Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)

Letenka Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër) je prírodné jazerá v Albánsku, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny v horskom pásme Mali i Gjerë. Blue Eye je považované za symbol krásy a čistoty albánskej prírody.

Toto jazero s krystalovo čistou vodou je niečo ako "pravá modrá perla". Miesto, ktorý každý rok priláka množstvo turistov.

Jazero vzniklo pravdepodobne počas posledného ľadového obdobia, keď klesala teplota a posledné alpské ľadovce boli ešte prítomné v tomto pohorí. Osamelý prameň vytryskol z podzemia až 50 metrov hlboko a jeho voda, ktorá má rovnakú teplotu celoročne, sa dostáva do jazera.

Jazero má okrúhly tvar, ktorý sa podobá na oko, odtiaľ pochádza jeho názov. Miesto je obklopené hustými lesoch a iba niekoľko turistických miest činí toto miesto kúsok od ruchu mesta Vlorë skutočne relaxačným vzduchom. Jazero je vzdialené približne 30 kilometrov od mesta Saranda a 31 kilometrov od mesta Gjirokastra.

Toto miesto je pre turistov naozaj príťažlivé, pretože ponúka čarovnú a unikátnu atmosféru. V stomilovom jazere sa môžete kúpať v čistej modrej vode a prechádzať si okolo jazera prostredníctvom dreveného mosta. Odporúčame vám, aby ste si priviedli so sebou kúpacie plávky a ručník, aby ste mohli tešiť z fungovania v miestnej prírode.

Keď sa budete prechádzať, uvidíte veľa rastlín a kvetov, ktoré sú charakteristické pre albánsku prírodu. Od jazera a do vrchu je to iba krátka akrročka, takže sa Vám odporúča venovať jeden deň z vašej dovolenky na objavovanie tohoto miesta.

Ak ste turista, potom je najlepšie cestovať sem autobusom alebo taxívkou. Blue Eye je až na konci jednej z cestných odbočiek z cesty, ktorá spája mesto Saranda s Gjirokastro.

Celkovo, Albánsko Blue Eye je skutočne kúzelné a unikátne miesto k návšteve. Môže to byť skvelá príležitosť na oddych a relaxáciu prostredníctvom hodín strávených v prírode. Prechádzka popri modrom oku bude určite jedným z najkrajších zážitkov z vašej cesty do Albánska.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


1) Čo je Blue Eye?
Odpoveď: Blue Eye alebo Syri i Kaltër je prírodné jazierko v Albánsku s krásne tyrkysovej farby.

2) Aké je vstupné do Blue Eye?
Odpoveď: Vstup do Blue Eye je zadarmo.

3) Ako sa dostanem do Blue Eye?
Odpoveď: Blue Eye sa nachádza asi 25 km od mesta Saranda. Najlepšou možnosťou je vziať si taxi alebo si prenajať auto.

4) Dá sa v Blue Eye plávať?
Odpoveď: Nie, v Blue Eye je zakázané plávať a počas návštevy musíte dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá.

5) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Blue Eye?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Blue Eye je od mája do októbra, keď sú teploty príjemné.

6) Koľko času si mám zobrať na návštevu Blue Eye?
Odpoveď: Návšteva Blue Eye by mala zabezpečiť aspoň pol dňa, aby ste mohli vychutnať krásu miesta.

7) Je v okolí Blue Eye dostupné ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v okolí Blue Eye je niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení.

8) Kde sa nachádza Blue Eye v Albánsku?
Odpoveď: Blue Eye sa nachádza v juhovýchodnej časti Albánska, asi 25 km od mesta Saranda.


Počasie Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko, krajina rozkošného pobrežia na Balkánskom polostrove, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ale existuje jedno miesto, ktoré je jedinečné aj z hľadiska prírodnej krásy - Blue Eye (Syri i Kaltër).

Blue Eye je prírodný zdroj v horskom údolí, asi 22 km východne od mesta Saranda. Jeho názov pochádza z jasne modrej farby vody, ktorá vytvára dojem, že stojíte pri oku gigantického tvora.

Táto prírodná atrakcia vytvára jedinečnú kombináciu zelene a modre, čo z nej robí veľmi obľúbené miesto turistov. Blue Eye je v skutočnosti vnútorné východisko rieky Bistricy, ktorá neskôr ústi do Jónskeho mora. Na tomto mieste sa podzemná rieka prelína so slanou morskou vodou, čo spôsobuje špecifickú modrú farbu vody.

Okolo Blue Eye sa nachádza bujná vegetácia tropického charakteru. Stromy a rastlinstvo sú pokryté machom a vytvárajú príjemný chládok, ktorý je výborne vítaný v horúcom letnom počasí.

Okrem krásy a unikátnosti miesta, Blue Eye je tiež významnou zásobárňou pitnej vody pre okolité oblasti. Je to dôkaz toho, ako prírodná krása a funkcia môžu spojiť svoje sily a vytvoriť niečo zázračné.

Počasie okolo Blue Eye je typické pre mediteránsky región. V letných mesiacoch je teplota príjemne horúca, často sa pohybujúca okolo 30°C. Ideálna počasie na plávanie a osvieženie sa v modrej vode. V zime je teplota chladnejšia, ale stále príjemná na prechádzky a objavovanie okolitej prírody.

Treba poznamenať, že míľniky boli udelené na znak ochrany a zachovania tohto jedinečného miesta v roku 1985. Počas rokov sa stalo veľmi populárnym turistickým cieľom, čo viedlo k vybudovaniu chodníkov a vyhliadok, ktoré umožňujú návštevníkom zblízka si vychutnať krásu Blue Eye.

Ak plánujete navštíviť Albánsko, nezabudnite zahrnúť Blue Eye do svojho zoznamu. Je to prírodná perla, ktorá ponúka úžasné scenérie a jedinečný zážitok. Ubezpečte sa však, že počas návštevy počasie je priaznivé a vychutnajte si všetko, čo Blue Eye má ponúknuť.


Ubytovanie Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko Blue Eye, známe aj ako Syri i Kaltër, je jedným z najkrajších turistických destinácií v Albánsku. Toto nádherné miesto sa nachádza len zopár kilometrov od mesta Saranda a je obklopené hustými lesmi a krásnou prírodou. Blue Eye je populárne pre svoj krásny jasný modrý jazierko a je obľúbeným miestom pre rodinné výlety, turistiku alebo relaxáciu v prírode.

Ak sa chystáte navštíviť Albánsko Blue Eye, budete potrebovať ubytovanie. Našťastie, v okolí nájdete množstvo možností pre ubytovanie, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a predstavám.

Prvou možnosťou je ubytovanie v meste Saranda. Nachádza sa to len niekoľko kilometrov od Blue Eye a ponúka širokú škálu hotelov a ubytovacích zariadení. Saranda je malé mesto, ktoré ponúka priestor pre pohodlnú prechádzku po uliciach a zhliadnutie miestnych obchodov a reštaurácií. Môžete si zvoliť medzi hotelmi, penziónmi alebo apartmánmi, ktoré sa vám budú najviac páčiť.

Ak preferujete ubytovanie priamo v Albánskom Blue Eye, existuje niekoľko možností. V okolí nájdete autokempingové miesta, kde si môžete postaviť stany alebo karavany. Ak vám to nie je po vôli, nájdete aj malé hotely a kasína, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie s krásnym výhľadom na prírodu. V poslednej dobe sa veľa turistov rozhodlo pre ubytovanie v niektorom z mnohých domov na prenájom, ktoré sa nachádzajú v okolí Blue Eye. Môžete si prenajať celý dom, alebo si zvoliť iba izbu vo veľkom dome, kde budete mať aj možnosť stretnúť ďalších turistov.

Všetky tieto ubytovacie možnosti sú k dispozícii v Albánskom Blue Eye. Pamätajte, že každé ubytovanie má svoje vlastné pravidlá a ponúka niečo, čo iné ho neponúka, takže preto si starostlivo vyberte ubytovanie, ktoré vám najlepiej vyhovuje. Jedna vec je však istá - terén okolo nádherného Blue Eye sa vám bude páčiť a zapôsobí na vás určite na celý život.


Dovolenka Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko je nádhernou krajinou so skrytými poklady, a jedným z týchto pokladov je modré oko, známe aj pod názvom "Syri i Kaltër". Toto miesto, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, je skutočnou perličkou a obľúbeným turistickým cieľom.

Modré oko je prírodné jazierko, ktoré sa nachádza v horskom údolí vo Fierze, na rieke Bistricë. Jeho názov získalo pre svoju unikátnu modrú farbu, ktorú získava vďaka niekoľkým faktorom. Dno jazierka je pokryté pieskom a vápencovými sedimentmi, ktoré odrážajú slnečné lúče a vytvárajú tak jasnú modrú farbu vody. Je to neuveriteľné miesto, kde sa môžete ponoriť do jasu a krásy prírody.

Okrem modrej farby vody je najväčšou atrakciou Blue Eye jeho podvodný svet. Voda je neuveriteľne čistá a je plná rôznych druhov rýb a iných vodných živočíchov. Mnoho návštevníkov sem prichádza, aby si mohli vychutnať potápanie a skúmať bohatstvo tohto podzemného sveta.

Okolie modrého oka je tiež obklopené prekrásnou prírodou. Hory a lesy spolu so zelenými lúkami tvoria scenériu, ktorá poteší oči každého návštevníka. Môžete si tu posedieť na brehu jazierka a vychutnať si pohľad na okolitú krajinu, alebo sa rozhodnúť pre prechádzku jedným z mnohých turistických chodníkov.

Blue Eye je tiež obklopené rôznymi druhmi kvetov a stromov, ktoré prispievajú k jeho úchvatnej atmosfére. Väčšina návštevníkov sa sem prichádza relaxovať a úplne sa vypnúť od hektického mestského života. Je to jedinečná oáza pokoja a ticha.

Preskúmanie okolia Blue Eye je tiež ideálnou príležitosťou na objavovanie miestnej kultúry a histórie. Môžete navštíviť tradičné albánske dediny, kde sa môžete oboznámiť s miestnou architektúrou a gastronómiou. Mnoho domácností ponúka jedlá pripravené tradičným spôsobom, ktoré vám umožnia objaviť chutné miestne jedlá.

Cestovanie do Albánska a návšteva Blue Eye je jedinečným zážitkom. Príroda tohto miesta je ohromujúca a jeho pokojná atmosféra vás uvoľní a zbaví stresu. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, prírodovec alebo len milovník prírody a poklidu, Blue Eye vám ponúka všetko, čo potrebujete pre oddych a relaxáciu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky