajú rozkvitať. Jarné dažde by vás nemali nijak prekvapiť, ale stále to nebráni vychutnať si krásnu znovuzrodenú krajinu Malmedy.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Malmedy ponúka krásne a pohodové obdobie po celý rok. Od teplých letných dní až po zimné športové aktivity, Malmedy má čo ponúknuť. Ak plánujete návštevu tohto krásneho miesta, uistite sa, že si navštívite rôzne webové stránky, na ktorých budú aktualizované predpovede počasia. Tešíme sa na Vás v Malmedy, Belgie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky