Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)

Dovolenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park v Západnej Austrálii je jedným z najkrajších a najneobvyklejších miest na planéte. Nachádza sa v regióne Kimberley a bol vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO v roku 2003. Tento park je známy svojimi rozsiahlymi skalnými formáciami, ktoré sú tisíce rokov staré a zanechajú návštevníkom dych bez plynutia.

Vstup do parku sa nachádza asi 250 km južne od mesta Kununurra a návštevníci si môžu zvoliť viacero trás na prechádzku. Najviac známa je pravdepodobne trasa Bungle Bungle Range, ktorá vedie cez skalné formácie súvisiace so skalnými domami aboridžínov. Táto trasa vás odvedie k najkrajšiemu z miest v parku, ako sú napríklad domy Cathedral Gorge alebo Echidna Chasm.

V parku sa nachádza aj mnoho divokých zvierat, ktoré sa pohybujú po skalách. Ak máte šťastie, môžete pozorovať klokana Wallaroo, kenguru, goanu alebo mnoho rôznych vtákov.

Ak chcete stráviť v parku niekoľko dní, môžete sa ubytovať v kempe v neďalekej osade Halls Creek. Tam budete mať prístup k vode a elektrine a môžete si vychutnať krásy prírody bezpečne a v pohodlí.

Purnululu National Park je nádherným miestom, ktoré musí vidieť každý, kto plánuje cestu do Austrálie. Prežijete tam niečo úplne jedinečné a nezabudnuteľné, čo si navždy zapamätáte.


Počasie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park sa nachádza na západnom pobreží Austrálie a je domovom jedného z najkrajších a najneskôr objavených prírodných divov sveta - Purnululu National Park. Tento národný park je známy svojimi unikátnymi piesočnatými stolovými horami, známymi ako Bungle Bungle Range, a je tiež zoznamom svetového dedičstva UNESCO.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Purnululu National Park, je jeho umiestnenie. Nachádza sa v suchom a mierne horúcom podnebnom pásme, kde je zvyčajne vysoká teplota a nízka vlhkosť. Letá v tomto regióne sú typicky horúce, s maximálnymi teplotami pravidelne prekračujúcimi 35 ° C. V týchto mesiacoch môžete očakávať, že budete potrebovať ľahké oblečenie, slnečné okuliare a dostatočné množstvo slnečnej ochrany, ak sa chystáte na turistiku alebo skúsenosti na voľnom vzduchu.

Zimy v Purnululu National Park sú miernou a prijateľnou alternatívou vysokým letným teplotám. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 ° C a 25 ° C, s nočnými teplotami, ktoré môžu klesnúť pod 10 ° C. V zime môžu byť aj občasné dažde, ktoré prinesú potrebnú vlhkosť pre túto suchú krajinu.

Pre tých, ktorí chcú navštíviť Purnululu National Park, je dôležité plánovať si cestu v súlade s teplotami a zrážkami v regióne. Letá sú obdobím s najvyššími teplotami, ktoré môžu byť pre niektorých turistov príliš náročné. Zima je obdobím s miernymi teplotami, ale priemerným množstvom turistov. Pre tých, ktorí preferujú chladnejšie počasie a nie sú obmedzení časovou dostupnosťou, môže byť najlepšou voľbou návšteva Purnululu National Park počas jarných alebo jesenných mesiacov.

Purnululu National Park je nielen dobre známy svojimi unikátnymi piesočnatými horami, ale aj pre svoju divokú a pestrú faunu a flóru. Turisti majú príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov, plazy a iné zvieratá, ktoré prežívajú v tomto ekosystéme. Pre tých, ktorí majú záujem o prírodu a ekológiu, je toto miesto skutočným rajom.

Nech už plánujete návštevu Purnululu National Park na jeseň, zimu, jar alebo leto, mali by ste si byť vedomí náročností a potreby dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia vyskytujúce sa v suchom a horúcom podnebnom pásme. Dôležité je mať dostatočné množstvo vody, opaľovacie krémy a ochranu proti slnku, aby ste si mohli vychutnať túto nádhernú časť Austrálie.

Purnululu National Park je skutočne jedinečným a nádherným miestom na Západe Austrálie s fascinujúcou prírodou a divokými krásami. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, máte zaručenú úžasnú dovolenku. Bungle Bungle Range a Purnululu National Park vám ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a pohľady na nádhernú a neporušenú austrálsku krajinu.


Letenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, situovaný v západnej Austrálii, je jedným z najfascinujúcejších miest na svete. Tento národný park je známy pre svoje pôsobivé geologické útvary, ktoré sa nazývajú Bungle Bungle Ranges. Toto územie, ktoré bolo zalistované na zozname Svetového dedičstva UNESCO, je ako žiadne iné miesto na Zemi.

Cesta do národného parku Purnululu je veľmi podmanivá. Väčšina cestujúcich sa rozhoduje pre najjednoduchší spôsob dopravy - leteckú cestu. Letenky do Austrálie môžete zohnať z rôznych svetových destinácií a následne pokračovať v lete do letiska v blízkosti národného parku. Letecká cesta vám ponúkne okúzľujúce výhľady na austrálsku krajinu, s jej nádhernými plážami, horskými pásmy a prepožičia vašej ceste určitý príjemný vzdušný zážitok.

Po prílete na miesto určenia a zaplatení vstupného poplatku môžete začať objavovať úžasné krásy Purnululu National Park. Bungle Bungle Ranges sú unikátnymi formáciami, ktoré sa skladajú z vrstiev piesku, ktoré sú vytvorené účinkom procesu rustikácie. Tieto skaly, tvarujúce sa v fascinujúce koncentrické kruhy, učarujú každého návštevníka. Ich originálna farba, ktorá v priebehu dňa mení odtiene od sivohnedých po oranžové a červené, je pre tento národný park charakteristická.

Ak máte radi túry a dobrodružstvo, určite oceníte možnosti, ktoré ponúka Purnululu National Park. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť skryté kúty tohto úžasného miesta. Jednou z najobľúbenejších je tunelová cesta, ktorá vám umožní prechádzať sa cez skalné tunely a objavovať ich úžasné ohromujúce interiéry. Na konci tejto trasy môžete dokonca navštíviť známe Cathedral Gorge, nádhernú oblasť so skvostnou akustikou, kde sa konajú rôzne hudobné podujatia.

Po náročnom dňovi objavovania môžete relaxovať v jednom z táborísk v parku, kde si môžete postaviť stan alebo si nájsť ubytovanie v jednom z príbytkov, ktoré sú k dispozícii. Vychutnajte si večer pri ohni a obdivujte hviezdy vo večernom nebi - tento zážitok je jednoducho neopakovateľný.

Purnululu National Park je nezabudnuteľné miesto, ktoré každý milovník prírody a dobrodružstva musí vidieť. Jeho jedinečné geologické útvary, pôsobivá krajina a možnosti turistických aktivít vás určite dostanú. Ak si chcete užiť toto skryté kúzlo v západnej Austrálii, neváhajte a zohnajte si letenky do Austrálie, aby ste sa mohli pustiť do tejto nevšednej dobrodružnej cesty. Vaše očakávania určite nebudú sklamať.


Ubytovanie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Austrália sa môže pochváliť obrovským množstvom krásnych miest a turistických atrakcií. Jedným z týchto miest je aj národný park Purnululu v Západnej Austrálii, ktorý ponúka ubytovanie pre návštevníkov.

Ako sa dostať do národného parku Purnululu?

Ak sa rozhodnete navštíviť národný park Purnululu, najjednoduchší spôsob ako sa tam dostať, je autom. Z mesta Kununurra, ktoré sa nachádza asi 250 kilometrov severne od parku, sa budete musieť prejsť po nevydláždenej ceste až k vstupu do parku.

Ak sa však rozhodnete prenajať si auto, môžete zvoliť aj iné trasy, ktoré sa vedia dostať až do parku, napríklad z mesta Darwin alebo z mesta Broome.

Ubytovanie v národnom parku Purnululu

V národnom parku Purnululu máte možnosť ubytovať sa buď v kempingu alebo v jednom z národných parkov, ktoré sa nachádzajú v parku. Ubytovanie v kempingu je lacnejšie, ale bez možnosti využívať sprchy a toalety, zatiaľ čo v národných parkoch máte prístup k moderným zariadeniam a sprchám.

Kemping v národnom parku Purnululu

V kempingu v parku si môžete zarezervovať svoje miesto vopred a to prostredníctvom webovej stránky parku. V kempingu sa nachádza aj zastrešená miestnosť, kde si môžete pripraviť jedlo, pripáliť oheň a sedieť venku.

Národné parky v národnom parku Purnululu

V národnom parku Purnululu sa nachádzajú tri národné parky, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Tieto národné parky sú:

1. Red Rock Gorge – tento národný park je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú miesto na prechádzky a prechádzky po púšti. Nachádza sa tu aj kopec Red Rock, ktorý ponúka impozantné výhľady na okolitú krajinu.

2. Kurrajong – tento národný park sa nachádza v údolí Kurrajong a ponúka pohodlné ubytovanie v jednej z 10 troskrížových chát.

3. Bungle Bungle – tento národný park je najznámejší v parku Purnululu a nachádza sa v jeho strednej časti. Ponúka návštevníkom možnosť ubytovania v jednej z troch postelých domov.

Vo všetkých týchto národných parkoch nájdete moderné zariadenia, sprchy a prístup k elektrickej energii, aby sa vám pobyt v parku stal príjemným zážitkom.

Zhrnutie

Národný park Purnululu v Západnej Austrálii ponúka návštevníkom množstvo krásnych výhľadov a turistických atrakcií. Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, máte možnosť ubytovania v kempingu alebo v jednom z troch národných parkov, ktoré sa nachádzajú v parku. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, máte zaručený príjemný pobyt a nezabudnuteľné zážitky z návštevy národného parku Purnululu v Západnej Austrálii.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


1. Kde sa nachádza Purnululu National Park?
Purnululu National Park sa nachádza na Západnej Austrálii v Kimberley regióne.

2. Aká je veľkosť Purnululu National Park?
Purnululu National Park má rozlohu približne 240 000 hektárov.

3. Ako sa dostanem do Purnululu National Park?
Najlepší spôsob ako sa dostať do Purnululu National Park je autom, po ceste z mesta Kununurra alebo Halls Creek.

4. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstupný poplatok do Purnululu National Park je 12 Austrálskych dolárov pre dospelých a 6 Austrálskych dolárov pre deti (ceny sú platné v roku 2021).

5. Aké sú hlavné atrakcie v Purnululu National Park?
Hlavnými atrakciami v Purnululu National Park sú Bungle Bungle menhiry, ktoré sú unikátnymi útvarmi pieskovcových kuželov a pohoria.

6. Môžem tam prespať?
Áno, v Purnululu National Park sú k dispozícii kempingové miesta s obmedzenými zariadeniami. Je však potrebné si umiestnenie miesta rezervovať vopred.

7. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu Purnululu National Park je v austrálskom jari a jeseňi (marec, apríl, september a október), keď je teplota príjemná.

8. Je potrebné si zobrať so sebou vodu na túru v parku?
Áno, je dôležité si so sebou vziať dostatok vody, najmä v horúcich letných mesiacoch.

9. Ako dlho trvá prehliadka parku?
To závisí od toho, akú prehliadku plánujete. Na ľahšie krátke túry môžete rátať s pár hodinami, ale na dlhšiu prehliadku cez celý park môže byť potrebný celý deň alebo viac.

10. Musím si zobrať so sebou vlastné jedlo na návštevu parku?
Áno, je odporúčané mať so sebou dostatok jedla a pitia na túru do Purnululu National Park, pretože tam nie sú žiadne stravovacie zariadenia.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky