Mastercard

Používajte Vašu kreditnú kartu Mastercard na každodenné nákupy – v obchodoch, na internetových stránkach a dokonca aj v miestach, ktoré neprijmú peniaze alebo šeky ako sú hotely. Vaša Mastercard Vám dáva slobodu na podporu Vášho životného štýlu. Nemusíte sa obávať, keď používate kreditnú kartu Mastercard, pretože je krytá ochranou spotrebiteľov, či už platíte v obchode, cez telefón alebo online. Ako držiteľ karty Mastercard nie ste zodpovední v prípade, že niekto uskutoční neoprávnené nákupy s Vašou kartou, suivez leurs conseils.

Získajte núdzovú pomoc prakticky kedykoľvek, kdekoľvek a v akomkoľvek jazyku. Služba Mastercard Global Service Vám pomôže pri hlásení stratených alebo odcudzených kariet, získaní náhradnej karty alebo hotovostnej zálohy, nájdením bankomatu a odpovedá na otázky vo Vašom účte. Mastercard je jedinou platobnou značkou, ktorá poskytuje svojim držiteľom kariet služby – bez ďalších nákladov – na pomoc pri odhaľovaní a vyriešení krádeže identity. Odborná pomoc Vám pomôže 24 hodín denne 7 dní v týždni, ak si myslíte, že Vaša identita bola odcudzená. Odborníci Vám pomôžu pri rýchlom zrušení a opätovnom objednaní obsahu Vašej fyzickej peňaženky, ako je Váš vodičský preukaz, medzi ostatnými položkami. Rozšírená záruka zdvojnásobuje záruku a zmluvu na poskytnutie servisu a voliteľnú predĺženú záruku. Pokrytie je pre oprávnené položky zakúpené s Vašou Mastercard.

Mastercard Incorporated je americká nadnárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby so sídlom v New Yorku v Spojených štátoch amerických. Globálne veliteľstvo operácií sa nachádza v mestečku O’Fallon, Missouri na predmestí mesta St. Louis. Na celom svete je jeho hlavnou činnosťou spracovávať platby medzi bankami obchodníkov a bankami vydávajúcimi karty alebo úverovými združeniami kupujúcich, ktorí používajú kreditné a debitné karty Mastercard na nákup. Spoločnosť Mastercard je od roku 2006 verejne obchodovanou spoločnosťou. Pred jej prvou verejnou ponukou bola spoločnosť MasterCard družstvom vo vlastníctve viac ako 25 000 finančných inštitúcií, ktoré vydávajú svoje značkové karty.

Mastercard, pôvodne známa ako Master Charge – nouveau seche cheveux, bola vytvorená niekoľkými kalifornskými bankami ako konkurent BankAmericard, ktorú vydala Bank of America, ktorá sa neskôr stala kreditnou kartou Visa, ktorú vydáva spoločnosť Visa Inc. Pôvodnými bankami za spoločnosťou MasterCard bola United California Bank (neskôr First Interstate Bank a následne zlúčená do spoločnosti Wells Fargo Bank), Wells Fargo, Národná banka Crocker (následne sa zlúčila do spoločnosti Wells Fargo) a Bank of California (následne zlúčené do Union Bank z Kalifornie). V roku 1966 uvedená skupina kalifornských bánk vytvorila Medzibankovú asociáciu kariet. S pomocou banky New York Marine Midland Bank (teraz HSBC Bank USA) sa tieto banky spojili, aby vytvorili Master Charge: The Interbank Card. Karta získala značnú podporu v roku 1969, kedy sa pripojila spoločnosť First National City Bank, ktorá spájala svoju vlastnú kartu s Master Charge. V roku 1968 začali s Eurocard strategické spojenectvo, ktoré efektívne umožnilo prístup na európsky trh a prijatie Eurocard v USA. Systém prístupových kariet zo Spojeného kráľovstva sa pripojil k aliancii v roku 1972. V roku 1979 bola Master Charge premenovaná na MasterCard. V roku 1997 Mastercard prevzala kartu Access. V roku 2002 sa MasterCard International spojila s Europay International, ďalším veľkým združením emitentov kreditných kariet, z ktorého sa v roku 1992 stala Eurocard. V auguste 2010 spoločnosť MasterCard rozšírila svoju ponuku elektronického obchodovania s akvizíciou poskytovateľa DataCash, poskytovateľa spracovania platieb.