Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bahamy Georgetown (Exuma)

Počasie Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy si môžu pochváliť celoročne teplým a slnečným počasím. Nie je to inak ani v mieste Georgetown na ostrove Exuma. Toto krásne miesto ponúka turistom vynikajúce podmienky pre dovolenku na pláži, pretože počasie tu je veľmi priaznivé.

Exuma je jedným z okolo 700 ostrovov v Bahamách. Najväčšie mesto na ostrove je Georgetown s približne 1 000 obyvateľmi. Táto oblasť ponúka prekrásne pláže, koralové útesy a turistické atrakcie, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Prakticky celý rok tu panuje teplé a vlhké tropické podnebie. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C počas dňa a okolo 25 °C v noci. Priemerná ročná teplota vody sa pohybuje okolo 28 °C, takže sa jedná o ideálne miesto pre plávanie a kúpanie. Vodné športy, ako je potápanie, windsurfing a lovenie rýb sú tiež veľmi populárne.

V okolí Georgetownu môže byť v obdobiach júla a augusta miestami viac zrážok spôsobených letnými hurikánmi. Aj keď sa hurikány zvyčajne vyhnú oblasti Exuma, je stále odporúčané sledovať počasie v období od júna do novembra a byť pripravený na prípadné návaly vetra a zrážky.

V každom prípade, návšteva Georgetownu je celoročne nezabudnuteľným zážitkom, vďaka krásnej prírode a priaznivému počasiu. Táto časť Bahám má tiež obrovský kultúrny a historický význam, a tak sa môžu návštevníci tešiť na množstvo aktivít, ktoré im ponúkajú okolité ostrovy. Takže ak sa chystáte na tropickú dovolenku s prekrásnym počasím, Georgetown na Exuma je ideálne miesto pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Georgetown (Exuma)


1. Ako sa dostanem na Georgetown (Exuma) Bahamy?
Najjednoduchším spôsobom je letieť na medzinárodné letisko v Nassau a odtiaľ sa vybrať na let do Exuma. Existuje niekoľko denných letov medzi Nassau a Exumou.

2. Aké je počasie v Georgetowne (Exuma) Bahamy?
Georgetown (Exuma) má typicky teplé a vlhké subtropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 25°C do 32°C počas celého roka.

3. Kde sa dá ubytovať v Georgetowne (Exuma)?
V Georgetowne a okolí sú k dispozícii viaceré hotely, rezorty a Airbnb ubytovania. Medzi najpopulárnejšie patrí Grand Isle Resort & Spa, Sandals Emerald Bay, a Exuma Beach Resort.

4. Aké aktivity a atrakcie sú v Georgetowne (Exuma)?
Exuma je známa svojimi krásnymi plážami, jasne modrou vodou a možnosťou plávať s divými prasiatkami na Pig Beach. Ďalšie populárne aktivity zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, rybolov, prehliadky ostrova a prechádzky po národných parkoch.

5. Má Georgetown (Exuma) verejnú dopravu?
Áno, v Georgetowne je dostupná verejná doprava v podobe autobusov a taxíkov. Je však obmedzená, pretože ide o menší ostrov.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Georgetowne (Exuma)?
V Georgetowne a okolí nájdete niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bahamskú kuchyňu a miestne morské plody. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Chat 'n' Chill, Santanna's Grill Pit, a Augusta Bay Bahamian Restaurant.

7. Koľko času potrebujem stráviť v Georgetowne (Exuma)?
Ideálne je stráviť aspoň niekoľko dní v Georgetowne, aby ste si stihli vychutnať krásne pláže, atrakcie a okolitú prírodu. Niektorí ľudia však ostávajú na ostrove aj dlhšie, pretože si zamilovali jeho prírodnú krásu a pokojnú atmosféru.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o tom, čo môžete očakávať pri návšteve Georgetownu (Exuma) na Bahamách.


Letenka Bahamy Georgetown (Exuma)


Čo tu je za predmet? Letenky
Kam? Bahamy Georgetown (Exuma)
Dĺžka letu: 4 hodiny

Bahamy sú ostrovný ráj v Karibiku, ktorý je známy svojimi nekonečnými bielymi plážami a tyrkysovými vodami. Georgetown (Exuma) je jedno z najkrajších miest na Bahamách, ktoré sa nachádza na ostrove Great Exuma. Ide o miesto, ktoré sa radí medzi najromantickejšie destinácie na svete a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo možností na oddych, relaxáciu a zábavu.

Ak plánujete navštíviť Georgetown, budete potrebovať letenku na Bahamy a odporúčame, aby ste sa po prvýkrát rozhodli pre let s príletom do medzinárodného letiska Lynden Pindling v hlavnom meste Bahám -Nassau. Odtiaľ sa môžete dostať do Georgetownu napríklad lodnou dopravou alebo môžete zvoliť let s miestnymi aerolíniami Bahamasair, ktoré ponúkajú pravidelné lety z hlavného mesta.

Cena letenky na Bahamy závisí od rôznych faktorov, ako napríklad toho, kedy plánujete cestu, alebo aké tipy lístkov máte záujem si zakúpiť. V závislosti od vašich preferencií sa môžete rozhodnúť pre rôzne triedy cestovania, ktoré ponúkajú rôzne komfortné sedadlá, stravu a miesta na usadenie.

Väčšina návštevníkov Bahamov sa rozhodne ísť sem v období od decembra do apríla, keď sú počasie a podmienky na plávajúci turizmus najvhodnejšie. Cena letenky v tomto období sa však často zvyšuje, takže ak hľadáte lacnejšie lety, môžete zvážiť navštívenie v menej rušných mesiacoch ako júl a august, keď je viac šancí, že nájdete výhodnejšie akcie a ponuky.

Aby ste ušetrili čas a peniaze, odporúčame vám, aby ste si letenky na Bahamy zakúpili online vopred, a to už niekoľko mesiacov pred vašou plánovanou cestou. Online rezervácie vám umožnia porovnať ceny rôznych aerolínií a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje, a taktiež vám umožňujú naplánovať si cestu vopred a získať lepšie ceny.

Výlet na Bahamy a návšteva Georgetownu vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolenku vašich snov. Nie lenže si tu môžete užívať nádherné pláže, ale môžete sa zapojiť do rôznych aktivít, ako sú potápanie s rebrejkami, surfovanie, rybačka, alebo len prechádzky po krásnej prírode. Ak teda plánujete dovolenku na Bahamách a chcete navštíviť Georgetown, nezabudnite si zakúpiť letenku vopred a určite nebudete sklamaní.


Dovolenka Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy sú rajom na zemi a Georgetown (Exuma) možno dokonca jeden z najkrajších ostrovov v tejto oblasti. Ak hľadáte dovolenku na exotickom mieste s krištáľovočistým morom, bledozelenými plážami a čerstvým ovocím, Bahamy sú ideálnym miestom pre vás.

Georgetown sa nachádza na ostrove Exuma, ktorý je súčasťou bahamského súostrovia. Je to maličké mestečko s nádhernými plážami a čistým morom. Mnohí ľudia považujú Georgetown za jednu z najkrajších destinácií na Bahamách a to z dobrého dôvodu.

Pláže v Georgetowne sú nádherné - bledozelený piesok sa mieša s krištáľovočistou vodou. Väčšina pláží je relatívne menej navštevovaná, takže si môžete vychutnať chvíle s vašou rodinou alebo partnerom v pokoji. Pláže sa čistia denne a je zakázané loviť ryby alebo zbierať koraly, aby sa zachovala prírodná krása miestnych pláží.

Ak sa rozhodnete tráviť čas v samotnom Georgetowne, určite navštívte Albert Market, kde nájdete čerstvé a miestne produkty. Nezabudnite si kúpiť banány alebo ananás, ktoré sú sladké a šťavnaté, ako nikde inde na svete.

Večery v Georgetowne sú pokojné a romantické. Môžete sa vydať na prechádzku pri pláži a vychutnať si západ slnka, alebo navštíviť niektorú z miestnych reštaurácie. Môžete ochutnať tradičné bahamské jedlá, ako napríklad conch salad alebo guavu džús.

Nezabudnite, že Bahamy sú známe aj pre svoje vodné aktivity. V Georgetowne si môžete požičať kajak alebo paddleboard a odkryť tajomné zákutia ostrova sám. Mnohé pláže ponúkajú dobré podmienky na šnorchlovanie, takže sa určite príjemne prekvapíte krásami pod vodou.

V Georgetowne sa nachádza aj skvelé letisko, takže sa môžete dostať sem jednoducho a rýchlo. Malý ostrov Exuma je ideálny pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť turistickej zhonu a vychutnať si pravú prírodu Bahamov.

Akonáhle dorazíte do Georgetownu, budete sa cítiť ako v raji. Pláže, ovocie, a krásne prostredie, to všetko vytvára nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť tento kúsok nebesa na zemi, kde sa krajina stretáva s morem a každodenný stres zostáva na pevnine.


Ubytovanie Bahamy Georgetown (Exuma)


Georgetown je hlavným mestom Exumy, čo je jedného z troch hlavných ostrovov Bahám. Toto západné jedlo, ktoré leží v Atlantickom oceáne, je preslávené pre svoje krásne bielé pláže, jasné modré vody a úchvatné korálové útesy. Pre tých, ktorí hľadajú úplné oddych a relaxáciu na krásnom mieste, Georgetown je ideálnym miestom na dovolenku.

Vzhľadom k tomu, že Georgetown je hlavným mestom Exumy, ponúka množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov. Niektoré z najluxusnejších možností sú exkluzívne rezorty, ktoré sú situované priamo na pláži. V týchto rezortoch si môžete vychutnať prvotriedne služby, súkromné pláže, bazény a rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybárčenie a vodné športy. Niektoré rezorty ponúkajú aj luxusné apartmány s výhľadom na more, ktoré sú ideálne pre páry alebo rodiny.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie možnosti, je v Georgetowne aj niekoľko menších hotelpenziónov a apartmánov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často situované mimo centra mesta, avšak stále v blízkosti pláže a ostatných atrakcií. Toto sú obľúbené možnosti pre cestovateľov, ktorí hľadajú pohodlie a úspornú možnosť ubytovania.

Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zotrvať, budete mať v Georgetowne ľahkú prístup k mnohým aktivitám a atrakciám. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí potápanie a šnorchlovanie v úchvatných korálových útesoch, ktoré sú domovom pestrej fauny a flóry. Okrem toho môžete navštíviť neďaleké opustené pláže, kde si môžete vychutnať súkromie a pokoj. Zaujímavosťou v Georgetowne je aj návšteva Exuma Cays Land a Sea Park, ktorý je chráneným územím s nádhernou biodiverzitou.

Ak máte radi históriu a kultúru, navštívte historické pamiatky v Georgetowne, ako sú Fort George a Pompey Museum. Fort George je starým vojenským obranným dielom, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy. Pompey Museum na druhej strane je venované historii otrokov na Bahamách a poskytuje dôležité informácie o minulosti tejto oblasti.

Vzhľadom k tomu, že Georgetown je malé mesto, je lepšie vyplniť deň plávaním, opaľovaním a objavovaním prírodných a historických zaujímavostí. Zbavte sa stresu a ponorte sa do krásy Exumy, kde nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje všetkým preferenciám a rozpočtu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky