Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Arménsko Jerevan (hlavné mesto)

Počasie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je miestom, ktoré ponúka rôznorodé a zaujímavé počasie počas rôznych období v roku. Nachádza sa v horskom prostredí a vďaka tejto polohe je ťažké predvídať, ako sa bude počasie meniť.

Leto (jun - august) v Jerevane prináša horúce a suché podnebie. Teploty sa môžu pohybovať od 25°C do 40°C, s minimálnymi zrážkami. To znamená, že turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Jerevan v lete, by mali byť pripravení na veľmi teplé počasie a neskutočné teplo slnka. Je vhodné nosiť lahodné a vzdušné oblečenie, zároveň je dôležité piť dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii.

Jesenné (september - november) počasie v Jerevane je premenlivé a vyrovnáva sa za horúce letné dni. Teploty začínajú klesať a situácia je optimálna na prechádzky po meste či okolitej prírode. Je to tiež obdobie, kedy sa začína zvyšovať počet dní so zrážkami, čo vytvára zaujímavú kombináciu teplých a daždivých dní.

Zima (december - február) prináša chladné a snežné počasie. Teploty sa pohybujú od -5°C do 5°C, no teploty môžu klesnúť ešte nižšie v horských oblastiach. Jerevan pokrýva biela vrstva snehu a mesto sa mení na kúzelné miesto. Turisti majú možnosť zažiť roztomilé a teplé kaviarne v centre mesta alebo využiť príležitosť na lyžovanie v okolitých horách.

Jar (marec - máj) je krásnym obdobím v Jerevane, keď sa príroda prebúdza k životu. Teploty sa zvyšujú a stávajú sa príjemnejšími, no nie sú príliš vysoké. Je to ideálny čas na návštevu historických pamiatok a objavovať krásy mesta a okolia.

Vzhľadom na jeho polohu v horskom prostredí má Jerevan rozmanité počasie, ktoré ponúka rôzne zážitky počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Arménska vždy nájdu niečo, čo ich oslní. Od horúceho leta, cez farebnú jeseň až po zimu s bielym zasnežením - Jerevan je fascinujúcim miestom pre každého milovníka počasia a prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


1. Aká je poloha Jerevanu?
Odpoveď: Jerevan sa nachádza v Arménsku, v západnej časti krajiny.

2. Aký je počet obyvateľov Jerevanu?
Odpoveď: Obyvateľstvo Jerevanu sa odhaduje na približne 1,1 milióna ľudí.

3. Ktorý je najvýznamnejší pamiatkový objekt v Jerevane?
Odpoveď: Najvýznamnejším pamiatkovým objektom v Jerevane je Arménsky štátny histórický múzeum.

4. Aké sú najdôležitejšie atrakcie v Jerevane?
Odpoveď: Medzi najdôležitejšie atrakcie v Jerevane patria Kaskády, Matenadaran: Arménska národná knižnica a múzeum rukopisov, Modrá mešita, Námestie republiky, Opera a balet Jerevan a mnoho ďalších.

5. Akým jazykom sa hovorí v Jerevane?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Jerevane a v celom Arménsku je arménčina.

6. Koľko miestnych dopravných prostriedkov je k dispozícii v Jerevane?
Odpoveď: V Jerevane sa bežne používajú autobusy, trolejbusy a taxíky pre miestnu dopravu. Môžete si tiež prenajať auto alebo využiť služby bicyklových požičovní.

7. Aké sú typické arménske jedlá, ktoré si môžete vychutnať v Jerevane?
Odpoveď: V Jerevane môžete ochutnať arménske tradičné jedlá, ako sú khorovats (grilované mäso), lavash (tradičný chlieb), dolma (plnené vavriny) a mnoho ďalších.

8. Aké je typické počasie v Jerevane?
Odpoveď: Jerevan má kontinentálne podnebie so suchými letami a chladnými zimami. Letá sú teplé a suché s priemernými teplotami okolo 25 °C, zimy sú chladné s teplotami často pod nulou.

9. Koľko hodín letu je z môjho mesta do Jerevanu?
Odpoveď: Dĺžka letu do Jerevanu závisí od polohy vašej východzíej krajiny. Z EÚ a USA to môže trvať približne 4-6 hodín.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako spoznať Jerevan?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako spoznať Jerevan, sú pešie prechádzky po starom meste a jeho pamiatkach, absolvovanie ponuky miestnych prehliadok a výletov a ochutnávanie miestnej kuchyne v tradičných reštauráciách.


Dovolenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Návšteva Arménska by mala byť na zozname destinácií každého cestovateľa, ktorý túži objaviť starodávnu históriu a bohatú kultúru. A keďže Jerevan je hlavným mestom tejto fascinujúcej krajiny, nemal by ste si nechať ujsť možnosť stráviť dovolenku práve tu.

Jerevan, jeden z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete, je pádomachom starodávnej histórie a moderného rozvoja. Jeho pôvodom siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom a v priebehu tisícročí sa postupne vyvíjal a stal sa dôležitým centrom politického, ekonomického a kultúrneho života v Arménsku.

Pri návšteve Jerevanu by ste mali začať svoje dobrodružstvo na Republikovom námestí, ktoré je srdcom mesta. Tu nájdete niekoľko významných pamätihodností, medzi ktoré patrí i Vlastenecké námestie so sochou Arménskeho boja proti tureckej invázii.

Ďalšie miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, sú Matenadaran, ktorá je jednou z najväčších knižníc starovekých a stredovekých rukopisov na svete, a Arménsky národný múzeum, ktoré ponúka jedinečný pohľad na arménsku históriu a kultúru.

Po návšteve múzeí si môžete oddýchnuť v nádherných parkoch a záhradách, ktoré sa nachádzajú po celej Jerevane. Jedným z najznámejších je Hovnanian Park, ktorý ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Tu si môžete posedieť na lavičke a obdivovať okolité pamiatky a scenériu.

Ak máte radi umenie, určite navštívte Ajchmíadzinský múzeum umenia, kde nájdete rôzne umelecké diela od antiky až po súčasnú dobu. Múzeum súčasného umenia v Jerevane je ďalšou zaujímavou zastávkou pre umeleckých nadšencov.

Jerevan je tiež známy svojimi bohatými kulinárskymi tradíciami. Vychutnajte si miestne jedlá, ako sú dolma (plnené vinné listy), horovats (grilované mäso) a lavash (tradičný arménsky chlieb). Nezabudnite si vychutnať aj arménsku kávu a slávny arménsky konjak.

Počas svojho pobytu v Jerevane vás zaujme aj nočný život. Mesto ponúka rôzne bary a kluby, kde si môžete vychutnať miestny drink, ako je napríklad Tarkhun (tradičný arménsky bylinný nápoj).

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, plnú histórie, kultúry a vynikajúcej kuchyne, navštívte Jerevan v Arménsku. Toto starobylé mesto vás určite očarí svojou bohatou históriou a pôvabom.


Ubytovanie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je jedným z najkrajších miest v Kaukaze. Svojim návštevníkom ponúka množstvo pamiatok, veľké množstvo reštaurácií a kaviarní, ako aj útulné a luxusné hotely. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Jerevane.

1. Grand Hotel Yerevan - Luxusné ubytovanie

Grand Hotel Yerevan je jedným z najluxusnejších hotelov v Arménsku. Tento historický hotel, ktorý bol postavený v roku 1926, sa nachádza v samotnom centre mesta a ponúka svojim hosťom komfortné a luxusné ubytovanie. Každá z 104 izieb hotela je útulne vybavená a má k dispozícii moderné zariadenia. Okrem toho hostia môžu využiť fitness centrum, spa a saunu.

2. Tufenkian Historic Yerevan Hotel - Pre milovníkov histórie

Tento elegantný hotel Tufenkian Historic Yerevan Hotel sa nachádza v histórickej časti mesta a ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný pobyt s príchuťou histórie. Hotel sa skladá z niekoľkých budov, z ktorých každá je prispôsobená podľa štýlu a charakteru regiónu. Izby sú obohatené o prvky arménskej kultúry a designu a každá z nich je vybavená kvalitným zariadením. Hostia si môžu vychutnať aj chutné arménske jedlá v reštaurácii hotelu.

3. Hyatt Place Yerevan - Moderné ubytovanie

Hyatt Place Yerevan ponúka moderné a elegánne ubytovanie, ktoré sa nachádza v centrálnej časti mesta. Tento hotel má na výber 95 izieb, ktoré sú vybavené súčasným zariadením. Každá izba má elegantné nábytok a luxusné postele so závesmi v arménskom štýle. Tento hotel navyše ponúka hostiam aj kaviareň a bar, kde si môžu vychutnať nápoje a jedlá.

4. Republica Hotel Yerevan - Ubytovanie pre každého

Republica Hotel Yerevan ponúka svojim hosťom pohodlné, útulné a moderné ubytovanie a nachádza sa v samom srdci mesta. Hotel ponúka každú z amenít, ktoré by ste mohli požadovať, ako je napríklad kaviareň, bar a večerný klub. Izby sú vybavené súčasným zariadením a sú dostatočne priestranné, aby poskytovali dostatok miesta pre pohodlný pobyt.

5. Diamond House Hotel - Ubytovanie pre tight budget

Ak hľadáte ubytovanie pre tight budget, mali by ste sa pozrieť na Diamond House Hotel. Nachádza sa v samom centre mesta a ponúka lacné a jednoduché izby, ktoré vám poskytnú dostatočný komfort počas pobytu v Arménsku. Hotel ponúka aj kaviareň ako aj prístup k wifi pripojeniu.

V Jerevane nájdete ubytovanie pre každý rodinný rozpočet a každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po ubytovania pre tight budget, Jerevan vás určite neklame. Takže ak cestujete do Arménska, neváhajte a buďte si istý, že si nájdete to správne ubytovanie pre vaše potreby.


Letenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko, krajina na križovatke Európy a Ázie, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých turistických miest a fascinujúcu históriu. Jeho hlavné mesto, Jerevan, je živým centrom kultúry, histórie a architektúry. Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť túto fascinujúcu destináciu, je prvým krokom zabezpečenie letenky do Arménska.

Letenky do Jerevanu sú k dispozícii z rôznych častí sveta. Arménia má medzinárodné letisko Zvartnots v blízkosti Jerevanu, ktoré slúži ako hlavný vstupný bod pre túto krajinu. Niektoré z najpopulárnejších leteckých spoločností, ktoré lietajú do Jerevanu, sú napríklad Emirates, Aeroflot, Qatar Airways, Turkish Airlines a Etihad Airways. Tieto spoločnosti poskytujú komfortné lety so širokým spektrom služieb a jedlom na palube.

Jerevan je známy svojou bohatou históriou a významnými pamiatkami. Po príchode do Jerevanu je jednou z prvých miest, ktoré by ste mali navštíviť, Republikové námestie. Je to veľké, dobre udržiavané námestie s kaskádovitým komplexom so stupňovitými fontánami. Taktiež môžete navštíviť Pamätník genocídy Arméňov, ktorý je venovaný všetkým obetiam arménskej genocídy.

Jerevan je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú úžasné obrazy arménskej histórie a kultúry. Medzi najznámejšie patria Arménske národné múzeum, Múzeum Erebuni, ktoré je venované histórii starovekého mestského osídlenia Erebuni, a Múzeum Sergeja Parajanova, ktoré je venované slávnemu arménskemu filmovému režisérovi.

Okrem toho môžete v Jerevane navštíviť aj Arménsku Apoštolskú katedrálu, ktorá je jednou z najstarších kresťanských stavieb na svete, katedrálu Svätého Gregora Iluminátora, ktorá je hlavným sídlom Arménskej apoštolskej cirkvi, a modlitebnú časť Chor Virap, ktorá je považovaná za dôležitú miestom arménskeho kresťanstva.

Okrem kultúry a histórie ponúka Jerevan aj úžasné prírodné krásy vo svojom okolí. Môžete navštíviť vrchol Ararat, svätú horu Arménov, alebo si užiť prechádzku v národnom parku Dilidžan, ktorý je obklopený nádhernou prírodou a lesmi.

Keď už ste v Jerevane, nezabudnite vyskúšať miestnu arménsku kuchyňu. Arménska kuchyňa je chutná a obohatená množstvom korenín a zaujímavých prísad. Niektoré z miestnych špecialít, ktoré by ste mali ochutnať, sú napríklad dolma (plnené listy viniča), lavash (tradičný chlieb), kebab (grilované mäso) a arménske sladkosti ako napríklad pakhlava.

Nákupy v Jerevane tiež nie sú zanedbateľnou záležitosťou. Môžete navštíviť dlhú a živú ulicu Vernisáž, ktorá je plná trhovísk a stánkov s tradičným arménskym remeslom a suvenírmi.

Po návšteve Jerevanu odletíte s množstvom nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Fascinujúca história, kultúra a prírodná krása Arménska vám zaručujú, že táto krajina nebude len miestom, kde si zakúpite letenku a strávite dovolenku, ale aj jedným z najkrajších miest, ktoré ste kedy navštívili.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky