Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bahamy Little Exuma

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma:

1. Kam sa nachádza ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je súčasťou Bahamských ostrovov a nachádza sa na juhovýchode Bahám.

2. Ako sa dostať na ostrov Little Exuma?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Little Exuma, je letieť do hlavného mesta Bahám, Nassau, a potom absolvovať krátky voľný let na letisku Exuma International Airport, ktoré sa nachádza na susednom väčšom ostrove Great Exuma. Odtiaľ je dostupná trajektová služba alebo miestne dopravné služby, ktoré vás prepravia na ostrov Little Exuma.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne na plávanie, potápanie, šnorchlovanie a opaľovanie. Môžete tiež navštíviť niektoré z najkrajších lagún na svete, ako sú Exuma Cays Land and Sea Park a Moria Harbour Cay National Park. Ďalšie obľúbené aktivity zahŕňajú rybolov, jazdu na kajaku, prehliadku historických miest a objavovanie miestnej kuchyne a kultúry.

4. Aký je najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma?
Najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma je v období medzi decembrom a májom, keď teploty sú príjemne teplé a počasie je väčšinou slnečné. Treba si však uvedomiť, že Bahamy môžu byť zasiahnuté tropickými búrkami a hurikánmi v období od júna do novembra.

5. Aké ubytovacie možnosti sú dostupné na ostrove Little Exuma?
Na ostrove Little Exuma nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, rezortov, súkromných domov a apartmánov na prenájom. Najpopulárnejšie ubytovanie sa nachádza v blízkosti pláže, ponúkajúce výhľady na more a prístup k rôznym aktivitám na pláži.

Tieto odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma. Nezabudnite si však overiť aktuálne informácie a podrobnosti o vašej návšteve od miestnych zdrojov alebo cestovnej agentúry.


Letenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú karibským rajom, ktorý priláka tisíce turistov z celého sveta. Medzi množstvom ostrovov, ktoré Bahamy ponúkajú, sa nachádza aj ostrov Little Exuma. Tento malý ostrov je skrytý poklad, ktorý si zaslúži byť objavený.

Jedinečná príroda a paradajkové pláže robia z Little Exumy ponorovite miesto pre oddych a relaxáciu. Cestovatelia si môžu vychutnať základné klenoty ostrova, ako sú zálivy so smaragdovou vodou, hrebene korálových útesov a divoké mangrovníky. Pláže na tomto ostrove sú nezameniteľné a ponúkajú nekonečne dlhý piesočnatý pobrežie, ktoré zaručuje súkromie a pokoj.

Pre tých, ktorí sú nadšení vodnými športami, je Little Exuma skutočným rajom. Môžete si vyskúšať šnorchlovanie, potápanie alebo jednoducho prechádzku po pláži s prúdom nežných vĺn. Vďaka okolitej prírode je tu aj bohaté množstvo voľne žijúcich morských živočíchov, vrátane rôznych druhov rýb a žralokov. Pre tých, ktorí si prajú odvážnejšiu zábavu, môžu si zapožičať kajaky alebo prejsť sa na windsurfingu.

Okrem toho, Little Exuma je známy aj pre svoju kuchyňu. Na ostrove nájdete najčerstvejšiu miestnu rybu, ktorú si môžete ochutnať v jednej z mnohých reštaurácií priamo na pláži. Mali by ste si vyskúšať miestne špeciality, ako napríklad čerstvú grilovanú langustu alebo kari z kôpru. Nebudete sklamaní s chuťou a kvalitou jedla, ktorú Little Exuma ponúka.

Ako sa dostať na ostrov? Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Little Exumu, je lietadlo. Môžete si zarezervovať letenku priamo na ostrov z iných častí Bahám alebo si môžete rezervovať let do najbližšieho medzinárodného letiska a potom si zaplatiť vnútroštátnu letenku na ostrov Little Exuma. To vám poskytne príležitosť vidieť až unikátnu scenériu Bahám z vtáčej perspektívy.

Ak hľadáte dokonalý miestny útek a neobvyklé kúsky prírody, Little Exuma na Bahamách je miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Toto úchvatné miesto ponúka kombináciu nádherných pláží, adrenalínových vodných športov, bohatej miestnej kuchyne a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Nechajte sa uniesť atmosférou tohto malého ostrova, ktorý je ukrytý v karibskej doline raja.


Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma sú súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré sa nachádza v Karibiku. Toto malebné miesto je často označované za raj na zemi a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí túžia stráviť svoju dovolenku na krásnych plážach a zažiť miestnu kultúru.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma je pestré a ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, malými súkromnými hotelmi alebo domkami pri mori.

Jeden z najpopulárnejších rezortov na Little Exuma je hotel Sandals Emerald Bay. Tento luxusný rezort sa nachádza na západnom pobreží ostrova a ponúka nádherný výhľad na tyrkysové vody Karibiku. Rezort má vlastnú pláž, bazén s barom a širokú škálu zábavných aktivít pre hostí. Okrem toho má hotel aj wellness centrum, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo inú procedúru.

Ak preferujete menšie a súkromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre jeden z miestnych hotelov alebo domov na prenájom na pláži. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentický život na Bahamách a sú bezprostredne blízko najkrajších pláží. Viaceré hotely a domy ponúkajú aj možnosť vlastnej kuchyne, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí sa radi sami stravujú.

Jednou z hlavných atrakcií Bahamy Little Exuma je samozrejme krásna príroda a pláže. Pláž Tropic of Cancer je jednou z najkrajších pláží na ostrove a je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami a jasnými vodami. Táto pláž je ideálna na opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie.

Ďalšou nezabudnuteľnou skúsenosťou je navštíviť modrú jamu nazývanú Exuma Blue Hole. Táto jaskyňa s jasnou modrou vodou je ideálna na potápanie a ponúka jedinečný zážitok.

Okrem týchto prírodných krás môžete tiež navštíviť historické pamiatky na ostrove, ako napríklad Sklamaný kráčajúci kameň. Toto miesto je známe svojou legendou a je považované za duchovne dôležité.

V blízkosti sa tiež nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality a zakúpiť si darčeky a suveníry.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma ponúka ideálnu príležitosť na relaxáciu, oddych a skutočný únik z reality. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné rezorty alebo súkromné domy, tento rajský ostrov v Karibiku vám neustále poskytne zážitky a krásne spomienky na vašu dovolenku.


Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma - Odkryjte prírodné krásy

Bahamy Little Exuma je malý ostrov v Južných Bahamách, ktorý vám ponúka odpočinok a relaxáciu v krásnych prírodných podmienkach. Tento ostrov je známy svojou nedotknutou prírodou, spektakulárnymi plážami a modrou lagúnou.

Jednou z najkrajších miest na Bahamách Little Exuma je pláž Tropic of Cancer, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, opaľovanie a kúpanie, s krásnym jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou, ktorá sa zdá byť nekonečná. Pláž je tiež ideálnym miestom na piknik a pozorovanie západu slnka.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a skúmanie, je tu modrá lagúna, ktorá je domovom mnohých druhov morských živočíchov. Môžete si prenajať kajak alebo loď a preskúmať okolie, rozžiarujúce sa hlbiny a farebné koralové útesy.

Okrem toho, Bahamy Little Exuma ponúka aj možnosti rybolovu, pretože priekopníkovia si môžu požičať loď a ísť na lov. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o miestnej kultúre a histórii, sú tu rôzne miestne obchody a galérie, ktoré ponúkajú unikátne a ručne vyrábané produkty.

Nezabudnite, že Bahamy Little Exuma je známy aj pre svoju gastronómiu, môžete ochutnať plody mora a miestne jedlá, ktoré sú prípravené z čerstvých zložiek a korenia.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud, pokoj a romantiku, Bahamy Little Exuma je ideálnou voľbou pre vašu dovolenku. Zbalte kufre a vyberte sa do tohto krásneho miesta plného kúzla, ktorý vám umožní úplnú relaxáciu a obnovu vašich síl.


Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma je malý ostrov nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Bahamských ostrovov. Tento ostrov v Karibiku je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a teplým tropickým počasím.

Počasie na Bahamách Little Exuma je typické pre tropickú oblasť. Celoročne tu panuje teplé a vlhké podnebie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25°C počas zimných mesiacov až po 32°C počas leta. Najteplejší mesiace sú júl a august. Miestne obyvateľstvo a turisti sa často vyhýbajú horúcemu letu a preferujú návštevu v zimných mesiacoch, keď je teplota príjemnejšia.

Okrem vysokých teplôt je na ostrove tiež veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. Vlhkosť sa pohybuje na úrovniach okolo 70-80 percent, čo môže vytvárať pomerne dusnú atmosféru. Práve táto vlhkosť spolu s teplým vzduchom vytvára ideálne podmienky pre tvorbu búrok a hurikánov. Najväčšie riziko hurikánov na Bahamách je v období od júna do novembra.

Na Bahamách Little Exuma sú dve hlavné sezóny – suché obdobie a obdobie daždov. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy je minimálna pravdepodobnosť zrážok a nad ostrovom prevláda slnečné počasie. Toto obdobie je tiež vhodné na turistické aktivity ako plážové výlety, potápanie alebo rybolov. Obdobie daždov sa koná od mája do októbra, s júlom a augustom ako najdažďovejšími mesiacmi. Počas tejto doby sa občas môžu vyskytovať silné tropické búrky a krátkodobé zrážky.

Bahamy Little Exuma majú tiež vysoké slnečné hodiny, s priemerom 8-9 hodín slnečného svitu denne. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a teplým plytkým morom. Teplota mora dosahuje priemerne 26-28°C, čo robí z Little Exuma ideálne miesto pre potápanie a rôzne vodné aktivity.

Všeobecne platí, že počasie na Bahamách Little Exuma je priateľské a poteší milovníkov tepla a slnka. Ostrov ponúka mnoho možností na aktívny oddych a relaxáciu v nádhernom karibskom prostredí.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky