Nechtová fólia

Fólia na nechty je novým trendom čo sa týka nechtovej ozdobu či dizajnu. Umožňuje vytvoriť rôzne vzory, motívy alebo dokonca dizajny samotného nechtu na ruke, ale aj na nohách. Existuje mnoho rozličných variant, z ktorých si môže človek vyberať. Vzory sú holografické, vzorované alebo jednoduché. Fólie sa líšia farbami a sú vyrobené v rozličných odtieňoch. Je isté, že každý si medzi fóliami nájde tu svoju, ktorá sa perfektne hodí k typu pleti či oblečeniu.

Aby sme mohli kúpené nechtovú fóliu naniesť, potrebujeme tri základné veci. Týmito sú nožnice, tyčinky do ucha a lepidlo na nechty. Všetky ich možno jednoducho zakúpiť, sú ľahko dostupné v každej drogérií alebo väčšom obchode. Prvým krokom je narezanie fólie v prípade, že už nebola dodaná narezaná na jednotlivé prsty. Narezať ju odporúčame minimálne o polovicu dlhšie, ako je samotná šírka a dĺžka nechtu na nohe či ruke. Zabránime tak tomu, že fólia bude primalá a nebude zakrývať celkovú plochu nechtu. Po tomto kroku na necht na prste alebo nohe aplikujeme lepidlo na nechty. Je dôležité, aby ste použili kvalitné lepidlo, aby Vám fólia dobre naň sadla a neodlepovala sa. Lepidlo necháme 2-3 minúty schnúť, aby už nemalo tekutú, ale rôsolovitú konzistenciu. Teraz pomaly a pozorne na lepidlo aplikujeme nechtovú fóliu. Na pomoc si pri tom zoberieme vatovú tyčinku do ucha, ktorou sa snažíme fóliu na nechte vyhladiť, aby nevznikali vzduchové bublinky, a tým by fólia bola nerovná. Po vyrovnaní fólie a vyhladení tyčinkou je nutné počkať 5 až 10 minút, kým lepidlo nezaschne.

Aby nechtová fólia dlho vydržala, je na konci procesu nutné prelakovať fóliu priesvitným lakom. Treba si však dávať pozor na to, že po prelakovaní treba znovu počkať pár minút kým tento zaschne, inak je možné, že fóliu aj s lakom narušíme. Po zaschnutí laku zoberieme ďalšiu tyčinku a pomocou nej dôkladne a pomaly odstránime zvyšné časti fólie a laku okolo nechta.

Samozrejme, môžete použiť aj inú farbu laku ako priesvitnú, aby ste fóliu obživili, prípadne použiť kontrastnú farbu len na malú časť nechtu, aby bola vidno aj fólia aj lak. Fantázií sa v takomto prípade medze nekladú. Môžete skombinovať bielu s čiernou, fialovú s oranžovou či ružovú s modrou. Majte na pamäti, že nikto na prvýkrát nenaniesol fóliu bezchybne a isto bude trvať niekoľko týždňom a neúspešných pokusov, kým zvládnete fóliu naniesť na všetkých 10 prstov bez chyby alebo opakovania. Jednou cestou k úspechu je určite použiť fóliu postupne na každý necht zvlášť a počkať, kým všetko zaschne a pustíte sa do ďalšieho nechtu, ako robiť všetky nechty naraz.

Metóda fóliovania je populárna najmä preto, že umožňuje veľkú rôznorodosť dizajnov bez toho, aby ste sami namáhavo museli vykresľovať zložité vzory štetcom alebo lakovým perom. Inou výhodou je určite aj cena, keďže oproti gélovým nechtom môžete ušetriť peknú sumu peňazí. K popularite nechtovej fólie prispievajú aj celebrity, ktoré tieto nechty vystavujú na sociálnych sieťach a aj rôzne video kanály, kde možno sledovať návody a tipy, ako si tieto nechty spraviť pohodlne u Vás doma bez toho, aby ste museli chodiť do salónu na manikúru.