Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Argentína El Chaltén

Dovolenka Argentína El Chaltén


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Argentína by mohla byť skvelou voľbou. Toto obrovské juhoamerické krajina ponúka množstvo nádherných miest na objavovanie a jedným z nich je El Chaltén. Tento malý mestský štát, známy ako „Trekkingové hlavné mesto sveta“, má veľa ponúk pre dobrodružných turistov.

El Chaltén sa nachádza v provincii Santa Cruz, priamo na hranici s Chile. Je obklopený majestátnymi horami a národnými parkmi, čo ho robí dokonalým miestom na túranie a objavovanie prírodných krás.

Trekking je hlavnou atrakciou El Chalténu a ponúka rôzne možnosti pre všetky úrovne a schopnosti. Jednou z najobľúbenejších trás je Cerro Fitz Roy. Táto ikonická hora je považovaná za jednu z najkrajších na svete a jej vrchol ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Túra k Cerro Fitz Roy môže trvať približne 8 až 10 hodín, ale výsledná odmena za námahu stojí za to.

Pre tých, ktorí preferujú kratšie túry, je tu aj Lago de los Tres, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na Cerro Fitz Roy. Túra k tomuto jazeru trvá približne 4 až 5 hodín a je ideálna pre tých, ktorí majú obmedzený čas alebo fyzickú kondíciu.

Okrem trekkingu ponúka El Chaltén aj množstvo ďalších aktivít. Môžete si vyskúšať rýchlu jazdu na rieke alebo vyzdvihnúť prút a ísť rybárčiť na niektorom z okolitých jazier. Môžete sa tiež vybrať na jazdu na koni a objavovať okolitú krajinu zo sedla. Pre milovníkov fotografie je tu nekonečné množstvo prírodných scenérií, ktoré jednoducho žiadajú o fotenie.

Počas vášho pobytu v El Chalténe si tiež môžete vychutnať miestnu kuchyňu a kultúru. Mestečko je domovom mnohých reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne špeciality, ako je asado (tradičný argentínsky grilovaný mäso) alebo čorizo (argentínska klobáska).

Pokoj a relax nájdete vo večerných hodinách v jednom z miestnych barov alebo kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne víno alebo piva.

Ak hľadáte dovolenku s dobrodružstvom, prírodou a úžasnými výhľadmi, neváhajte a navštívte Argentínu El Chaltén. Toto malé mestečko vás nadchne svojou krásou a ponúkne vám nezabudnuteľné zážitky. Je to miesto, kde sa stretáva príroda a dobrodružstvo.


Letenka Argentína El Chaltén


El Chaltén, známe aj ako "Horské mesto" v južnej Patagónii v Argentíne, je ideálna destinácia pre dobrodružné duchy a milovníkov prírody. Mesto je známe svojimi fascinujúcimi horami Fitz Roy a Cerro Torre, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a bezpočet outdoorových aktivít.

Ak plánujete navštíviť El Chaltén, letenka je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko možností letov na tento úžasný kúsok sveta.

Prvá možnosť je využiť medzinárodný letisko v meste El Calafate, ktoré je asi 220 kilometrov od El Chaltén. El Calafate je leteckým uzlom v južnej Patagónii, s priamymi letmi z Buenos Aires a iných veľkých miest v Argentíne. Po prílete do El Calafate môžete si zobrať prenájom automobilu, vziať si autobus alebo taxík, ktoré vás doveziú do El Chaltén za približne trojhodinovú jazdu.

Druhá možnosť je využiť miestnu leteckú spoločnosť, ktorá poskytuje pravidelné lety z mesta El Calafate do El Chaltén. Tieto lety sú oveľa rýchlejšie ako cesta autom, pretože trvajú iba približne 45 minút. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú ušetriť čas a pohodlne sa dostať do El Chaltén.

Tretia možnosť je využitie letu z mesta Buenos Aires, priamo do El Chaltén. Tieto lety sú však menej časté a dostupné, a väčšinou sú sezónne. Ak máte plán navštíviť El Chaltén v samotnom strede sezóny, je možné nájsť lety z Buenos Aires, ktoré vás zavedú priamo do tejto malebnej destinácie.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť letenky si vyberiete, jedno je isté - cesta do El Chaltén bude nesmierne odmenená, keď uvidíte nádheru tohto miesta. Národný park Los Glaciares, kde sa El Chaltén nachádza, je domovom ľadovcov, krásnych jazier a horských dolín. Milovníci turistiky, horolezectva a fotografovania budú mať nekonečné možnosti vychutnať si túto divokú krajinu.

Okrem horských túr si môžete vychutnať aj rybolov v riekach a jazerách, plavby na kajakoch po jazerách, a dokonca aj jazdu na koni okolo okolitých horských scén. El Chaltén ponúka aj skvelé ubytovanie v horských chatách a reštaurácie s miestnou kuchyňou, kde si môžete vychutnať mäso, ako je slávny argentínsky steak.

Takže, ak sa chcete vydať do jedného z najkrajších miest na svete, neváhajte a získajte si letenku do Argentíny a El Chalténu. Toto nepopierateľné útočisko pre dobrodruhov a prírodných milovníkov vás prívetivo privíta so svojou ohromujúcou scenériou a nekonečným radom outdoorových aktivít.


Ubytovanie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Argentíny, ktorého hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares. V tomto parku sa nachádza niekoľko najznámejších vrcholov v Patagónii, ako je napríklad Fitz Roy alebo Cerro Torre. Preto je El Chaltén známy ako "trekkingové hlavné mesto Patagónie".

Ak plánuješ navštíviť tento nádherný kút sveta, môžeš sa tešiť na úplne najlepšie ubytovacie možnosti. V El Chaltén je síce malý výber hotely a hostelov, ale tieto dve možnosti ponúkajú vynikajúce ubytovanie so všetkými potrebnými doplnkami.

Medzi najlepšie hotely v El Chaltén patria hotely s vierohodným názvom, ako sú napríklad Hotel Los Cerros, Hotel La Aldea De La Selva Lodge, Hotel Boutique Lo De Trivi, a ďalšie. Tieto hotely ponúkajú okrem luxusu aj nádherný výhľad na impozantné hory a prisľubujú nezabudnuteľné pobyty. Nachádzajú sa v blízkosti turistických atrakcií, tiež majú na dosah najlepšie reštaurácie, kaviarne, obchody s múzeami a historické pamiatky.

Hostely sú pre pohodlné a cenovo dostupnejšie ubytovanie. Hostely v El Chaltén sú čisté a starostlivo zariadené s priateľskými hostiteľmi, ktorí ti radi pomôžu s plánovaním tvojho dobrodružstva. Medzi najlepšie hostely v El Chaltén patria Hostel Andino, Hostel Kaulem, Hostel Rancho Grande, a mnoho ďalších.

El Chaltén je najlepšie navštíviť od decembra do marca, keď je tam teplejšie a päťhodinová cesta z El Calafate je rovnaká ako všetky ostatné ročné obdobia. Na návštevu El Chaltén nie je potrebné žiadne ťažké zariadenie ani veľa peňazí. Stačí sa obliecť k účelu, vezmú sa so sebou dobrú turistickú mapu a vyráziť na svoje dobrodružstvo!

Ak sa chystáš na návštevu Argentíny, nezabudni odísť do El Chaltén. Táto nádherná krajina umožňuje turistom stráviť nezabudnuteľný čas a ponúka vynikajúcu turistickú infraštruktúru s okázalými hotely a cenovo dostupnými hostelmi. Nezmeškaj šancu nasávať krásy Patagónie a zarezervuj si svoje ubytovanie ešte dnes!


Počasie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko, ktoré sa nachádza v argentínskej provincii Santa Cruz. Mesto je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov horolezectva a turistiku, pretože sa nachádza v národných parkoch Los Glaciares a Fitz Roy. Avšak, predtým než sa vydáte do tohto úžasného miesta, je dôležité poznať miestne počasie.

El Chaltén sa nachádza voľne vystavené v pustej a vetrom známej stepi, čo znamená, že počasie v tomto oblasti je veľmi nepredvídateľné. Väčšinou prevláda chladné podnebie, s miernymi letmi a studenými zimami. Priemerná teplota v lete (od decembra do marca) sa pohybuje od 10 °C do 18 °C, zatiaľ čo v zime (od júna do septembra) teploty klesajú pod bod mrazu, s priemernou teplotou okolo -2 °C.

Zároveň je dôležité si uvedomiť, že El Chaltén je známy svojimi silnými vetrami. Najväčšími veternými rýchlosťami sa meria až 130 km/h, čo môže mať vplyv na vašu turistiku a horolezectvo. Je preto potrebné mať dobre oblečenie a vybavenie, ktoré odolá extrémnym podmienkam.

Ďalším faktorom, ktorý treba zohľadniť, je zložitosť predpovedania a rýchlosť zmeny počasia v tejto oblasti. Môže sa stať, že ráno bude slnečno a teplé, ale doobeda sa počasie zhorší a zmrazí. Turisti by mali byť pripravení na rýchle zmeny a mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred dažďom, vetrom a chladom.

Vďaka svojmu geografickému umiestneniu je El Chaltén tiež známy pre časté zrážky a sneh. Počas dažďa a sneženia môže byť turistika a horolezectvo nebezpečné a niekedy aj nemožné. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a radšej plánovať svoje aktivity v závislosti od predpovede.

V neposlednom rade treba pripraviť sa na krátke dňa v zime. Kvôli severskej polohy trvá zima viac ako 17 hodín, čo dáva obmedzený čas na turistiku a horolezectvo. Ranné slnko vychádza neskoro a zapadá skoro poobede, čo znamená, že plánovanie je kľúčom k využitiu času na maximum.

Celkovo je počasie v El Chaltén nepredvídateľné a podmienky môžu byť náročné. Avšak, s primeranou prípravou, dobrým vybavením a sledovaním predpovede počasia môžete naplánovať úspešnú a bezpečnú cestu do tohto krásneho miesta. Nech už cestujete za krásnym výhľadom na hory, alebo sa chcete ponoriť do divokej prírody, El Chaltén vám ponúka nezabudnuteľný zážitok v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Chaltén


Otázka: Kam mám letieť, aby som sa dostal/a do El Chalténu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na prílet je letisko Comandante Armando Tola v meste El Calafate, odkiaľ je len 3 hodinová cesta do El Chalténu.

Otázka: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Najlepším obdobím je medzi októbrom a marcom, kedy je počasie väčšinou suché, nie je tam veľa turistov a horské vrcholy sú viditeľné.

Otázka: Môžem sa dostať do El Chalténu autom?
Odpoveď: Áno, môžete tam cestovať autom, ale cesta je zväčša neudržiavaná a náročná na riadenie, takže by ste mali byť opatrní.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe môžete turistovať v skalných oblastiach, túrovať po horách, raftovať na rieke a pozerať si miestne atrakcie a pamiatky.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe je k dispozícii mnoho ubytovacích možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány a kempingové miesta.

Otázka: Je bezpečné cestovať do El Chalténu?
Odpoveď: Áno, El Chaltén je relatívne bezpečné miesto, ale stále by ste mali byť opatrní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechať svoje veci v bezpečí a chrániť svoje cennosti.

Otázka: Aké miestne pokrmy by som mal/a vyskúšať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe si môžete vyskúšať miestne jedlá ako choripán (klobása s chlebom), empanadas (korenené koláče) a asado (argentínsky grilovaný steak).

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy v El Chalténe?
Odpoveď: Najlepšie trasy v El Chalténe sú Fitz Roy, Cerro Torre, Laguna de los Tres, Laguna Torre a Lago del Desierto.

Otázka: Aké je miestne klima v El Chalténe?
Odpoveď: Klima v El Chalténe je kontinentálne, s chladnými zimami a teplými letami. Počas zimy môžu teploty klesnúť pod bod mrazu, takže by ste mali byť pripravení na studené počasie.

Otázka: Mám si so sebou priniesť niečo špeciálne na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Ak sa vydávate na túry, mali by ste mať so sebou horúcu oblečenie, pohodlné topánky a batoh na sezónne potreby. Navyše, nezabudnite si s sebou zobrať fotoaparát alebo mobilný telefón na fotenie miestnych scenérie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky