Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Angola Chiumbe Falls

Letenka Angola Chiumbe Falls


Ak hľadáte exotické dobrodružstvo v srdci Afriky, Angolu možno nezvážite ako svoj prvý cieľ. Avšak táto krajina skrýva niekoľko skvostných miest, medzi ktorými Chiumbe Falls patria k najkrajším. Toto tajomné miesto je pravým pokladom a môže vám poskytnúť jedinečný zážitok.

Chiumbe Falls sa nachádzajú na rieke Kwanza, v blízkosti parku Quiçama, len niekoľko hodín jazdy od angolskej hlavného mesta Luanda. Sú obklopené nádhernou prírodou a majestátnymi vodopádmi. Je to miesto, kde môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a vychutnať si pokoj a krásu prírody.

Ak sa rozhodnete navštíviť Chiumbe Falls, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Hoci Angola nie je najčastejšia turistická destinácia, existujú letecké spoločnosti ponúkajúce lety do Luandy. Môžete zvoliť leteckú spoločnosť, ktorá vás privedie priamo do Luandy z vášho domovského letiska, alebo si môžete zvoliť let s medzipristátím v inom africkom meste.

Po prílete do Luandy môžete zobrať si prenajaté auto alebo si objednať taxík, ktorý vás zviezie na cestu do parku Quiçama, kde sa nachádzajú Chiumbe Falls. Cesta tam môže trvať niekoľko hodín, ale cesta sama o sebe ponúka dych berúce výhľady na angolskú krajinu, charakterizovanú rozmanitou faunou a flórou.

Vstupným bodom do parku Quiçama je majestátna brána, ktorá vás privíta do tohto prírodného raja. Tam môžete zanechať auto a začať trek, ktorý vám zaberie asi hodinu, aby ste dosiahli samotné Chiumbe Falls. Na ceste budete obdivovať rieku Kwanza, ktorá sa vlní v údolí a vytvára kaskády krásnych vodopádov.

Samotné Chiumbe Falls sú pôsobivé. Ich výška dosahuje až 15 metrov a voda sa lomí o obrovské skaly, vytvárajúc ohromujúci zvuk a položenie ohromujúcej scény pred vašimi očami. Môžete sa túlať okolo vodopádu, pozorovať rastliny a zvieratá v okolí a úplne sa pohltiť prírodným prostredím.

Po dni strávenom v Chiumbe Falls sa môžete vrátiť do mesta Luanda a objaviť bohatú históriu a kultúru Angoly. Môžete navštíviť múzeá, ako napríklad Múzeum národného oslobodenia, ktoré vám poskytnú pohľad na minulosť krajiny a politické udalosti.

Počas svojho pobytu v Angole nemali by ste vynechať možnosť ochutnať miestne jedlá a západ slnka pri mori. Luanda ponúka obrovský výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné angolské jedlá a morské plody.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nezabudnuteľný zážitok,


Dovolenka Angola Chiumbe Falls


Angola, krajina ležiaca na juhu Afriky, je pre mnohých ešte stále neobjaveným turistickým rajom. Svojim exotickým prírodným bohatstvom ponúka návštevníkom úžasné zážitky a jedinečné dobrodružstvá. Jedným z najkrajších miest v Angole, ktoré by ste určite nemali vynechať počas svojej dovolenky, sú Chiumbe Falls.

Chiumbe Falls, tiež známe ako Kalandula Falls, sa nachádzajú v provincii Malanje, približne 100 kilometrov na východ od hlavného mesta Luanda. Tieto vodopády patrí medzi najväčšie v Afrike a pýšia sa výškou až 105 metrov a šírkou až 400 metrov. Práve ich impozantné rozmery robia z Chiumbe Falls jedno z najnavštevovanejších miest v Angole.

Cesta k týmto vodopádom je sama osebe dobrodružstvom. Návštevníci môžu prejsť neprejazdnou pralesnou cestou, ktorá im umožní objaviť krásy miestnej fauny a flóry. Počas cesty budete mať možnosť vidieť divoké zvieratá, ako sú slony, levhartovia alebo vzácne vtáky. Cesta je však dlhá a náročná, preto je vhodné zabezpečiť si sprievodcu, ktorý bude mať skúsenosti s touto trasou.

Keď sa konečne dostanete k vodopádom, budete ohromení ich krásou a neskutočnou silou. Prúd vody padajúci z obrovských skalných stien vytvára imponujúci spektákulárny obraz. Okolie vodopádu je pokryté bujnou zeleňou a je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ak sa nebojíte trochu adrenalínu, môžete sa vydať na miestnu prechádzku pod vodopádom a zažiť kombináciu chladnej vody a ohromujúcej sily prúdu. Nezabudnite však na bezpečnostné opatrenia a sledujte pokyny miestnych sprievodcov.

Okrem obdivovania krásy vodopádu môžete tiež využiť príležitosť a preskúmať okolité krajiny. V okolí Chiumbe Falls sa nachádzajú mnohé ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako sú jeskynné systémy, jazerá a skalné formácie. Zároveň môžete spoznať miestnu kultúru a obyvateľov, ktorí v týchto oblastiach žijú. Ich pohostinnosť a srdečný prístup vás neopustia.

Návšteva Chiumbe Falls je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť krásy Angoly spojené s prírodným bohatstvom a dobrodružstvom. Ak túžite po niečom netradičnom a exotickom, nemali by ste váhať a vydať sa na dovolenku práve sem. Angola a jej Chiumbe Falls sú pripravené vás uchvátiť a zapamätať si na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Chiumbe Falls


Otázky:

1. Kde sa nachádza Angola Chiumbe Falls?
2. Aké je výškové rozpätie vodopádu Angola Chiumbe Falls?
3. Aký je hlavný dôvod návštevy vodopádu Angola Chiumbe Falls?
4. Aké sú najlepšie časy na návštevu vodopádu Angola Chiumbe Falls?
5. Je potrebné si zakúpiť vstupenky na návštevu vodopádu Angola Chiumbe Falls?

Odpovede:

1. Angola Chiumbe Falls sa nachádza v provincii Huíla v Južnej Afrike.
2. Výškový rozsah vodopádu Angola Chiumbe Falls sa pohybuje medzi 50 až 70 metrov.
3. Hlavným dôvodom návštevy vodopádu Angola Chiumbe Falls je nádherná scenéria a prírodná krása.
4. Najlepšie časy na návštevu vodopádu Angola Chiumbe Falls sú v období sucha od júna do septembra.
5. Áno, je potrebné si zakúpiť vstupenky na návštevu vodopádu Angola Chiumbe Falls.


Počasie Angola Chiumbe Falls


Angola sa nachádza v západnej Afrike a má suché a horúce podnebie. V oblasti Chiumbe Falls, ktorá sa nachádza v južnej časti Angoly, sa to však môže trochu líšiť.

Chiumbe Falls sa nachádza v provincii Huila a jedná sa o vodopád, ktorý je známy svojou krásou a obľubou turistov. Tento región sa nachádza v blízkosti pohoria Serra da Leba, ktoré ovplyvňuje klimatické podmienky v oblasti.

Počasie v Chiumbe Falls je typické pre savanu, kde býva girafa, antilopa a niečo cez tisíc rôznych druhov vtákov. Teploty sa pohybujú medzi 20 až 33 stupňami Celzia, ale v období sucha môžu byť ešte vyššie. Suché obdobie sa v Chiumbe Falls vyskytuje v mesiacoch júl a august, takže akýkoľvek návštevník, ktorý by sa rozhodol navštíviť túto oblasť, by mal brať do úvahy, že bude potrebné sa pripraviť na horúce a suché počasie.

Na druhej strane, v období dažďov, ktoré trvá od septembra do júna, môžu byť teploty o niečo nižšie, ale vzdušná vlhkosť sa zvyšuje a môže byť dosť vysoká, čo sa môže javiť ako nekomfortné pre niektorých ľudí. Dažde prinášajú uľahčenie počas horúceho počasia a zelený kolorit okolia z tejto oblasti robia nádherné miesto na návštevu.

Vzhľadom na mierny rozdiel v teplotách v priebehu roka a na silné dažďové obdobie, najlepší čas na návštevu Chiumbe Falls by bol v období medzi júnom a augustom. Po zamakanom období býva tiež krajinove povrch pokrytý množstvom rôznych kvitnúcich rastlín, takže táto oblasť vyzerá naozaj nádherná.

Všeobecne platí, že ak chcete navštíviť Chiumbe Falls, mali by ste sa pridŕžať základných opatrení, ako napríklad nosiť vhodné oblečenie, mať pitnú vodu so sebou a chrániť sa pred slnkom. Toto všetko by malo pomôcť udržať vás zdravým a užiť si toto krásne miesto v južnej časti Angoly.


Ubytovanie Angola Chiumbe Falls


Angola je krásna krajina s množstvom prírodných krás a pamiatok. Jednou z najkrajších miest, ktoré si návštevník môže vychutnať, sú Chiumbe Falls - fantastické vodopády ležiace v juhozápadnej časti krajiny.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento úchvatný kúsok prírody, budete sa musieť ubytovať v blízkosti vodopádov. A našťastie, existuje niekoľko možností, kde si môžete nájsť vhodné ubytovanie.

Jednou z možností je rezort, ktorý sa nachádza priamo na brehu rieky Kwanza. Rezort ponúka mnoho možností ubytovania, od bungalovov až po apartmány, ktoré sú perfektné pre skupiny alebo rodiny. Súčasťou ubytovania je bazén, kde si môžete odpočinúť po náročnom dni strávenom na vodopádoch. Okrem toho, rezort ponúka aj organizované výlety na vodopády, kde sa budete môcť pokochať krásami týchto vodopádov.

Ďalšou možnosťou je kemp, ktorý sa nachádza v oblasti Chiumbe Falls. Kemp ponúka ubytovanie v stanoch, kde si môžete užiť prírodné prostredie a vychutnať si ticho a kľud. Kemp ponúka aj zdieľané sociálne zariadenia, kde si môžete umyť ruky a čeliť potrebám na WC. Okrem toho, v blízkosti kempu sa nachádza množstvo miest, kde môžete navštíviť ať už prírodné krásy alebo kultúrne pamiatky.

Pre tých, ktorí by si radi dopriali trochu luxusu, existuje aj niekoľko hotelov v okolí vodopádov. Tieto hotely ponúkajú mnoho zariadení a služieb, ktoré vám prinesú komfort a pohodlie po dlhom dni strávenom na vodopádoch. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú dokonca aj výhľad na samotné vodopády, čo sú určite nezabudnuteľné zážitky.

Vzhľadom na to, že oblasť okolo vodopádov Chiumbe Falls sa nachádza v odľahlých oblastiach Angoly, je dôležité vybaviť si všetky potrebné povolenia a preukazy. Preto sa uistite, že máte všetko potrebné vybavené, a vychutnajte si toto magické miesto a zároveň si doprajte kvalitné ubytovanie, ktoré bude prispievať ku vašemu nezabudnuteľnému zážitku z tohto kúsku Afriky.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky