Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nádherné pláže, modré oblohy a slnečné počasie - to sú Bahamy, karibský ráj, ktorý každoročne láka veľké množstvo turistov. A keď príde na ubytovanie, žiadne miesto na Bahamách sa nevyrovná hlavnému mestu Nassau.

Nassau, hlavné mesto Bahám, je príťažlivé a rozmanité miesto s množstvom možností pre turistov. Nachádza sa na pobreží ostrova New Providence, kde môžete nájsť širokú škálu luxusných rezortov, hotelov s výhľadom na oceán a útulných malých penziónov. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, Nassau má čo ponúknuť.

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať viac, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Jedným z nich je Atlantis Paradise Island, známy svojou ohromujúcou architektúrou a množstvom aktivít. Ponúka celú ríšu rôznych pláží, bezkonkurenčné bazény, golfové ihrisko a dokonca aj kasíno. Tento 5-hviezdičkový rezort je však len jednou z možností v Nassau.

Pre tých, ktorí majú obmedzenejší rozpočet, existuje veľa cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré sú tiež zaujímavou alternatívou. Môžete si vybrať z množstva ubytovacích zariadení, ktoré sú situované priamo na pláži, čo vám umožňuje okamžitý prístup k jemnému piesku a tyrkysovej vode. Mnohé z týchto malých hotelov majú svoje vlastné reštaurácie, bary a bazény, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si tropickú atmosféru.

Okrem úžasného ubytovania v Nassau sú aj iné dôvody, prečo túto destináciu stojí za návštevu. Toto hlavné mesto Bahám ponúka bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete objaviť prostredníctvom múzeí, galérií a historických budov. Ak ste obchodný nadšenec, nezmeškajte príležitosť navštíviť miestne trhy a obchodné centrá, kde nájdete tradičné remeslá, potraviny a suveníry.

Nassau tiež ponúka jedinečnú gastronomickú scénu, kde môžete ochutnať tradičné bahamské jedlá ako conch, grilovaný klobások alebo cukrovú tŕstiku. Mnoho reštaurácií a stánkov s potravinami je rozmístěno po celom meste, čo vám umožňuje skúsiť rôznorodú miestnu kuchyňu.

Ubytovanie v Nassau na Bahamách je nezabudnuteľným zážitkom. Nech už si vyberiete luxusný rezort alebo útulný penzión pri pláži, budete mať príležitosť vychutnať si pohodlie a krásu tejto karibskej destinácie. Nassau je miestom, ktoré vám umožní zažiť to najlepšie z Bahám a nechať vás nadobudnúť nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


1. Aký je hlavný jazyk v Nassau na Bahamách?
- Hlavným jazykom v Nassau na Bahamách je angličtina.

2. Aké je miestne časové pásmo v Nassau?
- Miestne časové pásmo v Nassau je Eastern Standard Time (EST).

3. Ako sa dostanem z medzinárodného letiska Lynden Pindling v Nassau do centra mesta?
- Z medzinárodného letiska Lynden Pindling sa do centra mesta dá dostať taxíkom, autobusom alebo prenájom autom.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Nassau na Bahamách?
- Najlepší čas na návštevu Nassau je počas zimy a jari, keď je príjemné počasie a malo by byť menej daždivých dní.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nassau?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Nassau zahŕňajú historický centrálny trh, Queens Staircase, Atlantis Paradise Island a pláže ako Cabbage Beach a Cable Beach.

6. Musím mať vízum na návštevu Bahám?
- V niektorých prípadoch môžete vyžadovať vízum na návštevu Bahám, v závislosti od krajiny, z ktorej pochádzate. Je vhodné sa informovať vopred.

7. Aké je miestne menu v Nassau?
- Miestna menu v Nassau je bahamský dolár (BSD). Avšak americké doláre sú tiež široko prijímané.

8. Je voda v Nassau pitná?
- Pitná voda v Nassau je bezpečná na konzumáciu. Avšak, ak máte obavy, môžete si kupovať balenú vodu.

9. Je bezpečné navštevovať Nassau?
- Nassau je relatívne bezpečné miesto pre turistov, ale, ako v každom inom veľkomeste, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je sledovanie svojich vecí a vyhýbanie sa osamelým a tmavým oblastiam.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Nassau?
- V Nassau je široká ponuka ubytovacích zariadení vrátane luxusných rezortov, hotelov a súkromných apartmánov. Existujú aj cenovo dostupnejšie možnosti, ako napríklad penzióny a hostely.


Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe svojou krásnou, krištáľovo čistou vodou, pozoruhodnými plážami a slnečným počasím. Hlavné mesto Baham, Nassau, nie je výnimkou.

Nassau sa nachádza na západnom konci Bahamských ostrovov a má kontinentálne, subtropické podnebie. Toto znamená, že počasie v Nassau je teplé a vlhké po väčšinu roka.

Počasie v Nassau sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letné mesiace od júna do septembra sú najteplejšie. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje od 27 ° C do 32 ° C. Najteplejší mesiac je august s maximálnou teplotou okolo 33 ° C. V týchto mesiacoch však môžete očakávať aj veľa dažďa a búrok, ktoré sa týkajú tropických oblastí.

Zima tu nie je výrazná a teplota sa zriedka dostáva pod 20 ° C. Zimné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť vysokým teplotám a zároveň si vychutnať slnko. Priemerná teplota počas zimy (od decembra do marca) je 20 ° C až 25 ° C.

Pri návšteve Nassau by ste mali byť pripravení na hojné množstvo slnka, čo znamená aj vysokú vlhkosť. Vlhkosť v Bahamách môže byť veľmi vysoká od 60% do 90%, čo vás môže unaviť a zvýšiť pocit tepla. Je preto dôležité si so sebou vziať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Celkovo sú Bahamy a Nassau miestom, ktoré turistom ponúka celoročne príjemné počasie a nádherné pláže. Pri návšteve Nassau v lete nezabudnite na plávanie a ochutnávanie bahamských specialít a v zime vychutnajte slnko pri prechádzkach plážou.


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe hlavne svojimi krásnymi plážami, ktoré sú pokryté bielym pieskom a lemované krištáľovo čistým morom. Hlavne mesto Baham Nassau sa nachádza na ostrove New Providence a taktiež ponúka množstvo turistických atrakcií a krásnych miest, ktoré stojí za to spoznať.

Ak plánujete cestu na Bahamy a rozhodli ste sa navštíviť hlavné mesto, potom by ste si mali zabezpečiť letenku do Nassau. Letecká spoločnosť Bahamasair ponúka priamy let z najväčšieho letiska Lyndena Pindlinga na Bahamách do mesta Nassau s dĺžkou letu asi hodinu a pol.

Po prílete do mesta Nassau môžete okamžite začať objavovať jeho krásy. Miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť, je Paradise Island. Táto pobrežná oblasť ponúka návštevníkom množstvo atrakcií vrátane Aquaventure Waterpark, kde sa môžete prehrať na tobogánoch alebo preplávať bazénmi. V súčasnosti sa tu nachádza aj svetoznámy hotel Atlantis, ktorý ponúka množstvo zábavy a služieb, vrátane kasína, reštaurácií a súkromných pláží.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, by mala byť zaujímavá návšteva múzea pirátov v Nassau. Tento múzeum ponúka zaujímavý pohľad na históriu Baham a ich slávneho obdobia pirátov.

Nassau je tiež miestom, kde sa môžete pokochať najstarším, ale stále fungujúcim ázijským trhom v Karibiku. Trh Straw Market je najlepším miestom na nájdenie origoálnych suvenírov a miestneho remesla. Okrem toho môžete nájsť aj množstvo reštaurácií a stánkov s tradičnými jedlami.

Ak ste si užili dosť pláže a chcete objaviť prírodu, potom sa vyberte do archeologického parku Clifton Heritage National Land and Sea Park. Tento park ponúka návštevníkom pokojný útek z ruchu mesta a zároveň možnosť spoznať tradičnú kultúru Baham.

V Nassau môžete tiež navštíviť množstvo miestnych plavidiel a výletných lodí. Toto miesto je známe svojimi svižnými vlnami a vhodné pre množstvo vodných aktivít, ktoré by ste nemali premeškať. Snorkeling, potápanie alebo rôzne druhy vodného športu sú v Nassau dostupné.

Letenka do Baham Nassau vám zabezpečí unikátny zážitok, ktorý si navždy zapamätáte. Navštívte toto krásne miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás. Určite neprídete a neodídate sklamaní.


Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexotických ostrovných destinácií na svete a to z dobrého dôvodu! Sú to tiché, nekonečné piesočné pláže, jasne tyrkysové more a neuväznený prírodný svet. Nassau, hlavné mesto ostrova, je jedno z najkrajších miest na Bahamách.

Nassau je rozmanité miesto, kde sa bohatá história mieša s moderným mestským životom a ponúka mnoho možností pre návštevníkov. Tu nájdete krásne dcérske cintoríny, nádherné tropické záhrady, historické kaplnky a nákupné centrá, ktoré ponúkajú mnoho miestnych výrobkov z drevotriesky a rafia.

Ak sa chystáte do Nassau, určite by ste mali navštíviť niektoré z jeho klenotov, ako je napríklad námestie Rawson, kde sa nachádza parlament, Senát a súd, alebo Fort Charlotte, ktorý ponúka úžasné výhľady na mesto. Koniec koncov, Bahamy sú známe svojimi peknými plážami a poskytujú viac ako dosť prírodných krás pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohrať s vodou.

Ak túžite po viac adrenálínu, môžete navštíviť miestne zaujímavosti, ktoré ponúkajú malé adrenalínové zážitky, ako napríklad jazdu na zip-line cez vodopády, potápanie pod vodopády alebo plachtovanie na luxusných jachtách.

Na Bahamách je zvyčajne teplé počasie a turisti si môžu užiť celoročné plážové aktivity. Najlepší čas na návštevu Baham, aby ste unikli letným davom, je v období od marca do mája, kedy je počasie úplne dokonalé.

Nakoniec, Nassau je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu dovolenky a výhodného nákupu. Tu môžete nájsť mnoho módnych butikov, ktoré ponúkajú luxusné značky ako Gucci, Prada, Louis Vuitton a ďalšie.

V skratke, Bahamy sú úžasné miesto plné krásnych pláží, exotických rastlín, zvierat a prírodných pamiatok, ktoré ponúkajú mnoho aktivít a zážitkov pre cestovateľov. Nassau, ako hlavné mesto, ponúka výnimočný zážitok plný príležitostí na preskúmanie, zábavu a ochutnávanie miestnej kuchyne. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Bahamy sú práve pre vás!


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky