Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Dovolenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Dovolenka v Bangladéši: Objavte krásy Bangladesh National Zoo

Bangladesh, krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a prírodné scenérie, ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete vychutnať počas svojej dovolenky. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Bangladesh National Zoo, kde môžete objaviť fascinujúci svet divokej prírody.

Bangladesh National Zoo sa nachádza v hlavnom meste Dháka a je považovaný za jednu z najväčších zoologických záhrad v Ázii. Záhrada je rozdelená na mnoho sekcií, každá zameraná na rôzne druhy zvierat. Medzi najznámejšie exponáty patrí tigre bengálske, lev africký, nosorožec indický, slon ázijsky a mnoho ďalších.

Jednou z najzaujímavejších častí návštevy je Tiger House, kde môžete sledovať tigre voľne sa prechádzať ich prirodzeným prostredím. Táto časť zoo je veľmi vzdelávacia, pretože vám poskytne vedomosti o živote a chovaní týchto impozantných mačiek.

Záhrada je tiež domovom pre mnoho vzácnych druhov vtákov, vrátane pštrosa indického, ibis žezlovatý, koroptev korunkatú a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtákov je to miesto, kde môžu stráviť hodiny pozorovaním a fotografovaním rôznych druhov.

Okrem týchto exponátov si môžete vychutnať prechádzku cez Zelený park, kde sa nachádza mnoho stromov a kvetov. Toto je miesto ideálne pre piknik alebo oddych v príjemnom prostredí.

Ak sa chcete dozvedieť viac o flóre a faune Bangladéša, môžete navštíviť aj Zoologické múzeum. Táto časť ponúka rôzne exponáty, vrátane kostí a modelov rôznych druhov. Je to ideálna príležitosť na zdokonaľovanie svojej znalosti o živote zvierat a ich ochrane.

Bangladesh National Zoo sa usiluje o environmentálnu udržateľnosť a podporu ochrany ohrozených druhov. Záhrada ponúka množstvo vzdelávacích programov pre návštevníkov, najmä pre deti, aby si osvojili zásady ochrany životného prostredia a zvierat.

Ak plánujete dovolenku v Bangladéši, nepremeškajte príležitosť navštíviť Bangladesh National Zoo. Budete mať príležitosť vidieť širokú škálu exotických zvierat a zároveň sa dozvedieť viac o ich životnom prostredí a ochrane. Prečítajte si o ich nesmiernej kráse a pridajte tento úžasný zážitok do svojho itinerára.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Bangladesh National Zoo


1) Kedy je otvorený Bangladéšsky národný záhradník?
- Národný záhradník je otvorený denne od 09:00 do 18:00 hod.

2) Aké druhy zvierat môžeme v Bangladéšskom národnom záhradníku vidieť?
- V národnom záhradníku sa nachádza viac ako 150 druhov zvierat, vrátane tigrov, slonov, žiráf, krokodílov, opičiek a mnohých ďalších.

3) Aké je vstupné do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Vstupné pre domácich návštevníkov je 20 Taka, pre zahraničných návštevníkov je 100 Taka.

4) Môžem si priniesť jedlo alebo pitie do záhradníka?
- V záhradníku nie je dovolené si prinášať jedlo alebo pitie. Sú tam však predajné stánky s nápojmi a občerstvením.

5) Môžeme vo vnútornej časti záhradníka podnikať piknik?
- V záhradníku je k pikniku vyhradené priestranstvo, preto môžete piknikovať v tejto oblasti.

6) Je v záhradníku bezpečné?
- Áno, záhradník má bezpečnostné opatrenia a zamestnanci vám pomôžu akékoľvek bezpečnostné otázky.

7) Môže sa v záhradníku fotografovať?
- Áno, fotografovanie je povolené v záhradníku, avšak profesionálne fotografovanie si musíte povoliť vopred.

8) Ako sa dostať do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Záhradník sa nachádza v hlavnom meste Dháka a ľahko ho možno dosiahnuť taxíkom alebo verejnou dopravou.


Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladesh National Zoo, ležiaci v Dháke, je jedným z najväčších zvieracích parkov v Ázii. Táto atrakcia je jedinečným zážitkom pre rodiny a turistov, ktorí prichádzajú vidieť zvieratá, ktoré sú domácimi zvieratami Bangladéšu.

Je to ideálne miesto pre milovníkov zvierat, ktorí radi trávia čas v prírode a v blízkosti zvierat. Park zahŕňa rozsiahle pozemky, rozlohou 186 akr (75 ha) a ponúka návštevníkom prvotriedne zvukové a vizuálne zážitky.

Park je domovom pre obrovské množstvo druhov zvierat, ktoré sa nachádzajú v rôznych pavilónoch a výberoch zvierat. Medzi zaujímavé druhy patria aj napríklad tigre, levovia, slony, opice, krokodíly a mnoho ďalších druhov.

Okrem toho, že môžete obdivovať zvieratá, návštevníci majú príležitosť ochutnať aj kultúru a históriu miesta. Park ponúka množstvo zábavy pre všetky vekové skupiny, vrátane atrakcií ako vodný svet, kolotoče a mnoho ďalších.

Zoologické záhrady môžu byť často aj miestom vzdelávania pre deti a dospelých. Bangladesh National Zoo je takpovediac učebnicou v prírodných viedach a biológii, pretože poskytuje široký prehľad o faune a flóre v Bangladéši. Okrem toho, že sa učia o roztomilých zvieratkách, môžu ľudia zároveň získať aj nové informácie o prírode a svete, v ktorom žijú.

Pre tých, ktorí by sa radi pozreli na jedinečné zvieratá, určite stojí za návštevu Bangladesh National Zoo. Toto miesto je rozhodne to správne miesto pre tých, ktorí chcú spoznať nové zvieratá a kultúru. Je to skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi a získať nezabudnuteľné zážitky v Bangladéši.


Ubytovanie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je známy svojou pestrou a bohatou kultúrou a históriou, no je tu aj jedno miesto, ktoré priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta - Bangladesh National Zoo. Tento národný park je jedným z najväčších a najstarších zoológických záhrad v Ázii, a jeho účelom je ochrana a zachovanie ohrozených druhov.

Bangladesh National Zoo sa nachádza v hlavnom meste Dháka a rozprestiera sa na ploche 186 hektárov. Otovarené bolo v roku 1974 a odvtedy sa stalo dôležitou turistickou atrakciou pre milovníkov prírody a životného prostredia. Jeho cieľom je nielen poskytovať útočisko pre ohrozené druhy, ale aj vychovávať a vzdelávať verejnosť o dôležitosti ochrany prírody.

V záhrade môžete vidieť viac ako 2 000 druhov zvierat, vrátane slonov, tigrov, leopardov, opíc, zebier a mnohých ďalších. Každý zvierať v zoo má prostredie, ktoré im čo najviac pripomína ich prirodzený životný priestor. Májú dostatok miesta na beh a prechádzky, a taktiež sú zabezpečené starostlivosť a výživa, ktoré im umožňujú mať zdravý a šťastný život.

Okrem nádherných zvierat má zoo aj rôzne vzdelávacie a informačné programy pre návštevníkov. Sú tu pestrofarebné tabule s informáciami o jednotlivých druhoch, ich potravinové reťazce, životné cykly a ohrozenia, ktorým sú vystavené. Taktiež sú tu animačné predstavenia a prednášky od skúsených zoologov, ktoré návštevníkov podrobnejšie seznámia so zvieratami a dôležitosťou ich ochrany.

Pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť viac času v tomto úžasnom prostredí zoo, je k dispozícii aj ubytovanie. Na tomto mieste je možné nájsť niekoľko malých a cenovo dostupných hotely a penziónov, ktoré sú len kúsok od záhrady. Tieto ubytovacie zariadenia sú pohodlné a poskytujú základné vybavenie, ktoré potrebujete počas vášho pobytu. Okrem toho môžete využiť aj ďalšie služby, vrátane reštaurácií, kaviarní a obchodov so suvenírmi.

Bangladesh National Zoo je nielen miestom zábavy a vzdelávania, ale tiež miestom, kde môžete zažiť blízky kontakt so živočíchmi. Ponúka venovanie sa voľných chvíľ ochrane prírody a ochrane ohrozených druhov. Ak sa rozhodnete stráviť tu niekoľko dní, určite nebudete sklamaní. Navyše, tým, že svojou návštevou prispievate na podporu zachovania týchto úžasných tvorov, pomáhate v boji za ochranu životného prostredia a záchranu ohrozených druhov pre budúce generácie.


Počasie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a má pestré a rozmanité počasie. Vzhľadom na svoju polohu pri pobreží Bengal­skej zátoky, sú tu vyššie teploty a vyššia vlhkosť ako v iných častiach Ázie.

Počas letných mesiacov od mája do septembra sa teploty v Bangladéši pohybujú od 30°C do 35°C. Vlhkosť je tu vysoká vďaka monzunovému dažďu, ktorý sa vyznačuje prudkými prívalmi dažďa a silnými víchricami. Tieto dažde môžu trvať niekoľko dní či dokonca aj týždňov a zvyčajne sa vyskytujú v júni a júli.

Zima v Bangladéši, ktorá trvá od októbra do februára, je chladnejšia a suchá. Teploty sa v tejto dobe pohybujú okolo 20°C, no množstvo slnečného svetla, ktoré krajina dostáva, robí z tejto doby obľúbený čas pre návštevnosť krajiny.

Ak ste v Bangladéši a hľadáte niečo, čo vám pomôže vychutnať si počasie a uvoľniť sa, tu je niekoľko tipov. Bangladesh National Zoo je skvelým miestom pre vaše deti, ako aj pre vás samotného. Tento zvierací park sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladesh. Je to veľká krajiná a v nej sa nachádza mnoho krásnych a zaujímavých zvierat vrátane tigrov, slonov, zebier a rýb. Okrem toho má park aj pekné zelené prostredie a prechádzky tu sú obohacujúce a zábavné.

Zhrnutie
Bangladéš má rozmanitú kombináciu počasia závislú od rôznych ročných období. Leto je horúce a vlhké, ale zima je suchá. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a užiť si krásne počasie, Bangladesh National Zoo je ideálny cieľ. Park sa nachádza v Dháke a je plný krásnych a zaujímavých zvierat, ktoré sú ideálne aj pre vaše deti.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky