Je dobré nakupovať značkové oblečenie online?

Pokiaľ ide o módu, môžete mať značné problémy kúpiť si to, čo sa Vám páči, ak máte obmedzený rozpočet. Značkové oblečenie z katalógov alebo časopisom dosť často má až priam neuveriteľnú cenu. Niekoľko sto eur za sveter a pár tisíc za topánky. Nie je to malá suma, ktorú by ste mali utratiť len za kus oblečenia. Ale len preto, že Váš rozpočet Vám nedovolí si kúpiť kabelku Gucci neznamená, že nemôžete mať vo svojej skrinke žiadne dizajnérske značky. V skutočnosti, s niektorými vynaliezavými tipmi, stále môžete získať niektoré z Vašich obľúbených značiek – bez toho, aby ste platili veľmi vysoké ceny, tak Expertosdepelo.

Prečo by si niekto chcel kupovať drahé dizajnérske oblečenie? Existuje niekoľko dôvodov: Dizajnérske značky často ponúkajú kvalitnejšie a dlhodobejšie materiály. Takéto značky vytvárajú obraz o Vašom postavení (a bohatstve) medzi priateľmi a obchodnými partnermi. Dizajnérske značky ponúkajú aj v budúcnosti šancu na vysokú cenu z predaja, pretože niektoré módne domy sú vždy v dopyte.

Nezáleží na tom, aký dôvod si želáte aby ste mali topánky Louis Vuitton, trik je vyhnúť sa plateniu týchto prémiových cien. Nemusíte tak pretiahnuť Váš rozpočet a nemusíte ani obetovať Vaše sny.

Vedieť trochu viac o tom, ako funguje značka a kde sa predávajú jej najlepšie produkty Vám môže pomôcť vyplniť Vašu skriňu Vašimi obľúbenými značkami za lacné peniaze. Uveďme si teda niekoľko tipov pre spokojných zákazníkov s náročným vkusom.

Možno si neuvedomujete, že konkrétny módny dom alebo značka vlastne má niekoľko značiek. Pri oblečení môžete mať značku najvyššej kvality – napríklad Marc Jacobs – s niekoľkými ďalšími značkami a kolekciami pod názvom Marc Jacobs, vrátane zbierok kabeliek či motýlikov nižšej kategórie. Vzhľadom na to, že existuje len málo kusov originálu, môže značka pre kolekciu masívne vyrábať tie isté bundy, nohavice, šaty a sukne znova a znova, čo znižuje ceny, takže sú cenovo dostupné. Stále dostanete meno a podobnú kvalitu, ale utratíte menej.

Občas narazíte aj na spoluprácu medzi špičkovým dizajnérom a predajcom s nižšou cenou. Návrhár prichádza s kolekciou kusov a maloobchodník ich vyrába lacnejšie s nižšími cenami a predávajú sa za prijateľnejšie ceny. Napríklad H&M (mejor secador de pelo) často spolupracuje s poprednými dizajnérmi a jej kolekcie sú cenovo dostupné. Je to skvelý spôsob, ako dostať kusy navrhnuté Vašimi obľúbenými módnymi domami – ale majte na pamäti, že dizajnéri majú malý vplyv na výrobný proces, takže kvalita nemusí byť návrhárskym štandardom.

Pri prehliadaní obchodov Vášho obľúbeného obchodného domu si budete pravdepodobne všímať značky, ktoré sa podobajú na Vášho obľúbeného dizajnéra, ale nie sú úplne rovnaké, ako napríklad REDValentino. Jedná sa o lacnejšie verzie hlavnej značky, za ktoré môžete minúť menej, aby ste získali rovnakú prestíž. Je pravda, že sú často vyrobené bez prísnych noriem kvality hlavnej značky, no tieto nízko nákladné značky umožňujú, že získate niečo od svojho obľúbeného dizajnéra bez platenia špičkovej ceny.

Zistíte, že väčšina špičkových značkových firiem a dizajnérov má množstvo rôznych zbierok k dispozícii, a niektoré sú prekvapivo dostupné. Nakupovanie oblečenia svojho obľúbeného dizajnéra mimo sezóny znamená, že môžete získať veľké zľavy, pretože maloobchodníci sa snažia vytvoriť priestor pre nový tovar. Odporúčame Vám určite pozrieť si zľavy na internetových portáloch. Budete prekvapení!